Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαγγελη το κινητο της υπογραφης μου το εδωσα μετα απο δεκα μερες συμβιωσης μαζι του και ξαναγυρισα στο Νοτε ειναι η τριτη φορα και ελπιζω η τελευταια που το αγορασα μεχρι να ελθει το Νοτε2 αρα μιλαμε για το ιδιο κινητο απλως δεν πιστευω οτι οι ρομ που βασιζονται στην οφισιαλ της σαμσουνγκ εχουν να δωσουν κατι παραπανω απο την οφισιαλ αφου αυτην χρησιμοποιουν οι δηθεν Dev για να φτιαξουν τις δικες τους με κατι κουστουμιεσ παραπανω..ανεκαθεν ημουν φαν της cm και ειδικα με τον imilka πιστευω οτι αυτος και δυο τρεις ακομα κανουν την διαφορα και τελος γιατι κανεις απο ολους τους dev δεν μπορει να βρει το τι γινεται με τον κερνελ της σαμσουνγκ και ειχαμε τοσα πολλα μπρικαρισματα ...τελος παντων μετα απο τοσα φλασαρισματα το μονο που πιστευω ειναι οτι καθε φορα που φλασαρουμε το τερατακι μας ειναι να του αλλαζουμε κουστουμι και τιποτα αλλο ποτε μα ποτε δεν θα βρεις το τελειο..παντα φιλικα Παναγιωτης:)

 

Συμφωνώ και διαφωνώ ταυτόχρονα

Είμαι όπως είπα τώρα με μια απίστευτη στοκ ρομ (την βουλγαρική όπως είπα και πιο πάνω ) αλλά και μόνο που δεν μπορώ να βάλω το call rec ξενερώνω απίστευτα

Όχι γιατί είναι τόσο σημαντικό αλλά μόνο και μόνο επειδή ξέρω ότι το κινητό μου υποστηρίζει ΚΑΙ ΑΥΤΟ ξενερωνω που δεν το έχω.

Υπάρχουν ακόμη εξαιρετικές ρομ. (Πχ epsilon )

Συμφωνώ κάπου μαζί σου ότι κρακ και king το χάσανε λίγο (έως πολύ ειδικά ο δεύτερος) ενώ ξεκίνησαν απίστευτα αλλά η μαγεία ενός γαλαξία για μένα πέρα από όλα τα άλλα είναι και αυτή ..

Να πειραματιζεσαι και να μαθαίνεις :D

Αυτά

Παιδιά Καλησπέρα.

Έχω ένα πρόβλημα.. Είμαι με Epsilon και ενώ αλλάζω τους ήχους ειδοποιήσεων, όταν έρχεται κάποιο μήνυμα με ξεκλείδωτο το κινητό, αντί να παίζει ο ήχος της επιλογής μου, ξεκινάει και παίζει ένα πιάνο!!

Έχετε καμιά ιδέα?

 

Κάνε λίγο υπομονή αύριο αν δεν κάνω λάθος το πολύ μεθαύριο βγάζει νέο update.

Πιστεύω θα το διορθώσει και αυτό

Από τις πιο σταθερές custom για μένα

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνε λίγο υπομονή αύριο αν δεν κάνω λάθος το πολύ μεθαύριο βγάζει νέο update.

Πιστεύω θα το διορθώσει και αυτό

Από τις πιο σταθερές custom για μένα

Sent from my note

 

ευτυχως διαβασα αυτο γιατι ημουν στο τσακ να την περασω

θα μεινω με chrack μεχρι να βγει το update λοιπον :)

μηπως εχει δοκιμασει κανεις αυτην --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1650413

μου κανει εντυπωση το

 

Working

-Everything.

