Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παίδες, κάνα καλό Kernel για CM9 based Rom ?

 

update

 

Πίσω στην Goat :-))

efthimis31 @ δεν θέλω σχόλιο :-)_

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άμα δεις κάτι καλώ πες μας να φλασάρουμε και εμείς :X

Βασικά δεν πρέπει να έχει διαφορές απο θεμα ταχύτητας, smooth κλπ...

ΠΟιο πολύ για κάτι διορθώσεις σχετικά με το Superbrick bug διάβασα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πω ότι πέρασα κι εγώ χθες τον LPF που λέγατε σε προηγούμενα posts και βλέπω όντως καλύτερη συμπεριφορά της μπαταρίας αλλά και γενικότερα πιστεύω ότι αν μείνει η rom 3-4 μέρες πάνω και γίνουν "καλες" φορτίσεις θα φτάσουμε σε επίπεδα άκρως ικανοποιητικα στο θέμα αυτό.. Τα υπόλοιπα πάνε όλα super οπότε δεν αναφέρομαι.. Βρε τον Γερμαναρα πέσαμε στην ανάγκη του!!

@ampelift :D

Link to comment
Share on other sites

Καποια λυση για την καθυστερηση στο dialer και της επαφες που εχει και η goat υπαρχει;;;

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Καποια λυση για την καθυστερηση στο dialer και της επαφες που εχει και η goat υπαρχει;;;

 

Ναι... Ο exDialer από το MArket...

Φοβερός και ψάχνει και στα Ελληνικά και στις σημειώσεις/Εργασία κλπ των επαφών...

Άπαιχτος...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καποια λυση για την καθυστερηση στο dialer και της επαφες που εχει και η goat υπαρχει;;;

 

Αυτήν την καθυστέρηση στο άνοιγμα των επαφών την είχε και το Galaxy S II σε όλες τις ρομ ,γι αυτό δεν μου κάνει εντύπωση.Και εγώ χρησιμοποιώ τον φοβερό EX dialer

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά με τον ExDialer όντως είναι γρήγορος και εύχρηστος.. Ο stock κι εμένα με χαλούσε γιατί καθυστερεί σε όλες τις rom που δοκιμάσαμε οι περισσότεροι τις τελευταίες μέρες σε ics
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως δουλεψε μια χαρα κανοντας τα εξης:

-επιστροφη απο PA μεσω backup σε gb rom

-full wipe

-φρασαρισμα της goa

 

ολα καλα. Δοκιμαζω και θα επιστρεψω με εντυπωσεις. Παντως ως πρωτη αισθηση, δεν μπορω να συνηθισω ποσο μεγαλα ειναι ολα ξανα :lol:

 

Καλησπερα απο οτι βλεπω εκανες επιστροφη σε gb rom μετα απο backup και ολα σου δουλεψαν ρολοι,εγω που δεν ειχα κανενα backup σε gb αναγκαστηκα να ξαναφλασαρω gb μεσω pc odin

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά με τον ExDialer όντως είναι γρήγορος και εύχρηστος.. Ο stock κι εμένα με χαλούσε γιατί καθυστερεί σε όλες τις rom που δοκιμάσαμε οι περισσότεροι τις τελευταίες μέρες σε ics

 

Rocketdialer pro o καλύτερος !

Ποιον browser χρησιμοποιείται , έχω τον boat , χαζό όνομα άλλα πολύ καλός !

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές συζητάμε στο forum Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Goatrip-Note-ICS-2.0-XXLPY Προσπαθω να βαλω αυτη και δεν μπορω ακολουθησα αυτες τις οδηγιες https://docs.google.com/document/d/1wYkGfGS63atd9ntlt2mER5xbZAJb2eMkA7TRUqVYxuc/edit?pli=1 και δεν κατεφερα κατι

εχω εκδοση φασματος N7000XLPT KAI kernel ν7000xlpy Οποιαδηποτε εκδοση goatrip και να κατεβασω ειναι το ιδιο ;

