Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην τελευταία goat rom, το κλείδωμα του GPS έχει βελτιωθεί (αυτό παρατήρησα). Κλειδώνει αμέσως με data, χωρίς data μέσα στο σπίτι μου και μακρυά από το μπαλκόνι περίπου σε 1 λεπτό το αργότερο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Goat είναι πολύ καλή τελικά. Με speedmode kernel 3-6 δείχνει πολύ σταθερή/smooth και με ικανοποιητική κατανάλωση μπαταρίας.

Θα βγει σύντομα 4.04 (custom φυσικά)!!

Link to comment
Share on other sites

Η Goat είναι πολύ καλή τελικά. Με speedmode kernel 3-6 δείχνει πολύ σταθερή/smooth και με ικανοποιητική κατανάλωση μπαταρίας.

Θα βγει σύντομα 4.04 (custom φυσικά)!!

 

Μακάρι για τον note να πάρει 4.0.4 Αν και πιστεύω ότι η επανάσταση θα γίνει με το note2

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η Goat είναι πολύ καλή τελικά. Με speedmode kernel 3-6 δείχνει πολύ σταθερή/smooth και με ικανοποιητική κατανάλωση μπαταρίας.

Θα βγει σύντομα 4.04 (custom φυσικά)!!

 

Λεω να δοκιμασω αλλα τι λεει η μπαταρια (απλα ικανοποιητικη);;; δλδ σε σχεση με την προηγουμενη το ηλια;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εμένα δουλεύει άψογα η Goat by elthis. Πραγματικά o,τι καλύτερο έχω βάλει μέχρι ώρας...:)

 

*Και τώρα τι κάνουμε χωρίς Master Chef??:o

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε σχέση με την Alba του Ηλία δεν μπορώ να σου πω επειδή δεν την δούλεψα πάνω από δύο μέρες. Απλά με την χρήση που κάνω και με το.smart stay ex συνέχεια να τρέχει με αφήνει ικανοποιημένο σε αίσθηση ταχύτητα και μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε σχέση με την Alba του Ηλία δεν μπορώ να σου πω επειδή δεν την δούλεψα πάνω από δύο μέρες. Απλά με την χρήση που κάνω και με το.smart stay ex συνέχεια να τρέχει με αφήνει ικανοποιημένο σε αίσθηση ταχύτητα και μπαταρία

 

Μπορείς να ανεβασεις κάπου τα 2 αρχεία του GPS από την goat που έχεις???

Είναι στο system/etc

Ευχαριστώ...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...:)

 

Παιδια εχω βαλει το ιδιο gps config με τις προηγουμενες εκδοσεις.Δε ξερω γιατι εχετε προβλημα μιας και εμενα κλειδωνει αμεσα...:(

 

Επισης θελω να σας πω οτι με κρυα καρδια δινω το note μου μιας και με εφαγε η αρρωστια του gadgetακια και παω αλλου...:(

Ευχαριστω ολους σας γιατι αψογη παρεα και, να σας πω την αληθεια, περισσοτερο θα μου λειψετε εσεις παρα η συσκευη...

Θελω κι ευχομαι ειληκρινα να τα πουμε και στο μελλον αλλα επισης να κανονισουμε καποια συναντηση να τα γνωριστουμε απο κοντα.

 

Βεβαια, μιας και το Note μου εχει παρει το μυαλο, μπορει να με ξαναδειτε εδω στο αμεσο μελλον...:p

 

Ηλια την εκανα κι εγω αυτη την κινηση, αλλα αυτη τη στιγμη ειμαι με το... 13ο note που περνα απο τα χερια μου (ναι, το νουμερο ειναι αληθινο).

Στο ενδιαμεσο απο οτι αντιλαμβανεσαι δοκιμασα αλλα 12 κινητα, χωρις κανενα να με συγκινησει...

