Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πέρασα τον v3b notecore σε kingdroid 4.3χωρίς κανένα πρόβλημα.

δεν υποστηρίζει custom boot animation αλλά ποιος νοιάζεται;

μοιάζει πάντως πράγματι να είναι o καλύτερος συνδυασμός, ρομ κερνελ

και εγω τον ιδιο εχω περασει στην 4.3 μπηκε κανονικα , ολα οκ με ραδιο και super ταχυτητα:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΕΧΩ kingdroid 4.4υπαρχει κανασ τροποσ να περασω τον notecore v3 οπως ξερετε κολαει στα δαχτυλιδια :::

Βεβεα να πω οτι με speedmod τα σπαει τρελα απο της 9:00 και ειμαι με 95% με 5-6 τηλεφωνα απο 2 λεπτα και καμια 4αρα μυνιματα ολα κληστα βεββεα αλα στανταρ με αυτη την χρηση παλεοτερα ημουν στισ 14:00 με 90% και απο ταχυτητα βαλτε οσοι το σκευτεστε...

 

Περάσε το 3b. Παίζει μια χαρά στο δικό μου KD4.4

Link to comment
Share on other sites

KD v4.4.0 + GL_Notecore_v2.15 οκ.

KD v4.4.0 + GL_Notecore_v3 μένει στο custom boot (αλλά τελειώνει το boot και λαμβάνει πχ email)

KD v4.4.0 + GL_Notecore_v3b οκ.

 

Ευχαριστω, δεν ειχα παρει καν χαμπαρι για B γιατι δεν το ειχε ανεβασει ακομα, οποτε το περασα και ολα

καλα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, δεν ειχα παρει καν χαμπαρι για B γιατι δεν το ειχε ανεβασει ακομα, οποτε το περασα και ολα

καλα.:)

 

καλησπερα παιδια

φοραω την 4.3 kingdroid, για να βαλω την 4.4 πρεπει να κανω full wipe?? η μπαινει κατευθειαν απο πανω??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

φοραω την 4.3 kingdroid, για να βαλω την 4.4 πρεπει να κανω full wipe?? η μπαινει κατευθειαν απο πανω??

ευχαριστω

H 4.4 εχει το προβλημα με το προβλημα με το bluetooth???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχθες εκανα ROOT στο κινητο μου βασει της βιβλου και λεω να περασω τωρα την νεα εκδοση 4 σε root γινεται και αν ναι ειναι ευκολο? γιατι ειμαι αρχαριος λιγο με αυτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω την περασα και ξαναγυρισα στην 4.3 ...

 

Ευχαριστω...Μενω στην εξερετικη 4.3

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

κατι ξυπναει την συσκευη ανα τακτα χρονικα διαστηματα κ δεν μπορω να βρω τι ειναι.

οτι πιστευα οτι ειναι το πεταξα αλλα παλι τα ιδια

υπαρχει καποιο προγραμμα να δω τι το ξυπναει??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

κατι ξυπναει την συσκευη ανα τακτα χρονικα διαστηματα κ δεν μπορω να βρω τι ειναι.

οτι πιστευα οτι ειναι το πεταξα αλλα παλι τα ιδια

υπαρχει καποιο προγραμμα να δω τι το ξυπναει??

ευχαριστω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asksven.betterbatterystats

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ξαναγυρισες το σε χαλασε

 

Την ένιωσα πιο αργή , και με κολλήματα , ελάχιστα βέβαια , άλλα μπροστά στην 4.3 είναι πισωγύρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Την ένιωσα πιο αργή , και με κολλήματα , ελάχιστα βέβαια , άλλα μπροστά στην 4.3 είναι πισωγύρισμα.

 

Εγω παλη σημερα καταλαωα αυτο που λετε αν κατσει καλα η ρομ και ο κερνελ στην συσκεβη σου μην το αλαξεις

Ειμαι με κιντροιντ 4.4 και σπειντ κερνελ απο το πρωι το γραφο απο τις 9.00 μεχρι τωρα 01.20 και η μπαταρια μου στο 79%με μετρια χριση οχι λιγη εχω παθει πλακα το τηλ ειναι ταχυτατι το ψαχνω το βλεπω και η μπαταρια. ...... εχω παθει πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλη σημερα καταλαωα αυτο που λετε αν κατσει καλα η ρομ και ο κερνελ στην συσκεβη σου μην το αλαξεις

Ειμαι με κιντροιντ 4.4 και σπειντ κερνελ απο το πρωι το γραφο απο τις 9.00 μεχρι τωρα 01.20 και η μπαταρια μου στο 79%με μετρια χριση οχι λιγη εχω παθει πλακα το τηλ ειναι ταχυτατι το ψαχνω το βλεπω και η μπαταρια. ...... εχω παθει πλακα.

 

Ισχυει.. Αλλα ειναι και το αν σε τρωει να δεις και κατι αλλο.. Γιαυτο περνεις το backup σου, δοκιμαζεις και ξαναγυριζεις! Εγω να φανταστεις εχω δοκιμασει 6-7 ρομ και παντα γυριζω στην alba by ethis v1 παρακαλω.. Τοσο smooth και διαρκεια μπαταριας που με αφηνει αφωνο! 1η φορα μου κραταει πανω απο 15 ωρες το κινητο και το εχω λατρεψει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είμαι και εγω κάτοχος πλέον του ΝΟΤΕ... ενθουσιασμένος καταρχάς και ...βλέπουμε!:)

 

Αναβάθμισε σε 4.0.3 μόλις το πήρα... 4.0.4 δεν βλέπει να υπάρχει ακόμα.