Link to comment
Share on other sites

Goatrip-Note-ICS-2.0-XXLPY Προσπαθω να βαλω αυτη και δεν μπορω ακολουθησα αυτες τις οδηγιες https://docs.google.com/document/d/1wYkGfGS63atd9ntlt2mER5xbZAJb2eMkA7TRUqVYxuc/edit?pli=1 και δεν κατεφερα κατι

εχω εκδοση φασματος N7000XLPT KAI kernel ν7000xlpy Οποιαδηποτε εκδοση goatrip και να κατεβασω ειναι το ιδιο ;

 

Ο τροπος να τη περασεις εχει αναφερθει πολλες φορες εδω και ειναι διαφορετικος απο αυτον που δοκιμαζεις.

 

Install abyssnote kernel

Advance-Reboot into recovery

Wipe data/factory reset-wipe cache-wipe dalvik

Install Goatrip

Reboot.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με βλέπω χωρίς υπερβολές (μια και δεν είμαι και flash-junkie) να μένω σε αυτή την Goatrip μέχρι και αν έρθει το JellyBean στο Note...

Δουλεύουν όλα που θέλω άψογα, έχει πολύ καλή μπαταρία κλπ κλπ...

 

EDit: Ο Chainfire έβγαλε v5.6 για LPY, LPF, LP8, LP9 kernels... Κάτι εγραφε εκεί ότι έκανε το Recovery να προσπερνάει το Superbrick αλλά δεν πολυ-διάβασα....

Μπορεις να μου δωσεις ενα site σε παρακαλω διοτι δεν μπορω να το βρω?? πιο πισω σε αλλο post δινει καποιος να κατεβασουμε τον v5.5... Υπαρχει οντως καποια εστιτη διαφορα στην μπαταρια?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις ενα site σε παρακαλω διοτι δεν μπορω να το βρω?? πιο πισω σε αλλο post δινει καποιος να κατεβασουμε τον v5.5... Υπαρχει οντως καποια εστιτη διαφορα στην μπαταρια?

 

προφανως το link ειναι εδω...αλλα περιμενε λιγο γιατι και εγω δεν ειμαι σιγουρος..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1331784

Παιδες εμεις που εχουμε τον Goatrip(και παει σφαιρα ετσι και αλλιως) ποιον κερνελ προτείνεται να φλασαρουμε?

σορυ αν εχει γινει 100 φορες η ερωτηση αλλα αυτες τις μερες λόγο δουλειας εχω καιρο να μπω...:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις ενα site σε παρακαλω διοτι δεν μπορω να το βρω?? πιο πισω σε αλλο post δινει καποιος να κατεβασουμε τον v5.5... Υπαρχει οντως καποια εστιτη διαφορα στην μπαταρια?

 

http://download.chainfire.eu/176/CF-Root/SGN/CF-Root-SGN_ZS_OZS_LPF-v5.6-CWM5.zip

Φίλε μου και ίδια να είναι η μπαταρία, μόνο και μόνο που υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να έχει παρακάμψει το Superbrick όπως λέει o Chainfire τον περνάμε χωρίς δεύτερη σκέψη!

Link to comment
Share on other sites

http://download.chainfire....-v5.6-CWM5.zip

Φίλε μου και ίδια να είναι η μπαταρία, μόνο και μόνο που υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να έχει παρακάμψει το Superbrick όπως λέει o Chainfire τον περνάμε χωρίς δεύτερη σκέψη!

Σ'ευχαριστω παρα πολυ.. Με Mobile Odin φλασαρω το zImage απλα και ιστερα? Ξερουμε σε τι περιβαλον παει?? Γιατι οταν φλασαρα Abyss με εβαλε σε μια οικονα μπλε που ελεγε τα δικα του τελος παντων και επρεπε να πατησω τα κουμπια για να μπω recovery... Εδω τι κανουμε?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

http://download.chainfire.eu/176/CF-Root/SGN/CF-Root-SGN_ZS_OZS_LPF-v5.6-CWM5.zip

Φίλε μου και ίδια να είναι η μπαταρία, μόνο και μόνο που υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να έχει παρακάμψει το Superbrick όπως λέει o Chainfire τον περνάμε χωρίς δεύτερη σκέψη!

