Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν σου εχω πολύ καλή λύση.Έχω κάνει export το LatinImeGoogle.apk από την cm9 η οποία έχει ελληνικά.Στο κάνω upload στο dropbox.Κάνε αντικατάσταση στο system/app του υπάρχοντος LatinImeGoogle.apk.Δώσε permissions rw-r--r-- και κάνε reboot.Επίσης σου ανεβάζω το swype που παίζει μια χαρά σε ics.Οταν το επιλέξεις σαν πληκτρολόγιο μπορείς να κατεβάσεις ελληνικά

 

Εισαι ωραιος....;)

Ευχαριστω και περιμενω...

Σε αυτα που δοκιμασα (swype) δε μπορουσα να κατεβασω Ελληνικα...:(

 

Μετα απο καμια ωρα εντονης λειτουργιας, εκτος απο λιγα κρασαρισματα του nova, ολα καλα, αλλα σιγουρα λιγο πιο αργα απο GB...

Βεβαια μου κανει μεγαλη και θετικη εντυπωση, η βελτιωση της οθονης, ειδικα στο μαυρο.Εχουν πειραξει το gamma;;;μαλλον...

Επισης πλεον μπορουμε να εχουμε και μαυρο wallpaper στην οθονη κλειδωματος, χωρις τις ενοχλητικες γραμμες...:D

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εισαι ωραιος....;)

Ευχαριστω και περιμενω...

Σε αυτα που δοκιμασα (swype) δε μπορουσα να κατεβασω Ελληνικα...:(

 

Μετα απο καμια ωρα εντονης λειτουργιας, εκτος απο λιγα κρασαρισματα του nova, ολα καλα, αλλα σιγουρα λιγο πιο αργα απο GB...

Βεβαια μου κανει μεγαλη και θετικη εντυπωση, η βελτιωση της οθονης, ειδικα στο μαυρο.Εχουν πειραξει το gamma;;;μαλλον...

Επισης πλεον μπορουμε να εχουμε και μαυρο wallpaper στην οθονη κλειδωματος, χωρις τις ενοχλητικες γραμμες...:D

 

Είσαι έτοιμος.Δες το πιο πάνω Post.

Ναι το μαύρο δεν έχει καμία σχέση.Απείρως καλύτερο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Είσαι έτοιμος.Δες το πιο πάνω Post.

Ναι το μαύρο δεν έχει καμία σχέση.Απείρως καλύτερο

 

Ηδη κατεβαινουν...:D

Εισαι αστερι...με εσωσες...:)

Να σε ρωτησω...Εκτος απο το Swype.apk, δε χρειαζεται και το libSwypeCore.so?Να αφησω λες αυτο που εχει τωρα?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εδω και δυο μερες χρησιμοποιω την αosp του imilka και περα απο ενα μικρο bug στα sms, εχω μεινει εντυπωσιασμενος απο το ποσο γρηγορο ειναι το κινητο (και εχω δοκιμασει και τα ics leaks της samsung). To κακο ειναι οτι λειπουν ορισμενα πραγματα οπως τα s-apps που δινουν αλλη οντοτητα στη συσκευη. Θα παραμεινω για λιγο ακομα ομως....:happy:
Link to comment
Share on other sites

Ηδη κατεβαινουν...:D

Εισαι αστερι...με εσωσες...:)

Να σε ρωτησω...Εκτος απο το Swype.apk, δε χρειαζεται και το libSwypeCore.so?Να αφησω λες αυτο που εχει τωρα?

 

Για δοκιμασε να κανεις καπου backup το υπαρχον swype.apk και το libswypecore.so(βγαλτα απο εκει οπου υπαρχουν) και απλα κανε εγκατασταση το apk που σου εδωσα

 

 

@depmode τα sammy apps τα ξεχνας.Γενικα τα sammy apps δεν τα ειχα ποτε σε εκτιμηση ΕΚΤΟΣ απο το splan και το smemo τα οποια μου λειπουν

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε να κανεις καπου backup το υπαρχον swype.apk και το libswypecore.so(βγαλτα απο εκει οπου υπαρχουν) και απλα κανε εγκατασταση το apk που σου εδωσα

 

Ολα καλα...;)

Στην αρχη το περασα στο system αλλα ειχα fc...

