Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο ρε μαμοτι μου ειναι τοσο δυσκολο να το κανουν και στην asylum??

ειναι παρα πολυ σπαστικο για μενα!

επισης αραδιτσα σημερα επαθα αυτο που επαθες και εσυ!

μετα απο restart η μπαταρια απο 51 πηγε στο 14!:)

προφανως το κινητο φρίκαρε απο τα καθημερινα φλασαρισματα!:lol::lol:

 

Εμένα με ψήνει αυτό που είπε για την περισσότερη ελεύθερη μνήμη αλλά βαριεμαι πάλι στήσιμο γιαυτό ένταση μήπως έχει δει στη πράξη διαφορά. Γιατί καμία φορά ξεκινάνε με πολλά ελεύθερα αλλά στην πορεία όλες είναι στα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα

απο που κατεβαζουμε τον κερνελ thor v32??

ευχαριστω

 

edit: ακυρο το βρηκα απο το google.

http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-note/250463-kernel-28-12-12-bln-support-cm9-cm10-thor-jb-v0-32-ics-v0-18-a.html

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

απο που κατεβαζουμε τον κερνελ thor v32??

ευχαριστω

 

edit: ακυρο το βρηκα απο το google.

http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-note/250463-kernel-28-12-12-bln-support-cm9-cm10-thor-jb-v0-32-ics-v0-18-a.html

 

εδω ειναι το official του : http://forum.tegraowners.com/viewtopic.php?f=35&t=807

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

απο που κατεβαζουμε τον κερνελ thor v32??

ευχαριστω

 

edit: ακυρο το βρηκα απο το google.

http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-note/250463-kernel-28-12-12-bln-support-cm9-cm10-thor-jb-v0-32-ics-v0-18-a.html

 

έβγαλε και 0.33 αν δοκιμασεις πες μας εντηποσεις

 

με την Σλιμ απόλυτα ευχαριστημένος πρωτη μέρα τι να πω για διάφορες πανω κάτω ίδιες απτό να φλασαρετε κάθε μέρα ασυλουμ δοκιμαστεί και αυτήν η διαχείρηση μνήμης συνεχίζει μετα απο 15 ώρες χωρίς να κάνω καμια εκκαθάριση να είναι πανω απο 230...μπαταρία το ίδιο καλομετρια σαν την ασυλουμ.απο τις 9 το πρωι 72% τώρα χωρίς ιδιετερη χρηση και όλα κλειστά...

 

φρενταρας. ναι μάλλον αυτό φταίει το κάθε μέρα μου το έκανε με καινούργια μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

έβγαλε και 0.33 αν δοκιμασεις πες μας εντηποσεις

 

με την Σλιμ απόλυτα ευχαριστημένος πρωτη μέρα τι να πω για διάφορες πανω κάτω ίδιες απτό να φλασαρετε κάθε μέρα ασυλουμ δοκιμαστεί και αυτήν η διαχείρηση μνήμης συνεχίζει μετα απο 15 ώρες χωρίς να κάνω καμια εκκαθάριση να είναι πανω απο 230...μπαταρία το ίδιο καλομετρια σαν την ασυλουμ.απο τις 9 το πρωι 72% τώρα χωρίς ιδιετερη χρηση και όλα κλειστά...

 

φρενταρας. ναι μάλλον αυτό φταίει το κάθε μέρα μου το έκανε με καινούργια μπαταρία

 

Θα πάω να βάλω και γω την slim ώστε να αποφυγω το καθημερινό φλασαρισμα. Θα μου πείτε δεν χρειάζεται κάθε μέρα, έλα όμως που το χέρι πάει όταν ξέρει πως υπάρχει αναβάθμιση. Θα την τσεκαρω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

έβγαλε και 0.33 αν δοκιμασεις πες μας εντηποσεις

 

πες με τυφλο πες οτι θες ... :):):) δεν βρισκω απο που να την κατεβασω μεσα απο το forum του

