Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια αλλη μια ερωτηση . Το νοτε που πηρα ειχε επανω custom εγω ηθελα να του περασω στοκ κατεβασα μια την φλασαρα μεσω odin κ τωρα εχει κολλησει στο logo samsung

 

Βγαλε μπαταρία και άνοιξε το πάλι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βγαλε μπαταρία και άνοιξε το πάλι.

 

Σωστα...δοκιμασε πρωτα αυτο που λεει ο Νικος...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα τιποτα ακομα. Μηπως παιζει ρολο η ρομ που περασα;

 

Δε ξερω ποια κατεβασες, αλλα αν θες κατεβασε τη τελευταια 4.0.4 απο εδω:

http://www.hotfile.com/dl/162875101/447fb8f/N7000XXLRG_N7000DBTLRG_DBT.zip.html

 

Σου εγραψε pass το pc odin να υποθεσω?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και αν θελουμε δλδ να περασουμε μια τον σπειντ και μετα να δοκιμασουμε τον νοτκορε κερνελ θα πρεπει να ξαναπερασουμε πρωτα την ρομ και μετα να αλαξουμε κερνελ η απο πανω;;;

 

Όταν θες να αλλάξεις Kernel δε χρειάζεται να περάσεις ξανά τη Rom, άπλα περνάς από "πάνω" τον νέο Kernel και κάνεις ένα Wipe cache/Davnik. Κάλο είναι να διαβάσεις λίγο τη βίβλο του Ηλία και να ξεκαθαρίσεις λίγο τις έννοιες και τις διαδικασίες στο μυαλό σου. Έτσι θα αποφύγεις και τον περιττό κόπο άλλα και τα τυχόν "ατυχήματα". ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα διωρο πηρα την 4.0.4...Περα απο μια αμεση επιστροφη στην κεντρικη οθονη ,εχει ακομα εκεινη την...καθυστερηση οταν πχ πας να κανεις καποια κληση ή να στειλεις μηνυμα...Επισης αφου εκανα ρουτ και ψαχνοντας στους xda για ρομ επεσα πανω σε ενα κερνελ ,τον GLNotecore, οπου λιγο παρακατω στην περιγραφη δειχνει καποιες ρυθμισεις που ειναι απο την αρχη διαθεσιμες..Εβαλα λοιπον τις ρυθμισεις για την cpu και gpu στον tegrak και απλα δειτε τις φωτο πριν και μετα.....
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

- Fixed FM radio

- Switched to NOOP

- Switched to SLUB

- Fixed Data corruption

- IO increased

- CPU higher throughput

- Built from Scratch

- Full 4.0.4 ICS TW rom support (everything, inc. bluetooth should work)

- Fixed init.d support

- Custom bootanimation support

- Updated SU and Superuser

- Modem LR1 included in CWM zip packages

 

Οιμεεε τι γίνεται ρε παιδιά σήμερα.

Το ένα καλό νέο πίσω από το άλλο..

Elthis έχεις στο avatar σου και πάλι το note η μου φαίνεται;

Δεν είχες πάει προς sgiii μεριά;:)

 

Πριν κανα διωρο πηρα την 4.0.4...Περα απο μια αμεση επιστροφη στην κεντρικη οθονη ,εχει ακομα εκεινη την...καθυστερηση οταν πχ πας να κανεις καποια κληση ή να στειλεις μηνυμα...Επισης αφου εκανα ρουτ και ψαχνοντας στους xda για ρομ επεσα πανω σε ενα κερνελ ,τον GLNotecore, οπου λιγο παρακατω στην περιγραφη δειχνει καποιες ρυθμισεις που ειναι απο την αρχη διαθεσιμες..Εβαλα λοιπον τις ρυθμισεις για την cpu και gpu στον tegrak και απλα δειτε τις φωτο πριν και μετα.....

Αυτός είναι ο κερνελ που μιλάμε τόσο πολύ μερικά posts πάνω.

Εξαιρετικός κερνελ κάνει το κινητό πύραυλο.

Για πες εντυπώσεις από την 4.0.4?

Κάτι τρανταχτό η οτιδήποτε;

Γνώμη μου είναι πάντως να περιμένουμε λίγο (ποιος μιλάει τώρα :D)

Θυμάμαι πως ήταν η πρώτη γερμανική ice και σε τι επίπεδο έχουμε φτάσει τωρα(kingdroid Notecore κτλ)

 

EDIT! σε εμενα ο τελευταίος corenote δεν μπαινει! κολλάει στην αρχικο logo και μενει με τις ωρες εκει...

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Οιμεεε τι γίνεται ρε παιδιά σήμερα.

Το ένα καλό νέο πίσω από το άλλο..

