Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην τελευταία Chrack v13???

 

Ναι Γιάννη...Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους....παιδια εχω το εξής πρόβλημα, προχτές το rootara μέσω Odin και ολα καλα μεχρι χτες που πηγα να του περασω μια αραβικη ρομ (γιατι δεν ειχε αραβικα και μου τα εδειχνε σαν κινεζικα) και εκει κολλησε δεν κανει μπουτ.Δεν γνωριζω αν την πηρε η οχι αλλα οταν παταω το power μου αυτο το μνμ (Firmware upgrade encountered an issue.Please select recovery mode in Kies & try again) το συνδεσα μεσω Kies και δεν το αναγνωριζει ενω πριν το αναγνωριζε.Ειπα μετα να το κανω με το OneClick αλλα και παλι τιποτα.Το ξαναεβαλα στο Odin για να του ξαναπερασω την αρχικη του ρομ αλλα και παλι τιποτα κολλαει και εκει στο CACHE και στο Downloading mode πανω μου γραφει .....

 

Odin Mode

PRODUCT NAME: GT-N7000

CUSTOM BINARY DOWNLOAD: YES (1 counts)

CURRENT BINARY: CUSTOM

 

Με το Odin κολλιμενο και το κινητο να μην κανει τιποτα απολυτος....τι να κανω παιδια?? HEEEELLLLPPP :cry:

σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων για καθε απαντηση και για καθε βοήθεια !!!!!!!

 

Υ.Γ. Η ρομ που κατεβασα ηταν μεσω CheckFusDownloader_v2.1 .

Edited by australia
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ics domination που ανεβασε ο vertimus με πιο firmware ειναι συμβατο???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε χρειάζεται να κάνεις format πάλι.

Οκ.Ευχαριστω...και παλι:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πειτε καμια καλη ρομ να ριξουμε ρε παιδια, τελματωσαμε :lol:

Οκ, αστειευομαι, δουλευει τοσο καλα η criskelo v6 που με βλεπω να την αφηνω μεχρι την ελευση μιας ICS...

Link to comment
Share on other sites

Πειτε καμια καλη ρομ να ριξουμε ρε παιδια, τελματωσαμε :lol:

Οκ, αστειευομαι, δουλευει τοσο καλα η criskelo v6 που με βλεπω να την αφηνω μεχρι την ελευση μιας ICS...

 

Μιας και εγω εχω ηδη αρκετες μερες τη criscelo (4 μερες :p), αλλα περιορισμενο χρονο να αλλαζω rom οπως εκανα παντα ανα 1-2 μερες, ψαχνω κι εγω την επομενη.Οχι οτι αντιμετωπιζω καποιο προβλημα, απλα, βαρεμαρα...:D

 

Ακουω τα καλυτερα για τη νεα chrack και τη σκεφτομαι σοβαρα.

Αλλα απο την αλλη σκεφτομαι την Stock ...LA4,LA6 ROM[stock Deodexed & Tweaked Version] μιας και εχει λιγα και καλα tweeks και μετα να περασω ενα theme, kalagas η *ICE CREAM SANDWICH DOMINATION v1.0.

Xμ...ακομα το σκεφτομαι....

 

Επισης, δοκιμασα να περασω kernel, αλλα πριν το install, ετρεξα το [sCRIPT] jBroid Kernel Cleaning.Αυτο καθαριζει καθε καταλοιπο απο τον προηγουμενο kernel και τις ρυθμισεις του.Ειχα λοιπον τον abyss 3.7 και μπηκα recovery, ετρεξα το jbroid kernel cleaning, και ξαναπερασα τον ιδιο.Η συμπεριφορα του 2 μερες τωρα ειναι πολυ καλυτερη!

Γνωριζουμε οτι οι περισσοτεροι kernel masters λενε οτι δε χρειαζεται καποιο wipe πριν να περασουμε εναν kernel, αλλα εγω απο εποχη συνυπαρξης με τον LordMod (τεραστιος kernel master, o kalagas ξερει ;)) απο DesireHD, παντα κανω wipe cache/dalvik-install kernel-wipe dalvik οταν περναω εναν kernel, και δεν εχω αντιμετωπισει ποτε καποιο προβλημα υπερθερμανσης, death sleep κτλ.

Για αυτο το λογο, το kernel cleaning πιστευω οτι ειναι ενα πολυ καλο εργαλειο να το τρεξουμε πριν κανουμε την εγκατασταση.

Το σιγουρο ειναι, για οσους διαφωνουν με το ''καθαρισμα'',οτι κακο δε κανει..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

Επισης, δοκιμασα να περασω kernel, αλλα πριν το install, ετρεξα το [sCRIPT] jBroid Kernel Cleaning.Αυτο καθαριζει καθε καταλοιπο απο τον προηγουμενο kernel και τις ρυθμισεις του.Ειχα λοιπον τον abyss 3.7 και μπηκα recovery, ετρεξα το jbroid kernel cleaning, και ξαναπερασα τον ιδιο.Η συμπεριφορα του 2 μερες τωρα ειναι πολυ καλυτερη!

