Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή μάλλον κάποια εφαρμογή μου πηδ@ει την μπαταρία και επειδή το έχω παραφορτώσει με 1000 δυο παπάγιες απο το μαρκετ μπορεί ενα καλό παιδί να μου στείλει ενα λινκ με την τελευταία ρομ του elthis ή να μου προτείνει κάποια πιο γρήγορη χωρίς βέβαια να χρειαστεί να αλλάξω kermel ραδια κλπ???

 

freddaras σου έχω στείλει πμ.πάλι στα φρύδια σου:lol::lol::lol:???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω...

Αν εχεις καπου διαθεσιμα το λινγκ με τα modem στειλτω...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1645202

http://www.4shared.com/zip/nQ_YAAhp/XXLPT_Modem.html

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

επειδή μάλλον κάποια εφαρμογή μου πηδ@ει την μπαταρία και επειδή το έχω παραφορτώσει με 1000 δυο παπάγιες απο το μαρκετ μπορεί ενα καλό παιδί να μου στείλει ενα λινκ με την τελευταία ρομ του elthis ή να μου προτείνει κάποια πιο γρήγορη χωρίς βέβαια να χρειαστεί να αλλάξω kermel ραδια κλπ???

 

freddaras σου έχω στείλει πμ.πάλι στα φρύδια σου:lol::lol::lol:???

Η τελευταια του ηλια [μια χαρα γρηγορη και σμουθ:)]

 

http://www.wuala.com/eliashadow/Custom%20Rom/AlBa_modded_Final_Stage_LQ3.zip/

Edited by piros61
Link to comment
Share on other sites

αλλάζεις το dpi της συσκευής σε 240 από 320 και τα εικονίδια αποκτούνε φυσιολογικό μέγεθος... έχεις και αρκετά μεγαλύτερη επιφάνεια και φαίνονται και πολύ καλύτερα τα wallpapers. γενικότερα αν πας σε 240dpi δεν γυρνάς με τίποτα πίσω σε 320... απλά στην kingdroid δεν γίνεται αυτό ενώ με άλλες ρομ γίνεται.

κατέβαζες το rom toolbox pro, και είχε επιλογή να αλλάξεις dpi όσο ήθελες εσύ. όλα καλά όλα ωραία αλλά αυτό για μένα τουλάχιστον είναι πολύ μεγάλο down της rom....

 

Κατέβασα την εφαρμογή από το μάρκετ αλλα δεν βρίσκω την επιλογή για να το κάνω αυτό

Μπορείς να βοηθήσεις;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή από το μάρκετ αλλα δεν βρίσκω την επιλογή για να το κάνω αυτό

Μπορείς να βοηθήσεις;

Sent from my note

 

Πανε performance μετα built.prop twicks και θα δεις λεει dpi το εχει στα320 κανονικα το κατεβαζεις 240 και ειναι τελειο... Αλλα δεν δουλευει με kingdroid.... Τουλαχιστον στο δικο μου. Κολλαει στο samsung

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Πανε performance μετα built.prop twicks και θα δεις λεει dpi το εχει στα320 κανονικα το κατεβαζεις 240 και ειναι τελειο... Αλλα δεν δουλευει με kingdroid.... Τουλαχιστον στο δικο μου. Κολλαει στο samsung

 

Μόλις το έκανα δούλεψε ρολόι.

Φοράω speed kernel όμως

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα δούλεψε ρολόι.

Φοράω speed kernel όμως

Sent from my note

 

Λες αυτο να φταιει... Το ειχα δοκιμασει με το cfroot

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Λες αυτο να φταιει... Το ειχα δοκιμασει με το cfroot

 

Τι να σου πω φίλε μου ίσως..

Τεσπα δεν το ήξερα αυτό το κόλπο να είσαι καλά

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φίλε μου ίσως..

