Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι φαν της notecore να μας πουν μια πρωτη εικονα εγω ειμαι κιντροιντ 3-9και ειμαι παεα πολυ ευχαριατιμςνοςγια να δουμε;; Χαμος γυνετε.

 

Απλα ο πιο γρήγορος αυτή τη στιγμή (ήδη δοκίμασα και τον τελευταίο speedmod).

Ο notecore παίζει άψογα στη v4 πλέον...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλα ο πιο γρήγορος αυτή τη στιγμή (ήδη δοκίμασα και τον τελευταίο speedmod).

Η notecore παίζει άψογα στη v4 πλέον...

 

Τι ρομ εχεις ειδες διαδορα δλδ απο σπειντνοτε 3-9 ;;;;

Εμπιρικα λες να εχουν διαφορα στην καταναλοση μπαταριας;

Link to comment
Share on other sites

Χαχα έτσι είναι Χρήστο. Για την ώρα πάρτε τη notecore v4 με τα πάντα να παίζουν όπως πρέπει...

http://www.hecubus.com/xda/kernel/GL_NOTECORE_V4_EX.zip

 

Βαγγελη απο μπαταρια και θερμοκρασια εχεις δει διαφορες σε σχεση με Notecore 3.3

τον "ατμοσφαιρικο"? Ωραια τα αλογα ρε ****το αλλα δεν βλεπω πουθενα διαφορα σε

ταχυτητα, ισως επειδη και οι rom στο θεμα smooth εχουν φθασει σε πολυ υψηλο

επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλησπέρα.

Είμαι από το μεσημέρι με την τελευταία cm9 και μπορώ να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί.

Έχει μεγάλη εξέλιξη το θέμα.

Την τελευταία φορά που την είχα βάλει δεν δούλευαν πολλά πράγματα. Τώρα δουλεύουν σχεδόν όλα. Και τα πάντα είναι τόσο ομαλά και τόσο smooth που το χαίρεσαι το κινητό όσο τίποτα.

Θα την αφήσω ακόμη λίγο. Με χαλάει βέβαια που δεν έχω το ραδιόφωνο ή το S pen αλλά σε γενικές γραμμές το κινητό δείχνει να πετάει.

Πραγματικά έχουν κάνει άριστη δουλειά

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη απο μπαταρια και θερμοκρασια εχεις δει διαφορες σε σχεση με Notecore 3.3

τον "ατμοσφαιρικο"? Ωραια τα αλογα ρε ****το αλλα δεν βλεπω πουθενα διαφορα σε

ταχυτητα, ισως επειδη και οι rom στο θεμα smooth εχουν φθασει σε πολυ υψηλο

επιπεδο.

 

Παιδιά δε θα δείτε διάφορα στην πράξη σε σχέση με την έκδοση 3.3, απλα με 4.0.4 και notecore v4 παίζουν όλα πλέον (και το bt).

Για κατανάλωση φυσικά είναι πολυ νωρίς να πούμε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλησπέρα.

Είμαι από το μεσημέρι με την τελευταία cm9 και μπορώ να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί.

Έχει μεγάλη εξέλιξη το θέμα.

Την τελευταία φορά που την είχα βάλει δεν δούλευαν πολλά πράγματα. Τώρα δουλεύουν σχεδόν όλα. Και τα πάντα είναι τόσο ομαλά και τόσο smooth που το χαίρεσαι το κινητό όσο τίποτα.

Θα την αφήσω ακόμη λίγο. Με χαλάει βέβαια που δεν έχω το ραδιόφωνο ή το S pen αλλά σε γενικές γραμμές το κινητό δείχνει να πετάει.

Πραγματικά έχουν κάνει άριστη δουλειά

Sent from my note

 

Την προτιμας απο κλασσικη πχ Chrack's, Kingdroid κτλ? Φωτιες βαζεις παλι:D

Αν μπορεις δωσε ενα link, γιατι βρισκω διαφορες, να της ριξω μια ματια να εχουμε να ασχολουμαστε αυριο

μετα τη δουλεια:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάω να βάλω την kingdroid 5 και είμαι ακόμη στην αρχή που έχει ένα οριζόντιο σαν ροδάκι και λέει please wait, πόση ώρα πρέπει να είναι εκεί ? είμαι κοντά 10 λεπτά, έτσι πρέπει να είναι ? Κατι δεν μου κάθεται καλά