Elthis έχεις στο avatar σου και πάλι το note η μου φαίνεται;

Δεν είχες πάει προς sgiii μεριά;:)

 

 

Αυτός είναι ο κερνελ που μιλάμε τόσο πολύ μερικά posts πάνω.

Εξαιρετικός κερνελ κάνει το κινητό πύραυλο.

Για πες εντυπώσεις από την 4.0.4?

Κάτι τρανταχτό η οτιδήποτε;

Γνώμη μου είναι πάντως να περιμένουμε λίγο (ποιος μιλάει τώρα :D)

Θυμάμαι πως ήταν η πρώτη γερμανική ice και σε τι επίπεδο έχουμε φτάσει τωρα(kingdroid Notecore κτλ)

 

EDIT! σε εμενα ο τελευταίος corenote δεν μπαινει! κολλάει στην αρχικο logo και μενει με τις ωρες εκει...

Sent from my note

 

Βασικα ειναι αυτο που γραφω.Οτι εξακολουθει σε καποια σημεια να ειναι ιδια συμπεριφορα...Δλδ να καθυστερει να ανοιξει καποιο μενου,πχ κλησεις, μενου μηνυματων κτλ...Νομιζω οτι τα παει λιιιιγο καλυτερα στο θεμα θερμοκρασια αλλα δεν το εχω ζορισει ιδιαιτερα.Να πω βεβαια οτι ΔΕΝ πειραξα τιποτα περα απο το ρουτ.Απλα μεσω tegrak εβαλα τις ρυθμισεις του custom kernel.Εμενα εχει τον στοκ...Οποτε οταν θα περασω custom rom με τον συγκεκριμμενο κερνελ μαλλον θα παρει φωτια η συσκευη!!!!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειναι αυτο που γραφω.Οτι εξακολουθει σε καποια σημεια να ειναι ιδια συμπεριφορα...Δλδ να καθυστερει να ανοιξει καποιο μενου,πχ κλησεις, μενου μηνυματων κτλ...Νομιζω οτι τα παει λιιιιγο καλυτερα στο θεμα θερμοκρασια αλλα δεν το εχω ζορισει ιδιαιτερα.Να πω βεβαια οτι ΔΕΝ πειραξα τιποτα περα απο το ρουτ.Απλα μεσω tegrak εβαλα τις ρυθμισεις του custom kernel.Εμενα εχει τον στοκ...Οποτε οταν θα περασω custom rom με τον συγκεκριμμενο κερνελ μαλλον θα παρει φωτια η συσκευη!!!!

 

δεν εχεις τα προβληματα που λενε οτι δεν δουλευει το bluetooth κτλ ετσι?

εμενα παλι ο notecore δεν μπαινει σε kingdroid με τιποτα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις τα προβληματα που λενε οτι δεν δουλευει το bluetooth κτλ ετσι?

εμενα παλι ο notecore δεν μπαινει σε kingdroid με τιποτα...:mad:

 

δοκιμασες και με odin? γκαμωτο εχει και το fm radio fixed Και πεταει γραφουνε! :wacko:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες και με odin? γκαμωτο εχει και το fm radio fixed Και πεταει γραφουνε! :wacko:

 

και με τα 2 δεν μπαινει με τιποτα!

βλεπω οτι και αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα..

τεσπα κατεβαζω τωρα την kingdroid 4.4 την περναω απο πανω και ξαναδοκιμαζω...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις τα προβληματα που λενε οτι δεν δουλευει το bluetooth κτλ ετσι?

εμενα παλι ο notecore δεν μπαινει σε kingdroid με τιποτα...:mad:

 

Ουτε σε εμενα μπαινει δεν ξερω τι προβλημα εχει αλλα δεν μπαινει με τιποτα κολαει στα δαχτυλιδια εγω κατεβαζω την 4.0.4 απο alba δεν εχουμε και τον ηλια να κανει κανενα μαγικο

 

και με τα 2 δεν μπαινει με τιποτα!

βλεπω οτι και αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα..

τεσπα κατεβαζω τωρα την kingdroid 4.4 την περναω απο πανω και ξαναδοκιμαζω...

 

Απο που την κατεβαζεις αν μπορεις δωσε ενα λινκ.δεν βλεοω να κοιμομαστε σημερα:p

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε εμενα μπαινει δεν ξερω τι προβλημα εχει αλλα δεν μπαινει με τιποτα κολαει στα δαχτυλιδια εγω κατεβαζω την 4.0.4 απο alba δεν εχουμε και τον ηλια να κανει κανενα μαγικο

 

σε αλλους μπαινει σε αλλους δεν μπαινει....αυτο βλεπω! περιεργα πραγματα..

την αλβα πηγα να την κατεβασω απο το ρώσικο λινκ που δεινει αλλα δεν βγαζω ακρη..

