Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως τα λες Βαγγέλη. Δεν καταλαβαίνω πως εδώ και τόσους μήνες (νομίζω 4) είναι συνέχεια σε nightly.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες χαρετω την ομορφη παρεα του note 1 ειχα καποια προβληματα και ενω η συσκευη ηταν εντος εγγυησης την πηγα στο σερβις και η σημερινη ενημερωση που ειχα ηταν οτι λογο τοy οτι δεν μπορουσαν να βρουν τους λογους των προβληματων αλλα και επειδη δεν υπαρχει διαθεσιμο θα μου κανουν αντικατασταση με το Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χαρετω την ομορφη παρεα του note 1 ειχα καποια προβληματα και ενω η συσκευη ηταν εντος εγγυησης την πηγα στο σερβις και η σημερινη ενημερωση που ειχα ηταν οτι λογο τοy οτι δεν μπορουσαν να βρουν τους λογους των προβληματων αλλα και επειδη δεν υπαρχει διαθεσιμο θα μου κανουν αντικατασταση με το Note 3

 

Μη μας λες τέτοια γιατί θα τα χαλάσουμε όλοι.. :p

Link to comment
Share on other sites

Μη μας λες τέτοια γιατί θα τα χαλάσουμε όλοι.. :p

 

...και το δικό μου, και το δικό μου... δεν νομίζω να επηρεάσει, η λεπτομέρεια, ότι είναι εκτός εγγύησης....:lol:

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

...και το δικό μου, και το δικό μου... δεν νομίζω να επηρεάσει, η λεπτομέρεια, ότι είναι εκτός εγγύησης....:lol:

 

χαχαχαχαχαχα!Οχι προς θεου να το προσεχετε σαν τα ματια σας για μετραει πολυ σαν συσκευη αν δεν μου εβγαζε θεματακια δεν θα σκεφτομουν καν να το αλλαξω αν και βασικα εμεινα λιγο μ(*&κας οταν με πηραν και μου το ειπαν και προς στιγμη πιστεψα οτι μου κανουν πλακα γιατι ζαχαρωνα το νοτε 3 του αδερφου που εχω δανιστει για λιγο :P αλλα τελικα.Αν και να σας τα συναισθηματα ειναι λιγο αναμικτα :P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω μεγαλο προβλημα με το κινητο.μαλλον ηρθε η ωρα του....εκει που ειναι η μπαταρια στο 70% παω να παιξω να μπω στο ιντερνετ και αρχιζει και κανει νερα η οθονη(τρεμοπαιζει) στη συνεχεια πεφτει αποτομα στο 10% και αμεσως κλεινει.προσπαθω να το ανοιξω και ανοιγει γραφει samsung και αρχιζει παλι να τρεμοσβηνει και σβηνει.βαζω φορτιστη και αρχιζει να φορτιζει ανοιγει και ειναι εκει που ηταν πριν δηλαδη στο 70%.το κινητο ξερω οτι κραταει το πολυ μια μερα απο θεμα μπαταριας αλλα τωρα μιλαμε για χρηση μιας ωρας!λοιπον φταει το κινητο να παω για αλλο η η μπαταρια του???να πω οτι ειμαι ασχετος γενικα με αυτα και πριν πολυ καιρο ενας φιλος μου ειπε πως να περασω μια αλλη ρομ.μηπως να την ξαναλλαξω?αυτη φταιει?να βαλω καποια κανουρια?

το κινητο τωρα γραφει 4.1.2, εκδοση βασικου φασματος N7000XXLT3, εκδοση kernel 3.0.31 hardcore@speedmod-n7000-jb#k5-5

