Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Αυτή την έχεις δοκιμάσει?Έχει και αυτή θέμα με τη μπαταρία?

 

@bbbb αυτή τη rom που ανέφερες πριν , απο μπαταρία τι λέει?Πάντως και οι δυο rom πρέπει να είναι παρόμοιες με αυτη του Note 2, σωστά?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι όλες έχουν το ίδιο θέμα με την μπαταρία.Ναι οι ρομ που βασίζονται στην xxlsc έχουν smart stay,multiwindow κτλ

Υ.Γ. Βλέπω ότι είμαστε αρκετοί αυτοί που απογοητεύτηκαν από τις συσκευές που έβγαλε η htc μετά το hd2 και ήρθαμε προς samsung μεριά.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακομα το hd2 το οποιο θα το κρατησω για παντα θελω να του βαλω τα ς 7.8 αλλα δε το εχω καταφερει ακομα...αλλα παραλληλα εχω παρει αρκετα samsung οπως το nexus ωραια οθονη και οι 4.65 ιντσες μια χαρα αλλα οταν πηρα το Note το εδωσα δεν μπορεις να γυρισεις πισω μετα απο αυτο :)

στο Νοτε εχω βαλει απειρες ρομ αλλα ειδικα αυτες με τα πολλαπλα παραθυρα μου αρεσουν και μενω σε αυτες απλα περιμενω να κανουν κατι με το θεμα της μπαταριας.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις δοκιμασα την burt rom που προτεινατε. Θα φαω λιθοβολισμο απο καποιους αλλα μου ειχε λειψει το touchwiz στον ενα μηνα και κατι που χρησιμοποιουσα cm. Ειναι σιγουρα πιο smooth απο asylum, και αν εχει και ικανοποιητικη μπαταρια βρηκα λιμανι.

 

Ρε παιδια, η jelly ,ειτε σε cm ειτε σε tw, σας κανει μερικα σπασιματα οταν τραβατε 1080p video? Δεν ξερω αν το κανει γενικα γιατι μονο σε αυτη την αναλυση εχω τραβηξει. Σε ics δεν τα ειχε αυτα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις δοκιμασα την burt rom που προτεινατε. Θα φαω λιθοβολισμο απο καποιους αλλα μου ειχε λειψει το touchwiz στον ενα μηνα και κατι που χρησιμοποιουσα cm. Ειναι σιγουρα πιο smooth απο asylum, και αν εχει και ικανοποιητικη μπαταρια βρηκα λιμανι.

 

Ρε παιδια, η jelly ,ειτε σε cm ειτε σε tw, σας κανει μερικα σπασιματα οταν τραβατε 1080p video? Δεν ξερω αν το κανει γενικα γιατι μονο σε αυτη την αναλυση εχω τραβηξει. Σε ics δεν τα ειχε αυτα παντως.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Και εγώ με burt είμαι..

Γρήγορη σταθερή smooth καλή μπαταρία και χωρίς το γνωστό μπαγκ να κολλάει στο αρχικό λόγκο.. μέχρι στιγμής τουλάχιστον.

Για το βίντεο θα το δοκιμάσω και θα σου πω.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Και εγώ με burt είμαι..

Γρήγορη σταθερή smooth καλή μπαταρία και χωρίς το γνωστό μπαγκ να κολλάει στο αρχικό λόγκο.. μέχρι στιγμής τουλάχιστον.

Για το βίντεο θα το δοκιμάσω και θα σου πω.

Sent from my note

 

Fred ειμαι ενθουσιασμενος φιλε μεχρι στιγμης απο την ρομ. Πολυ πιο γρηγορη και ευαισθητη αφη απο cm αν και στις δυο δεν εχει πειραχθει η ευαισθησια. Ολες οι εφαρμογες εχω την εντυπωση οτι τρεχουν καλυτερα και πιο γρηγορα. Για να δουμε στις επομενες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Fred ειμαι ενθουσιασμενος φιλε μεχρι στιγμης απο την ρομ. Πολυ πιο γρηγορη και ευαισθητη αφη απο cm αν και στις δυο δεν εχει πειραχθει η ευαισθησια. Ολες οι εφαρμογες εχω την εντυπωση οτι τρεχουν καλυτερα και πιο γρηγορα. Για να δουμε στις επομενες μερες.