δωσε ενα link

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα assylum ( ποση ωρα για να τη στησω με invert apps και tw5 theme)αλλα αρχικα δε με ενθουσιασε. Καθολου smooth. Εβαλα ομως τον παραπανω κερνελ thor 0.33 και ειναι πολυ πιο γρηγορη. Ελπιζω να τα παει καλα και απο μπαταρια Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

=GTHOM;4483153]

έβγαλε και 0.33 αν δοκιμασεις πες μας εντηποσεις

 

πες με τυφλο πες οτι θες ... :):):) δεν βρισκω απο που να την κατεβασω μεσα απο τοεφ forum του

δωσε ενα link

ευχαριστω

 

πρεπει να γραφτείς πρώτα και μετά

δεν ξέρω τι διάφορα έχουν οι δυο μεταξή τους ο ένας είναι thor-kernel-jb-v0.33 και ο άλλος έχει και το mr1 αν ξέρει κάποιος να μας πει ...

εγώ όταν είχα δοκιμάσει τον κερνελ 31 είχα βάλει τον mr1

 

http://www.mediafire.com/?4q4zm2nx83cgx6i

περιμένω σχολεία για την μπαταρία ότι είναι γρήγορος είμαι σίγουρος

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το λινκ του κερνελ

 

κατι αλλο τωρα..

φλασαρα το "Utacka's CWM flashable zip to enable navigation bar and disable hardware keys" για να δω πως ειναι τα κουμπια κατω και αν βολευουν καλυτερα, ΑΛΛΑ επειδη δεν μου αρεσε τελικα ,ξαναφλασαρα την ρομ και τωρα ενω αναβουν τα κουμπια δεν λειτουργουν (δηλαδη το αριστερο δεν ανοιγει το μενου κλπ και το δεξι δεν παει πισω οταν το παταω)

 

ευχαριστω και περιμενω μια βοηθεια γιατι ειναι δυσκολο τωρα, δεν μπορω να βγω απο ενα προγραμμα η να παω πισω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το λινκ του κερνελ

 

κατι αλλο τωρα..

φλασαρα το "Utacka's CWM flashable zip to enable navigation bar and disable hardware keys" για να δω πως ειναι τα κουμπια κατω και αν βολευουν καλυτερα, ΑΛΛΑ επειδη δεν μου αρεσε τελικα ,ξαναφλασαρα την ρομ και τωρα ενω αναβουν τα κουμπια δεν λειτουργουν (δηλαδη το αριστερο δεν ανοιγει το μενου κλπ και το δεξι δεν παει πισω οταν το παταω)

 

ευχαριστω και περιμενω μια βοηθεια γιατι ειναι δυσκολο τωρα, δεν μπορω να βγω απο ενα προγραμμα η να παω πισω

 

Την Ρομ την ξαναπέρασε με φουλ γουαιπ αν όχι ετοιμάσουν.... δεν νομίζω να φτιάξει με άλλον τρόπο

Link to comment
Share on other sites

=GTHOM;4483153]

 

πρεπει να γραφτείς πρώτα και μετά

δεν ξέρω τι διάφορα έχουν οι δυο μεταξή τους ο ένας είναι thor-kernel-jb-v0.33 και ο άλλος έχει και το mr1 αν ξέρει κάποιος να μας πει ...

εγώ όταν είχα δοκιμάσει τον κερνελ 31 είχα βάλει τον mr1

 

http://www.mediafire.com/?4q4zm2nx83cgx6i

περιμένω σχολεία για την μπαταρία ότι είναι γρήγορος είμαι σίγουρος

 

Mr1 ειναι για έκδοση jelly bean...

Link to comment
Share on other sites

Την Ρομ την ξαναπέρασε με φουλ γουαιπ αν όχι ετοιμάσουν.... δεν νομίζω να φτιάξει με άλλον τρόπο

Δε χρειάζεται hard reset.Με ένα root explorer π.χ. root browser lite βάλε στο /system/usr/keylayout τα 2 αρχεια από το zip https://www.dropbox.com/s/7a18ywwtkgkektk/hardkeys.zip με permissions rw -r -r και μετά απο reboot θα στρώσει.