 

Άκυρο το ξεμπλόκαρα πατώντας πάνω στην οθόνη

Edited by chvet
Link to comment
Share on other sites

Την προτιμας απο κλασσικη πχ Chrack's, Kingdroid κτλ? Φωτιες βαζεις παλι:D

Αν μπορεις δωσε ενα link, γιατι βρισκω διαφορες, να της ριξω μια ματια να εχουμε να ασχολουμαστε αυριο

μετα τη δουλεια:)

 

Δεν είναι ότι την προτιμώ από τις άλλες απλά είναι κάτι διαφορετικό.

Χάνεις βέβαια ραδιόφωνο κτλ αλλά το κινητό δείχνει να ανταποκρίνεται καλύτερα. Επίσης και το σερφαρισμα είναι σαφώς ανώτερο.

Ο στοκ browser πχ έχει text wrapping. Και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έχει και ο dolphin. (εδώ εντυπωσιαστικα να σου πω την αλήθεια.)

Το λαγκ είναι σχεδόν ανύπαρκτο γενικά το κινητό δείχνει να λειτουργεί πολύ ομαλά.

Επίσης παρατηρώ τώρα που γράφω με το swiftkey ότι αν κάποια λέξη δεν την αναγνωρίσει σωστά το λεξικό μου την βγάζει με κόκκινη γραμμή ώστε να πάω μετά να την διορθώσω αν θέλω. Πας δηλαδή πάνω και στην διορθώνει κτλ. Και εδώ κόλλησα.

Η κάμερα επίσης έχει διαφορετικό interface.

Περιμενε αν θες πριν την βάλεις να την τεστάρω μέχρι αύριο ώστε να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη :)

Το link εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1627854

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις έβαλα kingdroid 5 με netcore 4 όλα λειτουργούν μια χαρά προς το παρόν δοκίμασα και bluetooth και ναι συνδέθηκα, αύριο τα νεότερα για οτιδήποτε άλλο
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι την προτιμώ από τις άλλες απλά είναι κάτι διαφορετικό.

Χάνεις βέβαια ραδιόφωνο κτλ αλλά το κινητό δείχνει να ανταποκρίνεται καλύτερα. Επίσης και το σερφαρισμα είναι σαφώς ανώτερο.

Ο στοκ browser πχ έχει text wrapping. Και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έχει και ο dolphin. (εδώ εντυπωσιαστικα να σου πω την αλήθεια.)

Το λαγκ είναι σχεδόν ανύπαρκτο γενικά το κινητό δείχνει να λειτουργεί πολύ ομαλά.

Επίσης παρατηρώ τώρα που γράφω με το swiftkey ότι αν κάποια λέξη δεν την αναγνωρίσει σωστά το λεξικό μου την βγάζει με κόκκινη γραμμή ώστε να πάω μετά να την διορθώσω αν θέλω. Πας δηλαδή πάνω και στην διορθώνει κτλ. Και εδώ κόλλησα.

Η κάμερα επίσης έχει διαφορετικό interface.

Περιμενε αν θες πριν την βάλεις να την τεστάρω μέχρι αύριο ώστε να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη :)

Το link εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1627854

Sent from my note

 

Θα την δοκιμασω οταν εχεις και εσυ μια ολοκληρωμενη αποψη αν και με τρωει το χερι:). Σχετικα με τον

Dolphin, με το add-on Τext-sizer δεν χρειαζεσαι καν zoom στην οθοναρα του Note. Aν δεν το εχεις

δοκιμασει, ριξτου μια ματια και θα δεις;). Ειναι ο βασικοτερος λογος που χρησιμοποιω Dolphin.

Ουτε zoom in-out ουτε text wrapping, ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

της δοκιμασα ολες οσες εχουν βγει , και εμεινα στην kingdroid με notecore 4 ,

τα εχει ολα και συμφερει , ετσι και αλλιως η διαφορες ειναι ελαχιστες πια ....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια λενε οτι εχει βγει η επισημη αναβαθμιση απο την samsung για το note εμενα το kies γιατι δεν μοθ βγαζει τιποτα, μηπως εχει προβλημα????? η εδοση βασικου φασματος ειναι N7000XXLA4 και η εκδοση kernel ειναι 2.6.35.7-N7000XXLA6-CL907341 dpi@DELL174#2

 

παρακαλω μια βοηθεια εδω σε λιγο κοντεθει να βγει το jelly bean.......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα τελικά Alba 3 με notecore 4

 

Όλα μια χαρά και bluetooth λειτουργεί και ράδιο και όλα ! Θα μείνω εδώ τελικά !