Link to comment
Share on other sites

Ηλια την εκανα κι εγω αυτη την κινηση, αλλα αυτη τη στιγμη ειμαι με το... 13ο note που περνα απο τα χερια μου (ναι, το νουμερο ειναι αληθινο).

Στο ενδιαμεσο απο οτι αντιλαμβανεσαι δοκιμασα αλλα 12 κινητα, χωρις κανενα να με συγκινησει...

 

Βαγγέλη ξέρεις καλά ποσό σε εκτιμώ κι ότι επίσης ήσουν ο ανθρώπους που με έκανε να πάρω το Note.

Νομίζω ήδη ότι θα το μετανιώσω, αλλά με τρώει...

Ήξερα πόσα note έχεις αλλάξει, αλλά τόσα πολλά όχι!

Ήταν σίγουρα η καλύτερη "παρέα" από τη μέρα που άρχισα να ασχολούμαι με δαύτα...

Και άντε μετά να βρω 32 GB τώρα που το πουλάω! lol

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ξέρεις καλά ποσό σε εκτιμώ κι ότι επίσης ήσουν ο ανθρώπους που με έκανε να πάρω το Note.

Νομίζω ήδη ότι θα το μετανιώσω, αλλά με τρώει...

Ήξερα πόσα note έχεις αλλάξει, αλλά τόσα πολλά όχι!

Ήταν σίγουρα η καλύτερη "παρέα" από τη μέρα που άρχισα να ασχολούμαι με δαύτα...

Και άντε μετά να βρω 32 GB τώρα που το πουλάω! lol

 

Θα πας μια και καλή στο note2...Ξέρεις τι κανείς...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να κανω μια ερωτηση μηπως ξερει καμεις να βοηθησει

Εβαλα την goa και ειναι πολυ καλη τι εκανα ομως εβαλα το setCPU για να το δω δεν ξερω αν πηραξα τιποτα δεν πολυ καταλαβα και μετα το εσβισα

ενας φιλος μου μου ηπε οτι αυτο το προγραμα το εχει εξ αρχης η ΡΟΜ.

EKANA ΠΑΤΑΤΑ??? τι να κανω τωρα??

Link to comment
Share on other sites

Και άντε μετά να βρω 32 GB τώρα που το πουλάω! lol

 

Και εγώ ο μόνος λόγος που δεν εχω δοκιμάσει άλλη συσκευή είναι που εχω το 32gb και άντε να το ξαναβρώ μετά γιατί είμαι σίγουρος ότι πάλι εκεί θα επιστρέψω

Link to comment
Share on other sites

για να μαθενω εχω βαλει την goa ME θεμα καλαγκας ολα μια χαρα θα ηταν καλητερα να εβαζα αλον κερνελ αν ναι ποιον και πωσ τον βαζω με τον γνωστο τροπο και δεν χανετε το ρουτ? σβινονται τα αρχια μου? σε τι θα ειναι καλητερος?

Μπορει η ερωτηση να ειναι χαζι το δεχομαι αλλα ειναι για να μπορεσω να καταλαβω 2 βασικα πραγματα μιας και μπικα στο τριπακι του πηραγματος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβασεις κάπου τα 2 αρχεία του GPS από την goat που έχεις???

Είναι στο system/etc

Ευχαριστώ...

 

Ορίστε !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις link για να φλασαρω modem μεσω cwm? Θελω αυτο που ειχε αναφερει καποιος οτι εχει την καλυτερη μπαταρια/σημα

και εγω το θελω αυτο ..αλλα μπαινει σε ολες τις ROM? εσυ ποια εχεις?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1645202

 

Από εδώ θα βρείτε όλα τα modems. Χρησιμοποιώ το LPT. Mε το LR1 είχα προβλήματα. Φλασάρετε μέσω CWM, πριν ένα format cache/wipe dalvik cache και μετά install το zip θα ήταν χρήσιμο.

