Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε από stock ics με cf-root LPY kernel μπορώ να περάσω από mob odin τον cf-root LPF(αυτόν έχεις στο link??) και μετά wipe cache & dalvik και θα παίζω ρολόι ???

 

Cf-root από εδώ για σιγουριά..

http://download.chainfire.eu/165/CF-Root/SGN/CF-Root-SGN_ZS_OZS_LPF-v5.3-CWM5.zip

Αυτόν που έβαλα πιο πάνω από κάπου αλλού τον βρήκα αλλά δυσκολεύομαι να θυμηθώ ακριβώς :eek:

 

Edit: Ναι ο ίδιος είναι και αυτός του δικού μου link.. Είναι πολύ καλύτερος από τον LPY!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cf-root από εδώ για σιγουριά..

http://download.chainfire.eu/165/CF-Root/SGN/CF-Root-SGN_ZS_OZS_LPF-v5.3-CWM5.zip

Αυτόν που έβαλα πιο πάνω από κάπου αλλού τον βρήκα αλλά δυσκολεύομαι να θυμηθώ ακριβώς :eek:

 

Edit: Ναι ο ίδιος είναι και αυτός του δικού μου link.. Είναι πολύ καλύτερος από τον LPY!

 

Κάτι διαβάζω ότι μερικοί δεν έχουν WiFi και σε έναν δεν δουλεύει το auto-rotation άμα βάλεις τον LPF πάνω στην

γερμανική. Θα το αφήσω κάνα 2 μέρες να δω τι θα πούνε και τον περνάω μετά. Δεν θέλω να περάσω όλη την rom είναι

και full wipe η ταϊλανδέζικη ε??

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διαβάζω ότι μερικοί δεν έχουν WiFi και σε έναν δεν δουλεύει το auto-rotation άμα βάλεις τον LPF πάνω στην

γερμανική. Θα το αφήσω κάνα 2 μέρες να δω τι θα πούνε και τον περνάω μετά. Δεν θέλω να περάσω όλη την rom είναι

και full wipe η ταϊλανδέζικη ε??

 

Ναι, είναι full wipe.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διαβάζω ότι μερικοί δεν έχουν WiFi και σε έναν δεν δουλεύει το auto-rotation άμα βάλεις τον LPF πάνω στην

γερμανική. Θα το αφήσω κάνα 2 μέρες να δω τι θα πούνε και τον περνάω μετά. Δεν θέλω να περάσω όλη την rom είναι

και full wipe η ταϊλανδέζικη ε??

 

Μάλλον δεν έκαναν καθόλου wipes σε μένα παίζουν όλα κανονικά.. Για την ταϊλανδέζικη σορυ δεν ξέρω καθόλου ρίξε μια ματιά τι λένε στο αν μπορείς xda :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έκαναν καθόλου wipes σε μένα παίζουν όλα κανονικά.. Για την ταϊλανδέζικη σορυ δεν ξέρω καθόλου ρίξε μια ματιά τι λένε στο αν μπορείς xda :)

ουτε σε μενα βρήκα ολα τα απλικεσιον στην θεση τους , ομως η ρομ λαγκαρι ....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κι εδω, σταθερα πλεον σε CM9, που ειναι απλα ο,τι καλυτερο για το εργαλειο μας. Αψογη αυτονομια, ταχυτατο, κανενα απολυτως κολλημα, γραμμικη συμπεριφορα του κινητου ακομα και μετα απο "υπερφορτωση" της dalvik... Και με το goomanager σχεδον καθε βραδυ φλασαρισμα κατευθειαν απο τη συσκευη, ευκολα κι απλα...

 

Σωστος ο Βαγγελης ολα σε ενα τακτοποιημενα και χωρις αχρηστες εφαρμογες (για εμενα τουλαχιστον)...:happy:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο το μονο πραγμα που δεν με ενδιαφερει σε ενα κινητο ειναι το βιντεο και η καμερα,εως τωρα εχω αλλαξει πολλα κινητα και δεν εχω τραβηξει κανενα βιντεο επομενως μια ηταν η λυση για εμενα CM χωρις τα samsung apps και ολα αυτα τα αχρηστα πραγματα που δεν υπαρχει περιπτωση να τα χρησιμοποιησω ποτε...τωρα απο εχθες το πρωι που την εβαλα εχω παθει πλακα ,ουτε ενα sod που λενε εκει στο xda και η μπαταρια απο εχθες το βραδυ μεχρι σημερα το πρωι ειχε χασει μονο 2% ενω με την maxicet midnote v1.2 που ειχα το κντ εχανε το βραδυ 10% με 12% μεγαλη διαφορα δεν νομιζεις?? χωρια που δεν ζεσταινεται,χωρια η ram που δεν πεφτει με τιποτα κατω απο 360mb με 4 σελιδες φορτωμενες με πολλα widgets ,τελος παντων με μια λεξη ειμαι αρκετα ικανοποιημενος μεχρι τωρα....και τελος επειδη ειμαι flashmaniac τυπος καθε βραδυ εχουμε updates :happy:

