Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πια Ρομ εχεις? σε cm δεν δουλεύει το κουμπακι

Α ναι ε; Την πάτησα δηλαδή! Είναι με JohnROM το κινητό...

Όχι οτι με πολυκαίει το πενάκι αλλά τί ακριβώς κάνει; Χάνω κάτι ουσιαστικό;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Α ναι ε; Την πάτησα δηλαδή! Είναι με JohnROM το κινητό...

Όχι οτι με πολυκαίει το πενάκι αλλά τί ακριβώς κάνει; Χάνω κάτι ουσιαστικό;

 

https://www.youtube.com/watch?v=DHCYODeEKYc&feature=youtube_gdata_player

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks.Απότι είδα ψιλοάχρηστη η γραφίδα για μένα...

Κάτι άλλο...

Πήρα καλώδιο OTG , και δεν μου αναγνωρίζει τα στικάκια με NTFS. Σε στικάκια με FAT32 δεν έχω πρόβλημα.

Υπάρχει λύση να μου τα αναγνωρίζει; Δεν θέλω να τα γυρίσω σε FAT32 γιατί περνάω ταινίες HD μεγαλύτερες από 4GB και το FAT32 δεν υποστηρίζει τόσο μεγάλα μεγέθη.

Είναι θέμα kernel να υποθέσω; Έχω τον kernel 3.0.31-906371 se.infra@SEI-75#3 SMP PREEMPT Mon Feb 18 15:19:46 KST 2013

με JonRom V2

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Thanks.Απότι είδα ψιλοάχρηστη η γραφίδα για μένα...

Κάτι άλλο...

Πήρα καλώδιο OTG , και δεν μου αναγνωρίζει τα στικάκια με NTFS. Σε στικάκια με FAT32 δεν έχω πρόβλημα.

Υπάρχει λύση να μου τα αναγνωρίζει; Δεν θέλω να τα γυρίσω σε FAT32 γιατί περνάω ταινίες HD μεγαλύτερες από 4GB και το FAT32 δεν υποστηρίζει τόσο μεγάλα μεγέθη.

Είναι θέμα kernel να υποθέσω; Έχω τον kernel 3.0.31-906371 se.infra@SEI-75#3 SMP PREEMPT Mon Feb 18 15:19:46 KST 2013

με JonRom V2

 

Βαλε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kwull.ntfsmounter&hl=en

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αποφύγω την εγκατάσταση κάποιου προγράματος.

Πίστευα οτι είναι κάποια ρύθμιση μέσα από το android.

Thanks πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αποφύγω την εγκατάσταση κάποιου προγράματος.

Πίστευα οτι είναι κάποια ρύθμιση μέσα από το android.

Thanks πάντως.

 

Ουτε που θα το καταλαβεις..το τρεχεις μια φορα μετα την εγκατασταση και μετα το ξεχνας! Απο εκει και περα καθε φορα που συνδεεις ενα ntfs το κανει μονο του Mount και το εφμανιζει κανονικα οπως τα fat.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε που θα το καταλαβεις..το τρεχεις μια φορα μετα την εγκατασταση και μετα το ξεχνας! Απο εκει και περα καθε φορα που συνδεεις ενα ntfs το κανει μονο του Mount και το εφμανιζει κανονικα οπως τα fat.:)

Το έβαλα αλλά δυστυχώς δεν μου δούλεψε παρόλο που του έδωσα δικαιώματα root.

Κατέβασα όμως το Paragon NTFS&HFS+ και δουλεύει μια χαρά.

Thanks anyway

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο Ελληνικό είναι XXLT5. Το γερμανικό είναι XXLT4. Δες στο http://www.samfirmware.com/ επιλογή "Check your firmware" για να βρεις αυτό που θες.

Μπορεις να ελέγξεις το firmware πληκτρολογώντας *#1234#

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αν και σε γενικές γραμμές περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, έβαλα από χτες την ROM από τους XDA με τίτλο ΝΟΤΕ-S4-XXLT6 και έχω μείνει ευχαριστημένος από την ανταπόκριση και από το smoothness της.

