Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα. Εγώ τον πέρασα το βράδυ και το έχω βάλει το εργαλείο στα 1,6 και δουλεύει! Μέχρι ώρας πάει σφεντόνα...

 

Μόλις τον πέρασα ευχαριστώ! Επίσης πήρα και nandroid backup κατευθείαν από τον kernel όπως είπε ο Γιάννης λιγάκι πιο πίσω.. Α, πως ρυθμίζεις clock speed στον franco??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις τον πέρασα ευχαριστώ! Επίσης πήρα και nandroid backup κατευθείαν από τον kernel όπως είπε ο Γιάννης λιγάκι πιο πίσω.. Α, πως ρυθμίζεις clock speed στον franco??

.

Εγώ χρησιμοποιώ Tegrak Overclock.

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε εντυπώσεις παλικάρια μου για τον franko f5 σε σύγκριση με ότι φοράει η goa...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαίνει μόνο σε εσένα... Επίσημη ICS 4.0.3 έχω και το κινητό LAGAREI. Όχι αστεία.. Και την πέρασα με FULL WIPE τα πάντα. Πατάω κλήση και περνάει πάνω απο δευτερόλεπτο να ανοίξει. Ειλικρινά, το Ν8 που είχα με ένα mini kinetic mod πήγαινε σφαίρα.. Βέβαια δεν έχω μετανοιώσει, είμαι ερωτευμένος με την οθόνη του, αλλά, κακά τα ψέματα , περίμενα άλλο επίπεδο ικανοποίησης.. Θα περιμένω μέχρι και την 4.0.4 να δώ αν θα διορθωθεί και μετά θα αρχίσω να ασχολούμαι με custom ROM. Πέρα απο root που σκοπεύω να κάνω μετα την εξεταστική, θα ήθελα να κρατήσω την official ROM(εφόσον δεν λαγκάρει άλλο!)

 

ρε παιδια που το ειδατε το lag γιατι θα τρελαθω μιλαμε...

εγω ειμαι με goat και το κινητο παει σφαιρα..ο δε apex πεταει!

http://www.youtube.com/watch?v=Fnzf0t7yo14

τα "σπασιματα" ειναι απο το βιντεο και οχι απο την ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε εντυπώσεις παλικάρια μου για τον franko f5 σε σύγκριση με ότι φοράει η goa...

 

Προσωπικά βλέπω τον κερνελ σε συνδυασμό με τον nova να κάνουν την συσκευή πολύ γρήγορη και σταθερη... τώρα για μπαταρία δεν μπορώ να ξέρω είναι λιγάκι νωρίς αφού μόλις τον φόρεσα... επίσης ούτε εγώ βλέπω κάποιο lagging στο δικό μου... Νίκο όλα καλά με την Goat??

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά βλέπω τον κερνελ σε συνδυασμό με τον nova να κάνουν την συσκευή πολύ γρήγορη και σταθερη... τώρα για μπαταρία δεν μπορώ να ξέρω είναι λιγάκι νωρίς αφού μόλις τον φόρεσα... επίσης ούτε εγώ βλέπω κάποιο lagging στο δικό μου... Νίκο όλα καλά με την Goat??

 

Αυτο το note με παιδεψε λιγο αλλα με εσενα και τον ηλια το εφερα εκει που πρεπει...Απλα εξερετικη η ρομ...

Thanks...

Τον franko τον περασες με recovery η με odin???

 

Και με franko r5 τα ιδια ,δοκίμασα και την xxlq2 και με cf-root και με franko , οσο ειναι default έχω wifi κανονικά με το που περάσω custom kernel πάει το wifi δεν συνδέεται με τίποτα , modem radio δοκίμασα να αλλάξω αλα πάλι μια απ τα ίδια:mad:

Γιατι μπορεί να συμβαίνει αυτο ρε παιδιά?

Για δοκιμασε αυτο...

For those with WiFi problems:

 

1. open your Rom zip on PC

2. delete zimage in the zip

3. extract Farnco zip until you get the zimage

4. drag and drop Franco zimage into Rom zip

5. put your Rom onto SD card

6. flash

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το note με παιδεψε λιγο αλλα με εσενα και τον ηλια το εφερα εκει που πρεπει...Απλα εξερετικη η ρομ...

Thanks...

Τον franko τον περασες με recovery η με odin???

 

 

Για δοκιμασε αυτο...

For those with WiFi problems:

 

1. open your Rom zip on PC

2. delete zimage in the zip

3. extract Farnco zip until you get the zimage

4. drag and drop Franco zimage into Rom zip

5. put your Rom onto SD card

6. flash

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Με αυτόν τον τρόπο δούλεψε. Σε ευχαριστώ Νίκο

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

εβαλε κανενας ρε παιδες την τελευταια επίσημη στοκ "παγωτενια" ρομ να μας πει εντυπώσεις?

αξιζει τον κοπο να φυγεις απο goat?

Link to comment
Share on other sites

εβαλε κανενας ρε παιδες την τελευταια επίσημη στοκ "παγωτενια" ρομ να μας πει εντυπώσεις?

αξιζει τον κοπο να φυγεις απο goat?

Εγώ με την Alba βασισμένη στην τελευταία(XXLQ2) είναι μια χαρά ,σφαίρα πάει και είναι αρκετά smooth .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1579301

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την Alba βασισμένη στην τελευταία(XXLQ2) είναι μια χαρά ,σφαίρα πάει και είναι αρκετά smooth .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1579301

 

axxxxx μην με αναβεις φωτιες...:lol::lol::lol:

θα περιμενω τον elthis:)

ειμαι σιγουρος οτι θα μας ετοιμασει κατι σουπερ!

