Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sos παιδια εκανα πατατια

 

 

ειχα goatrom me abyssnote kernel και προχθεσ εβαλα τον speedomode kernel αλλα το κινητο σερνοταν.οποτε πριν δεκα λεπτα αποφασισα μεσω mobile odin να περασω τον abyssnote παλι.και το κινητο κολλησε στην αρχικη οθονη εκει π λεει samsung galaxy note.μπαινω σε download mode και θελω να βαλω μια gingerbread για να μηδενισω τον μετρητη.κατεβασω μια απο samfirmware και την περναω μεσω οντιν.το κινητο θα φτιαξει ή χρειαζετε σερβις?

 

Ηρέμησε δεν χρειάζεσαι service, ο abyssnote είναι GB και η Goat είναι ICS. Πως να μπουτάρει η ICS με GB κερνελ? Άρα αποκλείεται να είχες αυτόν τον συνδυασμό πριν και να σου δούλευε.. πέρνα πάλι τον speedmod, ή πέρνα την GB όπως είπες για να μηδενίσεις μετρητή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα περασω gb να μηδενισω μετρητη καλυτερα γιατι μου εχει σπασει τα νευρα το θαυμαστικο

 

 

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και πάλι..

Είμαι με criscelo και speed mode...

Ειμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό απλά με nova έχω και πάλι το γνωστό πρόβλημα με τα Widgets ..

Από ένα σημείο και μετά δεν ανανεώνονται ..

Κολλάει πχ το ρολόι κτλ κτλ κτλ...

Αυτό γιατί συμβαίνει ρε παίδες γνωρίζει κάνεις ?

Είναι θέμα της ρομ η του παγωτού γενικά ?

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και πάλι..

Είμαι με criscelo και speed mode...

Ειμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό απλά με nova έχω και πάλι το γνωστό πρόβλημα με τα Widgets ..

Από ένα σημείο και μετά δεν ανανεώνονται ..

Κολλάει πχ το ρολόι κτλ κτλ κτλ...

Αυτό γιατί συμβαίνει ρε παίδες γνωρίζει κάνεις ?

Είναι θέμα της ρομ η του παγωτού γενικά ?

Sent from my note

 

Γιατί ρε φίλε έτσι? Εμένα με Goat 2.1 ανανεώνονται όλα κανονικά και nova... ρολόγια, καιρός, κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε φίλε έτσι? Εμένα με Goat 2.1 ανανεώνονται όλα κανονικά και nova... ρολόγια, καιρός, κτλ...

 

Με criscelo όχι σε μένα..

Το είχα πάθει και με αλβα αυτό..

Κολλάνε τα widgets και ξεκινάνε να δουλεύουν μόνο όταν κάνω restart τον launcher

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Με criscelo όχι σε μένα..

Το είχα πάθει και με αλβα αυτό..

Κολλάνε τα widgets και ξεκινάνε να δουλεύουν μόνο όταν κάνω restart τον launcher

Sent from my note

 

Κάποια rom μου είχε κάνει κάτι παρόμοιο αλλά ήταν rom "ημερας" οπότε έφυγε αμέσως και δεν θυμάμαι ποια ήταν.. Πάντως ics ήταν. Δεν πέρασες την νέα goa ακόμα? Είναι εξαιρετική.. :D

Link to comment
Share on other sites

Κάποια rom μου είχε κάνει κάτι παρόμοιο αλλά ήταν rom "ημερας" οπότε έφυγε αμέσως και δεν θυμάμαι ποια ήταν.. Πάντως ics ήταν. Δεν πέρασες την νέα goa ακόμα? Είναι εξαιρετική.. :D

 

νομιζω goa 2.1 με speedmod ειναι πολυ καλος συνδυασμος κ απο θεμα αποκρισης αλλα κ μπαταρια. Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα δειχνει σουπερ

Link to comment
Share on other sites

νομιζω goa 2.1 με speedmod ειναι πολυ καλος συνδυασμος κ απο θεμα αποκρισης αλλα κ μπαταρια. Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα δειχνει σουπερ

 

Εγώ πέρασα χθες speedmode κάποια στιγμή και δεν έκατσε καθόλου καλά στην συσκευή οπότε δεν ξέρω αν θα το ξαναδοκιμάσω :p

Link to comment
Share on other sites

Κάποια rom μου είχε κάνει κάτι παρόμοιο αλλά ήταν rom "ημερας" οπότε έφυγε αμέσως και δεν θυμάμαι ποια ήταν.. Πάντως ics ήταν. Δεν πέρασες την νέα goa ακόμα? Είναι εξαιρετική.. :D

 

Δεν πρόλαβα φίλε:D

Την έχω κατεβάσει και περιμένω να βρω χρόνο..

Πάντως και η κρισκελο με speed mode είναι εξαιρετική..πολύ γρήγορη.

Μόνο που έχω αυτό το θέμα με τα widgets..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε, απίστευτο! Σήμερα κάπου πήρε το ματι μου για το λεγόμενο pixel salad (νομίζω στο Galaxy Note-General) και μου το έκανε κι εμένα πριν από λίγο... ενώ μόλις το είχα κλειδώσει άνοιξε η οθόνη και έκανε κάτι "φωτορυθμικά" και έγινε η οθόνη πραγματικά pixel salad και αφού πάτησα το lock button κλείδωσε και έκτοτε δεν κάνει τίποτα παραπάνω... έχει συμβεί σε άλλον, να ανησυχήσω λέτε??? :(

 

μου το εχει κανει 3-4 φορες σε ενα μηνα , εκλασα μεντες , γιατι αν το κανει στον υπολογιστη αυτο πας για καρτα γραφικων ....

