Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιάννη το update σε 2.2 πως το κάνουμε;έχω την 2.1 πρέπει να κάνω πάλι την ίδια διαδικασία η γίνεται διαφορετικά πάντως παιδιά το note έχει παει σε άλλο επίπεδο η ροκ του elthis είναι άντε γεια μαζί με το θέμα του kalagas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιάννη το update σε 2.2 πως το κάνουμε;έχω την 2.1 πρέπει να κάνω πάλι την ίδια διαδικασία η γίνεται διαφορετικά πάντως παιδιά το note έχει παει σε άλλο επίπεδο η ροκ του elthis είναι άντε γεια μαζί με το θέμα του kalagas

 

Εγώ κατέβασα την 2.2 και ξανάκανα την ίδια διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγάλω πρώτα τη 2.1 η το κάνω απο πάνω ευχαριστω

 

Εγώ δεν την έβγαλα, την πέρασα από πάνω και πέρασε μία χαρά. Απλά στο undo zip που θα δημιουργηθεί θα έχει το τωρινό θέμα αν δεν κάνω λάθος και όχι το αρχικό της ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανα ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΑ!!! Πήγα να κάνω wipe dalvik/cache και μάλλον έκανα wipe data φυσικά χωρίς να έχω περασμένο κανένα abyss ή οτιδήποτε άλλο kernel!!! Ευτυχώς από ότι βλέπω δεν το brickara αλλά τα είδα όλα!! Τώρα ξαναπερνάω Alba by Elthis να δω ότι όλα είναι καλά... Οπότε, συμβουλή, ποτέ μην κάνετε πολλά πολλά με recovery etc εν μέσω εργασίας στο γραφείο με τηλέφωνα κτλ, μια φορά θα γίνει η στραβή!!!! :O
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις τι με έσωσε?? όταν έκανα επανεκκίνηση και είδα να με βγάζει σε αρχική οθόνη νέας rom (επιλογή γλώσσας)... εκεί κατάλαβα ότι είχα κάνει wipe data αλλά είχε γίνει... τώρα το αγάπησα κι άλλο το καημένο το note... εγώ κάνω τα δικά μου κι αυτό εκεί βράχος!!!:rolleyes:

 

Εγω την εχω παθει αστα αλλα ευτυχως δεν πληρωσα μου το περασαν στην εγγυηση και εγω καθε φορα που περναω μια ρομ μεχρι να τελειωσει εχω ταχυκαρδια μας ανεβαζει και την αδρεναλινη το νοτε!αντε να φτιαξουν τον κερνελ γιατι δεν παλευεται

Link to comment
Share on other sites

περασα και την ροκετ την v7 και την εβγαλα κατευθείαν παραμένει πολύ καλύτερη του ηλια !

 

αμαν βρε παιδί μου, και έτσι να είναι δεν το λες τοοοοσο χυμα. ετοιμάσου γιατί ο chrack ετοιμάζει νέα ρομ με βάση την lq3 :p

Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι λίγο ψιλόχ@σμένος με τα andrοιd γενικά και τις μαγειρεμένες ρομ μπορεί κάποιος φίλος να μου πει βήμα βήμα τι πρέπει να κάνω για να περασω την ρομ του φίλου Elthis και αν ο παρακάτω οδηγός ισχύει???

είμαι root αλλά θέλω να καθαρίσω τελείως το τηλέφωνο

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε προσεχε τι θα κανεις γιατι μπορει να γινει τουβλο το τηλ πριν κανεις οτι κανεις πρεπει να περασεις τον abyss kernel εκει που κατεβασες τη ρομ εχει οδηγιες προσεχε στο ξαναλεω γιατι ειναι ευκολο αλλα ενα λαθος και το κανεις μια αριστη πιατελα διαβασ3 προσεκτικα μην κανεις full wipe με το ics recovery
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδώ και 2-3 μέρες είμαι με Alba by elthis και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Έχει δοκιμάσει κανείς τη νέα Alba DDLPA? Δυστυχώς είναι full wipe και για αυτό το σκέφτομαι, μην φλασάρω χωρίς λόγο.

