Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάτσε να δούμε τι θα κάνουμε ρώτησα και xda... δεν μπρίκαρε γιατί μπήκα recovery με πλήκτρα αλλά πάλι δεν ξεκινά... περίμενε Freddara!!!

 

εχω και ραντεβου παναθεμα με....:lol::lol::lol:

περιμενω δεν κανω τιποτα...:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω και ραντεβου παναθεμα με....:lol::lol::lol:

περιμενω δεν κανω τιποτα...:p

 

ελα Αλεξανδρούπολη μια χαρά είσαι, παρά 10' θα φύγεις απο σπίτι!!! Κάτσε να δούμε τι στο καλό θα κάνουμε γμτ την καταδίκη μου!!! Μάλλον μας βλέπω να ξαναπερνάμε από recovery την rom αλλά κάτσε να έχουμε feedback!!

ρε συ έκανες και τα 3 wipes (data/cache/dalvik)???

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

ελα Αλεξανδρούπολη μια χαρά είσαι, παρά 10' θα φύγεις απο σπίτι!!! Κάτσε να δούμε τι στο καλό θα κάνουμε γμτ την καταδίκη μου!!! Μάλλον μας βλέπω να ξαναπερνάμε από recovery την rom αλλά κάτσε να έχουμε feedback!!

 

:lol::lol::lol::lol:

φιλε ακύρωσα το ραντεβου....το note πρωτα και μετα το δόντι...:lol::lol::lol:

περιμενω δεν κανω τιποτα!

απλα εβγαλα την μπαταρια κτλ αλλα τιποτα!

διαβασα οτι ειχαν και αλλοι χρήστες προβλημα αλλα μετα απο λιγη ωρα "εστρωσε"....

εμενα αυτο που με ανησυχεί ειναι οτι δεν μπορεσα να μπω ουτε μια φορα ενω εσενα εστω και μια φορα "ανοιξε"...:worry:

 

βλεπω και εγω τις απαντησεις που παίρνεις στο αλλο φορουμ και "περιμενω"....

 

edit

efthimis31

φιλε μετα απο 5 restarts τρεις φορες βγάλσιμο την μπαταρια και ξανα φουλ φορματ απο recovery ΑΝΟΙΞΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!

αντε να δουμε τι θα δουμε...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

φιλε ακύρωσα το ραντεβου....το note πρωτα και μετα το δόντι...:lol::lol::lol:

περιμενω δεν κανω τιποτα!

απλα εβγαλα την μπαταρια κτλ αλλα τιποτα!

διαβασα οτι ειχαν και αλλοι χρήστες προβλημα αλλα μετα απο λιγη ωρα "εστρωσε"....

εμενα αυτο που με ανησυχεί ειναι οτι δεν μπορεσα να μπω ουτε μια φορα ενω εσενα εστω και μια φορα "ανοιξε"...:worry:

 

βλεπω και εγω τις απαντησεις που παίρνεις στο αλλο φορουμ και "περιμενω"....

 

χαχα Θεός! Τώρα περνάω πάλι εγώ μετά από full wipe για να είμαι σίγουρος και περιμένω να εκκινήσει... ξεκίνησα κανονικά μέσα σε 3λεπτο!!! αν θες ξανα κάνε το ρε συ τι να πω... για χώσε και μιλάμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η Criskelo που είναι βασισμένη στην official ICS???

Δεν την βλέπω πουθενα..

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

το Abyss το περνάμε με mobile odin η με CWM ? η δεν έχει σημασία ?

 

καλύτερα mobile odin αν είσαι σε leaked ics kernel :happy:

Link to comment
Share on other sites

είμαι είμαι :rolleyes: ρωτάω γιατί είδα οτι υπάρχουν προβλήματα και προσπαθώ να είμαι όσο πιο τυπικός γίνεται , τελικά όλα οκ ε??
Link to comment
Share on other sites

είμαι είμαι :rolleyes: ρωτάω γιατί είδα οτι υπάρχουν προβλήματα και προσπαθώ να είμαι όσο πιο τυπικός γίνεται , τελικά όλα οκ ε??

 

ναι όλα οκ απλά είχα επαναφέρει θέσεις wifi και bluetooth-pairings από titanium (sytem backup) και δεν έπρεπε μιας και είναι κάτι εντελώς φρέσκο το όλο θέμα..ξαναπέρασα από recovery και είμαι οκ τώρα ξαναπερνάω εφαρμογές...:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία (περίεργη) ερώτηση και εγώ. Από τις Roms που στηρίζονται στη νέα Offical ICS πως επιστρέφουμε σε GB. Κανονικά κάνουμε restore από CWM; Δεν έχουμε τα θέματα που είχαν οι προηγούμενες με επιστροφή μέσω Odin;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

είμαι είμαι :rolleyes: ρωτάω γιατί είδα οτι υπάρχουν προβλήματα και προσπαθώ να είμαι όσο πιο τυπικός γίνεται , τελικά όλα οκ ε??

