Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα

Ναι ακριβως αυτο εννοω και δεν μπορω να βρω ποιο προγραμμα μου το κανει γμτ...

αρχίζω να πιστεύω οτι δεν πρέπει να είναι απο πρόγραμμα τελικά μιας και έβγαλα τα πάντα και μαυ το έκανε παλι.βέβαια μου το κάνει όποτε γουστάρει αυτό.παίζει δηλαδή και μέρα που θα το κάνει 50 φορές,παίζει και μέρα όπως τώρα καλή ώρα που δεν το έχει κάνει καμία...μάλλον κάτι δεν εχει κάτσει σωστά απο τη ρομ...περιμένω μέχρι να βγούνε οι μαγειρεμένες 4.0.4 και μετα βουρ στο φλασαρισμα....;)

 

ξέχασα να πω οτι τελικά αυτό είναι που μου π@δαει και την μπαταρία...όταν δεν το πιάνει να αναβοσβήνει όπως σήμερα εχω και γ@μω τις αυτονομίες.χτες που το έκανε ολη μέρα σχεδόν ακόμη και μετά απο rebooot αναγκάστηκα 10 το βράδυ να τρέχω να βρω μπριζα...

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έβαλα και εγώ την τελευταία αλβα για να την δοκιμάσω όλα καλά όλα σμουθ αλλά μου φαίνεται ότι το κινητό βράζει πάλι.

Τα γνωστά δηλαδή.. Καιει η οθόνη κτλ. (με απλή χρήση όχι παιχνίδια κτλ)

Πράγματα που με την KingDroid τα είχα ξεχάσει.

Μάλλον θέλει δουλειά ακόμη η καλύτερα μία σωστή custom για να έρθουμε στα ίσια επίπεδα.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ναι ακριβως αυτο εννοω και δεν μπορω να βρω ποιο προγραμμα μου το κανει γμτ...

 

Μήπως άλλαξες την οθόνη να σβήνει σε 10 ή 30min; Κι εγώ την έπαθα βέβαια έχουμε διαφορετική rom άλλα σ'εμένα αυτό έφταιγε, το άλλαξα σε 1 min και όλα οκ. Ελπίζω να είναι αυτό, σε νιώθω είναι πολύ σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

αρχίζω να πιστεύω οτι δεν πρέπει να είναι απο πρόγραμμα τελικά μιας και έβγαλα τα πάντα και μαυ το έκανε παλι.βέβαια μου το κάνει όποτε γουστάρει αυτό.παίζει δηλαδή και μέρα που θα το κάνει 50 φορές,παίζει και μέρα όπως τώρα καλή ώρα που δεν το έχει κάνει καμία...μάλλον κάτι δεν εχει κάτσει σωστά απο τη ρομ...περιμένω μέχρι να βγούνε οι μαγειρεμένες 4.0.4 και μετα βουρ στο φλασαρισμα....;)

 

ξέχασα να πω οτι τελικά αυτό είναι που μου π@δαει και την μπαταρία...όταν δεν το πιάνει να αναβοσβήνει όπως σήμερα εχω και γ@μω τις αυτονομίες.χτες που το έκανε ολη μέρα σχεδόν ακόμη και μετά απο rebooot αναγκάστηκα 10 το βράδυ να τρέχω να βρω μπριζα...

 

Δεν αλλάζεις κανα κερνελ μηπως δεις χαίρι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζεις κανα κερνελ μηπως δεις χαίρι;

δεν πιστεύω οτι είναι θέμα κερμελ αλλά οταν αρχίζουν να βγαίνουν οι μαγειρεμένες 4.0.4 με το καλό θα κάνω μια αλλαγή....:)

προς το παρών δεν αλλάζω τίποτα.είμαι σε διακοπές και δεν θέλω να μείνω χωρίς ντεντεφονο:baby::lol:

Μήπως άλλαξες την οθόνη να σβήνει σε 10 ή 30min; Κι εγώ την έπαθα βέβαια έχουμε διαφορετική rom άλλα σ'εμένα αυτό έφταιγε, το άλλαξα σε 1 min και όλα οκ. Ελπίζω να είναι αυτό, σε νιώθω είναι πολύ σπαστικό.

