Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε greenify και ενα 1 click απο clean master καπου στα 300-310 ελευθερα !! με την μαμα ρομ καθε 2 μερες εκανα επανεκιννηση διοτι ειχα 80 mb απο το 1 γιγα ..αλλα τωρα τα 300 mb ειναι με 4 μερες σερι...

 

Άρα με τον δικό μου πιο extreme τρόπο του greenify θα πάω 330+ :devil:

 

Πέρασες και την τελευταία nightly ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άρα με τον δικό μου πιο extreme τρόπο του greenify θα πάω 330+ :devil:

 

Πέρασες και την τελευταία nightly ?

 

Εχω μεινει στην χτεσινη...ειδα το changelog της σημερινης και δεν ειδα κατι σημαντικο ... :worry:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω κάνει το κινητό μου root μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει λίστα με τις εφαρμογές που μπορούμε να διαγράψουμε χωρίς να υπάρχει πρόβλημα.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει περασει cm11 παιζει να εχει δοκιμασει να αλλαξει σε ART ?

 

παιδια για να περασω philz revocery τι παιρνω υποψειν ? το baseband (xxlt3) η' τον αριθμο κατασκευης (ΧΧLT5 ) ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το kies αφού βάλω το μοντέλο και μετά τον συριακό αριθμό δεν μου λέει τι product code έχω

Υπάρχει άλλος τρόπος να μάθω τι product code έχω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχει κανεις λινκ για την τελευταια cm που εχει βγει???

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2526090 Θα βρεις και οδηγο εγκαταστασης διοτι η cm11 θελει καποια παραπανω βηματα !! :)

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2526090 Θα βρεις και οδηγο εγκαταστασης διοτι η cm11 θελει καποια παραπανω βηματα !! :)

 

Πέρασες καμιά από τις τελευταίες Nightly ? Κάθε μέρα βγαίνουν και διορθώνουν bugs... ανυπομονώ :D

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες καμιά από τις τελευταίες Nightly ? Κάθε μέρα βγαίνουν και διορθώνουν bugs... ανυπομονώ :D

 

Μεχρι και προχτες δουλευα την cm11 ...δεν εχω παρατηρησει καποιο σημαντικο bug...καμια φορα μπορει να φαει κανα σκαλωμα (επειδη τρεχω μουσικη ιντερνετ κλπ κλπ και το ζοριζω) ..απλα γυρισα στην "μαμα" ρομ μεχρι να μειωθουν στο μηδεν τα bugs και να σταματησει το 24ωρο update !:D

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες καμιά από τις τελευταίες Nightly ? Κάθε μέρα βγαίνουν και διορθώνουν bugs... ανυπομονώ :D

 

Πέρασα εγώ την τελευταία. Φοβερά γρήγορη αλλά τρώει τη μπαταρία για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εγώ την τελευταία. Φοβερά γρήγορη αλλά τρώει τη μπαταρία για πλάκα.

 

ωραία πράγματα :) ... έχω παραγγείλει και καινούργια μπαταρία ..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι καινούργιος εδώ πέρα ( παντελώς ολόφρεσκος ) κι επειδή έχω χαθεί με τις 835 σελίδες, θα ήθελα να ρωτήσω κανά δυο πραγματάκια και αν έχετε το κουράγιο και την όρεξη με βοηθάτε.

Έχω το Note από το 2012 και τρέχει το 2.3.6 με baseband version Ν7000XXLA3 και kernel version 2.6.35.7-N7000XXLA3-CL880036 και CSC LA3 (XEU) - [ να υποθέσω ότι αυτό δεν είναι κωδικός Ελλάδος αλλά Αγγλίας ??....]

Δεν έχει κάνει κανένα update και το Kies μου λέει ότι δεν υποστηρίζει καμία αναβάθμιση.

Τα ερωτήματα είναι :

1. υπάρχει λόγος να επιχειρήσω να εγκαταστήσω κάτι άλλο χωρίς να ρισκάρω να χάσω ούτε μία από τις λειτουργίες του τηλεφώνου ? Το ρωτάω αυτό γιατί διάβασα για περιπτώσεις που η κάμερα ή το βίντεο δεν λειτουργούν, το S Memo και το πενάκι το ίδιο κλπ.κλπ.