 

συμφωνω ειναι η καλυτερη jelly που εχω βαλει μεχρι στιγμης!

 

:)

 

το χαιρομαι το κινητο οσο τιποτα και ηρεμησα απο τα απανωτά φλασαρισματα...!

μακαρι να κρατησει ετσι...:)

 

και παλι παντως αγνώριστο το note....

 

η μπαταρια ομως υστερεί λιγο και παλι...

μικρο το κακο γιατι εγω εχω δευτερη αλλα και παλι εδω εχουμε θεματακι....

Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα για burt... πολύ καλή δουλειά.. όσο για την μπαταρία μου έβγαλε 3 ώρες και 22 λεπτά με το Wi-Fi μόνιμα συνδεδεμένο και πολλά Μηνύματα και ομιλία..
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα συνήθισα στην μέτρια μπαταρία των cm εδώ και κάποιο καιρό οπότε το λίγο χειρότερο δεν πιστεύω θα με χαλάσει. Αν δεν είναι πολύ τραγικά τα πράγματα, θα το καταπιώ γιατί η ρομ με έχει ενθουσιάσει.

 

Τόσο butter smooth δεν είχε τύχει να νιώσω τη συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους!

Ευχομαι το 2013 να μας βρει με υγεια και επιτελους jelly bean official ;)

 

Η αληθεια ειναι εχω καλομαθει τοσο πολυ με asylum+thor kernel που ενω σκεφτομουν για αγορα του νοτε 2 εχει αναβληθει προς το παρον :p

 

Btw η burt rom που αναφερεται φτανει σε smooth την cm10.1?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Btw η burt rom που αναφερεται φτανει σε smooth την cm10.1?

 

Νομίζω ότι δεν έχω δει το κινητό μου πιο γρήγορο και πιο smooth..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους!

Ευχομαι το 2013 να μας βρει με υγεια και επιτελους jelly bean official ;)

 

Η αληθεια ειναι εχω καλομαθει τοσο πολυ με asylum+thor kernel που ενω σκεφτομουν για αγορα του νοτε 2 εχει αναβληθει προς το παρον :p

 

Btw η burt rom που αναφερεται φτανει σε smooth την cm10.1?

 

Της ρίχνει για πλάκα σε smoothness. Κάμα και έτσι, δηλαδή με το leaked λογισμικό, είναι σαν ένα note 2 στα χέρια μας σε smoothness. Σχεδόν... για να μην είμαι και ιεροσυλος :)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που έχω παίδες με όλες τις jelly (εκτός Cm10) είναι με το GPS εδώ στην δουλειά.

Αντί για Αλεξανδρούπολη με βγάζει το παρακάτω.

Με ice δεν είχα θέμα ποτέ..

Γενικά υπάρχει κάποιο θέμα με το GPS..

Sent from my note

 

Sorry για το δεύτερο post σερί αλλά το tapatalk δεν βολεύει όταν έχω ήδη κάνει post να το κάνω στην πορεία multi μέσω edit.

Fred με accuweather με βγάζει κανονικά εκεί που είμαι. Και είμαι σε έναν μικρό δήμο της Εύβοιας.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το δεύτερο post σερί αλλά το tapatalk δεν βολεύει όταν έχω ήδη κάνει post να το κάνω στην πορεία multi μέσω edit.

Fred με accuweather με βγάζει κανονικά εκεί που είμαι. Και είμαι σε έναν μικρό δήμο της Εύβοιας.

 

Βρε και μένα στην πόλη με βγάζει κανονικά εδώ στην δουλειά που είμαι εκτός πόλης με βγάζει ότι να ναι..

Με ice και με cm10 όλα δούλευαν ρολόι.

Γενικά λίγο που το έψαξα το έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα..

Το κινητό πάντως τα σπάει σε smoothness αλλά στην μπαταρία έχει θέμα.. δυστυχώς.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

αυτην την περασε κανεις??? stuNNeR 2.0.0 Team Passion - The Resurrection

Τι λεει??

ευχαριστω..