Από ότι γράφουν είναι πιο smooth από την LQ3. :eek:

(μα να μη μπορούμε να ηρεμήσουμε για 1 εβδομάδα. Αυτοί οι devs δεν πάνε διακοπές? :D )

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να βάλω το θέμα του kalagas αλλά κολλάω σε ενα σημείο..

 

Reboot in Recovery Mode

From main menu of Recovery choose wipe cache partition

Then choose advanced - Wipe Dalvik Cache partition and then +++++Go Back+++++

 

πατάω wipe cache partition αλλα δεν μου βγάζει επιλογή advanced - Wipe Dalvik Cache partition...

με ξαναπάει στο reboot , wipe cache partition κλπ

καμιά ιδέα???

 

επίσης πως μπορώ να αλλάξω στην μπάρα με τις επαφές να έχει μόνο ελληνικούς χαρακτήρες και όχι αγγλικούς????

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να βάλω το θέμα του kalagas αλλά κολλάω σε ενα σημείο..

 

Reboot in Recovery Mode

From main menu of Recovery choose wipe cache partition

Then choose advanced - Wipe Dalvik Cache partition and then +++++Go Back+++++

 

πατάω wipe cache partition αλλα δεν μου βγάζει επιλογή advanced - Wipe Dalvik Cache partition...

με ξαναπάει στο reboot , wipe cache partition κλπ

καμιά ιδέα???

 

επίσης πως μπορώ να αλλάξω στην μπάρα με τις επαφές να έχει μόνο ελληνικούς χαρακτήρες και όχι αγγλικούς????

 

Ποια μπάρα βρε??

Στο μενού recovery τελευταία επιλογή είναι το advanced και από εκεί αφού μπεις θα κάνεις και wipe dalvik..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδώ και 2-3 μέρες είμαι με Alba by elthis και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Έχει δοκιμάσει κανείς τη νέα Alba DDLPA? Δυστυχώς είναι full wipe και για αυτό το σκέφτομαι, μην φλασάρω χωρίς λόγο.

Από ότι γράφουν είναι πιο smooth από την LQ3. :eek:

(μα να μη μπορούμε να ηρεμήσουμε για 1 εβδομάδα. Αυτοί οι devs δεν πάνε διακοπές? :D )

 

Και εγω μια απο τα ιδια. Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την alba by elthis. Θα δοκιμασω να φλασαρω την νεα alba και αμα δεν μας κανει ξανα στου elthis την rom.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια απο τα ιδια. Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την alba by elthis. Θα δοκιμασω να φλασαρω την νεα alba και αμα δεν μας κανει ξανα στου elthis την rom.

 

Για παίξτε μπάλα και πείτε και σ' εμάς βρε παιδιά!!

Ναι που λες φτωχός συγγενης το s3 αλλά για όποιον μόνο ξέρει τι εστι note!Οι άλλοι απλά θα το λατρέψουν είναι πολύ καλο.. Το μέγεθος είναι πιο μαζεμένο και αυτό είναι αρκετά βολικό για every day use κι επίσης έχει διαολεμενη μπαταρία, καλύτερη κι από του note!! Πάντως τώρα γράφω και μου φαίνεται μικρό, με σώζει το SwiftKey 3 (πήρε update από X που λεγόταν..)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδώ και 2-3 μέρες είμαι με Alba by elthis και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Έχει δοκιμάσει κανείς τη νέα Alba DDLPA? Δυστυχώς είναι full wipe και για αυτό το σκέφτομαι, μην φλασάρω χωρίς λόγο.

Από ότι γράφουν είναι πιο smooth από την LQ3. :eek:

(μα να μη μπορούμε να ηρεμήσουμε για 1 εβδομάδα. Αυτοί οι devs δεν πάνε διακοπές? :D )

 

Τι είναι αυτό πάλι ρε παίδες καινούργια βάση;

Πότε βγήκε πάλι αυτή;

Σε ποια χώρα;

Θα τρελαθούμε μιλάμε καλοκαιριατικα.

Οποίος την δοκιμάσει περιμένουμε εντυπώσεις

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό πάλι ρε παίδες καινούργια βάση;

Πότε βγήκε πάλι αυτή;

Σε ποια χώρα;

Θα τρελαθούμε μιλάμε καλοκαιριατικα.