smp preempt fri apr 19 sgt 2013

team union rom jb xxlt4 v7

βοηθεια ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγω προχθες πηγα απο sweet rom 4.1.2 σε miui αλλά ενώ είχε ομορφιά δε μου φάνηκε και τόσο σβέλτη και smooth. Τη βρήκα και λίγο πιο πολύπλοκη στα μενού της, δε μου δουλευε το screen filter που σκοτεινιάζει την οθόνη παραπάνω, και μου την έσπασαν οι μπολικες εφαρμογές που είχε του miui. Έτσι μετα απο ενα 2ωρο πέρασα μια omni rom 4.4.2 E, αυτή είναι πολύ smooth και γρήγορη όπως έπρεπε να είναι στο κινητό, αλλά μαλλον δεν θα την κρατήσω γιατί η μπαταρία φεύγει ζουμί (απο τις 9 μεχρι τις 5 το απογευμα χωρις πλοηγηση με 3-4 κλησεις μονο εφτασε 28%), οταν πατήσω κατα λάθος του κουμπι του bluetooth handsfree μου βγάζει voice search και σκαλώνει το κινητό για κανένα 5λεπτο, με μαυρες οθόνες κλπ και συχνα πυκνά κάτι σκαλώνει τον επεξεργαστή και δουλευει 100% με αποτέλεσμα να υπερθερμαινεται, και να θελω επανεκκίνηση για να ξεκολλήσει. Είναι όμως πάρα πολύ γρήγορη, με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα το shazam που ανοίγει απίκο, ενω πριν ήθελε τουλαχιστον 10 δευτερολεπτα να ξεκινησει αναγνώριση....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω μεγαλο προβλημα με το κινητο.μαλλον ηρθε η ωρα του....εκει που ειναι η μπαταρια στο 70% παω να παιξω να μπω στο ιντερνετ και αρχιζει και κανει νερα η οθονη(τρεμοπαιζει) στη συνεχεια πεφτει αποτομα στο 10% και αμεσως κλεινει.προσπαθω να το ανοιξω και ανοιγει γραφει samsung και αρχιζει παλι να τρεμοσβηνει και σβηνει.βαζω φορτιστη και αρχιζει να φορτιζει ανοιγει και ειναι εκει που ηταν πριν δηλαδη στο 70%.το κινητο ξερω οτι κραταει το πολυ μια μερα απο θεμα μπαταριας αλλα τωρα μιλαμε για χρηση μιας ωρας!λοιπον φταει το κινητο να παω για αλλο η η μπαταρια του???να πω οτι ειμαι ασχετος γενικα με αυτα και πριν πολυ καιρο ενας φιλος μου ειπε πως να περασω μια αλλη ρομ.μηπως να την ξαναλλαξω?αυτη φταιει?να βαλω καποια κανουρια?

το κινητο τωρα γραφει 4.1.2, εκδοση βασικου φασματος N7000XXLT3, εκδοση kernel 3.0.31 hardcore@speedmod-n7000-jb#k5-5

smp preempt fri apr 19 sgt 2013

team union rom jb xxlt4 v7

βοηθεια ευχαριστω

 

Τα ίδια έκανε και σε μένα, πάρε νέα μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έκανε και σε μένα, πάρε νέα μπαταρία....

 

φιλε σιγουρα ειναι αυτο??μη μπαινω σε περιττα εξοδα..αν ειναι να παω κατευθειαν σε κατι καινουριο αν και ειμαι υπερευχαριστημενος απο αυτο...κανεις αλλος κατι???

Link to comment
Share on other sites

φιλε σιγουρα ειναι αυτο??μη μπαινω σε περιττα εξοδα..αν ειναι να παω κατευθειαν σε κατι καινουριο αν και ειμαι υπερευχαριστημενος απο αυτο...κανεις αλλος κατι???

 

Η μπαταρία πρέπει να είναι φίλε. Ακριβώς το ίδιο παρουσίασε και σε μένα, άλλαξα την μπαταρία και τελείωσε το θέμα. Ακόμη και σήμερα μόλις επιχειρώ να βάλω την παλιά μπαταρία (αφού βέβαια την έχω φορτίσει πρώτα) μου παρουσιάζει ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με αυτά που περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

φιλε σιγουρα ειναι αυτο??μη μπαινω σε περιττα εξοδα..αν ειναι να παω κατευθειαν σε κατι καινουριο αν και ειμαι υπερευχαριστημενος απο αυτο...κανεις αλλος κατι???

 

μπαταρια και απο μενα.εκανε τα ιδια στους 14 μηνες αλλαξα μπαταρια και ολα οκ απο τοτε.και εχω περασει τα 2 χρονια πλεον.

Link to comment
Share on other sites

φιλε σιγουρα ειναι αυτο??μη μπαινω σε περιττα εξοδα..αν ειναι να παω κατευθειαν σε κατι καινουριο αν και ειμαι υπερευχαριστημενος απο αυτο...κανεις αλλος κατι???

 

Ποτέ κανείς δεν μπορεί να είναι σιγουρος, ειδικά αμα κάνεις διάγνωση απο μακριά και χωρίς όργανα. Ομως, η συμπεριφορά αυτή στους περισσότερους (και δεν είναι λίγοι) έχει λυθεί με την αλλαγή μπαταρίας. Κάνε το εξής. Βγάλτην και ακουμπα την στο τραπέζι. Δες αν δεν πατάει καλά, αν δηλαδή έχει φουσκώσει. Αν έχει φουσκώσει, είναι 100% μπαταρία. Εξ άλλου η μπαταρία του κάνει κάτω απο 20€, στα περισσότερα ιντερνετομαγαζα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα θελα σας παρακαλω να ρωτησω το εξης:

εχω το Note1 με μια 32GB καρτα μνημης και επειδη την εχω σχεδον γεμισει (!) θελω να του βαλω τωρα μια 64GB...

Θα την δει κανονικα λετε ? παιζει ρολο ποιας εταιρειας θα ειναι η καρτα ? εχετε να μου προτεινετε καποια συμβατη ?

