Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Download (793MB) V13: Chrack_XXLRK_DBT_v13.zip ---> LINK

 

Follow changes are in V13:

- CF LRK Kernel

- Fixed MTP/Massstorage (new App inside for change the Mode)

- Aroma fixed and now Multi Language

- OTA Updater v6 now in 2 language (english/German)

- New Apps in Settings and delete from Drawer:

noFrill / OTA Updater / Quickpanel Settings / CPU Spy / Fast Dormancy

- Multi CSC Files add

- Themed Gmail and Google Play (thx @ enimnick009)

- Extreme video quality ,1080p: 22mbps, 720p: 15mbps (thx @ badge2033)

- Walkman App for Aweasome Beats (no Covers) fixed

- CF Kernel only in my Rom now(no Notecore)

- AdAway update

 

Δεν το γλιτώσαμε το ξενύχτι τελικά... :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραιο το νεο bootanimation ε? :cool:

 

Ποιο bootanimation...2 φορες πρασπαθησα να την περασω και τζιφος προερχομενος απο cm9 μπουταρω κανονικα κανω ολα τα wipe ολα νορμαλ μεχρι εδω κανω εγκατασταση την ρομ και εκει καπου στην μεση το Νοτε μου κανει ριμπουτ και τιποτα τα ξανακανω ολα απο την αρχη με το ιδιο αποτελεσμα...απαγοητευση σκετη τι να πω και εχω τσεκαρει το sum ολα κανονικα δεν ξερω τα παρατησα και ξαναπερασα την cm9 που ειχα στην sd...λεω να ξαναπροσπαθησω αυριο με καθαρο μυαλο βαζοντας πρωτα τον abysskernel μπορει να φταιει ο κερνελ και το ρεκοβερι που εχει στη ρομ του ο Novi_dev στην cm

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μπηκαν ολα με τη μια και χωρις κανενα πρόβλημα και έχω να πως ρολαρει πολυ πιο βελτιωμενα η ολη ρομ ακομα και απτη v12 που ηδη πηγαιναν ολα σφαιρα. Επισης μαρεσουν και οι μικρες αναβαθμισουλες σε Google play, ρυθμίσεις και Gmail
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε πρώτες εντυπώσεις;

Και κάτι άλλο ,το cleaning script το περνάτε πάντα ή όχι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα.! Βγήκε η νέα Epsilon για το κινητό μας, η οποία θα ειναι και η τελευταία version της.

Δοκίμασε κάνεις να την περάσεις? Έχουμε εντυπώσεις?

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μπηκαν ολα με τη μια και χωρις κανενα πρόβλημα και έχω να πως ρολαρει πολυ πιο βελτιωμενα η ολη ρομ ακομα και απτη v12 που ηδη πηγαιναν ολα σφαιρα. Επισης μαρεσουν και οι μικρες αναβαθμισουλες σε Google play, ρυθμίσεις και Gmail

 

Έκανες full wipe? αν ναι με τον kernel που ξέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Έκανες full wipe? αν ναι με τον kernel που ξέρουμε?

Ποιο είναι αυτό το cleaning script?

Για πείτε πρώτες εντυπώσεις;

Και κάτι άλλο ,το cleaning script το περνάτε πάντα ή όχι;

 

1.ναι, ο chrack προτεινει full wipe για μεταβαση στην νεα εκδοση (abyss4.2)

2.το cleaning scrypt ειναι αυτο εδω > http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1473622

3.οπως γραφω και νωριτερα, ρολαρει ακομα πιο smoothly και απο πριν (v12) που ηδη ολα φαινοντουσαν τελεια

4.το cleaning scrypt το περνας καθε φορα που αλλαζεις κερνελ η καθε φορα που αλλαζεις ρομ που θελει wipe, καθως

για να γινει αυτο χρειαζεται πρωτα να περασεις τον abyss4.2 (που στην ουσια ειναι αλλαγη kernel).