Για προσωρινό χειρισμό της συσκευής χωρίς τα πλήκτρα,μπορείς να βάλεις από το play το button savior

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλη Χρονια να εχετε!Ειμαι με team union v3 ειμαι σχετικα ευχαριστημενος απο την rom εχω τον κερνελ philz 3.99 τοv οποιο τον περασα χθες το προbλημα μου ειναι οτι στο keyboard ενω εχω επιλεξει 2 γλωσσες ελληνικα αγγλικα οταν αλαζω την γλωσσα απο αγγλικα σε ελληνικα αυτο συνεχιζει και γραφει αγγλικα υπαρχει τροπος να περασω το keyboard της ics η με ποιον τροπο μπορω να το διορθωσω?
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται hard reset.Με ένα root explorer π.χ. root browser lite βάλε στο /system/usr/keylayout τα 2 αρχεια από το zip https://www.dropbox.com/s/7a18ywwtkgkektk/hardkeys.zip με permissions rw -r -r και μετά απο reboot θα στρώσει.

Για προσωρινό χειρισμό της συσκευής χωρίς τα πλήκτρα,μπορείς να βάλεις από το play το button savior

 

σε ευχαριστω παρα πολυ

μπορεις να μου εξηγησεις πως γινεται το rw-r-r ???

χρησιμοποιω τον es file και τον solid explorer.

 

edit: ενταξει το εκανα με τον es file. ευχαριστω πολυ και παλι

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλη Χρονια να εχετε!Ειμαι με team union v3 ειμαι σχετικα ευχαριστημενος απο την rom εχω τον κερνελ philz 3.99 τοv οποιο τον περασα χθες το προbλημα μου ειναι οτι στο keyboard ενω εχω επιλεξει 2 γλωσσες ελληνικα αγγλικα οταν αλαζω την γλωσσα απο αγγλικα σε ελληνικα αυτο συνεχιζει και γραφει αγγλικα υπαρχει τροπος να περασω το keyboard της ics η με ποιον τροπο μπορω να το διορθωσω?

φιλέ μου δυστυχώς δεν γίνετε τίποτα η βάζεις ποιο καινούργια ρομ που αυτό σου προτείνω η περνάς από μάρκετ εφαρμογή για πληκτρολόγιο σου προτείνω την swift key

 

δες και αυτο ειναι πολυ καλο...http://www.swiftkey.net/flow/

Link to comment
Share on other sites

φιλέ μου δυστυχώς δεν γίνετε τίποτα η βάζεις ποιο καινούργια ρομ που αυτό σου προτείνω η περνάς από μάρκετ εφαρμογή για πληκτρολόγιο σου προτείνω την swift key

 

δες και αυτο ειναι πολυ καλο...http://www.swiftkey.net/flow/

 

το θεμα ειναι πως απο οτι βλεπω εδω οι πιο πολλοι απο εσας εχετε την asylum οι οποια ειναι διαφορετικη πχ απο την team union φαση ποθ μοιαζει πιο πολυ στην "official" και φοβαμαι πως θα με παιδεψει να φτειαξω το τηλεφωνο απο την αρχη εκτος αν εχεις να μου προτεινεις καποια αλλη...απο αυτην που εχω εκτος asylum

Link to comment
Share on other sites

Mr1 ειναι για έκδοση jelly bean...

 

Εγώ φίλε Μάκη έβαλα την άλλη έκδοση με wipe cache και dalvik και το κινητό μέχρι να κάνει boot μου έβγαλε την πίστη. Όταν τα κατάφερε τελικά μου έβγαζε πρόβλημα στο android system. Οπότε φλασαρα έναν cm kernel για να ξεκολλήσει. Έχεις/έχετε καμία ιδέα τι πήγε λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε Μάκη έβαλα την άλλη έκδοση με wipe cache και dalvik και το κινητό μέχρι να κάνει boot μου έβγαλε την πίστη. Όταν τα κατάφερε τελικά μου έβγαζε πρόβλημα στο android system. Οπότε φλασαρα έναν cm kernel για να ξεκολλήσει. Έχεις/έχετε καμία ιδέα τι πήγε λάθος;