Τεσπα δεν το ήξερα αυτό το κόλπο να είσαι καλά

Sent from my note

 

Τελικα δουλεψε με speedmod. Μολις το εκανα. Επιτέλους φυσιολογικα εικονιδια....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά η ταχύτητα της Kingdroid μπας και οφείλεται σε κανα hack με γρήγορο transition animation όπως το κάνει το spare parts π.χ ;;;;;,γιατί μου φαίνεται δύσκολο να έχει τόσο διαφορά από τις άλλες ενώ βασίζεται σε στοκ ρομ.Βέβαια ξέρω ότι εδώ μέσα είμαστε από τους πιο έμπειρους χρήστες που δεν τσιμπάμε εύκολα αλλά κάτι τέτοιο ψυχανεμίζομαι και δεν μου το βγάζετε από το μυαλό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν με νιαζει το ραδιο δλδ η καλητερη ειναι η notecore απο που την κατεβαζω πως την περναω και τη θα χασω απο το τηλ;; αν θελει καποιως ας μας πει να μαθενουμε τα νεουδια χαχα εισται ολοι καταπληκτικοι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη μαλλον θα εχω κ εγω ενα νοτε σε λιγο θελω να μου πειτε ποια ειναι η καλυτερη ρομ

 

Απο την μηκρη μου εμπιρια ακου το εξης παρτο με το καλο και μετα ρωτας μεχρι πριν 5 μερες ελεγα οτι δεν θα το κανω ρουτ το εκανα και μεσα σε 5 μερες εχουν βγει 3 καλες σημερα που εβαλα την kingdroidλεω σηγουρα οτι ειναι τελεια και δεν εχω αλαξει κερνελ περιμενο απαντησε στο προηγουμενο ποστ και θα αλαξω και αυτον.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν με νιαζει το ραδιο δλδ η καλητερη ειναι η notecore απο που την κατεβαζω πως την περναω και τη θα χασω απο το τηλ;; αν θελει καποιως ας μας πει να μαθενουμε τα νεουδια χαχα εισται ολοι καταπληκτικοι.

 

ελα μεγαλε ψυχραιμια

απο εδω κατεβαζεις http://www.hecubus.com/xda/kernel/GL_NOTECORE_V2.15.zip εκδοση για CWM

εγκαθιστας με το γνωστο τροπο μεσω CWM (αρχειο στην καρτα κλπ.) κανε και ενα Wipe Cache - Wipe Dalvik πριν

δεν θα εχεις FM Radio.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εγώ δούλεψα τον notecore extreme και μπορώ να πω ότι είναι πολύ γρήγορος. αλλά παρατήρησα μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας, χειρότερη διαχείρηση μνήμης και από cf-root lq3, και από speedmod. και επίσης δεν δουλεύει το ράδιο. τώρα δουλεύω τον τελευταίο speedmod και μου αρέσει καλύτερα overall και από θερμοκρασία, και από smoothness και απόδοση-μπαταρία

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω την εικόνα εκκίνησης στο boot από την kingdroid? (χωρίς να μιλάει κιόλας). γιατί στην speedmod έχασα την εικόνα που είχε η kingdroid και μου άρεζε πολύ

 

επίσης δεν θυμάμαι αν φλάσαρα το beat audio ή όχι, πως βλέπω αν έχει ενεργοποιηθεί? και δουλεύει μόνο με τον default music player του τηλεφώνου?

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Με ποιων κερνελ θα δουλεβει καλητερα και σμουθ αλα και μπαταρια το ραδιο δεν.με νιαζει.αλα θελω καλη μπαταρια και ταχυτητα;;υπαρχει καλητερος απο αυτον που εχει εξαρχης;;
Link to comment
Share on other sites

Με ποιων κερνελ θα δουλεβει καλητερα και σμουθ αλα και μπαταρια το ραδιο δεν.με νιαζει.αλα θελω καλη μπαταρια και ταχυτητα;;υπαρχει καλητερος απο αυτον που εχει εξαρχης;;

 

θα σου απαντησουν καλυτερα οι ειδικοι των εργαστηριακων ελεγχων freddaras και ratanplan :lol:

αλλα μαλλον ειναι ο notecore

 

Ποια kingdroid εχετε;

αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28515788

* ωραια αυτη η αλλαγη του xda forum ...εφυγε εκεινο το χαζοκιτρινο

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Με ποιων κερνελ θα δουλεβει καλητερα και σμουθ αλα και μπαταρια το ραδιο δεν.με νιαζει.αλα θελω καλη μπαταρια και ταχυτητα;;υπαρχει καλητερος απο αυτον που εχει εξαρχης;;

 

θα σου απαντησουν καλυτερα οι ειδικοι των εργαστηριακων ελεγχων freddaras και ratanplan :lol:

αλλα μαλλον ειναι ο notecore

 

 

αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28515788

* ωραια αυτη η αλλαγη του xda forum ...εφυγε εκεινο το χαζοκιτρινο

 

Στον Notecore η μπαταρία είναι θέμα...Θέλει δουλίτσα ακόμα. Από ταχύτητα σκίζει, άλλα θέλουμε πάντα ισορροπία για καθημερινή χρήση. Επιμένω να προτείνω τον τελευταίο Speedmod, κατά τη γνώμη μου είναι ο Kernel που ψάχνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Με ποιων κερνελ θα δουλεβει καλητερα και σμουθ αλα και μπαταρια το ραδιο δεν.με νιαζει.αλα θελω καλη μπαταρια και ταχυτητα;;υπαρχει καλητερος απο αυτον που εχει εξαρχης;;

 

εχω την speed , δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο μπαταρια , αλλα ειναι ο καλυτερος κερνελ για μενα , απροβληματιστος ... : ;)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον καποια εφαρμογη σου κρατησε ψηλα τον επεξεργαστη.

 

Τελικά το βρήκα, και σήμερα που το έβαλα να φορτίσει μου έκανε πάλι τα ίδια, η cpu στα 800MHz, δοκίμασα και έβγαλα τα τελευταία προγράμματα που είχα βάλει αλλά τίποτα... Μόλις όμως έκανα εναλλαγή απο τον twlauncher στον touchwiz και επιστροφή πάλι στον twlauncher λύθηκε το πρόβλημα και τώρα η cpu είναι στα 200MHz την ώρα που φορτίζει.

Ίσως να είναι κάποιο bug που έχει να κάνει με τους launchers.

Link to comment
Share on other sites

εχω την speed , δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο μπαταρια , αλλα ειναι ο καλυτερος κερνελ για μενα , απροβληματιστος ... : ;)

 

Ε αν ειναι.ετσι ρε.παιδια.γιατι να μην μηνω με αυτον που εχει η ρομ τι θα κερδισω με σπειντμοντε απο μπαταρια πιος ειναι καλητερος σπεαντμοντ η ο απλος. Την διαφορα που λετε σε ταχυτητα θα ειναι εστιτη η ;;;;;; η ;;;;;;

Αν βαλω τον σπεαντ μετα αν δεν μου αρεσει που θα βρω να ξαναπερασβ αυτον που εχω τωρα; (τον κερνελ που ξεκιναει η ρομ δλδ.)

Μονο τα wipe κανω και install συγουρα δεν πρεπει να προσεξω κατι αλο;;;

Σασ ευχαριστω το ξερω οτι σας ψιλοζαλιζω αλα απο της.ερωτησης μου να μαθενουν και αλλοι. ※

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Στον Notecore η μπαταρία είναι θέμα...Θέλει δουλίτσα ακόμα. Από ταχύτητα σκίζει, άλλα θέλουμε πάντα ισορροπία για καθημερινή χρήση. Επιμένω να προτείνω τον τελευταίο Speedmod, κατά τη γνώμη μου είναι ο Kernel που ψάχνεις.

 

Όντως o τελευταίος speadmod απλά τα σπάει σε μπαταρία...και απ σμουθ είναι ένα τικ πιο κάτω από τον cf...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...