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Είμαι σε stock rom rooted. Αξίζει να φλασάρω με mobile odin τον CF-Root (LRK); Εννοώ θα δω διαφορές (μπαταρία κλπ) σε σχέση με τον stock; Επιπλέον είναι ασφαλής; (brick bug).

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

1.ναι, ο chrack προτεινει full wipe για μεταβαση στην νεα εκδοση (abyss4.2)

2.το cleaning scrypt ειναι αυτο εδω > http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1473622

3.οπως γραφω και νωριτερα, ρολαρει ακομα πιο smoothly και απο πριν (v12) που ηδη ολα φαινοντουσαν τελεια

4.το cleaning scrypt το περνας καθε φορα που αλλαζεις κερνελ η καθε φορα που αλλαζεις ρομ που θελει wipe, καθως

για να γινει αυτο χρειαζεται πρωτα να περασεις τον abyss4.2 (που στην ουσια ειναι αλλαγη kernel).

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Εγώ αλλάζω κερνελ με mobile odin. Είναι ασφαλές μέ recovery να το κάνω αυτό ή θα πρέπει και εδώ να βάλω abyss και μετά install zip? Τελικά, γιατί έχω μπερδευτεί abyss kernel βάζω μόνο σε full wipe?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Εγώ αλλάζω κερνελ με mobile odin. Είναι ασφαλές μέ recovery να το κάνω αυτό ή θα πρέπει και εδώ να βάλω abyss και μετά install zip? Τελικά, γιατί έχω μπερδευτεί abyss kernel βάζω μόνο σε full wipe?

 

οταν αλλαζεις κερνελ χρειαζονται καποια wipes τα οποια τα κανει απλα και ευκολα το cleaning scrypt.

δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε Mobile Odin για να σου πω λεπτομερειες εκει. Παντως για να αλλαξεις μονο κερνελ

απλα πας στο recovery > install zip from sd > cleaning scrypt > install zip from sd card > kernel.zip

 

δηλ δεν χρειαζεται abyss, αυτον τον βαζεις μονο οταν θες κανεις full-wipe / factory data reset.

 

επισης, οταν κανεις ενα nandroid backup της rom σου: μπορει να γινει απο οποιοδηποτε recovery αλλα οταν θες να κανεις το restore

θα χρειαστει να μπεις πρωτα σε abyss4.2

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ λοιπόν ακόμα και με abysskernel η ρομ του Chrack δεν μου παίρναει λες και μουλαρωσε το Νοτε και δεν δέχεται ρομ με τα καλούδια της σαμσουνγκ τέλος πάντων πέρασα την ρομ του Πιερ( ΑΟΚΡ 25-8-12) και όλα πάνε ρολόι μέχρι στιγμης ...η επσιλον έχει πρόβλημά με την φωτεινοτητα δεν δουλευει σε κανενα
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

οταν αλλαζεις κερνελ χρειαζονται καποια wipes τα οποια τα κανει απλα και ευκολα το cleaning scrypt.

δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε Mobile Odin για να σου πω λεπτομερειες εκει. Παντως για να αλλαξεις μονο κερνελ

απλα πας στο recovery > install zip from sd > cleaning scrypt > install zip from sd card > kernel.zip

 

δηλ δεν χρειαζεται abyss, αυτον τον βαζεις μονο οταν θες κανεις full-wipe / factory data reset.

 

επισης, οταν κανεις ενα nandroid backup της rom σου: μπορει να γινει απο οποιοδηποτε recovery αλλα οταν θες να κανεις το restore

θα χρειαστει να μπεις πρωτα σε abyss4.2

 

OK ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Εγώ backup κάνω με titanium το nandroid γιατί το χρειάζεται? Σε ζάλισα στις ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Εγώ backup κάνω με titanium το nandroid γιατί το χρειάζεται? Σε ζάλισα στις ερωτήσεις.