 

πια ρομ έχεις;

αν έχεις ασυλουμ 10.1 είναι jb όποτε πρέπει να βάλεις mr1 kernel...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε Μάκη έβαλα την άλλη έκδοση με wipe cache και dalvik και το κινητό μέχρι να κάνει boot μου έβγαλε την πίστη. Όταν τα κατάφερε τελικά μου έβγαζε πρόβλημα στο android system. Οπότε φλασαρα έναν cm kernel για να ξεκολλήσει. Έχεις/έχετε καμία ιδέα τι πήγε λάθος;

 

αυτό που πήγε λάθος είναι το εξής.. ο κέρνελ αυτός έχει δύο εκδόσεις..

mr1--> jb 4.2.x ( cm 10.1, πχ asylum)

χωρίς mr1--> jb 4.1.2 (cm 10, πχ slimbeam 4.1.2)

;)

Link to comment
Share on other sites

αυτό που πήγε λάθος είναι το εξής.. ο κέρνελ αυτός έχει δύο εκδόσεις..

mr1--> jb 4.2.x ( cm 10.1, πχ asylum)

χωρίς mr1--> jb 4.1.2 (cm 10, πχ slimbeam 4.1.2)

;)

 

Σωστός, τα είδα στα γρήγορα από το κινητό στη δουλειά και την έκανα την πατάτα:). Ευχαριστώ, πάω να τον δοκιμασω αφού βρω τον original kernel του chasmodo για την asylum ώστε να μπορώ να γυρίσω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορος. Αλλα απο μπαταρία χαλια. Σε λιγότερο από μισή ωρα γενικης χρήσης εχασε 20% με την οθονη στο ελάχιστο. Ο στοκ της asylum ηταν πολυ χαλια. Με βλέπω συντομα να γυρνάω σε στοκ ics. Ποια ειναι η πιο καλη και σε μπαταρια? Ελεγα να βαλω τη πιο προσφατη ρωσσικη Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορος. Αλλα απο μπαταρία χαλια. Σε λιγότερο από μισή ωρα γενικης χρήσης εχασε 20% με την οθονη στο ελάχιστο. Ο στοκ της asylum ηταν πολυ χαλια. Με βλέπω συντομα να γυρνάω σε στοκ ics. Ποια ειναι η πιο καλη και σε μπαταρια? Ελεγα να βαλω τη πιο προσφατη ρωσσικη

 

Ο στοκ σε τι ήταν χάλια; Γιατί έτσι όπως το λες, και οι δυο είναι χάλια σε μπαταρία. Οπότε διαλεγω τον πιο γρήγορο μεταξύ τους. Πάω να δοκιμασω και θα πω και εγώ εντυπώσεις.

 

Σχετικά με το να γυρίσεις σε ICS , καλά θα κάνεις γιατί το έχω κάνει και εγώ πολλές φορές άλλα πίστεψε με θα γυρίσεις πολύ γρήγορα πίσω:). Όλο κατι μου λείπει και γυρναω σε jb.

 

Φιλικά πάντα,

Γιώργος

 

Edit: Πάει αρκετά πιο γρήγορα και smooth ο Thor . Η διάφορα φαίνεται αρκετά. Τώρα για μπαταρία ελπίζω να μην φάω καμία πίκρα.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ο στοκ ηταν αργος και εκανε καποια σπασιματα η εικονα στο άνοιγμα καποιων εφαρμογων. Με τον thor ειναι πολυ smooth αλλα στη χρηση τρωει αρκετη μπαταρια Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορος. Αλλα απο μπαταρία χαλια. Σε λιγότερο από μισή ωρα γενικης χρήσης εχασε 20% με την οθονη στο ελάχιστο. Ο στοκ της asylum ηταν πολυ χαλια. Με βλέπω συντομα να γυρνάω σε στοκ ics. Ποια ειναι η πιο καλη και σε μπαταρια? Ελεγα να βαλω τη πιο προσφατη ρωσσικη

 

έχεις δοκιμάσει burt rom..? ;) είναι στοκ jelly xxlsc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...