 

 

καλησπερα παιδια

δωσε καμια διευθυνση να την κατεβασουμε κ να την δοκιμασουμε.. :)

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

μολις περασα αυτη να δω τι λεει TheMIDTeam 1.3 FINAL Codename "B&G" (LPF ICS 4.0.3) 05/19/12 :)

 

Περίμενα από εχθές να βγει η final. Θα την βάλω και εγώ. Πως την πέρασες;;;

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα από εχθές να βγει η final. Θα την βάλω και εγώ. Πως την πέρασες;;;

την περασα με τον προηγουμενο τροπο που λεγαν pc odin , flash απο ρομ mobile odin και μετα φλασ το modem

τωρα βλεπω οτι δινουν αλλο τροπο πιο ευκολο .

Link to comment
Share on other sites

την περασα με τον προηγουμενο τροπο που λεγαν pc odin , flash απο ρομ mobile odin και μετα φλασ το modem

τωρα βλεπω οτι δινουν αλλο τροπο πιο ευκολο .

 

δεν μπορεις να την κατεβασεις τωρα..φρακαρε ο server..:(

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διαβάζω ότι μερικοί δεν έχουν WiFi και σε έναν δεν δουλεύει το auto-rotation άμα βάλεις τον LPF πάνω στην

γερμανική. Θα το αφήσω κάνα 2 μέρες να δω τι θα πούνε και τον περνάω μετά. Δεν θέλω να περάσω όλη την rom είναι

και full wipe η ταϊλανδέζικη ε??

 

την επαθα και γω...

 

τον περασα με mobile odin, αλλα οταν πηγα να ανοιξω το wifi.... τζιφος....

 

υπαρχει καπου η ταιλανδεζικη, ροοταρισμενη???

 

αλλιως, πως γυρναω στον προηγουμενο Kernel??

 

edit: το supersu οταν το εκκινω, γραφει update su binary failed.. τι παιζει??

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

ουτε σε μενα βρήκα ολα τα απλικεσιον στην θεση τους , ομως η ρομ λαγκαρι ....:mad:

 

Ρε παιδιά μιλάμε για την ιδία ρομ ?

Που το είδες ρε φίλε το λαγκ ?

Εμένα το κινητό ΠΕΤΑΕΙ ....

Την έχω από πέμπτη βράδυ και δεν υπάρχει λαγκ ούτε για πλάκα

Επίσης σε εμένα έγινε φουλ φορματ γουαιπ κτλ..

Μήπως βάλαμε διαφορετική ρομ ?

 

Ρε συ είναι Maxthon browser ε? Όχι ΜΑΡΑΘΟΝ που έγραψες σωστά?? Πάντως of Maxthon είναι αρκετά καλος;)

 

 

Ναι αυτός είναι...

Σορυ έγραφα από το κινητό και μου έφυγε λάθος το ονομα:p

 

Απαιχτος browser ...

 

Χρηστο το μονο πραγμα που δεν με ενδιαφερει σε ενα κινητο ειναι το βιντεο και η καμερα,εως τωρα εχω αλλαξει πολλα κινητα και δεν εχω τραβηξει κανενα βιντεο επομενως μια ηταν η λυση για εμενα CM χωρις τα samsung apps και ολα αυτα τα αχρηστα πραγματα που δεν υπαρχει περιπτωση να τα χρησιμοποιησω ποτε...τωρα απο εχθες το πρωι που την εβαλα εχω παθει πλακα ,ουτε ενα sod που λενε εκει στο xda και η μπαταρια απο εχθες το βραδυ μεχρι σημερα το πρωι ειχε χασει μονο 2% ενω με την maxicet midnote v1.2 που ειχα το κντ εχανε το βραδυ 10% με 12% μεγαλη διαφορα δεν νομιζεις?? χωρια που δεν ζεσταινεται,χωρια η ram που δεν πεφτει με τιποτα κατω απο 360mb με 4 σελιδες φορτωμενες με πολλα widgets ,τελος παντων με μια λεξη ειμαι αρκετα ικανοποιημενος μεχρι τωρα....και τελος επειδη ειμαι flashmaniac τυπος καθε βραδυ εχουμε updates :happy:

Βρε το βίντεο καλά κάνεις και δεν σε ενδιαφέρει (αν και δεν καταλαβαίνω γιατί να μην έχεις ΚΑΙ αυτή την λειτουργια αφού το κινητό μας το χειρίζεται και αυτό το θέμα άψογα..)