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη το κινητο της υπογραφης μου το εδωσα μετα απο δεκα μερες συμβιωσης μαζι του και ξαναγυρισα στο Νοτε ειναι η τριτη φορα και ελπιζω η τελευταια που το αγορασα μεχρι να ελθει το Νοτε2 αρα μιλαμε για το ιδιο κινητο απλως δεν πιστευω οτι οι ρομ που βασιζονται στην οφισιαλ της σαμσουνγκ εχουν να δωσουν κατι παραπανω απο την οφισιαλ αφου αυτην χρησιμοποιουν οι δηθεν Dev για να φτιαξουν τις δικες τους με κατι κουστουμιεσ παραπανω..ανεκαθεν ημουν φαν της cm και ειδικα με τον imilka πιστευω οτι αυτος και δυο τρεις ακομα κανουν την διαφορα και τελος γιατι κανεις απο ολους τους dev δεν μπορει να βρει το τι γινεται με τον κερνελ της σαμσουνγκ και ειχαμε τοσα πολλα μπρικαρισματα ...τελος παντων μετα απο τοσα φλασαρισματα το μονο που πιστευω ειναι οτι καθε φορα που φλασαρουμε το τερατακι μας ειναι να του αλλαζουμε κουστουμι και τιποτα αλλο ποτε μα ποτε δεν θα βρεις το τελειο..παντα φιλικα Παναγιωτης:)

 

Φιλε Παναγιωτη αυτο που διαπιστωσα απο την πλευρα μου ειναι πως μεχρι το 8μηνο περιπου της κυκλοφοριας του note οι custom roms δεν ειχαν πολλα πραγματα να πουν.

Ομως το τελευταιο διμηνο οι προσπαθειες κι οι υλοποιησεις που εχουν κυκλοφορησει ειναι παραπανω απο αξιολογες και σε συνδυασμο με εξαιρετικους kernels (ειδικα του notecore) εχουν δωσει ο,τι καλυτερο μπορει να προσφερει αυτο το μηχανημα.

Μαζι με τη χρηστικοτητα της μεγαλης οθονης και της γραφιδας (συν την πολυ καλη αυτονομια) δινουν ακομα και σημερα ενα δυνατο πακετο, που μπορει να μας κρατησει ευκολα μεχρι την ελευση του διαδοχου του.

Link to comment
Share on other sites

Fredy μιλαμε για την επσιλον μια πολυ καλη στοκ ρομ σχεδον οφισιαλ θα ελεγα με περασμενο το θεμα του S3 σωστα μεχρι εδω...ο Dev λοιπον αυτος ζητησε βοηθεια απο τον Robbie Hood αυτον που βγαζει την alliance rom για να βαλει στην επσιλον ρομ το κλειδωμα του S3 λοιπον ο Robbie Hood προσπαθουσε να του εξηγησει το πως γινεται και αυτος δεν καταλαβαινει γρι ο ανθρωπος δεν γνωριζει καθολου Αγγλικα τι να λεμε τωρα ...το ιδιο συμβαινει και με τον Ισπανο τον PeterKing γρι δεν σκαμπαζει ο ανθρωπος ακομα και στη δικη του ρομ οταν προσπαθεις να κανεις το custom install με το Αroma ο dev αυτος εχει βαλει Ισπανικα ακους Ισπανικα λες και ολος αυτος ο κοσμος που τον ακολουθει γνωριζει Ισπανικα τι να λεμε τωρα Developers και ******** δεν πιστευω τιποτα νομιζω οτι ειναι αντιγραφη και επικολληση μονο μερικα τουικς που εχουν βγαλει καποιοι πχ τις 15 συντομευσεις....
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως διαβασα αυτο γιατι ημουν στο τσακ να την περασω

θα μεινω με chrack μεχρι να βγει το update λοιπον :)

μηπως εχει δοκιμασει κανεις αυτην --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1650413

μου κανει εντυπωση το

 