Το διεγραψα απο εκει, διεγραψα και το lib, και απλα το εκανα εγκατασταση...:)

Ευχαριστω και παλι...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα...;)

Στην αρχη το περασα στο system αλλα ειχα fc...

Το διεγραψα απο εκει, διεγραψα και το lib, και απλα το εκανα εγκατασταση...:)

Ευχαριστω και παλι...

 

Και το ics πληκτρολογιο ειναι μια χαρα.Να εισαι καλα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα σημερα μια.αναβαθμιση λογισμικου ota εκανε restart το κινητο και απο τοτε δε μου αναγνωριζει την σιμ καμια ιδεα ; εχω ξενερωσει! !κ μου γραφει εκδοση φασματος.αγνωατη? !?!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα σημερα μια.αναβαθμιση λογισμικου ota εκανε restart το κινητο και απο τοτε δε μου αναγνωριζει την σιμ καμια ιδεα ; εχω ξενερωσει! !κ μου γραφει εκδοση φασματος.αγνωατη? !?!

 

Δεν ξερω αν το εκανες ηδη,αν οχι,κανε του ενα φορματ καλου-κακου...!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παίδες o κερνελ του φράνκο είναι απείρως καλύτερος από abyss

 

O 6 ή o 7???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

O 7 άλλα έχω πρόβλημα όταν είναι κλειστή η οθόνη κ πάω να πατήσω το κεντρικό κουμπί πάει να ανοίξει κ κάνει το γνωστό πρόβλημα που έχει αναφέρει κ άλλος,κ τελικά αναγκάζεσαι να κάνεις ρεσταρτ. δοκίμασα το γνωστό σκριπτ εκκαθαρισης άλλα τίποτα
Link to comment
Share on other sites

O 7 άλλα έχω πρόβλημα όταν είναι κλειστή η οθόνη κ πάω να πατήσω το κεντρικό κουμπί πάει να ανοίξει κ κάνει το γνωστό πρόβλημα που έχει αναφέρει κ άλλος,κ τελικά αναγκάζεσαι να κάνεις ρεσταρτ. δοκίμασα το γνωστό σκριπτ εκκαθαρισης άλλα τίποτα

 

Οντως ο 7 πεταει και στο δικο μου και μαλιστα χωρις κανενα θεμα...πριν κι εγω τον abyss ειχα κι εκανε καποια κολληματακια. Τον ξαναπερασες και παλι τα ιδια εκανε??

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Οντως ο 7 πεταει και στο δικο μου και μαλιστα χωρις κανενα θεμα...πριν κι εγω τον abyss ειχα κι εκανε καποια κολληματακια. Τον ξαναπερασες και παλι τα ιδια εκανε??

Sent from my Galaxy Note

 

θυμαμαι οτι ειχες το ίδιο θεμα, που οταν πηγαινεις να ανοιξεις την οθονη εβγαζε πιξελς με συνεχως αυξανομενη ενταση. Αυτο συμβαίνει ειτε πατας το κεντρικό κουμπι ειτε το power on.

Εσυ πως το ελυσες? μπορεις να μου πεις καπως αναλυτικα? γιατι ο κερνελ ειναι φοβερος, κ αναγκαστηκα να γυρισω στον abyss.

Link to comment
Share on other sites

O 7 άλλα έχω πρόβλημα όταν είναι κλειστή η οθόνη κ πάω να πατήσω το κεντρικό κουμπί πάει να ανοίξει κ κάνει το γνωστό πρόβλημα που έχει αναφέρει κ άλλος,κ τελικά αναγκάζεσαι να κάνεις ρεσταρτ. δοκίμασα το γνωστό σκριπτ εκκαθαρισης άλλα τίποτα

 

το ίδιο πρόβλημα έχω ακριβώς και εγώ.

όταν το κινητό κλειδώνει μαυρίζει η οθόνη και το κινητό σταματάει να λειτουργεί .

επίσης αν προσπαθήσω αρκετές φορές για να το επαναφέρω βγαίνουν κάτι πιξελς στην οθόνη και γενικά κολλάει το σύμπαν .