 

Την θεωρώ πιο γρήγορη από την Kingdroid προσωπική μου άποψη και μου δίνει κάποια πράγματα που θέλω εγώ προσωπικά

Και δεν τα βρίσκω στην άλλη !

 

Την προτείνω σε όλους ! Κάποιος φίλος που είπε πως του έκανε lag κλπ χτες, εμένα τίποτα, όλα μια χαρά και όλα τρέχουν σφαίρα !

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εβαλε κανεις την alba v3 να μας πει εντυπωσεις??

ξινεται το χερι μου... :) αν και η chrack v8 ειναι πολυ καλη μεχρι στιγμης και γρηγορη

 

Εβαλα χτες το βραδυ την alba v3 δειχνει αρκετα χαλαρη και ανετη...απο μπαταρια δε ξερω ακομη σημερα το πρωι το φορτισα και του εκανα battery calibration...οποτε πιο μετα για μπαταρια...

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα τελικά Alba 3 με notecore 4

 

Όλα μια χαρά και bluetooth λειτουργεί και ράδιο και όλα ! Θα μείνω εδώ τελικά !

 

Την θεωρώ πιο γρήγορη από την Kingdroid προσωπική μου άποψη και μου δίνει κάποια πράγματα που θέλω εγώ προσωπικά

Και δεν τα βρίσκω στην άλλη !

 

Την προτείνω σε όλους ! Κάποιος φίλος που είπε πως του έκανε lag κλπ χτες, εμένα τίποτα, όλα μια χαρά και όλα τρέχουν σφαίρα !

 

και εμενα μου κολλαγε η alba και την εβγαλα στο μισαωρο ...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες το βραδυ την alba v3 δειχνει αρκετα χαλαρη και ανετη...απο μπαταρια δε ξερω ακομη σημερα το πρωι το φορτισα και του εκανα battery calibration...οποτε πιο μετα για μπαταρια...

 

Δεν ξέρω αν κάνεις συχνά, απλά μιας και το ανέφερες και το έχω και εγώ, επικοινώνησα με τον προγραμματιστή του battery calibration και τον ρώτησα αν πρέπει να κλικάρουμε στο calibration κάθε φορά που πηγαίνει 100% ή μια φορά και είμαστε οκ ? Και μου απάντησε πως μόνο μια φορά και μετά από καιρό όποτε νομίζουμε πως θέλει πάλι, τότε το ξανακάνεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάνεις συχνά, απλά μιας και το ανέφερες και το έχω και εγώ, επικοινώνησα με τον προγραμματιστή του battery calibration και τον ρώτησα αν πρέπει να κλικάρουμε στο calibration κάθε φορά που πηγαίνει 100% ή μια φορά και είμαστε οκ ? Και μου απάντησε πως μόνο μια φορά και μετά από καιρό όποτε νομίζουμε πως θέλει πάλι, τότε το ξανακάνεις !

 

Calibration κανω μονο οταν φλασαρω μια καινουργια rom..Το κλικαρω οταν φτανει στο 100% κ γω!!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες το βραδυ την alba v3 δειχνει αρκετα χαλαρη και ανετη...απο μπαταρια δε ξερω ακομη σημερα το πρωι το φορτισα και του εκανα battery calibration...οποτε πιο μετα για μπαταρια...

 

Παντως γενικα με τις 4.0.4 η διαχειρηση της μπαταριας ειναι απλα απαιχτη.

alba 3 δεν εχω βαλει ακομη, εχω μεινει με τη 2.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα τελικά Alba 3 με notecore 4

 

Όλα μια χαρά και bluetooth λειτουργεί και ράδιο και όλα ! Θα μείνω εδώ τελικά !

 

Την θεωρώ πιο γρήγορη από την Kingdroid προσωπική μου άποψη και μου δίνει κάποια πράγματα που θέλω εγώ προσωπικά

Και δεν τα βρίσκω στην άλλη !

