Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μου βγαζει μια γραμμη πορτοκαλη στο statusbar και δεν βγαινει με τιποτα. Εχω αλλαξει και launcher αλλα φταιει ο goat.

Πως επανερχεται σε ολο μαυρο? (Καντε προβολη εικονας για να τη δειτε)

http://oi47.tinypic.com/10zd754.jpg

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου βγαζει μια γραμμη πορτοκαλη στο statusbar και δεν βγαινει με τιποτα. Εχω αλλαξει και launcher αλλα φταιει ο goat.

Πως επανερχεται σε ολο μαυρο? (Καντε προβολη εικονας για να τη δειτε)

http://oi47.tinypic.com/10zd754.jpg

 

Settings-settings goa-advanced settings-baterriebar και ξετσέκαρε το....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Settings-settings goa-advanced settings-baterriebar και ξετσέκαρε το....

 

αα σε ευχαριστώ! δεν ήξερα ότι ήταν για την μπαταρία! νόμιζα ήταν κάποιο κόλλημα της goat!

 

ποιος browser σας βολεύει περισσότερο για χρήση με ίντερνετ? εμένα προσωπικά με βόλεψε το ics browser+ τον αισθάνομαι πολύ γρήγορο,

παλαιότερα δούλευα το dolphin hd

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, στην GOA με APEX υπάρχει τρόπος να αλλάξω το density ? γιατί με app δεν το κάνει όπως με cm9 based roms.
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

http://oi47.tinypic.com/10zd754.jpg

 

Ποιο θεμα ειναι αυτο ? ? ?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω..ειναι η καλυτερη ics rom η goa ΑΛΛΑ καποιες εφαρμογες εχουν προβληματα απο μικρα εως μεγάλα.

Π.χ το παιχνιδι mega jump δεν παιζει καν και εαν παιξει θα αρχισουν διαφορα κολληματα απο εδω και εκει μετα. Εψαχνα να βρω γιατι κολλαγε και καθυστερουσε το κινητο 2 μερες !!! Το songify ειναι εφαρμογη που γραφει λογια απο το μικροφωνο του κινητου και τα κανει τραγουδια (πολυ καλη εφαρμογη ,εχει πλακα ) αλλα στην goa γραφει παρασιτα και θορυβο...:confused: Επισης εχω παρατηρησει και καποιες πολυ μικρες καθυστερησεις αραια και που σε διαφορα σημεια αλλα ειναι μικρης σημασιας.

Ξερεις κάποιος εαν εχουν λυθει τα προβλήματα της cm9 που εχει με τα βιντεο ??? Λεω να περασω απο εκει μεχρι κατι καλυτερο........

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

jorte δοκίμασες;

 

Ναι το έχω δοκιμάσει,αλλα προτιμώ το stock calendar widget.υπάρχει κάποιος που έχει καταφέρει να βάλει το samsung calendar widget στο nova ? υπάρχει λύση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως άνοιξε νέο θέμα για το Galaxy Note για την δημιουργία μιας Ελληνικής Custom ROM.

Για περισσότερες λεπτομέρειες επισκεφτείτε το νέο θέμα Galaxy Note (N7000) : Προτάσεις για τη δημιουργία Custom ROM.

 

Σας περιμένουμε εκεί λοιπόν για να πείτε και εσείς τι θα θέλατε να δείτε στη νέα αυτή ROM!:)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Τα widget καιρου/μπαταριας ειναι μεσα στο θεμα αυτο ή τα κατεβαζουμε απο αλλου?

Link to comment
Share on other sites

 

Εντυπώσεις ??? Κατεβαζω και εγω τωρα αλλα θα φλασαρω το απογευμα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! κατι με προβληματισε και επειδη δεν εχω δει καποιον αλλο να το αναφερει μαλλον σε εμενα δεν θα εχει "κατσει" καλα η rom!

goat και speed mode, παρουσιαζουν περιεργα κοληματα οταν τραβαω video 1080p με την καμερα του κινητου καθως και με την lg camera. δεν ξερω γιατι, αλλα εχτες τραβηξα 5-6 βιντεακια στα 3 εβλεπες καρε καρε την εικονα. σαν να τραβουσε με 1fps! o ηχος κομπλε απο πισω. στα αλλα 2 κανονικα επαιζαν χωρις το παραμικρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Να χώσω κι εγώ?? Έχω μέρες να φλασαρω και με τρώει.. Θα πάρω τα backups μου και θα περάσω κάποια στιγμή.. Πάντως με goa έχω βρει την ηρεμία μου.. Από την άλλη δεν ξέρω αν μου αρέσει η τόση "ησυχια" :p