γιατί σε μερικούς συμβαίνει αυτό ρε παιδιά και σε άλλους όχι πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω .

θέλω και εγώ να κρατήσω τον συγκεκριμένο κερνελ άλλα δεν μπορώ γιατί στην ουσία μου αχρηστεύει την συσκευή .

sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα έχω ακριβώς και εγώ.

όταν το κινητό κλειδώνει μαυρίζει η οθόνη και το κινητό σταματάει να λειτουργεί .

επίσης αν προσπαθήσω αρκετές φορές για να το επαναφέρω βγαίνουν κάτι πιξελς στην οθόνη και γενικά κολλάει το σύμπαν .

γιατί σε μερικούς συμβαίνει αυτό ρε παιδιά και σε άλλους όχι πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω .

θέλω και εγώ να κρατήσω τον συγκεκριμένο κερνελ άλλα δεν μπορώ γιατί στην ουσία μου αχρηστεύει την συσκευή .

sent from my note

 

Παίζει να έχει να κάνει με παρτίδες;

 

 

Sent from another (one) Galaxy ;-)

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχει να κάνει με παρτίδες;

 

 

Sent from another (one) Galaxy ;-)

 

ναι αλλα γιατι το προβλημα να ειναι μονο με το συγκεκριμένο κερνελ??

οτι αλλο εχω βαλει δεν υπαρχει κανενα προβλημα..:worry:

 

παιδες να ρωτησω κατι αλλο?

εχω την κρισκελο 5 και θελω να βαλω την εφτα!

δεν εχω χρονο ομως τωρα για φουλ φορματ κτλ..

μπαινει απο πανω κανονικα ετσι?(αν δεν κανω λαθος και ο ιδιος ο κρισκελο αυτο λεει)

το μονο που πρεπει να κανω πριν την βαλω ειναι να κανω unistall το deluxe settings..

ετσι δεν ειναι η κανω λαθος?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γιατι το προβλημα να ειναι μονο με το συγκεκριμένο κερνελ??

οτι αλλο εχω βαλει δεν υπαρχει κανενα προβλημα..:worry:

 

παιδες να ρωτησω κατι αλλο?

εχω την κρισκελο 5 και θελω να βαλω την εφτα!

δεν εχω χρονο ομως τωρα για φουλ φορματ κτλ..

μπαινει απο πανω κανονικα ετσι?(αν δεν κανω λαθος και ο ιδιος ο κρισκελο αυτο λεει)

το μονο που πρεπει να κανω πριν την βαλω ειναι να κανω unistall το deluxe settings..

ετσι δεν ειναι η κανω λαθος?

 

Αλλο firmware...Κανε ενα foul wipe για να εισαι πιο καλα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι οτι ειχες το ίδιο θεμα, που οταν πηγαινεις να ανοιξεις την οθονη εβγαζε πιξελς με συνεχως αυξανομενη ενταση. Αυτο συμβαίνει ειτε πατας το κεντρικό κουμπι ειτε το power on.

Εσυ πως το ελυσες? μπορεις να μου πεις καπως αναλυτικα? γιατι ο κερνελ ειναι φοβερος, κ αναγκαστηκα να γυρισω στον abyss.

 

Συγνώμη τώρα είδα το μήνυμά σου... είχα τον abyss και τότε είχα δει κάτι κολληματάκια και πέρασα στον Franco. Με τον Franco δεν είδα καθόλου θέμα σε κλείδωμα-ξεκλείδωμα κτλ και είμαι πολύ ευχαριστημένος... μήπως φταίει και η Rom ρε παιδιά? Εγώ φοράω μια powertweaked XXLA6 και είμαι καλά και σε απόδοση και σε μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη τώρα είδα το μήνυμά σου... είχα τον abyss και τότε είχα δει κάτι κολληματάκια και πέρασα στον Franco. Με τον Franco δεν είδα καθόλου θέμα σε κλείδωμα-ξεκλείδωμα κτλ και είμαι πολύ ευχαριστημένος... μήπως φταίει και η Rom ρε παιδιά? Εγώ φοράω μια powertweaked XXLA6 και είμαι καλά και σε απόδοση και σε μπαταρία...