Link to comment
Share on other sites

axxxxx μην με αναβεις φωτιες...:lol::lol::lol:

θα περιμενω τον elthis:)

ειμαι σιγουρος οτι θα μας ετοιμασει κατι σουπερ!

 

Τη goat περισσότερο την έχουμε αγαπήσει για τη παραμετροποίηση που μας προσφέρει.Σε smooth η AlBa lp8 δεν υπολειπόταν.

Και ναι, κι εγώ βρίσκω λίγο καλύτερη τη νέα έκδοση overall αλλά το θέμα είναι να μπουν και τα πράγματα της κατσίκας..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

axxxxx μην με αναβεις φωτιες...:lol::lol::lol:

θα περιμενω τον elthis:)

ειμαι σιγουρος οτι θα μας ετοιμασει κατι σουπερ!

Βάλε σε αυτήν την συνταγή και τον r5:whistle: στα 1600 και τααααρααααμ έχεις ένα σμουθ NOTE:w00t:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Τη goat περισσότερο την έχουμε αγαπήσει για τη παραμετροποίηση που μας προσφέρει.Σε smooth η AlBa lp8 δεν υπολειπόταν.

Και ναι, κι εγώ βρίσκω λίγο καλύτερη τη νέα έκδοση overall αλλά το θέμα είναι να μπουν και τα πράγματα της κατσίκας..;)

 

Έχεις καταφέρει να βάλεις κανένα;

Link to comment
Share on other sites

Τη goat περισσότερο την έχουμε αγαπήσει για τη παραμετροποίηση που μας προσφέρει.Σε smooth η AlBa lp8 δεν υπολειπόταν.

Και ναι, κι εγώ βρίσκω λίγο καλύτερη τη νέα έκδοση overall αλλά το θέμα είναι να μπουν και τα πράγματα της κατσίκας..;)

θα εχει και franco r5 η συνταγη "κατσικα a la crem"?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καταφέρει να βάλεις κανένα;

 

 

θα εχει και franco r5 η συνταγη "κατσικα a la crem"?

Με Franco είμαι αυτή τη στιγμή.Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα...

 

Κάτι έχω περάσει απο Goatrip...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά ωρίτσα το έβαλα να φορτίσει τώρα που πήγα να δω κάτι διαπίστωσα οτι δεν είχε φορτίσει πολύ και ήταν πολύ ζεστό!!!!!!!!

Τι μπορεί να φταίει ρε παιδια?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά ωρίτσα το έβαλα να φορτίσει τώρα που πήγα να δω κάτι διαπίστωσα οτι δεν είχε φορτίσει πολύ και ήταν πολύ ζεστό!!!!!!!!

Τι μπορεί να φταίει ρε παιδια?

 

Μήπως τα 1600 του franco;;; Εγώ δεν έχω βάλει ακόμα να φορτίσω στα 1600...μόλις πάω σπίτι μετά το μπάνιο θα βάλω και θα ενημερώσω...:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα 1600 του franco;;; Εγώ δεν έχω βάλει ακόμα να φορτίσω στα 1600...μόλις πάω σπίτι μετά το μπάνιο θα βάλω και θα ενημερώσω...:)

 

Εγώ προσωπικά κάποια στιγμή που ασχολήθηκα λιγάκι με overclocking στο S2 μόνο προβλήματα είχα δει οπότε και σταμάτησα το σπορ εντελώς και δεν το ακουμπησα ξανά... Τωρα εμπιστεύομαι κάποιους kernel στην διαχείριση κυρίως σε αδράνεια και deep sleep και είμαι κομπλε;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα 1600 του franco;;; Εγώ δεν έχω βάλει ακόμα να φορτίσω στα 1600...μόλις πάω σπίτι μετά το μπάνιο θα βάλω και θα ενημερώσω...:)

 

Εγώ προσωπικά κάποια στιγμή που ασχολήθηκα λιγάκι με overclocking στο S2 μόνο προβλήματα είχα δει οπότε και σταμάτησα το σπορ εντελώς και δεν το ακουμπησα ξανά... Τωρα εμπιστεύομαι κάποιους kernel στην διαχείριση κυρίως σε αδράνεια και deep sleep και είμαι κομπλε;)

 

 

και εγω στο 1600 του φρανκο ειμαι , το φορτισα αλλα δεν ηταν ζεστο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περασμένη την stock german ics rom χωρις root και σκέφτομαι να βάλω την τελευταία αγγλική stock ics.

Μπορώ να το κάνω κατευθείαν μεσω pc odin ή πρέπει πρώτα να γυρίσω σε gb?

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περασμένη την stock german ics rom χωρις root και σκέφτομαι να βάλω την τελευταία αγγλική stock ics.

Μπορώ να το κάνω κατευθείαν μεσω pc odin ή πρέπει πρώτα να γυρίσω σε gb?

 

Με pc odin περνάς ότι θες κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, περνάω στου αδελφού μου με οντιν ένα firmware και έχει μείνει στο NAND Write Start τι κάνω?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πέρασα τον φράνκο σε goat και σαν να μου φαίνεται ότι το κινητό σέρνεται τώρα..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πέρασα τον φράνκο σε goat και σαν να μου φαίνεται ότι το κινητό σέρνεται τώρα..

Sent from my note

 

Κάνε τα wipe κανονικά αλλη μια φορά η χρεισημοποίησε το script και ξαναπερασέ τον...Κάνε και ενα rebbot και πιστεύω οτι θα στωσει...

Ειναι πολύ καλος κερνελ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...