Τεσπα το πρόβλημα είναι ότι εγώ βλέπω πάρα πολλές ταινίες και βίντεο και σήριαλ από το κινητό μας και με την συγκεκριμένη ρομ πολλές μορφές έχουν τεράστια προβλήματα .

Το ένα βίντεο έπαιζε χωρίς φωνή το άλλο χωρίς εικόνα κτλ κτλ κτλ..

Λυπάμαι αλλά αυτά είναι πάρα πολύ σοβαρά προβλήματα για μένα..

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μιλάμε για την ιδία ρομ ?

Βρε το βίντεο καλά κάνεις και δεν σε ενδιαφέρει (αν και δεν καταλαβαίνω γιατί να μην έχεις ΚΑΙ αυτή την λειτουργια αφού το κινητό μας το χειρίζεται και αυτό το θέμα άψογα..)

Τεσπα το πρόβλημα είναι ότι εγώ βλέπω πάρα πολλές ταινίες και βίντεο και σήριαλ από το κινητό μας και με την συγκεκριμένη ρομ πολλές μορφές έχουν τεράστια προβλήματα .

Το ένα βίντεο έπαιζε χωρίς φωνή το άλλο χωρίς εικόνα κτλ κτλ κτλ..

Λυπάμαι αλλά αυτά είναι πάρα πολύ σοβαρά προβλήματα για μένα..

Sent from my note

 

βαλε mx player ή mobo player, μια χαρα παιζουν τα video οτι τυπος να ειναι (1080p, mkv, avi) με αυτους τους player.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

βαλε mx player ή mobo player, μια χαρα παιζουν τα video οτι τυπος να ειναι (1080p, mkv, avi) με αυτους τους player.

 

Και εγω αυτο ειχα ρωτησει τον fredara καποια posts πιο πισω.Με ποιο player τα βλεπει.Μπορει βεβαια να παιζει ρολο και το bitrate που δεν μπορει να τα δει.

 

ps εβαλα και το svoice απο το S3.παιζει μια χαρα σε cm9.εδω το link

http://db.tt/E2A5V5Wn

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Βούτυρο η καινούρια ROM ;)

 

το odin μου εχει κολλησει εδω και κανενα τεταρτο περιπου στο 70%..φυσιολογικο??στο factoryfs.img

Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κλείνω 2ο 24ώρο σε LPF, έχει όντως περισσότερη σπιρτάδα από την LPY και "κοιμάται" (deep sleep) καλύτερα. Εσείς που λέτε ότι έχετε lag νομίζω ότι δεν διαβάσατε καν τις οδηγίες ;):ninja:
Link to comment
Share on other sites

το odin μου εχει κολλησει εδω και κανενα τεταρτο περιπου στο 70%..φυσιολογικο??στο factoryfs.img

 

Δεν μου ακούγεται φυσιολογικό , εμένα πέρασε τον βοοτλοαδερ σε 3 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα..τι κανω??

 

Ξανά πέρασε τη από την αρχή...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κλείνω 2ο 24ώρο σε LPF, έχει όντως περισσότερη σπιρτάδα από την LPY και "κοιμάται" (deep sleep) καλύτερα. Εσείς που λέτε ότι έχετε lag νομίζω ότι δεν διαβάσατε καν τις οδηγίες ;):ninja:

Όντως δεν είχα κάνει φουλ γουαιπ γιαυτό λάγκαρε

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν είχα κάνει φουλ γουαιπ γιαυτό λάγκαρε

;)

καλα που σε ακουσα:wacko:..το εβγαλα και μπρικαρε τωρα..:(..

 

Δεν μπρίκαρε... μπαίνει σε download mode σωστά?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

την περασα και εγω, την lpf

ολα ωραια ολα καλα αλλα δεν εχει μεσα ελληνικα..

περασα το morelocale2 αλλα και εκει δεν εχει ελληνικα.

εβαλα custom gr και GR αλλα παλι μου γραφει πχ phone, contacts, settings κλπ ΑΝΤΙ για τηλεφωνο,επαφες, ρυθμισεις κλπ

Ξερει κανεις κατι??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...