 

Eρώτηση

Χρησιμοποιεί κανείς CM9 ;

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1645202

 

Από εδώ θα βρείτε όλα τα modems. Χρησιμοποιώ το LPT. Mε το LR1 είχα προβλήματα. Φλασάρετε μέσω CWM, πριν ένα format cache/wipe dalvik cache και μετά install το zip θα ήταν χρήσιμο.

 

Eρώτηση

Χρησιμοποιεί κανείς CM9 ;

 

Εγώ είμαι με CM9 αυτό το διάστημα. Θες κάποια βοήθειά ή πληροφορία;

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τον κόπο ;. Γρήγορη είναι ;. Από μπαταρία ;.. Αυτά :)

 

Έκανες τρία ερωτήματά και σε όλα η απάντησή είναι "Ναι και με το παραπάνω!"

Είναι απίστευτα γρήγορη γιατί είναι πολυ ελαφριά, η μπαταρία δεν παίζεται... πολύ καλή αυτονομία! Το Μονό που θυσιάζεις είναι τα καλούδια της Samsung για το S-pen, άλλα υπάρχουν πολλά υποκατάστατά τους στο XDA με ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά.

Πάντως αξίζει να πειραματιστείς κατά τη γνώμη μου...εγώ δοκιμάζω σχεδόν όλες τις Roms που κυκλοφορούν και πάντα κάνω ένα διάλειμμα με τη CM9.Ελπίζω να σε βοήθησα... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Έκανες τρία ερωτήματά και σε όλα η απάντησή είναι "Ναι και με το παραπάνω!"

Είναι απίστευτα γρήγορη γιατί είναι πολυ ελαφριά, η μπαταρία δεν παίζεται... πολύ καλή αυτονομία! Το Μονό που θυσιάζεις είναι τα καλούδια της Samsung για το S-pen, άλλα υπάρχουν πολλά υποκατάστατά τους στο XDA με ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά.

Πάντως αξίζει να πειραματιστείς κατά τη γνώμη μου...εγώ δοκιμάζω σχεδόν όλες τις Roms που κυκλοφορούν και πάντα κάνω ένα διάλειμμα με τη CM9.Ελπίζω να σε βοήθησα... :)

 

Την είχα και εγώ την CM9 πριν μερικές μέρες.

Είναι όντως πολύ καλή και μόνο που έχεις updates σχεδόν κάθε βράδυ είναι τρελή φάση.

Αυτό που μου αρέσει σε αυτή την ρομ είναι το text wrapping στον browser. Το οποίο φτάνει μέχρι και τον dolphin. Πράγματα που σε κανονική παγωτενια έκδοση δεν τα έχεις.

Μου χάλασε όμως που δεν έχει ραδιόφωνο (τώρα το καλοκαίρι το χρησιμοποιώ πολυ) και γενικά δεν βλέπω να υστερούν σε ταχύτητα οι τελευταίες custom σε σχέση με την CM9 ώστε να μην χαρεις το κινητό με όλα τα καλούδια του :)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χαζή ερώτηση αλλά μιας και πρωτάρης πρέπει.

Έχω το ΝΟΤΕ πλήρη μανισιο με το τελευταίο μανισιο update ics. Είναι γερμανικό το τηλέφωνο. Θέλω να το κάνω root θα ακολουθήσω απλά τα παρακάτω βήματα από την βίβλο και τέλος?

Κατεβάζουμε τα ακόλουθα αρχεία και τα τοποθετούμε τα στην SDCARD [CWM zip] [ SU-Busybox-Installer.zip].

Reboot σε recovery (volume up + power button + home button).

Επιλέγουμε ''apply update from external storage''.

Επιλέγουμε ''CWM.zip'' και περιμένουμε μέχρι το CWM recovery να εμφανιστει.

(Αγγίζουμε την οθόνη σαν να χρησιμοποιούμε το τηλέφωνο για να επιλέξετε τις επιλογές)

Επιλέγουμε ''install zip from sdcard'' ή ''external SD''.

Επιλέγουμε και κάνουμε εγκατάσταση το ''SU-Busybox-Installer.zip''

Reboot

Είμαστε έτοιμοι και η συσκευή είναι πλέον rooted!

