Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω οταν μου το πε του τα ψαλα λιγο

μετα με φωναζε "ελα βγαλε απο δω αυτα τα roms και καντο οπως ηταν!"

χααχαχ..αντε τωρα να τον πεισεις οτι ηταν περιστασιακο το προβλημα και πως

αν το ξαναπερναγαμε εξαρχης λογικα θα εφευγε.. επισης δεν νομιζω να εχει

ιδιαιτερη σημασια αν αυξηθηκε αποτομα/εκθετικα η σιγα σιγα η θερμοκρασια..

απτη στιγμη που εκαιγε δεν επρεπε να το βαλει στο ψυγειο αλλα να το κλεισει

και να το αφησει να "ηρεμισει" και να ρθει σε κατασταση equilibrium :P

 

Ε σου λέει, Ice Cream Sandwitch μου έβαλε, στο ψυγείο θα το βάλω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα πάλι η kingdroid μου καθόταν πάντα καλύτερα... για κάποιο λόγω η chrack έκανε μαλακίτσες αν και δοκίμασα σχεδόν όλες τις εκδόσεις κατά καιρούς και προβληματίζομαι όταν διαβάζω χρήστες έμπειρους και κοντά στα δικά μου γούστα/απόψεις που τους παρακολουθώ στο forum (v@gelli για σένα χτυπάει η καμπάνα κυρίως ;)) να λένε ότι τα σπάει! Έχω καταλήξει σε 3 συμπεράσματα:

 

1. Το Note μου έχει δικό του χαρακτήρα

2. Το Note μου είναι δαιμονισμένο

3. Είμαι προκατειλημμένος γιατί η kingdroid έπαιζε άψογα στο GS2 και είχα μείνει με αυτήν για πολύυυυυ

 

Και σε μένα σήμερα το πρωί που την έβαλα (kingdroid) είχα το ένα restart πίσω από το άλλο.

Ειδικα οταν εκανα επαναφορά από το titanium έγινε το έλα να δεις.

Ήμουν έτοιμος να γυρίσω σε epsilon ώσπου ξαφνικά η συσκευή έστρωσε και όλα δουλεύουν ρολόι..

Έτσι ξαφνικά... Εδώ και μια ώρα το έχω διαλύσει και δεν καταλαβαίνει τίποτα..

Τι να πω.. Σηκώνω τα χέρια ψηλά

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

και μενα εχει φαει κανα 2 κολημματακια η κινγκ

 

Τώρα πάλι στα καλά καθούμενα μου έκλεισε το Tapatalk.. Χωρίς λόγο.

Καλά αν συνεχίσει με τετοια έχει φάει πόδι μέχρι το βράδυ

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πάλι στα καλά καθούμενα μου έκλεισε το Tapatalk.. Χωρίς λόγο.

Καλά αν συνεχίσει με τετοια έχει φάει πόδι μέχρι το βράδυ

Sent from my note

 

Και καλα θα κανεις εμεινα για καποιες μερες με του Chrack+NoteCore v12.5 το τλφ ηταν τραγικο ανοιγες τον dialer και εκανε 3 δευτερολεπτα να ανοιξει...δεν μπορω να καταλαβω που ειδατε ολοι εδω την απογειωση του τλφ και λογια σαν ξαφνικα το Νοτε αλλαξε κουστουμι και εγινε σφαιρα απογειωθηκε πηγε στα ουρανια ελεος ρε παιδια...καλες οι κουστουμιες δεν λεω αλλα ας ειμαστε λιγακι πιο προσεχτικοι σε αυτα που γραφουμε και κατι AntTuTu Benchmarks ειναι σε λογια να βρισκομαστε δεν τα πιστευα ποτε και ουτε τωρα τα πιστευω και τελος πεστε μου εσεις ποσες διαφορες βρηκατε στην ρομ του Chrack με την ρομ του KingDroid η με αυτην του Core και παει λεγοντας ολες στο ιδιο καζανι βραζουνε γιατι πιστευω οτι κανεις απο αυτους δεν ειναι πραγματικος Developer εδω ο Core δεν καταλαβαινει Αγγλικα εαν του στειλεις ενα μηνυμα στο Thread του...Παντα φιλικα Παναγιωτης..:)

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο κάτι.;

Η πιο πρόσφατη ice stock για το κινητό μας ποια είναι; (που να έχει ελληνικά πάντοτε)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο κάτι.;

Η πιο πρόσφατη ice stock για το κινητό μας ποια είναι; (που να έχει ελληνικά πάντοτε)

Sent from my note

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

 

LR1 Βουλγαρίας...:)

Link to comment
Share on other sites

 

Την έχει δοκιμάσει κανείς ?