Και μένα μου κάνει εντύπωση αυτό που λες

Ήμουν με cm10 χθες και έχει ακόμη τρομερά προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Fredy μιλαμε για την επσιλον μια πολυ καλη στοκ ρομ σχεδον οφισιαλ θα ελεγα με περασμενο το θεμα του S3 σωστα μεχρι εδω...ο Dev λοιπον αυτος ζητησε βοηθεια απο τον Robbie Hood αυτον που βγαζει την alliance rom για να βαλει στην επσιλον ρομ το κλειδωμα του S3 λοιπον ο Robbie Hood προσπαθουσε να του εξηγησει το πως γινεται και αυτος δεν καταλαβαινει γρι ο ανθρωπος δεν γνωριζει καθολου Αγγλικα τι να λεμε τωρα ...το ιδιο συμβαινει και με τον Ισπανο τον PeterKing γρι δεν σκαμπαζει ο ανθρωπος ακομα και στη δικη του ρομ οταν προσπαθεις να κανεις το custom install με το Αroma ο dev αυτος εχει βαλει Ισπανικα ακους Ισπανικα λες και ολος αυτος ο κοσμος που τον ακολουθει γνωριζει Ισπανικα τι να λεμε τωρα Developers και ******** δεν πιστευω τιποτα νομιζω οτι ειναι αντιγραφη και επικολληση μονο μερικα τουικς που εχουν βγαλει καποιοι πχ τις 15 συντομευσεις....

 

Την διαφορα την κανουν οι kernels, ουτως η αλλως ετσι γινεται παντα.

Low level coding και καλο scripting κανουν ελαχιστοι και σιγουρα οχι οι μαγειρες των chrack, king...

Παντως το οτι δεν γνωριζουν Αγγλικα δε σημαινει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Παναγιωτη αυτο που διαπιστωσα απο την πλευρα μου ειναι πως μεχρι το 8μηνο περιπου της κυκλοφοριας του note οι custom roms δεν ειχαν πολλα πραγματα να πουν.

Ομως το τελευταιο διμηνο οι προσπαθειες κι οι υλοποιησεις που εχουν κυκλοφορησει ειναι παραπανω απο αξιολογες και σε συνδυασμο με εξαιρετικους kernels (ειδικα του notecore) εχουν δωσει ο,τι καλυτερο μπορει να προσφερει αυτο το μηχανημα.

Μαζι με τη χρηστικοτητα της μεγαλης οθονης και της γραφιδας (συν την πολυ καλη αυτονομια) δινουν ακομα και σημερα ενα δυνατο πακετο, που μπορει να μας κρατησει ευκολα μεχρι την ελευση του διαδοχου του.

 

Βαγγελη συμφωνω και επαυξανω σε αυτο που λες τριτη φορα ειναι που το αγοραζω..ειμαι απο τους πιο fun για το Νοτε εδω εδωσα το S3 μονο και μονο για να ξαναπαρω Νοτε αυτο λεει πολλα οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου μετα το ενδοξο για εμενα HTC HD2(Του ειχα αλλαξει κυριολεκτικα τα φωτα)...αλοιμονο στον φιλο μας τον vezyro που πηγε και αυτος να παρει το S3 και απο οτι μου λεει το ψιλομετανοιωσε

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη συμφωνω και επαυξανω σε αυτο που λες τριτη φορα ειναι που το αγοραζω..ειμαι απο τους πιο fun για το Νοτε εδω εδωσα το S3 μονο και μονο για να ξαναπαρω Νοτε αυτο λεει πολλα οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου μετα το ενδοξο για εμενα HTC HD2(Του ειχα αλλαξει κυριολεκτικα τα φωτα)...αλοιμονο στον φιλο μας τον vezyro που πηγε και αυτος να παρει το S3 και απο οτι μου λεει το ψιλομετανοιωσε

 

Χαχα ο Χρηστος εχει απλα τα ιδια γουστα με εμας (κι εκανε ενα ευχαριστο διαλειμμα απο το note). Μεγαλη οθονη, αυτο ειναι το Α και το Ω αυτης της συσκευης.

Ειχα εντυπωσιαστει και αγορασει 3 φορες το Dell Streak, μονο και μονο για την οθοναρα του και το εκπληκτικο form factor του.

Τωρα εχουμε το ιδιο, σε μια πολυ καλυτερη υλοποιηση (note), αρα ειναι μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου κάνει εντύπωση αυτό που λες

Ήμουν με cm10 χθες και έχει ακόμη τρομερά προβλήματα

 

Φρεντυ μεχρι σημερα ημουν με cm9 αλλα επειδη ειμαι φαν του imilka ειπα να βαλω cm10 PanoidAndroid ακομα την δοκιμαζω δεν ξερω μεχρι τωρα στα βασικα της σημεια δουλευει καλα θα δειξει..