ξερει κανεις τι ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα φίλε:D

Την έχω κατεβάσει και περιμένω να βρω χρόνο..

Sent from my note

Περασε την και θα καταλαβεις αμεσως την διαφορα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ειχε κανει με στοκ. Εχω διαβάσει πολλες αναφορες στο θεμα αλλα καμια που να αναφέρει γιατι γινεται ή να το εχουν κανει replicate. Προς το παρον ειναι random και νομίζω μονο.σε ics roms. Προσωπική αποψη, δεν χρηζει ανησυχίας :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Περασε την και θα καταλαβεις αμεσως την διαφορα...

 

Έχει τόσο μεγάλη διαφορά εεε??

Πάντως και κρισκελο με speed ειμαι πολύ ευχαριστημένος ..

Και εδω έχει γίνει τρομερή δουλειά ..(πολύ δυνατή και γρήγορη ρομ).

Εσύ τις δοκίμασες και τις δυο ?

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Έχει τόσο μεγάλη διαφορά εεε??

Πάντως και κρισκελο με speed ειμαι πολύ ευχαριστημένος ..

Και εδω έχει γίνει τρομερή δουλειά ..(πολύ δυνατή και γρήγορη ρομ).

Εσύ τις δοκίμασες και τις δυο ?

Sent from my note

 

Όχι μόνο εγω...Αλλά και αλλά παιδιά στο φόρουμ...

Και ο Ηλίας που καλο είναι να ακούς την γνώμη του έχει την ίδια άποψη για την τελευταία και όχι μόνο goa

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω την Goatrip v.2.0.1 με kernel 3.0.15-n7000xxlpy-cl474507 se.infra@sep-103#

smp preempt για να περασω την νεα εκδοση της goat πρεπει να περασω αλλο κερνελ η μπορω να κατσω με αυτον? και αν ειναι ποιον πρεπει να βαλω με ενα λινκ?:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω την Goatrip v.2.0.1 με kernel 3.0.15-n7000xxlpy-cl474507 se.infra@sep-103#

smp preempt για να περασω την νεα εκδοση της goat πρεπει να περασω αλλο κερνελ η μπορω να κατσω με αυτον? και αν ειναι ποιον πρεπει να βαλω με ενα λινκ?:)

 

Θέλει abyss kernel γιατί εικαζω ότι θέλει full wipe (και λέω ότι δεν ξέρω σίγουρα γιατί δεν γνωρίζω αν ίσως έχει δώσει ο ίδιος το ΟΚ από μετάβαση σε επόμενη χωρίς full wipe) .. Δες λιγάκι πίσω κάποια posts ή διαβάσε την Βιβλο στην υπογραφή του Elthis στο τελευταίο post εξηγεί, έχει και link

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω την Goatrip v.2.0.1 με kernel 3.0.15-n7000xxlpy-cl474507 se.infra@sep-103#

smp preempt για να περασω την νεα εκδοση της goat πρεπει να περασω αλλο κερνελ η μπορω να κατσω με αυτον? και αν ειναι ποιον πρεπει να βαλω με ενα λινκ?:)

 

Ακολούθησε οτι σου είπε ο ευθημης...abyss 4.2 -full wipe και μετα istall...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

 

εβαλα την cassie by elthis. θελω ενα widget yahoo stocks...

 

στο zip με τις εφαρμογες που αφαίρεσε, μηπως ξερετε ποιο ειναι?

 

ή εχετε να προτείνετε καποιο αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η νέα goatrip που περάσαμε κάποιοι ποιον κερνελ φορά γιατί δεν μπορώ να καταλάβω :confused:

 

: Cf-Root 5.6 LQ2

 

εδω και το changelog

 

http://www.goa-roms.de/index.php?page=Thread&threadID=600

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

: Cf-Root 5.6 LQ2

 

εδω και το changelog

 

http://www.goa-roms.de/index.php?page=Thread&threadID=600

 

Αντε ρε συ και ειχα σκασει μέχρι να καταλάβω!! Ευχαριστώ πολύ, δεν τον πείραξα πάει τέλεια με αυτόν οπότε τον αφήνω πάνω και βλέπω πως παει

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε συ και ειχα σκασει μέχρι να καταλάβω!! Ευχαριστώ πολύ, δεν τον πείραξα πάει τέλεια με αυτόν οπότε τον αφήνω πάνω και βλέπω πως παει

 

Τι σκαλωμα εχουμε φαει ρε αδερφε!!!

Αυριο ερχετε και το s3 και με βλέπω να τρελενομαι τελείος...

Το ενα απο τα δυο Note και το s2 πανε για πωληση...

Θα μείνω με το NOTE END S3

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τι σκαλωμα εχουμε φαει ρε αδερφε!!!

Αυριο ερχετε και το s3 και με βλέπω να τρελενομαι τελείος...

Το ενα απο τα δυο Note και το s2 πανε για πωληση...

Θα μείνω με το NOTE END S3

 

Ε νομίζω αρκετά είναι για να ασχολείσαι.. Να μας δώσεις και feedback πως σου φαίνεται σε σχέση με το θηριακι μας!! Καλώς να σου έρθει και μεγειά :D:D

Sorry για το off topic αλλά είναι το θέμα των ημερών..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...