εγώ πάντως φίλε μου εκεί το εχω.στο 1 λεπτό και μου το κάνει...:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως φίλε μου εκεί το εχω.στο 1 λεπτό και μου το κάνει...:O

 

 

 

Και εγω στο 1 λεπτο το εχω και το κανει αλλα το εβαλα και αλλου και παλι τα ιδια :(

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να δοκιμασω την στοκ 4.0.4.Ειμαι με τη τελευταια του Ηλια.Για να μη γινει στραβη ρωταω :1)την περναω με pc odin και την ρουταρω και ειμαι οκ;2)wipes χρειαζονται;3)βαζω μετα κερνελ οποιον θελω εγω;
Link to comment
Share on other sites

Την περνάς από PC-ODIN, κανονικά, σου αφαιρεί τα root και τους custom kernels (δεν είναι wipe η ρομ αυτή), και μετά απλά κάνεις root. Δεν περνάς όμως custom kernels, γιατί έχουν πρόβλημα με bluetooth ή ακόμα και με το wifi σε μερικά κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να δοκιμασω την στοκ 4.0.4.Ειμαι με τη τελευταια του Ηλια.Για να μη γινει στραβη ρωταω :1)την περναω με pc odin και την ρουταρω και ειμαι οκ;2)wipes χρειαζονται;3)βαζω μετα κερνελ οποιον θελω εγω;

 

Περνα την kingdroid 4.0.4...Δε χρειαζεται να γυρισεις σε κατι stock...Αυτη φορεσα εγω χτες κ ειμαι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης!!!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το nandroid backup/restore μπορεί να γίνει απο οποιαδήποτε custom/ics rom ή πρέπει να περάσουμε τον abyss kernel και να γίνει μέσω αυτού η διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το nandroid backup/restore μπορεί να γίνει απο οποιαδήποτε custom/ics rom ή πρέπει να περάσουμε τον abyss kernel και να γίνει μέσω αυτού η διαδικασία?

 

Οχι δεν έχει σημασία..

Εγώ παίρνω το back up μου με οποιοδήποτε κερνελ χωρίς κανένα πρόβλημα

Παιδιά βγήκε ο cf root για την 4.0.4.

Δουλεύει το Bluetooth ρολόι. Και νομίζω ότι είναι ο καλύτερος κερνελ αυτή την στιγμή.

Τον δοκιμάζω από το πρωί στην alba 2 και το κινητό πάει σφαίρα.

Αν και είναι νωρίς ακόμα νομίζω ότι η μπαταρία έχει βελτίωση.

Άντε να βγει και η kingdroid για την νέα βάση και είμαστε κομπλέ μετά.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την CRASH V6, απο τα comments στο xda είδα πως είναι η ποιο σταθερή απο τις άλλες, πάντως είναι πολύ smooth στα μενού.

Περισσότερα αργότερα, να την δουλέψω λίγο και να δούμε και την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι ο cf root για τη 4.04?

 

forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28624180

 

Μόλις έβαλα την CRASH V6, απο τα comments στο xda είδα πως είναι η ποιο σταθερή απο τις άλλες, πάντως είναι πολύ smooth στα μενού.

Περισσότερα αργότερα, να την δουλέψω λίγο και να δούμε και την μπαταρία.

 

Πάντως και η αλβα 2 με τον cf root είναι τούμπανο

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

κατι γινεται με το link...δεν μπαινει.

 

Το διόρθωσα φίλε δεστο τώρα :)

Παπαπαπα λαπτοπ το έκανα το note. Πιο γρήγορα από το πισι γράφω πλέον :p

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28624180

Πάντως και η αλβα 2 με τον cf root είναι τούμπανο

Sent from my note

 

Δουλεύουν τo wifi και το bluetooth ; (Με βάση την 4.04 δεν αναφέρεσαι;)

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν τo wifi και το bluetooth ; (Με βάση την 4.04 δεν αναφέρεσαι;)

Δουλεύουν όλα ρολόι

Το πρωί τον έβαλα και όπως βλέπεις το έχω διαλύσει το κινητό :p

Επίσης πάει σφαίρα.. Νομίζω στην αλβα είναι ο καλύτερος κερνελ. Ναι πάντα για την 4.0.4 μιλάω

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να την περάσω ... CF Kernel ;...

