Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://genius-tips.com/root-xxlsa-android-4-1-2-jelly-bean-leaked-firmware-on-galaxy-note-n7000/

 

το εχει δοκιμασει κανενας ? την LSA εχω και γω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://genius-tips.com/root-xxlsa-android-4-1-2-jelly-bean-leaked-firmware-on-galaxy-note-n7000/

 

το εχει δοκιμασει κανενας ? την LSA εχω και γω.

 

Η LSA ήταν από τις πιο προβληματικές όχι πως η επόμενη δεν ήταν. Γι' αυτό ίσως οι περισσότεροι ψάξαμε άλλες πιο slim καταστάσεις. Αν δεν βγει η τελική official και να την πειράξουν βέβαια και αυτή μετά με διορθώσεις φως δεν θα δούμε για official μιλάω πάντα, γιατί με Asylum είμαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Η LSA ήταν από τις πιο προβληματικές όχι πως η επόμενη δεν ήταν. Γι' αυτό ίσως οι περισσότεροι ψάξαμε άλλες πιο slim καταστάσεις. Αν δεν βγει η τελική official και να την πειράξουν βέβαια και αυτή μετά με διορθώσεις φως δεν θα δούμε για official μιλάω πάντα, γιατί με Asylum είμαι μια χαρά.

 

έχεις δοκιμάσει burt rom ειναι lsc...κανένα πρόβλημα δεν είχα και μου έβγαζε σχεδόν 3 ώρες οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

έχεις δοκιμάσει burt rom ειναι lsc...κανένα πρόβλημα δεν είχα και μου έβγαζε σχεδόν 3 ώρες οθόνη..

 

Πράγματι η Burt είναι πολύ σταθερή. Εγώ την είχα περίπου μήνα και δεν αντιμετώπισα απολύτως κανένα πρόβλημα. Τώρα έχω την Galactus, επίσης LSC, η οποία εδώ και μια εβδομάδα είναι αντίστοιχα πολύ σταθερή και με πολύ καλό χρόνο αναμονής. Άνοιξα το κινητό το πρωί 7π.μ με 12% μπαταρία (δεν το φόρτισα το βράδυ) και μέχρι τώρα είμια στο 1% περιμένοντας να κλέισει για να φορτιστεί. Κλέινοντας το κινητό τις νύχτες απο 1π.μ. - 7π.μ. μου βγάζει σταθερά περίπου τρεις μέρες! Παιχνίδια παίζω χωρίς όμως να το ξεθεώνω, αλλά μιλάω πολύ και χρησιμοποιώ internet αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω βαλει τον novalauncher κ μερικα widget δεν μου τα βγαζει οπως του καιρου. Υπαρχει καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η Burt είναι πολύ σταθερή. Εγώ την είχα περίπου μήνα και δεν αντιμετώπισα απολύτως κανένα πρόβλημα. Τώρα έχω την Galactus, επίσης LSC, η οποία εδώ και μια εβδομάδα είναι αντίστοιχα πολύ σταθερή και με πολύ καλό χρόνο αναμονής. Άνοιξα το κινητό το πρωί 7π.μ με 12% μπαταρία (δεν το φόρτισα το βράδυ) και μέχρι τώρα είμια στο 1% περιμένοντας να κλέισει για να φορτιστεί. Κλέινοντας το κινητό τις νύχτες απο 1π.μ. - 7π.μ. μου βγάζει σταθερά περίπου τρεις μέρες! Παιχνίδια παίζω χωρίς όμως να το ξεθεώνω, αλλά μιλάω πολύ και χρησιμοποιώ internet αρκετά.

 

Καλα τι μπαταρια εχεις;εμενα με το ζόρι μια μερα βγαζει με πολυ χαλαρή χρήση. Εχω μόνιμα deep sleep battery saver και κραταει αρκετα η αναμονή. Και γω τη galactus εχω αφου αφαίρεσαν περίπου 300mb απο το system. Παρόλα αυτα δε μου φαίνεται πολυ γρηγορη.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η Burt είναι πολύ σταθερή. Εγώ την είχα περίπου μήνα και δεν αντιμετώπισα απολύτως κανένα πρόβλημα. Τώρα έχω την Galactus, επίσης LSC, η οποία εδώ και μια εβδομάδα είναι αντίστοιχα πολύ σταθερή και με πολύ καλό χρόνο αναμονής. Άνοιξα το κινητό το πρωί 7π.μ με 12% μπαταρία (δεν το φόρτισα το βράδυ) και μέχρι τώρα είμια στο 1% περιμένοντας να κλέισει για να φορτιστεί. Κλέινοντας το κινητό τις νύχτες απο 1π.μ. - 7π.μ. μου βγάζει σταθερά περίπου τρεις μέρες! Παιχνίδια παίζω χωρίς όμως να το ξεθεώνω, αλλά μιλάω πολύ και χρησιμοποιώ internet αρκετά.

Πόσες ώρες οθόνη σου βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με nova launcher είμαι αλλά δουλεύει κανονικά το widget του καιρού.