Υπάρχει κάποια επικινδυνότητα για το τηλέφωνο?

Θα χάσω κάτι από επαφές εφαρμογές κτλ?

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χαζή ερώτηση αλλά μιας και πρωτάρης πρέπει.

Έχω το ΝΟΤΕ πλήρη μανισιο με το τελευταίο μανισιο update ics. Είναι γερμανικό το τηλέφωνο. Θέλω να το κάνω root θα ακολουθήσω απλά τα παρακάτω βήματα από την βίβλο και τέλος?

Κατεβάζουμε τα ακόλουθα αρχεία και τα τοποθετούμε τα στην SDCARD [CWM zip] [ SU-Busybox-Installer.zip].

Reboot σε recovery (volume up + power button + home button).

Επιλέγουμε ''apply update from external storage''.

Επιλέγουμε ''CWM.zip'' και περιμένουμε μέχρι το CWM recovery να εμφανιστει.

(Αγγίζουμε την οθόνη σαν να χρησιμοποιούμε το τηλέφωνο για να επιλέξετε τις επιλογές)

Επιλέγουμε ''install zip from sdcard'' ή ''external SD''.

Επιλέγουμε και κάνουμε εγκατάσταση το ''SU-Busybox-Installer.zip''

Reboot

Είμαστε έτοιμοι και η συσκευή είναι πλέον rooted!

Υπάρχει κάποια επικινδυνότητα για το τηλέφωνο?

Θα χάσω κάτι από επαφές εφαρμογές κτλ?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Κάνε ότι λέει η βίβλος, αυτό έκανα και εγώ και όλα πήγαν μια χαρά, επίσης δεν χάνεις τίποτα απο το κινητό.

Μπορείς μετά να βάλεις την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qb2V5a3JpbS5yb290Y2hlY2siXQ.. για να τσεκάρεις ότι όλα πήγαν καλά και το root έχει εγκατασταθεί σωστά.

 

 

Ερώτηση για την rom του elthis.

Απο την rom έχουν αφαιρεθεί τα δύο καλιγραφικά fonts που υπήρχαν, μπορούμε με κάποιο τρόπο να τα επαναφέρουμε???

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για την rom του elthis.

Απο την rom έχουν αφαιρεθεί τα δύο καλιγραφικά fonts που υπήρχαν, μπορούμε με κάποιο τρόπο να τα επαναφέρουμε???

 

Αν και δεν αφαιρεσα fonts, ανοιξε καποια αλλη rom στον υπολογιστη σου (zip), πηγαινε στο /system/fonts, βρες αυτα που θες και με εναν file explorer προσθεσε τα, αφου τα εχεις περασει στη καρτα σου, στην αντιστοιχη θεση...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ξέρεις καλά ποσό σε εκτιμώ κι ότι επίσης ήσουν ο ανθρώπους που με έκανε να πάρω το Note.

Νομίζω ήδη ότι θα το μετανιώσω, αλλά με τρώει...

Ήξερα πόσα note έχεις αλλάξει, αλλά τόσα πολλά όχι!

Ήταν σίγουρα η καλύτερη "παρέα" από τη μέρα που άρχισα να ασχολούμαι με δαύτα...

Και άντε μετά να βρω 32 GB τώρα που το πουλάω! lol

 

Ηλία ξέρεις την τρέλα μου με τα κινητά κι ότι δοκιμάζω ο,τι καλό υπάρχει.

Το note πλέον συγκαταλέγεται στις συσκευές που επεστρεφα ξανά και ξανά (σε αυτές ανήκουν τα θρυλικα Nokia 7650, Sonyericsson P800, Siemens SX1, Qtek S100 κλπ κλπ).

Πλέον είμαι πεπεισμένος ότι μόνο το note 2 μπορεί να υποκαταστήσει τον... Προκατόχο του για αυτά που θέλω απο μια συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...