 

Bασικά από που τον κατεβάζω για την 4.04 ;. Sorry που σε πρήζω αλλά δεν είμαι στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

πάντως παιδιά η kingdroid 4.3 με τον cf root που έχει από προεπιλογή σε συνδυασμό με μια Anker μπαταρία 2500 MhA

που έχω προμηθευτεί μου έδωσε απίστευτη αυτονομία.

5 ώρες και 40 λεπτά χρήση οθόνης είναι κάτι που δεν έχω ξαναδεί σε σμαρτφον κάτι ίσως να μην ξαναδώ βέβαια.

έτσι μου ρχεται να μην ξαναδοκιμάσω τίποτα άλλο σε ρομ, κέρνελ, αλλά και σε συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να την περάσω ... CF Kernel ;...

 

Bασικά από που τον κατεβάζω για την 4.04 ;. Sorry που σε πρήζω αλλά δεν είμαι στον υπολογιστή.

 

Εδωσα το λινκ λίγο πιο πάνω δεστο.. :)

πάντως παιδιά η kingdroid 4.3 με τον cf root που έχει από προεπιλογή σε συνδυασμό με μια Anker μπαταρία 2500 MhA

που έχω προμηθευτεί μου έδωσε απίστευτη αυτονομία.

5 ώρες και 40 λεπτά χρήση οθόνης είναι κάτι που δεν έχω ξαναδεί σε σμαρτφον κάτι ίσως να μην ξαναδώ βέβαια.

έτσι μου ρχεται να μην ξαναδοκιμάσω τίποτα άλλο σε ρομ, κέρνελ, αλλά και σε συσκευή.

 

Η καλύτερη ρομ μέχρι στιγμής για το κινητό μας με διαφορά..

Εύχομαι να δούμε την συνέχεια της και στην νέα βάση.

Αν και οφ τοπικ έχεις κάποιο λινκ για την μπαταρία σου;

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Και εσύ Anker μπαταρία έχεις ;. Και εγώ έχω την 2700 Αnker. Προχθές την έβαλα να δω πόσο αξιόπιστη είναι. Βασικά έχω ένα πρόβλημα με το widget του καιρού. Έχω το HD widget αλλά μου καταναλώνει πολύ μπαταρία. ''Ξυπνάει'' συνέχεια το κινητό. Εσείς ποιο widget καιρού έχετε ;.
Link to comment
Share on other sites

Και εσύ Anker μπαταρία έχεις ;. Και εγώ έχω την 2700 Αnker. Προχθές την έβαλα να δω πόσο αξιόπιστη είναι. Βασικά έχω ένα πρόβλημα με το widget του καιρού. Έχω το HD widget αλλά μου καταναλώνει πολύ μπαταρία. ''Ξυπνάει'' συνέχεια το κινητό. Εσείς ποιο widget καιρού έχετε ;.

Οχι δεν έχω Anker έχω δύο γνήσιες μπαταρίες με εξωτερικό φορτιστή και τις αλλάζω.

Για τον καιρό έχω fancy widget. Το έχω βάλει κάθε τρεις ώρες να κάνει update και το έχω ρυθμίσει το βράδυ να μην ανανεώνεται και είμαι σούπερ.

Δοκίμασε το...

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28624180

 

 

 

Πάντως και η αλβα 2 με τον cf root είναι τούμπανο

Sent from my note

 

καλημερα

ρε πατριδα τι μας κανεις... :)

Ειχαμε τον Ηλια να μας αναβει φωτιες :) και τωρα εχουμε εσενα... :):)

 

αξιζει η αλβα2?? να βαλω αυτην η την KD 4.4??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...