Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το power buton μπορείς να διαλέξεις??

 

Η' είναι αφής ή χρησιμοποίησε το πλαϊνό πληκτρο ενεργοποίησης για επιλογη

 

Γιάννη και efthimis31 δίκιο είχατε παρατεταμένο πάτημα του power buton .

Edited by sv2bzq

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους! Λοιπόν το τηλέφωνο με την rom του Γερμανού (Goatrip) και είναι ζάχαρη κανονικότατα λέμε!! Τα πάντα τρέχουν απροβληματιστα, κανένα κολημμα, smooth του κέρατα και η μπαταρία έχοντας κάνει μόλις μια φόρτιση και βγάζοντάς το από την πρίζα στις 07:30 είμαι τώρα στο 50% με μικτή χρήση και uptime οθόνης 2 ώρες.. Δεν ξέρω είμαι πολύ χαρούμενος γιατί σε όλες τις ics based έβλεπα διάφορα που με ενοχλουσαν.. Τωρα μόνο καλά κι ευχάριστα!! Αναβαθμίσεις και γενικά feedback από την rom μόνο στο forum του τυπα και στα γερμανικα ε??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Λοιπόν το τηλέφωνο με την rom του Γερμανού (Goatrip) και είναι ζάχαρη κανονικότατα λέμε!! Τα πάντα τρέχουν απροβληματιστα, κανένα κολημμα, smooth του κέρατα και η μπαταρία έχοντας κάνει μόλις μια φόρτιση και βγάζοντάς το από την πρίζα στις 07:30 είμαι τώρα στο 50% με μικτή χρήση και uptime οθόνης 2 ώρες.. Δεν ξέρω είμαι πολύ χαρούμενος γιατί σε όλες τις ics based έβλεπα διάφορα που με ενοχλουσαν.. Τωρα μόνο καλά κι ευχάριστα!! Αναβαθμίσεις και γενικά feedback από την rom μόνο στο forum του τυπα και στα γερμανικα ε??

εχει γραφτει ο elthis στο φορουμ του τυπου , οποτε αναλαμβανει κατα καποιο τροπο να μας ενημερωνει για αναβαθμισης ...

θα προσπαθησω και εγω να γραφτω :P

Link to comment
Share on other sites

εχει γραφτει ο elthis στο φορουμ του τυπου , οποτε αναλαμβανει κατα καποιο τροπο να μας ενημερωνει για αναβαθμισης ...

θα προσπαθησω και εγω να γραφτω :P

 

Επειδη το παρακολουθω και εγω δεν εχει βγάλει κατι αλλο ακομα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το παρακολουθω και εγω δεν εχει βγάλει κατι αλλο ακομα...

 

Δεν χρειάζεται να βγάλει.Άσε μια χαρά είμαστε.Φοβάμαι ότι καλύτερη η ρομ δεν γίνεται.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ταξτε μου!!!!!:p

 

Βρήκα πως να απενεργοποιήσω τη κινούμενη εικόνα στο ξεκλείδωμα!!!!!!!!!!!

 

Ρυθμίσεις-επιλογές προγραμματιστή-απενεργοποιήστε τη κλίμακα κινουμένων παραθύρων!!!

 

Και επίσης έφτιαξα το μικρό lug που είχα!!!

Θα το δουλέψω και αύριο και αν αξίζει θα σας στείλω κάποια αρχεία να περάσετε στο system για να μη περνάτε ολόκληρη ROM!

 

Το ρημάδι μου εσπασε τα νευρα αυτο το πραγμα !! Αλλα χάρη στην ρυθμιση που ειπες μου εφυγε ενα βάρος!! Εμενα δεν εκανε μονο στο ξεκλειδωμα αλλα και στο κλείδωμα!!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Το ρημάδι μου εσπασε τα νευρα αυτο το πραγμα !! Αλλα χάρη στην ρυθμιση που ειπες μου εφυγε ενα βάρος!! Εμενα δεν εκανε μονο στο ξεκλειδωμα αλλα και στο κλείδωμα!!

 

Χρηστο και σε εμενα το κανει και στα δυο

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο και σε εμενα το κανει και στα δυο

 

Για να δουμε. Πριν απο κανα 2ωρο την εβαλα την ρομ και μεχρι στιγμης δειχνει να ειναι σουπερ !!! Ελπιζω να την αφησουμε κανα μηνα! :lol:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε. Πριν απο κανα 2ωρο την εβαλα την ρομ και μεχρι στιγμης δειχνει να ειναι σουπερ !!! Ελπιζω να την αφησουμε κανα μηνα! :lol:

 

Έτσι θα συνεχίσει να είναι...Απλά η ρομ είναι κορυφή...Το τρελό είναι ότι και στο s2 την ίδια ακριβώς συμπεριφορά εχει

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε. Πριν απο κανα 2ωρο την εβαλα την ρομ και μεχρι στιγμης δειχνει να ειναι σουπερ !!! Ελπιζω να την αφησουμε κανα μηνα! :lol:

περνα της και τον lpf Κερνελ και θα είσαι σουπερ !