Έχει δει κάποια αισθητή διαφορά ?

Σκέφτομαι να πειραματιστώ με στοκ αυτές τις μέρες δεν ξέρω όμως αν υπάρχουν τα μοντς για call record 15, εικονίδια πάνω στην μπάρα κτλ κτλ

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις κρακ με notecore 14 να μας πει εντυπωσεις?

 

Ο συνδυασμός δεν υπάρχει απλά. Είμαι με την OC έκδοση και από μπαταρία πάει πάρα πολύ καλά. Για ρυθμίσεις δοκίμασε του φίλου apitsakis 1-2 σελίδες πιο πίσω, η αν θες κάτι ακόμα πιο απλό, δοκίμασε με conservative governor και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Την έχει δοκιμάσει κανείς ?

Έχει δει κάποια αισθητή διαφορά ?

Σκέφτομαι να πειραματιστώ με στοκ αυτές τις μέρες δεν ξέρω όμως αν υπάρχουν τα μοντς για call record 15, εικονίδια πάνω στην μπάρα κτλ κτλ

Sent from my note

 

Αν έχεις όρεξη για πειραματισμούς, δοκίμασε Alliance 2.1. Πραγματικά κάτι διαφορετικό, εξαιρετικά smooth, πιο αργή αλλά με ορισμένα πολύ έξυπνα κολπάκια που σου λύνουν τα χέρια. Π.χ. συντομεύσεις εφαρμογών στη lockscreen...:)

 

http://imageshack.us/photo/photo/189/screenshot2012082218414.png/

Link to comment
Share on other sites

Και καλα θα κανεις εμεινα για καποιες μερες με του Chrack+NoteCore v12.5 το τλφ ηταν τραγικο ανοιγες τον dialer και εκανε 3 δευτερολεπτα να ανοιξει...δεν μπορω να καταλαβω που ειδατε ολοι εδω την απογειωση του τλφ και λογια σαν ξαφνικα το Νοτε αλλαξε κουστουμι και εγινε σφαιρα απογειωθηκε πηγε στα ουρανια ελεος ρε παιδια...καλες οι κουστουμιες δεν λεω αλλα ας ειμαστε λιγακι πιο προσεχτικοι σε αυτα που γραφουμε και κατι AntTuTu Benchmarks ειναι σε λογια να βρισκομαστε δεν τα πιστευα ποτε και ουτε τωρα τα πιστευω και τελος πεστε μου εσεις ποσες διαφορες βρηκατε στην ρομ του Chrack με την ρομ του KingDroid η με αυτην του Core και παει λεγοντας ολες στο ιδιο καζανι βραζουνε γιατι πιστευω οτι κανεις απο αυτους δεν ειναι πραγματικος Developer εδω ο Core δεν καταλαβαινει Αγγλικα εαν του στειλεις ενα μηνυμα στο Thread του...Παντα φιλικα Παναγιωτης..:)

 

Γιατί δε φέρνεις το κινητό της υπογραφής σου με την custom της επιλογής σου να κάνουμε μια σύγκριση σε πλοήγηση στο διαδίκτυο /άνοιγμα εφαρμογών κλπ;

Εκεί θα καταλάβεις πώς έχουν καταφέρει οι τύποι ένα διπύρηνο ενός έτους να το έχουν κάνει να συμπεριφερεται σαν Τετραπυρηνο...

Link to comment
Share on other sites

 

λοιπον μολις τωρα εβαλα στοκ LR1 με notecore 14 και την "στρωνω"....:)

δεν θελω πολλα πολλα ενα call rec και το back up απο το τιτανιουμ...

η ρομ δειχνει να πηγαινει Σ Φ Α Ι Ρ Α ...

χωρις παρεξήγηση κλασεις ανωτερη απο την kingdroid που ειχα σημερα ολη την μερα και μου εβγαλε την ψυχή με τα κολληματα της..

θα επανελθω..αφου πεταξω όξω την σαβουρα απο την σαμυ...