 

εγω περασα στοκ παγωτο με ροοτ!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1535025

στην αρχη δεν ανοιγε οπως ειδες!

κόλλησε κανενα 20λεπτο !

εβγαλα εβαλα την μπαταρια 2 με τρεις φορες μπηκα recovery εκανα και παλι φουλ φορματ και τωρα ανοιξε!

ειδα οτι και άλλοι χρηστες ειχαν παρομοια θεματα την ΠΡΩΤΗ φορα...

τωρα παει σφαιρα..!

εβαλα και cf root κερνελ και ετοιμάζομαι για επαναφορα απο τιτανιουμ..(εδω να δουμε τι θα γινει εχω πανω απο 270 εφαρμογες!!!!)

περιμενε αν θελεις και θα σε ενημερώσω για τις εξελιξεις!:)

αν ολα πηγαν καλα κτλ...

Link to comment
Share on other sites

εγω περασα στοκ παγωτο με ροοτ!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1535025

στην αρχη δεν ανοιγε οπως ειδες!

κόλλησε κανενα 20λεπτο !

εβγαλα εβαλα την μπαταρια 2 με τρεις φορες μπηκα recovery εκανα και παλι φουλ φορματ και τωρα ανοιξε!

ειδα οτι και άλλοι χρηστες ειχαν παρομοια θεματα την ΠΡΩΤΗ φορα...

τωρα παει σφαιρα..!

εβαλα και cf root κερνελ και ετοιμάζομαι για επαναφορα απο τιτανιουμ..(εδω να δουμε τι θα γινει εχω πανω απο 270 εφαρμογες!!!!)

περιμενε αν θελεις και θα σε ενημερώσω για τις εξελιξεις!:)

αν ολα πηγαν καλα κτλ...

 

γιατί εβαλες cf root kernel??για πες!

Link to comment
Share on other sites

γιατί εβαλες cf root kernel??για πες!

 

γιατι παντα βαζω...και γιατι δεν μου λειτουργούσε σωστα το mobile odin!

οταν το άνοιγα μου ελεγε device not detected και κατι τέτοια!

ηταν σαν να ειχα "μισο" ροοτ η σαν μην δούλευε σωστα το superuser...

μολις εβαλα cf root τα παντα δουλευουν ρολοι...(το εβαλα απο το pc odin...)

τιτανιουμ και mobile ανοιξαν σαν να ειναι σε GB...

περιμενε ομως ξεκιναω την επαναφορα εδω θα φανεί ...

Link to comment
Share on other sites

εγω περασα στοκ παγωτο με ροοτ!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1535025

στην αρχη δεν ανοιγε οπως ειδες!

κόλλησε κανενα 20λεπτο !

εβγαλα εβαλα την μπαταρια 2 με τρεις φορες μπηκα recovery εκανα και παλι φουλ φορματ και τωρα ανοιξε!

ειδα οτι και άλλοι χρηστες ειχαν παρομοια θεματα την ΠΡΩΤΗ φορα...

τωρα παει σφαιρα..!

εβαλα και cf root κερνελ και ετοιμάζομαι για επαναφορα απο τιτανιουμ..(εδω να δουμε τι θα γινει εχω πανω απο 270 εφαρμογες!!!!)

περιμενε αν θελεις και θα σε ενημερώσω για τις εξελιξεις!:)

αν ολα πηγαν καλα κτλ...

πήρα μια ανακούφιση τώρα :)!!! όλα καλά λοιπόν !! εχει διαφορα απο προηγούμενες ρομ με παγωτό που έχουμε δοκιμάσει ? περιμένω έτσι κι αλλιώς να κατεβεί .. κανένα δεκάλεπτο ακόμα .. δεν με βλέπω να μπορέσω να περιμένω πιο πολύ:p

 

edit: την alba κατεβάζω να περάσω

Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

πήρα μια ανακούφιση τώρα :)!!! όλα καλά λοιπόν !! εχει διαφορα απο προηγούμενες ρομ με παγωτό που έχουμε δοκιμάσει ? περιμένω έτσι κι αλλιώς να κατεβεί .. κανένα δεκάλεπτο ακόμα .. δεν με βλέπω να μπορέσω να περιμένω πιο πολύ:p

 

Κι εγώ μπορώ να πω ότι τελείωσα με επαναφορα κτλ και πρώτη φορά βλέπω να παίζουν όλα τα widgets!! Καλή φάση κανονικά.. Κατά τα άλλα πάει πολύ πολύ καλά, δεν ζεσταίνεται απλά για μπαταρία άποψη δεν μπορώ να έχω.. Όλα στρωτα και όμορφα!!