(του εχω περασμενη μεσα την τελευταια επισημη ROM της Samsung, με update μεσω KIES κανονικα).

Σας ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα θελα σας παρακαλω να ρωτησω το εξης:

εχω το Note1 με μια 32GB καρτα μνημης και επειδη την εχω σχεδον γεμισει (!) θελω να του βαλω τωρα μια 64GB...

Θα την δει κανονικα λετε ? παιζει ρολο ποιας εταιρειας θα ειναι η καρτα ? εχετε να μου προτεινετε καποια συμβατη ?

(του εχω περασμενη μεσα την τελευταια επισημη ROM της Samsung, με update μεσω KIES κανονικα).

Σας ευχαριστω πολυ! :)

 

δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα.εγω θα επαιρνα καποια class 10 samsung h sandisk.απο οσο ξερω χωρις να εχω βαλει 64αρα την υποστηριζει.

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα.εγω θα επαιρνα καποια class 10 samsung h sandisk.απο οσο ξερω χωρις να εχω βαλει 64αρα την υποστηριζει.

σε ευχαριστω φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω σοβαρο προβλημα υπερθερμανσης.παντα το κινητο ειχε καπως υψηλοτερες θερμοκρασιες οταν πιεζοταν αλλα τελευταια εχει ξεφυγει.στα 5-10 λεπτα οποιουδηποτε παιχνιδιου βαραει 60-65 βαθμους.εβγαλα τη cm μηπως δημιουργουσε το εν λογω προβλημα και εβαλα τη sweet 10.5 white.τα ιδια!

Αν καποιος εχει καποια λυση ευπροσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω ενα N7000 μαμά εδώ και μερικούς μήνες και μου άρχισε τα κολλήματα. Αποφάσισα και εγώ λοιπόν να ψαχτώ με custom rom. Μερικές απλοικές ερωτήσεις για αρχή :

1. θα κάνω το root με το framarout app . Με ενδιαφέρει για αρχή να μπορώ να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές στην SD (Link2sd app). Σε περίπτωση που αποφασίσω μετά να το ξανακλειδώσω και να γυρίσω σε μαμά ROM (odin κλπ) , θα φανεί ότι έχει προηγηθεί ξεκλείδωμα του κινητού (στο service χτύπα ξύλο) ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από χθες βράδυ την τελευταία Nightly και το κινητό είναι με την 4.4.4, πετάει και έχει 380-320mb ελεύθερα ram, με greenify φυσικά. Δεν εχω δει bugs μέχρι στιγμής (πέρα από το γνωστό που έχουν όλα τα 4.4.Χ με τους φακέλους στην κεντρική οθόνη). Σε μερικές μέρες θα σας πω το τελικό "οκ" για να την περάσετε όσοι θέλετε. :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από χθες βράδυ την τελευταία Nightly και το κινητό είναι με την 4.4.4, πετάει και έχει 380-320mb ελεύθερα ram, με greenify φυσικά. Δεν εχω δει bugs μέχρι στιγμής (πέρα από το γνωστό που έχουν όλα τα 4.4.Χ με τους φακέλους στην κεντρική οθόνη). Σε μερικές μέρες θα σας πω το τελικό "οκ" για να την περάσετε όσοι θέλετε. :)

 

Πέτρο μπράβο!!! τώρα το είδα. Θέλουμε και άλλες λεπτομέρειες. Πρέπει να τα πούμε, από σήμερα είμαι εδώ....

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο μπράβο!!! τώρα το είδα. Θέλουμε και άλλες λεπτομέρειες. Πρέπει να τα πούμε, από σήμερα είμαι εδώ....

 

Αρκετά bugs, μου έσπασε τα νεύρα. Πέρασα την OmniRom 4.4.4, την χθεσινή nightly και το κινητό είναι απλά απίστευτο. 385+mb ελεύθερη ram (με greenify), ορισμένες φορές φτάνει και τα 400+. Λιγότερη παραμετροποίηση από CM, αλλά απίστευτα καλοφτιαγμένη. Το μόνο που μου λείπει είναι το answer calls with home button

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος ποιο ειναι το καλύτερο modem γιατί με nameless 4.4.4 και LSO modem έχω 3G σε ελάχιστα μερη
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος ποιο ειναι το καλύτερο modem γιατί με nameless 4.4.4 και LSO modem έχω 3G σε ελάχιστα μερη

 

Εγώ χρησιμοποιώ το XXLT3 που είναι και το τελευταίο και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιστροφή στην CM11. Καταστροφική OmniROM. Όλα καλά, μου έκανε πάνω απο 10 battery drains μέσα στην νύχτα. Πέρασα προγράμματα παρακολούθησης και είδα πως η CPU έκανε spikes στο 100% load στα καλά καθούμενα και το κινητό έπαιρνε φωτιά.

 

Έβαλα την προχθεσινή CM11 και είναι εξαιρετική.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...