Κατεβάζω μέσω του Check Fus την 4.0.4 και την περνάω με ODIN? Παίζει σωστά αυτό που λέω?:X

 

Θέλω να κάνω root, αλλά δεν έχω αγοράσει ακόμα Ext SDCARD. Όλες οι οδηγίες που διαβάζω στο XDA γράφουν να τοποθετήσουμε το CWM.zip στην Ext SDCARD. Υπάρχει άλλος τρόπος? (διάβασα οτι γίνεται με ODIN εδω, φλασάροντας αυτό CF-Root-SGN_XX_DBT_LRG-v5.6-CWM5.

 

Για βοηθήστε ρε παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Kατέβασε την 4.04 από εδώ http://www.hotfile.com/dl/162875101/447fb8f/N7000XXLRG_N7000DBTLRG_DBT.zip.html (πιστεύω να γνωρίζεις την διαδικασία μέσω του PC-ODIN).

Για να κάνεις root είναι πανεύκολο, αλλά νομίζω ότι χρειάζεσαι την external sd card. (Δύο αρχεία φλασάρεις μόνο).

Για custom kernel υπάρχει ένα θέμα με το bluetooth. Δεν δουλεύει...επομένως μείνε μόνο με root προς το παρόν

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Για να φλασαρω GL Notecore v3b μεσω mobile odin θα το τσεκαρω στον kernel και κανω install firmware ? Φοραω την Αlba xxlrg Full Aroma V2..Τωρα την εβαλα...εντυπωσεις αργοτερα!!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες..

Έχω περάσει την kd 4.4 και παρατήρησα τώρα ότι έχω 40Μb available στο system storage (από τα 838Mb που είναι δεσμευμένα για το /system). Είναι φυσιολογικό αυτό?? Πάντως όλα πάνε ρολόι με την rom μέχρι στιγμής....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες..

Έχω περάσει την kd 4.4 και παρατήρησα τώρα ότι έχω 40Μb available στο system storage (από τα 838Mb που είναι δεσμευμένα για το /system). Είναι φυσιολογικό αυτό?? Πάντως όλα πάνε ρολόι με την rom μέχρι στιγμής....

 

Καλημέρα φίλε μην πανικοβαλεσαι εμένα μερικές φορές δείχνει 98 kb

Link to comment
Share on other sites

Για να φλασαρω GL Notecore v3b μεσω mobile odin θα το τσεκαρω στον kernel και κανω install firmware ? Φοραω την Αlba xxlrg Full Aroma V2..Τωρα την εβαλα...εντυπωσεις αργοτερα!!

 

Φίλε fraris, και εγώ σκέφτομαι να την περάσω αργότερα σήμερα, αν μπορείς γράψε μερικές γραμμές για τις εντυπώσεις σου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μην πανικοβαλεσαι εμένα μερικές φορές δείχνει 98 kb

 

Thanx mate! Καλά δεν πανικοβάλλομαι απλά ήθελα να δω αν είναι χαρακτηριστικό της rom γιατί νομίζω ότι

δεν το έχω δει τόσο γεμάτο με τις άλλες που έχω φορέσει. Καλά παίζει γιατί συνήθως περνάω "ελαφριές"....

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει.. Αλλα ειναι και το αν σε τρωει να δεις και κατι αλλο.. Γιαυτο περνεις το backup σου, δοκιμαζεις και ξαναγυριζεις! Εγω να φανταστεις εχω δοκιμασει 6-7 ρομ και παντα γυριζω στην alba by ethis v1 παρακαλω.. Τοσο smooth και διαρκεια μπαταριας που με αφηνει αφωνο! 1η φορα μου κραταει πανω απο 15 ωρες το κινητο και το εχω λατρεψει!

 

Αποχθες στις 9.00 τωρα 13.30 και η μπαταρια μου 70%

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

κατι ξυπναει την συσκευη ανα τακτα χρονικα διαστηματα κ δεν μπορω να βρω τι ειναι.

οτι πιστευα οτι ειναι το πεταξα αλλα παλι τα ιδια

υπαρχει καποιο προγραμμα να δω τι το ξυπναει??

ευχαριστω

 

όταν λες ξυπνάει εννοείς οτι εκει που ειναι σβηστή η οθόνη ανάβει και σβήνει μόνη της ???

από την ώρα που έβαλα τη ρομ του elthis μου το κάνει αυτό ρε γ@μωτο και δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει...:cool::(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όταν λες ξυπνάει εννοείς οτι εκει που ειναι σβηστή η οθόνη ανάβει και σβήνει μόνη της ???

από την ώρα που έβαλα τη ρομ του elthis μου το κάνει αυτό ρε γ@μωτο και δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει...:cool::(

 

Καλησπερα

Ναι ακριβως αυτο εννοω και δεν μπορω να βρω ποιο προγραμμα μου το κανει γμτ...

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...