 

Χαχα ο Χρηστος εχει απλα τα ιδια γουστα με εμας (κι εκανε ενα ευχαριστο διαλειμμα απο το note). Μεγαλη οθονη, αυτο ειναι το Α και το Ω αυτης της συσκευης.

Ειχα εντυπωσιαστει και αγορασει 3 φορες το Dell Streak, μονο και μονο για την οθοναρα του και το εκπληκτικο form factor του.

Τωρα εχουμε το ιδιο, σε μια πολυ καλυτερη υλοποιηση (note), αρα ειναι μονοδρομος.

 

Τοτε που ειχε το dell με ειχε ζαλισει συνεχεια για την οθοναρα του μου ελεγε και ποσο σμουθ ειναι και ποσα παιχνιδια παιζει και τι βιντεοκλιπ βλεπει κλπ κλπ μεχρι που με εψησε και πηγα και το πηρα...με μια λεξη ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΣΗ σε 15 μερες το πουλησα ..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μόλις είδα πως ανέβηκε και νέο update της KingDroid. Φαντάζομαι ο λόγος είναι τα μικρα bugs που ανέφεραν πολλοί χρήστες αφού πέρασαν την 7.3. Η 7.4 έχει βελτιώσεις τόσο στο Aroma Installer (δυστυχώς δεν το έβαλε στα Αγγλικά), όσο και στην ίδια τη Rom.

 

Για όσους ενδιαφέρονται το link εδώ:

http://www.wuala.com/kingdroid/ROMs/ROMs%20ICS%20GALAXY%20NOTE/

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Φρεντυ μεχρι σημερα ημουν με cm9 αλλα επειδη ειμαι φαν του imilka ειπα να βαλω cm10 PanoidAndroid ακομα την δοκιμαζω δεν ξερω μεχρι τωρα στα βασικα της σημεια δουλευει καλα θα δειξει..

 

Είναι σε καλό δρόμο όντως αλλά θέλει δουλειά ακόμη..

Γνωρίζει κάνεις ρε παίδες γιατί ο στοκ καιρός δεν ανανεώνεται σε nova launcher;

Έχει κάνεις παρόμοιο πρόβλημα;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Φρεντυ μεχρι σημερα ημουν με cm9 αλλα επειδη ειμαι φαν του imilka ειπα να βαλω cm10 PanoidAndroid ακομα την δοκιμαζω δεν ξερω μεχρι τωρα στα βασικα της σημεια δουλευει καλα θα δειξει..

 

με αυτήν είμαι και εγώ , κανένα κόλλημα πουθενά !

πριν ημουν με την lliquidblack και αυτη χωρις κανενα κολλημα , και εξερετικη αυτονομια , αυτο που λατρευω σε αυτες της ρομ ειναι η φωτεινοτητα της οθονης , το λευκο ειναι καθαρο !

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε καλό δρόμο όντως αλλά θέλει δουλειά ακόμη..

Γνωρίζει κάνεις ρε παίδες γιατί ο στοκ καιρός δεν ανανεώνεται σε nova launcher;

Έχει κάνεις παρόμοιο πρόβλημα;

Sent from my note

 

Καλημερα στο φορουμ απο οτι γνωριζω ο στοκ καιρος δουλευει μονο με τον ντιφολτ λαντσερ και οχι με νοβα η απεξ τουλαχιστον ετσι νομιζω

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

με αυτήν είμαι και εγώ , κανένα κόλλημα πουθενά !

πριν ημουν με την lliquidblack και αυτη χωρις κανενα κολλημα , και εξερετικη αυτονομια , αυτο που λατρευω σε αυτες της ρομ ειναι η φωτεινοτητα της οθονης , το λευκο ειναι καθαρο !

 

Σας δουλεύουν όλα ρε παιδιά ρολόι ?

Και usb on the go και 3g κλήσεις και όλα τα σχετικά ?