Τώρα από μπαταρία φαντάζομαι να είναι όπως όλες.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2350885

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι ο κατοχος ενος νοτε1 και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις....το κυριο προβλημα μου ειναι οτι που και που τρωει κατι κολληματα και θα ηθελα να ρωτησω τι μπορω να κανω?καποια στιγμη παλιοτερα που περιμενα ολοι την αναβαθμιση της samsung ενας φιλος μου εστειλα μια σειρα απο ενεργειες και το κινητο δουλεψε σε μια εκδοση kernel 3.0.31 και αριθμο κατασκευης pristine xxlsz v1.9. τους πρωτουσ μηνες δουλευε τελεια τωρα μου κολλαει πολυ.μπορω να κανω κατι?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι ο κατοχος ενος νοτε1 και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις....το κυριο προβλημα μου ειναι οτι που και που τρωει κατι κολληματα και θα ηθελα να ρωτησω τι μπορω να κανω?καποια στιγμη παλιοτερα που περιμενα ολοι την αναβαθμιση της samsung ενας φιλος μου εστειλα μια σειρα απο ενεργειες και το κινητο δουλεψε σε μια εκδοση kernel 3.0.31 και αριθμο κατασκευης pristine xxlsz v1.9. τους πρωτουσ μηνες δουλευε τελεια τωρα μου κολλαει πολυ.μπορω να κανω κατι?ευχαριστω

 

Καθαρισμα Cache κανεις? Ουτως ή αλλως πρεπει να το κανεις Υπαρχουν πολλα cleaners Αυτο πχ ειναι καλο https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.cache&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm1vYmkuaW5mb2xpZmUuY2FjaGUiXQ.. και εχει και widget για ευκολια Δες αν θα βελτιωθει και πες μου

Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατασταθηκε η τελευταια XXLT5_VGR1 και rootαριστηκε Παρουσιασε κατι θεματακια στην διαδικασια αλλα ολα λυθηκαν Οποιος εχει διαθεση να το κανει και χρειαζεται κατι ας αφησει ΡΜ
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος γιατι δεν μπορώ να παίξω βίντεο 4κ στο Note...κανένα player που να υποστηρίζει υπάρχει ή απλά δεν παίζει σε note???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος γιατι δεν μπορώ να παίξω βίντεο 4κ στο Note...κανένα player που να υποστηρίζει υπάρχει ή απλά δεν παίζει σε note???

 

Τι εννοεις 4Κ??

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος γιατι δεν μπορώ να παίξω βίντεο 4κ στο Note...κανένα player που να υποστηρίζει υπάρχει ή απλά δεν παίζει σε note???

 

Η ανάλυση της οθόνης του Note είναι 1280x800 pixels. Ποιος ο λόγος να παίξεις βίντεο με τόσο μεγάλη ανάλυση στο Note;

Ίσως ο λόγος που δεν το παίζει είναι αυτός, η πολύ μεγάλη ανάλυση.

 

Τι εννοεις 4Κ??

 

4K resolution

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση της οθόνης του Note είναι 1280x800 pixels. Ποιος ο λόγος να παίξεις βίντεο με τόσο μεγάλη ανάλυση στο Note;

Ίσως ο λόγος που δεν το παίζει είναι αυτός, η πολύ μεγάλη ανάλυση.

 

 

 

4K resolution

Εμ που να χωρεσουν 4096 pixels σε 1280:-)

Ευχαριστω Δεν ηξερα οτι εχει βγει κατι τοσο πολυ πανω απο το HD

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θέμα το να του χωρέσουν τα pixel αλλά να έχει το κινητό την κατάλληλη επεξεργαστική δύναμη ώστε να μπορεί να κάνει decode και να παίξει τέτοια αρχεία.Από το λίγο που το έψαξα και ίσως κάνω λάθος ο επερχόμενος snapdragon 800 ειναι ο πρώτος επεξεργαστής που θα υποστηρίζει σε επίπεδο hw τέτοιας ανάλυσης αρχεία σε κινητό
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θέμα το να του χωρέσουν τα pixel αλλά να έχει το κινητό την κατάλληλη επεξεργαστική δύναμη ώστε να μπορεί να κάνει decode και να παίξει τέτοια αρχεία.Από το λίγο που το έψαξα και ίσως κάνω λάθος ο επερχόμενος snapdragon 800 ειναι ο πρώτος επεξεργαστής που θα υποστηρίζει σε επίπεδο hw τέτοιας ανάλυσης αρχεία σε κινητό

 

οπότε μόνο με μετατροπή...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξαφνηκα δυο τρις φορές τη μέρα μου βγάζει πάνω δεξιά ένα πράσινο στρογγυλό σαν ειδοποίηση και είναι διαφήμιση κάποιας εφαρμογής ξέρω οτι κάποια απο τις εφαρμογές που έχω βάλει το κάνει αλλά μπας και ξέρει κανένας πως λένε το πρόγραμμα που σου δείχνει ποια εφαρμογή είναι το είχα αλλά δεν το θυμάμαι

 

edit οκ την βρήκα αν την θέλει κανένας είναι αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brosmike.airpushdetector

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

ξαφνηκα δυο τρις φορές τη μέρα μου βγάζει πάνω δεξιά ένα πράσινο στρογγυλό σαν ειδοποίηση και είναι διαφήμιση κάποιας εφαρμογής ξέρω οτι κάποια απο τις εφαρμογές που έχω βάλει το κάνει αλλά μπας και ξέρει κανένας πως λένε το πρόγραμμα που σου δείχνει ποια εφαρμογή είναι το είχα αλλά δεν το θυμάμαι

 

edit οκ την βρήκα αν την θέλει κανένας είναι αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brosmike.airpushdetector

 

Απο μπαταρια πως παει?ποιον κερνελ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως παει?ποιον κερνελ εχεις?