Link to comment
Share on other sites

πήρα μια ανακούφιση τώρα :)!!! όλα καλά λοιπόν !! εχει διαφορα απο προηγούμενες ρομ με παγωτό που έχουμε δοκιμάσει ? περιμένω έτσι κι αλλιώς να κατεβεί .. κανένα δεκάλεπτο ακόμα .. δεν με βλέπω να μπορέσω να περιμένω πιο πολύ:p

 

βασικα ειναι πολυ γρήγορη πολυ smooth ο browser πεταει κτλ αλλα ειναι σαν να ειναι ενας συνδυασμός GB με ice..αυτη την αίσθηση εχω...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναι πολυ γρήγορη πολυ smooth ο browser πεταει κτλ αλλα ειναι σαν να ειναι ενας συνδυασμός GB με ice..αυτη την αίσθηση εχω...:lol::lol:

 

Περασα και apex launcher και δεν έχω δει να σκάει καθόλου και πουθενά οπότε είμαστε πολύ καλά και σε αυτόν τον τομέα!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΤΑΝΙΟΥΜ(ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ)

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΒΟΥΤΥΡΟ ΣΕ GB ΑΛΛΑ ΣΕ ICE ΣΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΝ..τις βγαζει μη συμβατές...

πχ το frienemy για να βλεπεις ποιοι φιλοι σου ειναι online στο facebook χωρις να εισαι εσυ online..

στο μπακ απ του τιτανιουμ σε βγαζει για επαναφορα την εφαρμογή αλλα στην συσκευη σου αν την βαλεις θα εχεις προβληματα!

την πατησα μια φορα ετσι για αυτο ΠΡΟΣΟΧΗ...!!!!

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΝ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΣΕ ΠΑΓΩΤΟ Η ΟΧΙ..

αυτο το λεω για αυτους που εχουν πανω απο 250 εφαρμογες κτλ κτλ κτλ...(τρελους δηλαδη σαν εμενα...)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

ετοιμάζομαι να περάσω !!! πάω να φάω το παγωτό μου και επιστρέφω :)

 

edit:ολα καλά και ωραία . απλά σαν εμφάνιση νομίζω οτι η cyanofree που είχα πριν ήταν πιο πολύ ics , ούτε αυτό που όταν έριχνες την μια εφαρμογή στην άλλη έκανες φακελάκι δεν έχει

Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ορισε και το παγωτό επίσημα.. Ερώτηση : το alba repack έχει και το premium suite κανονικα;

 

αυτο διάβασα ότι θα έρθει σαν αναβάθμιση σε 2ο χρόνο...η alba τώρα έχει S-choise, S-memo, S-planner :rolleyes:

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

αυτο διάβασα ότι θα έρθει σαν αναβάθμιση σε 2ο χρόνο...η alba τώρα έχει S-choise, S-memo, S-planner :rolleyes:

 

Μικρο το κακο. Λεω να ριξω ALBA πρωτα, αν και θα γεμισει ο τοπος roms τωρα...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΤΑΝΙΟΥΜ(ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ)

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΒΟΥΤΥΡΟ ΣΕ GB ΑΛΛΑ ΣΕ ICE ΣΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΝ..τις βγαζει μη συμβατές...

πχ το frienemy για να βλεπεις ποιοι φιλοι σου ειναι online στο facebook χωρις να εισαι εσυ online..

στο μπακ απ του τιτανιουμ σε βγαζει για επαναφορα την εφαρμογή αλλα στην συσκευη σου αν την βαλεις θα εχεις προβληματα!

την πατησα μια φορα ετσι για αυτο ΠΡΟΣΟΧΗ...!!!!

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΝ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΣΕ ΠΑΓΩΤΟ Η ΟΧΙ..

αυτο το λεω για αυτους που εχουν πανω απο 250 εφαρμογες κτλ κτλ κτλ...(τρελους δηλαδη σαν εμενα...)

 

Πάω στοίχημα ότι από τις 250+ εφαρμογές που έχεις, τα 2/3 αυτών, τις ανοίγεις κάθε δίμηνο και βάλε...:D

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Πάω στοίχημα ότι από τις 250+ εφαρμογές που έχεις, τα 2/3 αυτών, τις ανοίγεις κάθε δίμηνο και βάλε...:D

 

:lol::lol::lol:

καπως ετσι ειναι...αλλα ποτε δεν ξερεις ΠΟΥ θα τις χρειαστείς...πιστεψε με σε αυτο..;)

 

κοιτα με το frienemy που ανέφερα πιο πανω ειχα βολευτει παντως!

μπορουσα να μπω στο chat του facebook και να βλεπω ποιος ειναι online απο το κινητο μου και να ειμαι "αορατος"...:)

δεν πηγε καν το μυαλο μου οτι η εφαρμογη αυτη δεν δουλευει σε παγωτο..

την εκανα επαναφορα με το τιτανιουμ και εγινε ο χαμος στο κινητο...(ο χαμος ομως!!!:blink:)..

FC ΤΟ ΕΝΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ..και εφτασα σε σημειο να "κλαταρει" μεχρι και ο nova..

ειχα απογοητευτεί γιατι νομιζα οτι δεν "καθησε" καλα η αλβα τοτε!

οταν ειδα οτι ολα αυτα ηταν απο τις μη "συμβατές" εφαρμογες επαθα πλακα..

για αυτο φουλ φορματ κτλ παιδες...διαφορετικα δεν θα χαρειτε στο 100% την μαγεία του παγωτου..;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...