 

αυτον βαζουμε σε Goatrip η τον LPY-v5.6-CWM5.zip?

sorry μπερδεύτηκα λιγο τωρα...:p

Link to comment
Share on other sites

αυτον βαζουμε σε Goatrip η τον LPY-v5.6-CWM5.zip?

sorry μπερδεύτηκα λιγο τωρα...:p

 

Τον LPY έχει o Goatrip απάνω. Αν θες βάζεις τον ίδιο, ή δοκιμάζεις τον LPF σε μένα και σε ορισμένους άλλους εδώ έχει καλύτερη απόδοση...

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Τον LPY έχει o Goatrip απάνω. Αν θες βάζεις τον ίδιο, ή δοκιμάζεις

 

οκ αυτο ηθελα να ρωτησω!

δεν παιζει δηλαδη θεμα αν βαλουμε LPF...

δεν θελω να κανω καμια βλακεια τωρα που "έστρωσα" το κινητο γιατι δεν αντεχω αλλο φλασαρισμα αυτες τις μερες ..:lol::lol:

thanks για την απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω παρα πολυ.. Με Mobile Odin φλασαρω το zImage απλα και ιστερα? Ξερουμε σε τι περιβαλον παει?? Γιατι οταν φλασαρα Abyss με εβαλε σε μια οικονα μπλε που ελεγε τα δικα του τελος παντων και επρεπε να πατησω τα κουμπια για να μπω recovery... Εδω τι κανουμε?

 

Αποσυμπιεσε το ζιπ, μπες mobile odin/open file/βρες τον αποσυμπιεσμένο φάκελο/και πατα το tar αρχείο. Flash firmware και είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Τον LPY έχει o Goatrip απάνω. Αν θες βάζεις τον ίδιο, ή δοκιμάζεις τον LPF σε μένα και σε ορισμένους άλλους εδώ έχει καλύτερη απόδοση...

 

Τελικά αυτός πως φλασαρεται γιατί δεν βλέπω zimage;;;

 

Ουπς οκ με προλάβατε.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

reboot κανει μονο του?? πρεπει παλι να πατησω τα κουμπια για να μπω recovery και να το κανω εγω reboot?? wipe και τετοια οχι ε? Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

reboot κανει μονο του?? πρεπει παλι να πατησω τα κουμπια για να μπω recovery και να το κανω εγω reboot?? wipe και τετοια οχι ε?

 

 

 

τι εκανα εγω..

τον εβαλα στον κινητο μεσα..ξεζιπαρισμενο....

tar αρχειο οπως λες..

ανοιξα mobile odin flash kernel πας στον φακελο που εχεις το ταρ αρχειο..

το επιλεγεις πατας flash κανει restart και τελος...

ΘΑ ΚΑΝΕΙ REBOOT μονο του μην μπερδεύεσαι με τον abyss..(εκει γινοταν ολα αυτα γιατι ο κερνελ αυτος ειναι για GB λογισμικό και οχι για ICE:) )

Link to comment
Share on other sites

τι εκανα εγω..

τον εβαλα στον κινητο μεσα..ξεζιπαρισμενο....

tar αρχειο οπως λες..

ανοιξα mobile odin flash kernel πας στον φακελο που εχεις το ταρ αρχειο..

το επιλεγεις πατας flash κανει restart και τελος...

ΘΑ ΚΑΝΕΙ REBOOT μονο του μην μπερδεύεσαι με τον abyss..(εκει γινοταν ολα αυτα γιατι ο κερνελ αυτος ειναι για GB λογισμικό και οχι για ICE :) )

Ευχαριστω φιλε μου... Ααα εγω θα πηγενα open file οπως με τον abyss να επιλεξω το αρχειο και ιστερα flash

 

Edit: Ευχαριστω πολυ

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου... Ααα εγω θα πηγενα open file οπως με τον abyss να επιλεξω το αρχειο και ιστερα flash

 

Το ίδιο ακριβώς θα γινότανε...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...