 

Το nandroid ειναι στην ουσια backup ολης της rom, σαν το image δηλαδη. Πρακτικα αυτο σημαινει πως αν εχεις τη rom X και πας στη rom Ψ, αν κατι δε σου αρεσει στη Ψ ή κατι παει στραβα, επαναφερεις το backup της Χ και εισαι ΑΚΡΙΒΩΣ στο σημειο απο το οποιο πηρες το backup. Ελπιζω να βοηθησα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ λοιπόν ακόμα και με abysskernel η ρομ του Chrack δεν μου παίρναει λες και μουλαρωσε το Νοτε και δεν δέχεται ρομ με τα καλούδια της σαμσουνγκ τέλος πάντων πέρασα την ρομ του Πιερ( ΑΟΚΡ 25-8-12) και όλα πάνε ρολόι μέχρι στιγμης ...η επσιλον έχει πρόβλημά με την φωτεινοτητα δεν δουλευει σε κανενα

 

Δεν σου περναει γιατι αποτι ειδα αν επιλεξεις καποιες μοντες να εγκαταστησεις πέφτει σε bootloop.Μου το εκανε και σε εμένα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με LRI στοκ εχω βρει το λιμανι μου:lol::lol:

δεν το πειραζω μεχρι να βγει κατι ουσιαστικά ΝΕΟ που θα ταραξει τα νερα..(JB....):)

 

την εχω με cf root ομως γιατι ο notecore δεν μου καθησε καλα(μου δημιουργησε αρκετα προβληματακια με πολλες εφαρμογες και δεν ξερω γιατι...)

τεσπα και με cf μια χαρα παει παντως!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με LRI στοκ εχω βρει το λιμανι μου:lol::lol:

δεν το πειραζω μεχρι να βγει κατι ουσιαστικά ΝΕΟ που θα ταραξει τα νερα..(JB....):)

 

την εχω με cf root ομως γιατι ο notecore δεν μου καθησε καλα(μου δημιουργησε αρκετα προβληματακια με πολλες εφαρμογες και δεν ξερω γιατι...)

τεσπα και με cf μια χαρα παει παντως!

 

Εγώ φίλε δεν άντεξα και πήγα στο επόμενο στοκ λιμάνι...την LR3...έπιασα Παναμά.:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε δεν άντεξα και πήγα στο επόμενο στοκ λιμάνι...την LR3...έπιασα Παναμά.:D

 

:lol::lol:

οπα βγηκε νεα στοκ ρε φιλε???

ποτε?που? ποια χωρα?

για δωσε λινκ?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με LRI στοκ εχω βρει το λιμανι μου:lol::lol:

δεν το πειραζω μεχρι να βγει κατι ουσιαστικά ΝΕΟ που θα ταραξει τα νερα..(JB....):)

 

την εχω με cf root ομως γιατι ο notecore δεν μου καθησε καλα(μου δημιουργησε αρκετα προβληματακια με πολλες εφαρμογες και δεν ξερω γιατι...)

τεσπα και με cf μια χαρα παει παντως!

Τι παραπάνω σου προσφέρει ο cf root σε σχέση με τον stock kernel;

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

οπα βγηκε νεα στοκ ρε φιλε???

ποτε?που? ποια χωρα?

για δωσε λινκ?

 

http://www.hotfile.com/dl/168348541/dad4275/N7000UBLR3_N7000UWHLR2_TPA.zip.html

 

17/8/12 Παναμάς. Έχει Ελληνικά κανονικά, εγώ την πέρασα full wipe και την ρουτάρισα με Cf LR1 :)

 

Τι παραπάνω σου προσφέρει ο cf root σε σχέση με τον stock kernel;

 

Το ρουτ...:)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

http://www.hotfile.com/dl/168348541/dad4275/N7000UBLR3_N7000UWHLR2_TPA.zip.html

 

17/8/12 Παναμάς. Έχει Ελληνικά κανονικά, εγώ την πέρασα full wipe και την ρουτάρισα με Cf LR1 :)

 

την κατεβαζω ηδη...:)

 

Το ρουτ...:)

 

με προλαβες...:)

ειναι αδυνατο να εχω τον γαλαξια μου χωρις ροοτ...

ειναι σαν να εχω "μισο" κινητο...

καταρχην θελω ροοτ μονο και μονο για να πεταξω όξω την σαβουρα της samsung...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...