 

 

Γιατί δε φέρνεις το κινητό της υπογραφής σου με την custom της επιλογής σου να κάνουμε μια σύγκριση σε πλοήγηση στο διαδίκτυο /άνοιγμα εφαρμογών κλπ;

Εκεί θα καταλάβεις πώς έχουν καταφέρει οι τύποι ένα διπύρηνο ενός έτους να το έχουν κάνει να συμπεριφερεται σαν Τετραπυρηνο...

 

νομιζω οτι οι τελευταιες στοκ απο την σαμμυ εχουν ετσι και αλλιως χτυπησει ταβανι!!!

η LR1 που ειχα πριν απο λιγο με ολη την στοκ σαβουρα και χωρις ροοτ πηγαινε σφαιρα...!(τωρα οπως εγραψα περασα netcore για να την "ρουταρω"...)

επαθα λιγο την πλακα μου εδω...

πιστευω οτι η κινηταρα μας με JB θα κανει παπαδες!!!!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις τωρα εβαλα στοκ LR1 με notecore 14 και την "στρωνω"....:)

δεν θελω πολλα πολλα ενα call rec και το back up απο το τιτανιουμ...

η ρομ δειχνει να πηγαινει Σ Φ Α Ι Ρ Α ...

χωρις παρεξήγηση κλασεις ανωτερη απο την kingdroid που ειχα σημερα ολη την μερα και μου εβγαλε την ψυχή με τα κολληματα της..

θα επανελθω..αφου πεταξω όξω την σαβουρα απο την σαμυ...

 

 

 

νομιζω οτι οι τελευταιες στοκ απο την σαμμυ εχουν ετσι και αλλιως χτυπησει ταβανι!!!

η LR1 που ειχα πριν απο λιγο με ολη την στοκ σαβουρα και χωρις ροοτ πηγαινε σφαιρα...!(τωρα οπως εγραψα περασα netcore για να την "ρουταρω"...)

επαθα λιγο την πλακα μου εδω...

πιστευω οτι η κινηταρα μας με JB θα κανει παπαδες!!!!

 

Fredy δεν θα προλάβει.Θα έχουμε πάρει όλοι το Νοτε 2.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις τωρα εβαλα στοκ LR1 με notecore 14 και την "στρωνω"....:)

δεν θελω πολλα πολλα ενα call rec και το back up απο το τιτανιουμ...

η ρομ δειχνει να πηγαινει Σ Φ Α Ι Ρ Α ...

χωρις παρεξήγηση κλασεις ανωτερη απο την kingdroid που ειχα σημερα ολη την μερα και μου εβγαλε την ψυχή με τα κολληματα της..

θα επανελθω..αφου πεταξω όξω την σαβουρα απο την σαμυ...

 

 

 

νομιζω οτι οι τελευταιες στοκ απο την σαμμυ εχουν ετσι και αλλιως χτυπησει ταβανι!!!

η LR1 που ειχα πριν απο λιγο με ολη την στοκ σαβουρα και χωρις ροοτ πηγαινε σφαιρα...!(τωρα οπως εγραψα περασα netcore για να την "ρουταρω"...)

επαθα λιγο την πλακα μου εδω...

πιστευω οτι η κινηταρα μας με JB θα κανει παπαδες!!!!

 

Απορώ γιατί δεν έχει ασχοληθεί κανείς στο xda με αυτή. Είναι πράγματι πιο γρήγορη αλλά εγώ την είχα κρατήσει μία μέρα, μου λείπανε τα καλούδια των custom roms...:)

Link to comment
Share on other sites

Ποια καλούδια των custom roms ;. Tα 15 toggles ?. Τα περνάς και στην στοκ. Θέλεις S3 launcher?. Τον περνάς και αυτόν.
Link to comment
Share on other sites

Ποια καλούδια των custom roms ;. Tα 15 toggles ?. Τα περνάς και στην στοκ. Θέλεις S3 launcher?. Τον περνάς και αυτόν.

 

Τα 15 toggles, το power button και το call.rec. Launcher S3 και Tw τα πετάω από την πρώτη στιγμή. Δεν ξέρω όμως αν περνάνε τα υπόλοιπα στην LR1...

Link to comment
Share on other sites

Fredy δεν θα προλάβει.Θα έχουμε πάρει όλοι το Νοτε 2.

