Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν έψαξα αλλά το πρόβλημα σε κάποιες συσκευές παραμένει ακόμα και σήμερα δυστυχώς γιατί μάλλον δεν το θεωρούν πρόβλημα αλλά feature..

 

Διάβασα πως ίσως τα καταφέρεις με την εφαρμογή Tasker δημιουργώντας κάποια συντόμευση με την είσοδο των ακουστικών αλλά δεν μπορώ να τη δοκιμάσω γιατί δεν έχω συσκευή με CM αυτή τη στιγμή στα χέρια μου.. και σε aosp φαίνεται να λειτουργεί σωστά έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα σε ευχαριστω που ψαχνεις να βρεις λυση. Θα δοκιμασω την εφαρμογη και θα δω τα αποτελεσματα, γιατι απ οτι καταλαβα δεν εχουν σκοπο να το διορθωσουν στο μελλον.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,

 

επειδή θα μου δώσουν ένα Note για να κάνω καμιά αναβάθμιση (γιατί δεν την παλεύει πλέον από ότι κατάλαβα)

εκτός από cm 11 , υπάρχει τίποτα καλό ;

 

επίσης η cm έχει (έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ) μεταφορά σε sd (ή τρόπο να γίνει εναλλαγή internal/external ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα στους φιλους ηθελα να ρωτησω γιατι συμβαινει το κινητο να μην παιζει τα βιντεο απο το youtube και να μή συνδεεται στο skype οταν συνδεεται μεσω κινητης τηλεφωνιας; μολις παταω πανω στο βιντεο για να το παιξει λεει χαθηκε η συνδεση με το διακομιστη. Γενικα ολα τα βιντεο δεν μπορει να τα ξεκινησει. Σε φωτο δεν εχει προβλημα. Μεσω wifi δουλευει κανονικα. Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μου εστειλε ενας φιλος απο αυστρια ενα note το οποιο ομως ειναι κλειδωμενο για τα ελληνικα δικτυα.

Εδω και 3-4 μερες διαβαζω προσπαθωντας να "πιασω" τις ενεργειες που πρεπει να κανω. Αρχικα "περασα" αλλο firmware πιστευοντας οτι θα εξαφανιστει και το προβλημα. Τζιφος.... Μετα ακολουθησα αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4261957#post4261957 προσπαθωντας να γινω και root μηπως με καποια .apk το καταφερω.

Αφου ομως εκανα και το 3ο βημα και το Odin εβγαλε οτι ολα εγιναν καλα το κινητο δεν ανοιγει. Πατωντας το power βγαζει το σημα της samsung note n7000 με το τριγωνακι απο κατω αλλα ως εκει. Μετα κλεινει. Επισης μπαινει σε download mode αλλα μαλλον το recovery δεν εχει αλλαξει ενω γραφει custom binary download: yes (1 count) και current binary: custom

Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μου εστειλε ενας φιλος απο αυστρια ενα note το οποιο ομως ειναι κλειδωμενο για τα ελληνικα δικτυα.

Εδω και 3-4 μερες διαβαζω προσπαθωντας να "πιασω" τις ενεργειες που πρεπει να κανω. Αρχικα "περασα" αλλο firmware πιστευοντας οτι θα εξαφανιστει και το προβλημα. Τζιφος.... Μετα ακολουθησα αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4261957#post4261957 προσπαθωντας να γινω και root μηπως με καποια .apk το καταφερω.

Αφου ομως εκανα και το 3ο βημα και το Odin εβγαλε οτι ολα εγιναν καλα το κινητο δεν ανοιγει. Πατωντας το power βγαζει το σημα της samsung note n7000 με το τριγωνακι απο κατω αλλα ως εκει. Μετα κλεινει. Επισης μπαινει σε download mode αλλα μαλλον το recovery δεν εχει αλλαξει ενω γραφει custom binary download: yes (1 count) και current binary: custom

Τι κανω λαθος?

 

και η συνεχεια....

Αφου εψαξα αρκετα καταφερα αφου περασα την ελληνικη rom να το ξεκλειδωσω (εκει ισως και να ηταν η αρχη του κακου...). Δουλευοντας το λιγακι μεχρι να του το δωσω ειδα οτι με τη stock rom την τελευταια δεν εβγαζε πανω απο 20 ωρες η μπαταρια. Ετσι αρχισα να ψαχνω στο xda τι θα μπορουσα να του περασω. Κατεληξα στην nightowl την beta 7. Το δουλεψα λιγακι μεχρι να του το δωσω και για beta εκδοση δεν ειχε καποιο ιδιαιτερο προβλημα και τελικα του το εδωσα ετσι.

Μια μερα λοιπον μετα απο κανα μηνα με παιρνει και μου λεει οτι το κινητο ειχε κολλησει στο logo στην αρχη του Cyanogenmod χωρις να εχει καταλαβει τι μπορει να προηγηθηκε αυτου...Το πηρα λοιπον πισω να δω τι μπορω να κανω.

Οτι rom του εκανα flash... ειτε stock ειτε custom ποτε δεν ξανανοιξε και στο stock recovery μου βγαζει το μηνυμα:

"E : failed to mount /efs (invalid argument) "

Εχω ψαξει ολο το xda και ολο το google και ακρη δεν εχω βγαλει....μπορει καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πάντως με συνδυασμό την τελευταία cm11 και raw kernel το τηλέφωνο δεν είναι αξιόπιστο... Κανένας άλλος συνδυασμός παίζει;
Link to comment
Share on other sites

κοιτα λιγο εδω http://forum.xda-developers.com/galaxy-note/development/rom-t2938649

Εγω τη χρησιμοποιω εδω και καιρο και σχεδον ολα μια χαρα...

Εχω κανει βεβαια και repartition γιατι το art runtime θελει περισσοτερο χωρο για τις εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
κοιτα λιγο εδω http://forum.xda-developers.com/galaxy-note/development/rom-t2938649

Εγω τη χρησιμοποιω εδω και καιρο και σχεδον ολα μια χαρα...

Εχω κανει βεβαια και repartition γιατι το art runtime θελει περισσοτερο χωρο για τις εφαρμογες.

Ποιο μέγεθος προτείνεις φίλε για reparritioning?

6gb? 8bg?

 

Edit:δοκίμασα τελικά την έκδοση με τα 6gb σε συνδυασμό με την rom cm 12.1 Android 5.1.1 που πρότεινε ο φίλος depmode και πρέπει να πω ότι το ταπεινό note 1 που χρησιμοποιούσα μόνο σαν gps που και που μεταμορφωθηκε σε μια ταχύτατη up to date συσκευή.

Όποιος το έχει ξεχασμένο σε κάποιο συρτάρι ας το δοκιμάσει. Με το καλό να πάρουμε και την Marshmallow.

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σε όλους, έχω το note 1και από χθες ξαφνικά αφού το έκλεισα, μετά δεν ανοίγει με τίποτα....

Δοκίμασα με άλλη μπαταρία, χωρίς μπαταρία μόνο με φορτιστή αλλά τίποτα...

Έχει κανείς καμμιά ιδέα να μου πει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις να ανοίγει το logo της samsung; Κάνει κάποιο ήχο, κάποια δόνηση, ή είναι εντελώς νεκρό;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει δοκιμάσει κανένας της Nightowl 13; (τώρα είναι σε beta 4.3). Αξίζει να περάσουμε από την 12, ή να περιμένουμε ακόμα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπαρχει καμμια rom που να εχει περισσοτερες λειτουργιες το πενακι;

 

Sent from my SM-N920G using Tapatalk

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει μου το χάρισαν είναι με jellybean. Πως θα το root

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...