Link to comment
Share on other sites

περνα της και τον lpf Κερνελ και θα είσαι σουπερ !

παιδια καλησπερα super η rom πραγματι..

τι κανουμε ακριβως για να περασουμε τον lpf kernel που αναφερει ο φιλος ratanplan..εχω βαλει κανονικα την goatrip By SUPER ELTHIS!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα super η rom πραγματι..

τι κανουμε ακριβως για να περασουμε τον lpf kernel που αναφερει ο φιλος ratanplan..εχω βαλει κανονικα την goatrip By SUPER ELTHIS!

 

Im here...:p

 

Κατεβασε τον LPF απο εδω, αποσυμπιεσε το zImage αρχειο στη καρτα σου και κανε το εγκατασταση με mobile odin...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια συνεχιζω με ParanoidAndroid...και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τις ευκολιες του hybrid mode...αλλα επειδη σας βλεπω ολους ενθουσιασμενους λεω να δοκιμασω την goa.

Η ερωτηση μου εχει να κανει με το εξης :

Επειδη λογω φορτου τις τελευταιες μερες εχω χασει τις εξελιξεις, αν θελησω να επιστρεψω σε Paranoid μπορω;

και κατα ποσο ειναι ασφαλες; ρωταω γιατι κατι διαβαζω για αλλαγη bootloader.

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια συνεχιζω με ParanoidAndroid...και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τις ευκολιες του hybrid mode...αλλα επειδη σας βλεπω ολους ενθουσιασμενους λεω να δοκιμασω την goa.

Η ερωτηση μου εχει να κανει με το εξης :

Επειδη λογω φορτου τις τελευταιες μερες εχω χασει τις εξελιξεις, αν θελησω να επιστρεψω σε Paranoid μπορω;

και κατα ποσο ειναι ασφαλες; ρωταω γιατι κατι διαβαζω για αλλαγη bootloader.

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις :)

 

Φυσικα και θα μπορεις να γυρισεις.

Μπες στο recovery που εχεις και κανε ενα nandroid backup της rom σου.

Στη συνεχεια full wipe και περασε τη Goat. (ο κερνελ της cm9 ειναι ασφαλες)

 

Δεν ειναι ασφαλες στους cf ics kernel η διαγραφη μεγαλων αρχειων (wipes) και η επαναφορα και δημιουργεια μεγαλων αρχειων (nandroid backup).Αυτο ισχυει σε γενικες γραμμες.

 

Αν μετα θες να επιστρεψεις πχ σε Paranoid, περνας abyssnote 4.2 kernel πρωτα και μετα κανεις το restore απο nandroid.

 

Για τον bootloader...Αυτος ηρθε με ενα ics (lpf) update απο τη sammy.Λενε οτι ειναι καλυτερος (κανεις δε το λεει με σιγουρια), αλλα θα πρεπει αν τον θες να περασεις με pc odin τον bootloader, καλυτερα βεβαια ολη την LPF, οπου θα διαγραψει τα δεδομενα σου και το root φυσικα (δε ξερω αν ισχυει σε περιπτωση που περασεις μονο bootloader).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και θα μπορεις να γυρισεις.

Μπες στο recovery που εχεις και κανε ενα nandroid backup της rom σου.

Στη συνεχεια full wipe και περασε τη Goat. (ο κερνελ της cm9 ειναι ασφαλες)

 

Δεν ειναι ασφαλες στους cf ics kernel η διαγραφη μεγαλων αρχειων (wipes) και η επαναφορα και δημιουργεια μεγαλων αρχειων (nandroid backup).Αυτο ισχυει σε γενικες γραμμες.

 

Αν μετα θες να επιστρεψεις πχ σε Paranoid, περνας abyssnote 4.2 kernel πρωτα και μετα κανεις το restore απο nandroid.

 

Για τον bootloader...Αυτος ηρθε με ενα ics (lpf) update απο τη sammy.Λενε οτι ειναι καλυτερος (κανεις δε το λεει με σιγουρια), αλλα θα πρεπει αν τον θες να περασεις με pc odin τον bootloader, καλυτερα βεβαια ολη την LPF, οπου θα διαγραψει τα δεδομενα σου και το root φυσικα (δε ξερω αν ισχυει σε περιπτωση που περασεις μονο bootloader).

 

Ηλια οχι 3-4σελιδες πισω εχω αναφερει το προβλημα που προεκυψε οταν προσπαθησα απο paranοandroid να βαλω την δικια σου,οποιος ενδιαφερεται ας ριξει μια ματια στα ποστ μου

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ηλια οχι 3-4σελιδες πισω εχω αναφερει το προβλημα που προεκυψε οταν προσπαθησα απο paranοandroid να βαλω την δικια σου,οποιος ενδιαφερεται ας ριξει μια ματια στα ποστ μου

 

Sorry...δε το προσεξα...

Απλα γνωριζω χρηστες που τη περασαν απο cm9 kernel.

 

Τοτε η λυση ειναι παλι abyssnote 4.2 να υποθεσω...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Sorry...δε το προσεξα...

Απλα γνωριζω χρηστες που τη περασαν απο cm9 kernel.