 

εμενα μου το εκανε και με την οφισιαλ ρομ(οταν το πηρα) και με την τελευταια darky αλλα και με του κρισκελο 5..

θα την δοκιμασω και με την 7 και θα σας πω αν και δεν βλεπω σωτηρια.!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το εκανε και με την οφισιαλ ρομ(οταν το πηρα) και με την τελευταια darky αλλα και με του κρισκελο 5..

θα την δοκιμασω και με την 7 και θα σας πω αν και δεν βλεπω σωτηρια.!

 

αρχιζω να υποψιαζομαι οτι παιζει ρολο το αρχικο downgrade που καναμε ωστε να γινουμε ροοτ. θυμαμαι οτι η stock rom που εβαλα τοτε (νομιζω η jk1) εκανε ακριβως το ιδιο προβλημα με το πρωτο boot.

Το γιατι ομως το προβλημα αυτο επανεμφανιζεται με τον κερνελ του φρανκο ΜΟΝΟ ειναι αποριας αξιο.

Σκοπευω να κανω απο την αρχη τη διαδικασια ροοτ, δηλαδη να βαλω rootable stock rom διαφορετικη απο jk1 να δω τι διαφορετικο θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

αρχιζω να υποψιαζομαι οτι παιζει ρολο το αρχικο downgrade που καναμε ωστε να γινουμε ροοτ. θυμαμαι οτι η stock rom που εβαλα τοτε (νομιζω η jk1) εκανε ακριβως το ιδιο προβλημα με το πρωτο boot.

Το γιατι ομως το προβλημα αυτο επανεμφανιζεται με τον κερνελ του φρανκο ΜΟΝΟ ειναι αποριας αξιο.

Σκοπευω να κανω απο την αρχη τη διαδικασια ροοτ, δηλαδη να βαλω rootable stock rom διαφορετικη απο jk1 να δω τι διαφορετικο θα γινει.

 

ενημέρωσε με αν βγαλεις ακρη:)

παντως και στο θεμα του φρανκο στο αλλο φορουμ βλεπω και αλλους που εχουν το ιδιο προβλημα με εμας..

Link to comment
Share on other sites

ενημέρωσε με αν βγαλεις ακρη:)

παντως και στο θεμα του φρανκο στο αλλο φορουμ βλεπω και αλλους που εχουν το ιδιο προβλημα με εμας..

 

μηπως να περασουμε καμια στοκ μεχρι να βγει η επισημη ics οπου θα υπαρχει τεραστια βελτιωση στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

μηπως να περασουμε καμια στοκ μεχρι να βγει η επισημη ics οπου θα υπαρχει τεραστια βελτιωση στο κινητο?

 

μπάααα είμαι τόσο ευχαριστημένος με κρισκελο που δεν βάζω στοκ με τίποτα :-)

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα έχω ακριβώς και εγώ.

όταν το κινητό κλειδώνει μαυρίζει η οθόνη και το κινητό σταματάει να λειτουργεί .

επίσης αν προσπαθήσω αρκετές φορές για να το επαναφέρω βγαίνουν κάτι πιξελς στην οθόνη και γενικά κολλάει το σύμπαν .

γιατί σε μερικούς συμβαίνει αυτό ρε παιδιά και σε άλλους όχι πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω .

θέλω και εγώ να κρατήσω τον συγκεκριμένο κερνελ άλλα δεν μπορώ γιατί στην ουσία μου αχρηστεύει την συσκευή .

sent from my note

 

μήπως έχετε βάλει κανένα downclocking profile (με setcpu) για screen off? αν ναι βγάλτε τα όλα και δείτε

δοκίμασα profiles (screen off &in call 200- 500) και αναπαρήγαγα επιτυχώς :lol:το πρόβλημα με την μαύρη οθόνη

 

γενικά υπάρχει θέμα με τους κερνελ του franco και τα profiles πριν λίγο καιρό είχα πρόβλημα με το on call (profile) τελείως παραμορφωμένο ήχο και κόλλημα μόλις το έβγαλα όλα οκ

 

criskelo 6

franco 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...