2. Αν ναι, τι έχετε να προτείνετε ως πιο σίγουρο και γρήγορο ?

3. Αν δω ότι το νέο firmware έχει σοβαρά προβλήματα, μπορώ να επανέλθω στο 2.3.6 ή σε κάτι άλλο εργοστασιακό και να γλυτώσω το εγκεφαλικό ?

4. Ψάχνοντας για την επίσημη έκδοση του 4.1.2 ( παρότι το Kies δεν την βρίσκει διαθέσιμη για το τηλέφωνό μου ), δεν βρήκα κανένα link να λειτουργεί. Υπάρχει κάποια διεύθυνση που μπορώ να το βρω για να μην χρειαστεί να το κάνω root ?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το N7000 και θα σας παρακαλούσα να μου προτείνεται μια ROM stable, πιο γρήγορη από την original 4.1.2 που να δουλεύουν όλα FM, S-pen κλπ. και ας μην είναι η πιο τελευταία. Έχει πάάαρα πολλες και δεν ξέρω ποια να διαλέξω στο XDA. Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο για πειραματισμούς και δοκιμές. Ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το N7000 και θα σας παρακαλούσα να μου προτείνεται μια ROM stable, πιο γρήγορη από την original 4.1.2 που να δουλεύουν όλα FM, S-pen κλπ. και ας μην είναι η πιο τελευταία. Έχει πάάαρα πολλες και δεν ξέρω ποια να διαλέξω στο XDA. Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο για πειραματισμούς και δοκιμές. Ευχαριστώ πολύ!!

 

εγω πριν βαλω την τελευταια cm ειχα τη sweet και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν βαλω την τελευταια cm ειχα τη sweet και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος.

 

Σε ευχαριστώ, θα την ψάξω για να δω πως είναι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελευταία το κινητό μου ανάβει μόνο του ενώ είναι σε standby. Παίζει μουσική από μόνο του και γενικά τρέχει εφαρμογές. Έκανα επαναφορά, wipe αλλά το πρόβλημα παραμένει. Καμία ιδέα ;
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το κινητό μου ανάβει μόνο του ενώ είναι σε standby. Παίζει μουσική από μόνο του και γενικά τρέχει εφαρμογές. Έκανα επαναφορά, wipe αλλά το πρόβλημα παραμένει. Καμία ιδέα ;

 

Δοκίμασε μια άλλη rom.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ??

Ψάχνω μια official 2.3 rom και δεν μπορώ να βρω πουθενά

Έχουν εξαφανιστεί από το sammobile όλες!

 

Ρίξε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

Edited by Segas_Dimitris
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ??

Ψάχνω μια official 2.3 rom και δεν μπορώ να βρω πουθενά

Έχουν εξαφανιστεί από το sammobile όλες!

 

Έχω κοιτάξει δεν λειτουργεί κανένα λινκ, είναι όλα από hotfile.

Αν έχει κατεβάσει κάποιος κάτι ας το ανεβάσει κάπου να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είχα κάνει το κινητό μου root (galaxy note 1) και αποφάσισα να το ξερουτάρω και το έκανα μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να ξαναβάλω την επίσημη ρόμ ξανά. Από ότι είδα η Version γράφει PDA:N7000XXLT5 , PHONE N7000XXLT3 , CSC N7000OXXLT2 , Built Info: Sat Apr 20 02:02:58 KST 2013 . Τι πρέπει να κάνω δεν μου βγάζει όλα τα προγράμματα όταν κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων; Edited by Nikos4p
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

7μύρια bugs έχει διορθώσει η Cyanogenmod για την 4.4.2 στο Galaxy Note μας.. Άντε, πότε θα βγεί stable?? κάθε μέρα πάντως βγάζουν de-bugged εκδόσεις. Μπράβο τους :D

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Γνωρίζει κανείς φίλος, αν γίνεται temporary root σε official 4.1.2 (EUR); Και αν ναι, αν μπορεί να παραπέμψει σε έναν οδηγό. Ευχαριστώ !
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Γνωρίζει κανείς φίλος, αν γίνεται temporary root σε official 4.1.2 (EUR); Και αν ναι, αν μπορεί να παραπέμψει σε έναν οδηγό. Ευχαριστώ !

 

Ναι γίνετε θα σου στείλω πμ.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την τελευταία nightly ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...