 

ηδη εχω κλεισει το note μου στο κολληταρι μου:lol::lol:

μπορω ομως να το τρενάρω το θεμα μεχρι τελος του χρονου...!

δεν ξερω ρε μαμοτι την εχω λατρεψει αυτη την συσκευη και αν δεν την δω με JB κατι θα "παθω"...:lol:

θα δουμε..

 

Απορώ γιατί δεν έχει ασχοληθεί κανείς στο xda με αυτή. Είναι πράγματι πιο γρήγορη αλλά εγώ την είχα κρατήσει μία μέρα, μου λείπανε τα καλούδια των custom roms...:)

 

η ρομ φιλε ειναι οτι πιο γρηγορο εχω δει στο κινητο μας πραγματικα..:blink:

εμεινα μιλαμε τωρα!!!!

με ολη την σαβουρα της σαμμυ πήγαινε σφαιρα!

απιστευτη εξελιξη!

οπως το ειπες η πιο γρηγορη απο ολες! και απο κρακ και απο king και απο τα παντα!

εχω σπαστει μονο που δεν μπορω με τιποτα να βαλω το call record..!:mad:

μολις το βαζω δεν μου διαβαζει την καρτα σιμ!

τεσπα μικρο το κακο! παει τοσο σφαιρα που δεν με κανει καρδια να την βγαλω!

 

Ποια καλούδια των custom roms ;. Tα 15 toggles ?. Τα περνάς και στην στοκ. Θέλεις S3 launcher?. Τον περνάς και αυτόν.

 

το call rec δεν μπορεσα να το περασω..(εδω ξενερωσα λιγο...)

τα αλλα δεν με ενδιαφερουν...ετσι και αλλιως nova εχω σταθερη αξια...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορείτε να βαλει κάποιος ενα λινκ αυτης της stock που λετε οτι ειναι σφαίρα? Θα θελα να την δοκιμάσω :-)
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορείτε να βαλει κάποιος ενα λινκ αυτης της stock που λετε οτι ειναι σφαίρα? Θα θελα να την δοκιμάσω :-)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4246644#post4246644

Link to comment
Share on other sites

ηδη εχω κλεισει το note μου στο κολληταρι μου:lol::lol:

μπορω ομως να το τρενάρω το θεμα μεχρι τελος του χρονου...!

δεν ξερω ρε μαμοτι την εχω λατρεψει αυτη την συσκευη και αν δεν την δω με JB κατι θα "παθω"...:lol:

θα δουμε..

 

 

 

η ρομ φιλε ειναι οτι πιο γρηγορο εχω δει στο κινητο μας πραγματικα..:blink:

εμεινα μιλαμε τωρα!!!!

με ολη την σαβουρα της σαμμυ πήγαινε σφαιρα!

απιστευτη εξελιξη!

οπως το ειπες η πιο γρηγορη απο ολες! και απο κρακ και απο king και απο τα παντα!

εχω σπαστει μονο που δεν μπορω με τιποτα να βαλω το call record..!:mad:

μολις το βαζω δεν μου διαβαζει την καρτα σιμ!

τεσπα μικρο το κακο! παει τοσο σφαιρα που δεν με κανει καρδια να την βγαλω!

 

 

 

το call rec δεν μπορεσα να το περασω..(εδω ξενερωσα λιγο...)

τα αλλα δεν με ενδιαφερουν...ετσι και αλλιως nova εχω σταθερη αξια...:)

 

Η ελληνική LR1 σου φάνηκε γρήγορη; Για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης. Εμένα προσωπικά σε τελείως stock κατάσταση δεν με ξετρέλανε ενώ με notecore διορθώθηκαν τα πράγματα αλλά σε καμία περίπτωση σε ταχύτητες κρακ.

 

Οπότε πιστεύεις ελληνική με βουλγαρική θα έχει διαφορά; Ρωτώ καλοπροαιρετα για να γλιτώσω κόπο. :)

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική LR1 σου φάνηκε γρήγορη; Για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης. Εμένα προσωπικά σε τελείως stock κατάσταση δεν με ξετρέλανε ενώ με notecore διορθώθηκαν τα πράγματα αλλά σε καμία περίπτωση σε ταχύτητες κρακ.