 

Τοτε η λυση ειναι παλι abyssnote 4.2 να υποθεσω...

 

οχι η λυση μετα απο cm rom ειναι μονο μια επιστροφη με odin pc πισω σε gb prerooted περασμα τον cwr και κατοπιν σε ρεκοβερι full wipe και εγκατασταση της superduper rom που εσυ μας εδωσες,δοκιμασα να το κανω ετσι οπως το αναφερεις παραπανω και αποτελεσμα τζιφος

 

Λοιπον να μια εμπειρια ακομα,ειμαι σε cm9 nightly εχω στην ιντερναλ μνημη την alba του Ηλια v2 την νεα ρομ απο τον γερμανο την midnote 1.4.2 απο τον maxicet την paranoandroid v1 και την τελευταια cm9 μπαινω σε ρεκοβερι φλασαρω abysskernel v4.2 απο ρεκοβερι οχι με mobile odin(το εχω κανει αρκετες φορες) και κανω απο advance reboot σε recovery mode ολα καλα μεχρι εδω μπουταρει το τλφ και αφου κανω ολα τα wipe twice προσπαθω να φλασαρω την ρομ του γερμανου που εδωσε ο Ηλιας αποτελεσμα installation aborded το ιδιο με ολες τις αλλες ρομ,εχω παθει πλακα σε καμμια ρομ δεν μπορει να γινει εγκατασταση,ξεχασα να αναφερω οτι εχω κανει checksum σε ολες τις αλλες εκτος του γερμανου,η μονη τελικα που εγκατασταθηκε ΕΥΤΥΧΩΣ ηταν η CM9 Nightly δεν ξερω τι εχει γινει καμμια συμβουλη ρε παιδια δεν ξερω τι αλλο να πω...:worry:

 

Ηλια ριξε μια ματια εδω

 

edit μπαινω σε ρεκοβερι απο CM9NIGHTLY για να δω τι παιζει κανω εγκατασταση την pararoandroid v1 και τωρα μου την φλασαρε κανονικα,μηπως επρεπε να μπω σε κανονικο ρεκοβερι απο cm να κανω ολα τα wipe και μετα εγκατασταση την ρομ του γερμανου λεω μηπως υπαρχει προβλημα μεταξυ cm και abysskernel?

 

Ρωτησα στους xda μετα απο αυτα και η μονη λυση μου ειπαν να κανω αυτα που ειπα στο παραπανω ποστ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

το λογοτυπο του goa στο boot αλλαζει ? προτιμω τησ Samsung

 

/system/media/bootanimation.zip

 

Εκεί βρίσκεται.Θα πρέπει να βρεις βέβαια το default της Samsung πρώτα (για δες στη AlBa) και να το αντικαταστήσεις.

 

Edit: εδώ θά το βρεις..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26611327#post26611327

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να κανω την επανω μπαρα σε μπλε χρωμα? αντι μαυρη που ειναι τωρα στο ics? ο λογος ειναι οτι αρχιζει να εχει η οθονη μου το burn-in effect, αν μπορω να το πω ετσι, αν και δεν ειναι ακριβως αυτο. επειδη τα μπλε led εχουν την μικροτερη διαρκεια ζωης, αυτα που βρισκονται στην περιοχη οπου η μπαρα ειναι μαυρη, αναβουν πολυ πιο σπανια, με αποτελεσμα να ειναι ελαφρως πιο φωτεινα σε εκεινο το σημειο οταν αναβουν (π.χ. video σε landscape mode, η θεαση photo full screen κλπ). Δεν φαινεται πολυ αλλα με λιγη παρατηριτηκότητα γινεται αντιληπτό! Αυτο που θελω λοιπον ειναι να κανω μπλε την μπαρα, ωστε οι ωρες ζωης των led αυτων να αρχιζουν να πλησιασουν των υπολύπων τις οθόνης ωστε να χαθει αυτη η γραμμη που δημιουργείται στην οθόνη λογω των πιο bright leds :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την καλή παρέα , λέω να δοκιμάσω PARANOIDANDROID λέει κατι αξίζει τον κόπο?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την καλή παρέα , λέω να δοκιμάσω PARANOIDANDROID λέει κατι αξίζει τον κόπο?

 

Καλημέρα και σε εσένα. Την Goat by Elthis την δοκίμασες;;; Αν όχι, δοκίμασε αυτή πρώτα...:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω τα φωτα σας

σημερα μου εγινε το Update σε ics επιτελους λοιπον

εχω την εκδοση N7000XXLPT πως το κανω ροοτ και αν υπαρχει καμια καλη ρομ να βαλω ?

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω τα φωτα σας

σημερα μου εγινε το Update σε ics επιτελους λοιπον

εχω την εκδοση N7000XXLPT πως το κανω ροοτ και αν υπαρχει καμια καλη ρομ να βαλω ?

σας ευχαριστω

 

Οδηγίες rooting στον οδηγό στην υπογραφή μου...

Καλή ROM?

Αν θες Samsung ROM βάλτε goat (θα τη βρεις λίγο πιο πίσω), αλλιως cm9 αν θες aosp.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...