 

Την προτείνω σε όλους ! Κάποιος φίλος που είπε πως του έκανε lag κλπ χτες, εμένα τίποτα, όλα μια χαρά και όλα τρέχουν σφαίρα !

 

Δηλαδι τη περισωτερο εχει Alba 3 που δεν βρισκεις στην αλλη???

Link to comment
Share on other sites

της δοκιμασα ολες οσες εχουν βγει , και εμεινα στην kingdroid με notecore 4 ,

τα εχει ολα και συμφερει , ετσι και αλλιως η διαφορες ειναι ελαχιστες πια ....

 

ΤΗΝ εχω με σπειντνοτε 3-9 λες να δω διαφορα αν βαλω notecore 4 τι διαφορες μπορει να εχουν??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση να κάνω...

 

Αποφάσισα να βάλω custom ROM...

Μπήκα recovery

Φλασαρα CMW

Μέσω CMW φλασαρα AbyssNote

Αμέσως μετά έκανα reboot recovery

και τωρα μου γραφει

 

Install from sdcard complete

και απο κατω ακριβώς μετράει νούμερα... εχει φτασει στο 4000...

 

Τι κανω?

 

EDIT - Έβγαλα μπαταρία... και το κινητό έχει κολλήσει στην οθόνη Galaxy Note... :mad:

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδι τη περισωτερο εχει Alba 3 που δεν βρισκεις στην αλλη???

 

Κατ' αρχήν την Alba και την προηγούμενη έκδοση και αυτή την θεωρώ πιο γρήγορη από την King και με διαφορά, δεν έχω δει το παραμικρό lag ! Είναι πολύ σταθερή και είναι αυτό που λέμε μετά την εγκατάσταση να σου κάνει αυτή την διαφορά και στην λειτουργία την καθημερινή και στο μάτι ! Κάνω πολλές λειτουργίες ταυτόχρονα και δεν μασάει τίποτα, ενώ στην king είδα κάτι lag. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, απλά μου κάθεται πιο καλά !

Άλλωστε όπως έχω πει και σε μια έρευνα που έκανα σε πολλά φόρουμ, όλοι τους μα όλοι τους είχαν ναι λένε για την δικιά τους ROM πως είναι ευχαριστημένοι, ε κάτι τέτοιο και μ' εμένα, μου αρέσει πάρα πολύ και από την στιγμή που και με notecore 4 βλέπω όλα να λειτουργούν ρολόϊ, μένω εδώ και αναβαθμίζω συνεχώς όποτε θα βγαίνει νέα Alba !

 

Αυτή η Chraks δεν ξέρω τι λέει, αλλά τουλάχιστον για βραχυπρόθεσμα μένω Alba

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση να κάνω...

 

Αποφάσισα να βάλω custom ROM...

Μπήκα recovery

Φλασαρα CMW

Μέσω CMW φλασαρα AbyssNote

Αμέσως μετά έκανα reboot recovery

και τωρα μου γραφει

Βγαλε τη μπαταρια αφοβα και επανεκκινηση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση να κάνω...

 

Αποφάσισα να βάλω custom ROM...

Μπήκα recovery

Φλασαρα CMW

Μέσω CMW φλασαρα AbyssNote

Αμέσως μετά έκανα reboot recovery

και τωρα μου γραφει

 

Install from sdcard complete

και απο κατω ακριβώς μετράει νούμερα... εχει φτασει στο 4000...

 

Τι κανω?

 

Τα ίδια με μένα και εγώ δεν ήξερα τι να κάνω, εγώ το είχα αφήσει και είχε ξεπεράσει νομίζω και 25000 ! Απλά το σταμάτησα

Τα έκανα όλα από την αρχή δηλαδή τι έκανα:

 

Μπαίνεις Recovery ξανά

Βάζεις cwm

Βάζεις CU-Busybox

Μετά Abyss

Πας Advance και κάνεις reboot recovery, προσοχή όχι system το ξαναλέω recovery

Θα σε βάλει πάλι σε recovery

Κάνεις Wipe όλα

Μετά εγκατάσταση το jbroid kernel

Κάνεις ξανά όλα Wipe

Βάζεις την ROM που θέλεις

Restart system

 

Έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...