ασε που εχω την εντύπωση οτι αυτη η 4.0.4 ειναι ακομη στο αρχικο της σταδιο..

θα ακολουθήσουν πολλες βελτιωσεις στην συνεχεια οπως εγινε και στην προηγουμενη εκδοση.

για αυτο προτιμω να περασω το update της kingdroid που ειναι "δοκιμασμένη" συνταγη και να περιμενω λιγες μερες για να δω που θα παει το πραγμα με το νεο update...

 

Απο που την κατεβαζεις αν μπορεις δωσε ενα λινκ.δεν βλεοω να κοιμομαστε σημερα:p

 

πανε λιγο κατω και θα το βρεις το λινκ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1652831&page=341

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

σε αλλους μπαινει σε αλλους δεν μπαινει....αυτο βλεπω! περιεργα πραγματα..

την αλβα πηγα να την κατεβασω απο το ρώσικο λινκ που δεινει αλλα δεν βγαζω ακρη..

ασε που εχω την εντύπωση οτι αυτη η 4.0.4 ειναι ακομη στο αρχικο της σταδιο..

θα ακολουθήσουν πολλες βελτιωσεις στην συνεχεια οπως εγινε και στην προηγουμενη εκδοση.

για αυτο προτιμω να περασω το update της kingdroid που ειναι "δοκιμασμένη" συνταγη και να περιμενω λιγες μερες για να δω που θα παει το πραγμα με το νεο update...

Δεν ειναι δυσκολο πατας τον κωδικο που σου βγαζει και στην επομενη σελιδα το λινκ που εχει και κατεβαινει εγω τη κατεβαζω θα τη δοκιμασω και αν δε μου αρεσει γυριζω σε kingdroid ξενερωμα με τον κερνελ αλλα γραφει οτι ειναι συμβατος και με 4.0.4 οποτε θα τον δοκιμασω εκει τα ξαναλεμε αργοτερα οταν τη φλασαρω!τελικα ειναι ασφαλης ο κερνελ απο τη 4.0.4 η θα εχουμε παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυσκολο πατας τον κωδικο που σου βγαζει και στην επομενη σελιδα το λινκ που εχει και κατεβαινει εγω τη κατεβαζω θα τη δοκιμασω και αν δε μου αρεσει γυριζω σε kingdroid ξενερωμα με τον κερνελ αλλα γραφει οτι ειναι συμβατος και με 4.0.4 οποτε θα τον δοκιμασω εκει τα ξαναλεμε αργοτερα οταν τη φλασαρω!τελικα ειναι ασφαλης ο κερνελ απο τη 4.0.4 η θα εχουμε παλι τα ιδια

 

πες μας και εσυ εντυπωσεις...οταν την βαλεις!

δεν ξερω αλλα "βαριεμαι" να παω σε μια κανονικη ρομ..

για αυτο σου ειπα πιο πανω θα περιμενω λιγο να βγουν οι νεοτερες εκδοσεις της 4.0.4 και μετα οι custom με τα γνωστα "κολπα" κτλ....και μετα θα την βαλω..:)

 

για τον κερνελ μην κανεις τιποτα..wipe κτλ..δεν γνωριζει κανεις ακομη τιποτα!

Πως περνας το update της κινντροιντ;;

Ολα απο την αρχη η κατι διαφορετικο;;

 

θα δοκιμασω για πρωτη φορα να το περασω απο "πανω"...

αν δουλεψει θα σου πω..

Link to comment
Share on other sites

πες μας και εσυ εντυπωσεις...οταν την βαλεις!

δεν ξερω αλλα "βαριεμαι" να παω σε μια κανονικη ρομ..

για αυτο σου ειπα πιο πανω θα περιμενω λιγο να βγουν οι νεοτερες εκδοσεις της 4.0.4 και μετα οι custom με τα γνωστα "κολπα" κτλ....και μετα θα την βαλω..:)

 

για τον κερνελ μην κανεις τιποτα..wipe κτλ..δεν γνωριζει κανεις ακομη τιποτα!

 

 

θα δοκιμασω για πρωτη φορα να το περασω απο "πανω"...

αν δουλεψει θα σου πω..

Από πάνω πάει αν έχεις περασμένη την 4.3 , και επιλέγεις μόνο κερνελ και μόντεμ ...

Link to comment
Share on other sites

Είναι με βάση την 4.03 ακόμα ;

 

Ναι...Και περιμένουμε εντυπωσεις απο τα παιδιά!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα όταν έχει βγει σαν βάση η 4.04 . Πιστεύω μέχρι αύριο να έχουμε λειτουργικό CF Kernel (χωρίς πρόβλημα με το Bluetooth), επομένως και οι νέες custom roms να πετάνε!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...