 

Έχω τον SpeedMod K5-5 και βγάζει 3:30 με 4 ώρες οθόνη , ενώ μέχρι πρότινος έβγαζε 3 με το ζόρι.

Τώρα 2 ώρες αναμονή έχω χάσει 1% μόνο ,με όλα κλειστά βεββαια.

αλλά να πω ότι δεν έχω δει διαφορά και με τον phiz kernel που είχε η ρομ (μικρές διαφορές)

Η ρομ είναι πάρα πολύ καλή κρίμα που την έχουν βγάλει Γερμανοί θα τους κέρναγα μια μπίρα, την έχω από την πρώτη μέρα που βγηκε (20.06.13 πρώτη φορά τον τελευταίο χρόνο που έχω κρατηση ρομ πάνω από μια εβδομάδα) και ούτε που σκέφτομαι να φλασαρω άλλη.

και μαζί με αυτα τα θέματα ειναι και πανέμορφη ( εγω εχω το HATO black,white,grey )

 

Rom: Team Union v7 XXLT4

 

Theme: HATO`S Gold v2

Screenshots and Download: link

 

Theme: HATO Black & Orange v1

Screenshots and Download here: link

 

Theme: HATO black,white,grey (bwg) v1.1

 

Screenshots and Download here: link

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον SpeedMod K5-5 και βγάζει 3:30 με 4 ώρες οθόνη , ενώ μέχρι πρότινος έβγαζε 3 με το ζόρι.

Τώρα 2 ώρες αναμονή έχω χάσει 1% μόνο ,με όλα κλειστά βεββαια.

αλλά να πω ότι δεν έχω δει διαφορά και με τον phiz kernel που είχε η ρομ (μικρές διαφορές)

Η ρομ είναι πάρα πολύ καλή κρίμα που την έχουν βγάλει Γερμανοί θα τους κέρναγα μια μπίρα, την έχω από την πρώτη μέρα που βγηκε (20.06.13 πρώτη φορά τον τελευταίο χρόνο που έχω κρατηση ρομ πάνω από μια εβδομάδα) και ούτε που σκέφτομαι να φλασαρω άλλη.

και μαζί με αυτα τα θέματα ειναι και πανέμορφη ( εγω εχω το HATO black,white,grey )

 

Rom: Team Union v7 XXLT4

 

Theme: HATO`S Gold v2

Screenshots and Download: link

 

Theme: HATO Black & Orange v1

Screenshots and Download here: link

 

Theme: HATO black,white,grey (bwg) v1.1

 

Screenshots and Download here: link

 

Φιλε μου τι λες τωρα? 3.30-4 ωρες?Καλα τι χρηση του κανεις και εχεις αυτους τους χρονους?

Παντως απ οσες ρομ εχω δοκιμασει η team union ειναι απο τις πιο σταθερες και αξιοπιστες και δυστηχως οπως το λες την φτιαχνουν Γερμανοι αλλα η ρουφιανα ειναι καλη :P περνας το κερνελ και κανεις dalvik cache και cache partition format να φανταστω ε?Χρησιμοποιεις και τα tweaks Που εχει μεσα για το cpu?

Edited by Segas_Dimitris
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τι λες τωρα? 3.30-4 ωρες?Καλα τι χρηση του κανεις και εχεις αυτους τους χρονους?

Παντως απ οσες ρομ εχω δοκιμασει η team union ειναι απο τις πιο σταθερες και αξιοπιστες και δυστηχως οπως το λες την φτιαχνουν Γερμανοι αλλα η ρουφιανα ειναι καλη :P περνας το κερνελ και κανεις dalvik cache και cache partition format να φανταστω ε?Χρησιμοποιεις και τα tweaks Που εχει μεσα για το cpu?

 

wipe cashe kai balvik cashe αυτά κάνω πριν απο κερνελ και δεν πειραζω τίποτα στην CPU μονο το greenify δουλεύω. θα ανεβασω σκρεειν σουτς για την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...