Καλημερα στο φορουμ απο οτι γνωριζω ο στοκ καιρος δουλευει μονο με τον ντιφολτ λαντσερ και οχι με νοβα η απεξ τουλαχιστον ετσι νομιζω

 

Μάλιστα thanks για την απάντηση

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες εβαλα τη ρομ του Pier http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1847323 απλα πολυ καλη με πολλες κουστουμιες απο το να αλλαξεις Background στα notifications μεχρι να αλλαξεις χρωμα κειμενου στην lockscreen την δοκιμαζω τωρα και επανερχομαι με εντυπωσεις..:happy:
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ο developer της Epsilon Project - V1, σήμερα θα βγάλει την V2 σήμερα, η οποία θα ειναι η τελευταία μιας και αγόρασε S3 :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες μια μικρη βοηθεια!!πωσ μπορω να περασω καποιο πρόσφατο cwm?κατεβασα ενα αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν κανει για το νοτε και δευτερον εναι σε μορφη img!
Link to comment
Share on other sites

Ο developer της Epsilon Project - V1, σήμερα θα βγάλει την V2 σήμερα, η οποία θα ειναι η τελευταία μιας και αγόρασε S3 :)

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Κρίμα που θα την αφήσει γιατί έχει κάνει πολύ καλή δουλειά. Πρώτη custom που περνάω και είναι όσο σταθερή όσο και η official με απίστευτη ταχύτητα και διαχείριση ενέργειας.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες!

απο χθες ειμαι με στοκ LRI...

xθες την ειχα με notecore σημερα περασα τον LRI cf root που μολις βγηκε αν δεν κανω λαθος!:)

το κινητο ειναι "βουτυρο"...! πεταει...!!!

τι εκανα?

πεταξα ολη την σαβουρα την sammy αφου εγινα ροοτ.....

για τα παραπανω εικονίδια της μπαρας πανω βρηκα μια Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Η εφαρμογη στο μαρκετ(ας ειναι καλα αυτο το μαρκετ πραγματικα εχει τα παντα...)! ουτε mods ουτε τιποτα...

Notification Toggle λεγεται...(μεχρι και για το ποσοστο της μπαταριας εχει πανω δεξια..θα το δειτε στην εικονα κατω...)

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.notificationToggle&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImRlLmo0dmVsaW4ubm90aWZpY2F0aW9uVG9nZ2xlIl0.

 

η εφαρμογη απλα κανει παπαδες... εχει τα ΠΑΝΤΑ.....!!!

Απο εκει και περα έστρωσα το κινητο μου με τις εφαρμογες μου με το nova κτλ κτλ κτλ...

και ζω...ενα ονειρο...:p

 

για να πω την αληθεια κουράστηκα λιγο και απο τα aromata κτλ κτλ κτλ....

ηθελα λιγο κατι κοντα σε στοκ να "ηρεμησω".....

 

το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν μπορεσα να κανω το call rec να δουλεψει..που θα παει ομως θα γινει και αυτο...:)

 

τωρα απλα περιμενω JB.....:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

απο που να κατεβασω και εγω την LR1 ???εχει και για ελλδα η μονο βουλγαρια??

 

Εδώ είσαι:

http://www.hotfile.com/dl/164927361/1458f37/N7000XXLRI_N7000OXXLP8_VGR.zip.html

Αυτή είναι η ελληνική , όχι της Βουλγαρίας.

 

Εδώ είναι όλο το Thread με τις stock Roms και ότι πληροφορίες χρειάζεσαι:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20963707

Edited by sotiris_rez

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

απο που να κατεβασω και εγω την LR1 ???εχει και για ελλδα η μονο βουλγαρια??

 

και της βουλγαριας να κατεβασεις δεν θα καταλαβεις τιποτα....:)

εχει ελληνικα στο φουλ...;)

Link to comment
Share on other sites

και της βουλγαριας να κατεβασεις δεν θα καταλαβεις τιποτα....:)

εχει ελληνικα στο φουλ...;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

 

Fred, βάλε το call. rec ακριβώς με τον τρόπο που λέει ο γιατρός και θα σου δουλέψει Κανονικά! Μόλις το πέρασα έχοντας Cf kernel.

Μάλλον λόγο NoteCore δεν σου πέρναγε...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...