Link to comment
Share on other sites

Να χώσω κι εγώ?? Έχω μέρες να φλασαρω και με τρώει.. Θα πάρω τα backups μου και θα περάσω κάποια στιγμή.. Πάντως με goa έχω βρει την ηρεμία μου.. Από την άλλη δεν ξέρω αν μου αρέσει η τόση "ησυχια" :p

 

Την τρελα παικταρα μου την εχεις...

Το backup επίσης...

Τι το σκέφτεσε!!!!

Εγω θα πάω για καφεδάκι και θα διαβάσω τις κριτικές σου....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Την τρελα παικταρα μου την εχεις...

Το backup επίσης...

Τι το σκέφτεσε!!!!

Εγω θα πάω για καφεδάκι και θα διαβάσω τις κριτικές σου....

 

Χαχα ωραίος!!! Με μπέρδεψαν λιγάκι οι οδηγίες του περί εγκατάστασης... λέει στο νήμα του να πάμε πρώτα σε GB δικιά του και μετά να φλασάρουμε κτλ κτλ... αν πάμε μέσω mob odin, abyss, full wipe κτλ δεν θα είμαστε μια χαρά?

Link to comment
Share on other sites

 

Τι το ιδιαίτερο έχει ρε παίδες η συγκεκριμένη ρομ ;

Κάποιος που την έβαλε εντυπώσεις ;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Τι το ιδιαίτερο έχει ρε παίδες η συγκεκριμένη ρομ ;

Κάποιος που την έβαλε εντυπώσεις ;

Sent from my note

 

απλά εμενα προσωπικά με μπέρδεψε στις οδηγίες του, διάβασα όμως το νήμα κάποιοι την πέρσασαν με τον γνωστό τρόπο mobile odin, abyss, full wipe, install zip from recovery κτλ... Κατέβασα την ρομ και πήρα backups απλά πρέπει να φύγω από το σπίτι τώρα... θα φλασάρω μεσημεράκι οπότε απόγευμα θα έχω πρώτες εντυπώσεις :happy:

 

Κάποιοι την πέρασαν από cwm με abyss, τον γνωστό τρόπο, οπότε λογικά είμαστε κομπλέ.. κι εγώ έτσι θα δοκιμάσω αργότερα..

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου βγαζει μια γραμμη πορτοκαλη στο statusbar και δεν βγαινει με τιποτα. Εχω αλλαξει και launcher αλλα φταιει ο goat.

Πως επανερχεται σε ολο μαυρο? (Καντε προβολη εικονας για να τη δειτε)

http://oi47.tinypic.com/10zd754.jpg

 

Τα widget καιρου/μπαταριας που τα βρισκουμε?

Link to comment
Share on other sites

απλά εμενα προσωπικά με μπέρδεψε στις οδηγίες του, διάβασα όμως το νήμα κάποιοι την πέρσασαν με τον γνωστό τρόπο mobile odin, abyss, full wipe, install zip from recovery κτλ... Κατέβασα την ρομ και πήρα backups απλά πρέπει να φύγω από το σπίτι τώρα... θα φλασάρω μεσημεράκι οπότε απόγευμα θα έχω πρώτες εντυπώσεις :happy:

 

Κάποιοι την πέρασαν από cwm με abyss, τον γνωστό τρόπο, οπότε λογικά είμαστε κομπλέ.. κι εγώ έτσι θα δοκιμάσω αργότερα..

 

αχ αχ αχ....:lol:

θα τρελαθω..σε 2 ωρες ειναι να παω για μπανακι οποτε προλαβαινω να φλασαρω..:p

και εμενα με μπερδεψαν οι οδηγιες εγκατάστασης αλλα οπως ειπες πολλοι την περασανε με abyss και ηταν ολα οκ..:)

τεσπα αν προλαβω θα την βαλω και θα επιστρεψω με εντυπωσες..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...