 

Δεν ξερω τι φταει το εσβησα το ξαναβαλα αλλα δεν μου το βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι φταει το εσβησα το ξαναβαλα αλλα δεν μου το βγαζει.

 

Με τον stock launcher σου το βγάζει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα το βγαζει στο stock.

 

Αν σου το βγάζει με τον stock τότε δεν έχει λογική να μην σου το βγάζει με τον nova. Σε εμένα δουλεύει κανονικά. Όταν πατάς παρατεταμένα στην οθόνη τι επιλογές σου βγάζει? Επιλέγεις το widgets από εκεί? Γιατί αν επιλέγεις το συντομεύσεις δε θα το βρεις εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου το βγάζει με τον stock τότε δεν έχει λογική να μην σου το βγάζει με τον nova. Σε εμένα δουλεύει κανονικά. Όταν πατάς παρατεταμένα στην οθόνη τι επιλογές σου βγάζει? Επιλέγεις το widgets από εκεί? Γιατί αν επιλέγεις το συντομεύσεις δε θα το βρεις εκεί μέσα.

 

Και απο την οθονη που παταω δεν μου το βγαζει ουτε μεσα απο το μενου γραφικα στοιχεια.μηπως φταιει η ρομ? Φοραω την rocket isc

Edited by koza1971
Link to comment
Share on other sites

Και απο την οθονη που παταω δεν μου το βγαζει ουτε μεσα απο το μενου γραφικα στοιχεια.μηπως φταιει η ρομ? Φοραω την rocket isc

 

Είμαι φρέσκος στο note(μόλις σήμερα το παρέλαβα) και είμαι ακόμα με stock rom οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό. Πιθανόν όμως..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φρέσκος στο note(μόλις σήμερα το παρέλαβα) και είμαι ακόμα με stock rom οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό. Πιθανόν όμως..

 

Καλοριζικο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Η LSA ήταν από τις πιο προβληματικές όχι πως η επόμενη δεν ήταν. Γι' αυτό ίσως οι περισσότεροι ψάξαμε άλλες πιο slim καταστάσεις. Αν δεν βγει η τελική official και να την πειράξουν βέβαια και αυτή μετά με διορθώσεις φως δεν θα δούμε για official μιλάω πάντα, γιατί με Asylum είμαι μια χαρά.

 

Προβληματικη ως προς τι ? Ποια να περασω για σιγουρια ?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φρέσκος στο note(μόλις σήμερα το παρέλαβα) και είμαι ακόμα με stock rom οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό. Πιθανόν όμως..

 

καλοριζικο και καλα φλασαρισματα.

καλως μας ηρθες :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!!! :)

 

καλοριζικο και καλα φλασαρισματα.

καλως μας ηρθες :)

 

Ευχαριστώ παιδιά! Φοβερό πάντως το note. Έχω ήδη αρχίσει να μελετάω τι παίζει στους xda αλλά οποιαδήποτε πρόταση δεκτή :-)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Μόλις απέκτησα μεταχειρισμένο Note I το οποίο, από ότι είδα, την cyanogenmod.... Επίσης όταν μπουτάρει μου βγάζει ένα κίτρινο τρίγωνο στην αρχή... Εσείς τί με συμβουλεύεται?? Να το αφήσω ως έχει ή να το γυρίσω στο original rom??Και αν είναι να το γυρίσω πως το κάνω αυτό???

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το triangle away απο το market και τρεξε το να φυγει το τριγωνακι. Καλο ειναι να εχεις ενα jig για unbrick και προσεχτικα. Οποτε φλασαρεις με odin βγαινειωτο τριγωνακι και αν το αφησεις ετσι χανεις εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το triangle away απο το market και τρεξε το να φυγει το τριγωνακι. Καλο ειναι να εχεις ενα jig για unbrick και προσεχτικα. Οποτε φλασαρεις με odin βγαινειωτο τριγωνακι και αν το αφησεις ετσι χανεις εγγυηση

thx...τρέχοντας το triangle away μπορεί να μου γίνει brick το τηλέφωνο?? Μπορώ να περάσω την official rom??

Link to comment
Share on other sites

thx...τρέχοντας το triangle away μπορεί να μου γίνει brick το τηλέφωνο?? Μπορώ να περάσω την official rom??

 

Με το triangle away μπορεί να πάθεις κάτι πολύ χειρότερο από ένα soft brick.. διάβασε το θέμα στους xda καλά..

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό το θέμα μόνο εγώ είμαι με Ultimate??:lol::lol:

εχει να προτείνει κανείς κανένα καλό θέμα ή κάτι άλλο για να αλλάξω τα εικονίδια???

έβαλα αυτο αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να αλλάξουν κάποια οχι ολα τα εικονίδια και όλα τα υπόλοιπα μπήκαν στην κάρτα sd σε ενα φάκελο:X

πως έγινε αυτό δεν μπορώ να καταλάβω...πχ δεν άλλαξε το εικονίδιο του τηλεφώνου αλλά το έχω μέσα στην κάρτα sd...

καμιά ιδέα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...