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

αυτην την περασε κανεις??? stuNNeR 2.0.0 Team Passion - The Resurrection

Τι λεει??

ευχαριστω..

Την εχω απο χθες πανω κατω σαν την ασυλουμ σε ταχυτητα και σμουθ ιδιες εχει ποιο πολες παραμετροποιησεις εμενα μου αρεσει ποιο πολυ μεχρι τωρα σταθεροτατη και με πολυ καλητερη διαχειρηση μνημησ με 104 εφαρμογες στο τηλεφωνο και δουλευει με περιπου 280m/b ελευθερα.

Απο μπαταρια αν και μου φενετε ελαφρος καλητερη θα δειξει λογικα αυριο..

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την burt χθες και είναι πολύ καλή. Μου έλειψε κι εμένα το touchwiz. Με την μπαταρία δεν φαίνεται να υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα μέχρι στιγμής
Link to comment
Share on other sites

Την εχω απο χθες πανω κατω σαν την ασυλουμ σε ταχυτητα και σμουθ ιδιες εχει ποιο πολες παραμετροποιησεις εμενα μου αρεσει ποιο πολυ μεχρι τωρα σταθεροτατη και με πολυ καλητερη διαχειρηση μνημησ με 104 εφαρμογες στο τηλεφωνο και δουλευει με περιπου 280m/b ελευθερα.

Απο μπαταρια αν και μου φενετε ελαφρος καλητερη θα δειξει λογικα αυριο..

 

απο asylum πως την περασες??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα.. και είναι preview ακόμα...

 

Με την μπαταριά έχουμε θέμα σε όλες τις τελευταίες jb... Να δούμε τι θα γίνει με αυτό και πότε θα και αν το διορθώσουν.

Αναρτιέμαι αν φταίει και η δική μου μπαταρία γιατί έχω θέματακια του τύπου να χάνω σε ρειμπουτ αρκετή μπαταρία και να τρεμοπαίζει η οθόνη όταν είναι χαμηλά.

Να τονίσω ότι αυτό το έχω 2-3 εβδομάδες και δεν φταίει η συγκεκριμένη ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταριά έχουμε θέμα σε όλες τις τελευταίες jb... Να δούμε τι θα γίνει με αυτό και πότε θα και αν το διορθώσουν.

Αναρτιέμαι αν φταίει και η δική μου μπαταρία γιατί έχω θέματακια του τύπου να χάνω σε ρειμπουτ αρκετή μπαταρία και να τρεμοπαίζει η οθόνη όταν είναι χαμηλά.

Να τονίσω ότι αυτό το έχω 2-3 εβδομάδες και δεν φταίει η συγκεκριμένη ρομ...

 

Το πιο πιθανό είναι να φταίει η μπαταρία σου.. τέτοια προβλήματα είχα και εγώ μέχρι που πήρα καινούρια...

 

 

@gthom .. τι περνάς κανονικά με full wipe.. εκτός αν εννοείς κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ που το γραφω και εδω αλλα δεν πηρα απαντηση στο αλλο thread του note και ειναι μια δουλεια που πρεπει μα κανω οπωσδηποτε μεχρι το βραδυ...αν παω να κανω downgrade απο μια leaked beta jellybean σε ics με odin παιζει να εχω καποιο θεμα ή ολα κομπλε; Επισης πρεπει να βρω απο sammobile ρομ με 3 αρχεια ή αρκει και ρομ με 1 αρχειο; Ευχαριστω προκαταβολικα για καθε απαντηση/βοηθεια!
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ που το γραφω και εδω αλλα δεν πηρα απαντηση στο αλλο thread του note και ειναι μια δουλεια που πρεπει μα κανω οπωσδηποτε μεχρι το βραδυ...αν παω να κανω downgrade απο μια leaked beta jellybean σε ics με odin παιζει να εχω καποιο θεμα ή ολα κομπλε; Επισης πρεπει να βρω απο sammobile ρομ με 3 αρχεια ή αρκει και ρομ με 1 αρχειο; Ευχαριστω προκαταβολικα για καθε απαντηση/βοηθεια!

σου έχω απαντήσει στο άλλο, αλλά το βάζω και εδώ μήπως χρειαστεί και κανένας άλλος..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2072932

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...