Οποίος την δοκιμάσει περιμένουμε εντυπώσεις

Sent from my note

 

Επειδη ειμαι μυστηριος ε της λεπτομερειες ξαναβαζω alba by elthis αφου μου εκανε κολημα και μετα reboot η νεα rom !!! Ασε που δεν εχει και τα togles που ειναι μεγαλη ευκολια για εμενα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι μυστηριος ε της λεπτομερειες ξαναβαζω alba by elthis αφου μου εκανε κολημα και μετα reboot η νεα rom !!! Ασε που δεν εχει και τα togles που ειναι μεγαλη ευκολια για εμενα.

 

Η ρομ του elthis απλά αγγίζει το τέλειο για μένα.

Τώρα αν η νέα βάση είναι ακόμη καλύτερη τι να πω.

Ας την δοκιμάσουν όσοι την δοκιμάσουν και ας μας πουν εντυπώσεις.

Εμένα με χάλασε που έχει φρανκο κερνελ πάντως.

Την τελευταία φορά που τον έβαλα κόντεψα να τηγανισω το κινητό...

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ του elthis απλά αγγίζει το τέλειο για μένα.

Τώρα αν η νέα βάση είναι ακόμη καλύτερη τι να πω.

Ας την δοκιμάσουν όσοι την δοκιμάσουν και ας μας πουν εντυπώσεις.

Εμένα με χάλασε που έχει φρανκο κερνελ πάντως.

Την τελευταία φορά που τον έβαλα κόντεψα να τηγανισω το κινητό...

Sent from my note

 

πιστευω οτι το κολημα και reboot που μου εκανε ηταν απο τον franco. Παντος δεν ειδα καμοια διαφορα τρελλη που να κανει να αξιζει ο κοπος για στησιμο απο την αρχη.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι το κολημα και reboot που μου εκανε ηταν απο τον franco. Παντος δεν ειδα καμοια διαφορα τρελλη που να κανει να αξιζει ο κοπος για στησιμο απο την αρχη.

 

Ναι ναι ξέρω και σε μένα δεν καθησε καλά ο φρανκο.

Και εγώ για την ώρα αράζω εδώ και αν ο elthis κάνει κανένα 'μαγικό' τα ξαναλέμε :)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι ξέρω και σε μένα δεν καθησε καλά ο φρανκο.

Και εγώ για την ώρα αράζω εδώ και αν ο elthis κάνει κανένα 'μαγικό' τα ξαναλέμε :)

Sent from my note

 

Εσένα όλο σε "τρωει" ο Franco κι ας ανεβάζει θερμοκρασία :p

Ναι δεν είμαστε για άλλη ρομ, του Ηλία είναι απλά ότι καλύτερο χωρίς κανένα απολύτως θέμα!! Κρίμα ένα σπορ είχαμε πάει και αυτό :D

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είμαστε για άλλη ρομ, του Ηλία είναι απλά ότι καλύτερο χωρίς κανένα απολύτως θέμα!! Κρίμα ένα σπορ είχαμε πάει και αυτό :D

 

Kαλημερα

οντως οτι καλυτερο εχω φορεσει εως τωρα ειναι η ROM του Ηλια.

μονο σε ενα νεο μαγικο του Ηλια θα αλλαξω ξανα :)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για ολα

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

επειδή μας έχει χεσμ@@@ους η samsung και δεν βλέπω ποτέ να μας έρχεται η αναβάθμιση του παγωτού μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο λινκ με αναλυτικές οδηγίες για το πως να περάσω την ρομ του Ηλία? είμαι root και με όλα τα μαμίσια updates.

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Ποια μπάρα βρε??

Στο μενού recovery τελευταία επιλογή είναι το advanced και από εκεί αφού μπεις θα κάνεις και wipe dalvik..

 

1.έχω κάνει ολη τη διαδικασία και κολλάω εκει που λεει

From main menu of Recovery choose wipe cache partition

το επιλέγω και με ξαναγυρνάει πίσω οπότε δεν μου βγάζει επιλογή advanced - Wipe Dalvik Cache partition για να συνεχίσω:O (φωτο 1)

 

2.στις επαφές πως μπορώ να κάνω την μπάρα με τα γράμματα αριστερά να έχει μόνο ελληνικά και οχι αγγλικά(φωτο2)

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...