 

Οπότε πιστεύεις ελληνική με βουλγαρική θα έχει διαφορά; Ρωτώ καλοπροαιρετα για να γλιτώσω κόπο. :)

 

Αφού δεν υπάρχει LR1 Ελληνική. Είναι για Βουλγαρία...η αμέσως επόμενη είναι η LR8 για Μαρόκο (αν θυμάμαι καλά.)

 

Συγνώμη τώρα την είδα την Ελληνική...

Εγώ είχα δοκιμάσει της Βουλγαρίας (εκδοση 1/8/12) και την είδα για την πιο γρήγορη...:)

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν υπάρχει LR1 Ελληνική. Είναι για Βουλγαρία...η αμέσως επόμενη είναι η LR8 για Μαρόκο (αν θυμάμαι καλά.)

 

LRI ελληνικη. Ρωτω ωστε αν υπαρχουν διαφορες να την περασω και εγω

γιατι προτιμω στοκ καταστασεις αν δεν υπαρχει χαωτικη διαφορα με custom.

N7000XXLRI---4.0.4/12.07.13-N7000OXXLP8---Download --- Greece

N7000DXLRI---4.0.4/12.08.01-N7000OXXLP8---Download--Bulgaria

 

Edit: @pandrits Ευχαριστω:). Παω για κατεβασμα να την περιεργαστω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν υπάρχει LR1 Ελληνική. Είναι για Βουλγαρία...η αμέσως επόμενη είναι η LR8 για Μαρόκο (αν θυμάμαι καλά.)

 

Συγνώμη τώρα την είδα την Ελληνική...

Εγώ είχα δοκιμάσει της Βουλγαρίας (εκδοση 1/8/12) και την είδα για την πιο γρήγορη...:)

 

δεν ειδα καν οτι υπηρχε ελληνικη!

παει σφαιρα η βουλγαρικη....

το αφηνω ετσι μεχρι να κανει update η epsilon:lol::lol::lol:

 

ps το σφαιρα παει και στο οτι δεν υπαρχουν κολλήματα restarts και ολα τα σχετικα...

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί δε φέρνεις το κινητό της υπογραφής σου με την custom της επιλογής σου να κάνουμε μια σύγκριση σε πλοήγηση στο διαδίκτυο /άνοιγμα εφαρμογών κλπ;

Εκεί θα καταλάβεις πώς έχουν καταφέρει οι τύποι ένα διπύρηνο ενός έτους να το έχουν κάνει να συμπεριφερεται σαν Τετραπυρηνο...

 

Βαγγελη το κινητο της υπογραφης μου το εδωσα μετα απο δεκα μερες συμβιωσης μαζι του και ξαναγυρισα στο Νοτε ειναι η τριτη φορα και ελπιζω η τελευταια που το αγορασα μεχρι να ελθει το Νοτε2 αρα μιλαμε για το ιδιο κινητο απλως δεν πιστευω οτι οι ρομ που βασιζονται στην οφισιαλ της σαμσουνγκ εχουν να δωσουν κατι παραπανω απο την οφισιαλ αφου αυτην χρησιμοποιουν οι δηθεν Dev για να φτιαξουν τις δικες τους με κατι κουστουμιεσ παραπανω..ανεκαθεν ημουν φαν της cm και ειδικα με τον imilka πιστευω οτι αυτος και δυο τρεις ακομα κανουν την διαφορα και τελος γιατι κανεις απο ολους τους dev δεν μπορει να βρει το τι γινεται με τον κερνελ της σαμσουνγκ και ειχαμε τοσα πολλα μπρικαρισματα ...τελος παντων μετα απο τοσα φλασαρισματα το μονο που πιστευω ειναι οτι καθε φορα που φλασαρουμε το τερατακι μας ειναι να του αλλαζουμε κουστουμι και τιποτα αλλο ποτε μα ποτε δεν θα βρεις το τελειο..παντα φιλικα Παναγιωτης:)

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα.

Έχω ένα πρόβλημα.. Είμαι με Epsilon και ενώ αλλάζω τους ήχους ειδοποιήσεων, όταν έρχεται κάποιο μήνυμα με ξεκλείδωτο το κινητό, αντί να παίζει ο ήχος της επιλογής μου, ξεκινάει και παίζει ένα πιάνο!!

Έχετε καμιά ιδέα?

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...