 

Το σιγουρο ειναι, για οσους διαφωνουν με το ''καθαρισμα'',οτι κακο δε κανει..

 

καλημέρα ,

 

φίλε έχω κάποιες επιφυλάξεις σχετικά με το scrip

είχα περάσει τον κερνελ του franco 2 και το κινητό πέταγε , πρώτη φορά δεν είχα lag (στον go luncher),

 

λόγο του προβλήματος του kernel με το init.d script με τα restart (όταν χρησιμοποιούσα profilesστο sto set cpu για χαμηλές συχνότητες στα screen of , call) αποφάσισα να τρέξω το jBroid

 

το αποτέλεσμα ήταν να χάσω όλη την ταχύτητα που είχε ο franco , δυστυχώς δεν την απέκτησα ποτέ άλλαξα κερνερ (abyss) και ξαναγύρισα μετά στου franco αλλά η ταχύτητα του είχε χαθεί!!!

 

τελικά χρειάστηκε να κάνω restore nano και να ξαναπεράσω τον franco ώστε να επανέλθει η μαγεία του

6036 quandrant ολα default

 

το jBroid πιθανόν σκίζει και κάτι άλλο, δεν ξέρω

 

 

ρομ criscelo v6

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,

 

φίλε έχω κάποιες επιφυλάξεις σχετικά με το scrip

είχα περάσει τον κερνελ του franco 2 και το κινητό πέταγε , πρώτη φορά δεν είχα lag (στον go luncher),

 

λόγο του προβλήματος του kernel με το init.d script με τα restart (όταν χρησιμοποιούσα profilesστο sto set cpu για χαμηλές συχνότητες στα screen of , call) αποφάσισα να τρέξω το jBroid

 

το αποτέλεσμα ήταν να χάσω όλη την ταχύτητα που είχε ο franco , δυστυχώς δεν την απέκτησα ποτέ άλλαξα κερνερ (abyss) και ξαναγύρισα μετά στου franco αλλά η ταχύτητα του είχε χαθεί!!!

 

τελικά χρειάστηκε να κάνω restore nano και να ξαναπεράσω τον franco ώστε να επανέλθει η μαγεία του

6036 quandrant ολα default

 

το jBroid πιθανόν σκίζει και κάτι άλλο, δεν ξέρω

 

 

ρομ criscelo v6

 

Χμ...περιεργο...

Δε διαγραφει κατι αλλο εκτος απο:

- cache

- dalvik-cache

- some init.d scripts

- modules that might be left from older kernel

- cache

- dalvik-cache

 

Καποια tweeks ισως να βρισκονται στο unit.d (αλλα οχι για smooth scrolling) αλλα και αυτα ειναι καλο να διαγραφουν οταν περασεις τον κερνελ του franco...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χμ...περιεργο...

Δε διαγραφει κατι αλλο εκτος απο:

- cache

- dalvik-cache

- some init.d scripts

- modules that might be left from older kernel

- cache

- dalvik-cache

 

Καποια tweeks ισως να βρισκονται στο unit.d (αλλα οχι για smooth scrolling) αλλα και αυτα ειναι καλο να διαγραφουν οταν περασεις τον κερνελ του franco...

 

 

και μένα μου φάνηκε περίεργο, στο init μόνο το script του darky είχα , το έσβησα πριν λίγο manual

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την καινουρια darky 3.3???

Ακουγονται απο xda μερια πολυ καλα σχολια...

Ειμαι με την v21+abyss3.5c και ελεγα να μην το κουνισω απο εδω αλλα με τρωει να δοκιμασω κατι καινουριο...

Εχετε να προτεινετε κατι???

Τις καλημερες μου...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την καινουρια darky 3.3???

Ακουγονται απο xda μερια πολυ καλα σχολια...

Ειμαι με την v21+abyss3.5c και ελεγα να μην το κουνισω απο εδω αλλα με τρωει να δοκιμασω κατι καινουριο...

Εχετε να προτεινετε κατι???

Τις καλημερες μου...

 

Καλημερα!

Περιμενε αν θες μεχρι αυριο που ο kalagas ετοιμαζει μια εκπληξη για οσους εχουν την rocket...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Περιμενε αν θες μεχρι αυριο που ο kalagas ετοιμαζει μια εκπληξη για οσους εχουν την rocket...;)

 

Τι πιστεύεις οτι θα βγάλει???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τι πιστεύεις οτι θα βγάλει???

 

Χμ...όταν φτιάξαμε τη DeSense στο DHD, είχε ετοιμάσει ένα black theme με τα εικονίδια του.Ποιος ξέρει τώρα;;;

Ο Γιάννης είναι όλο εκπλήξεις..:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χμ...όταν φτιάξαμε τη DeSense στο DHD, είχε ετοιμάσει ένα black theme με τα εικονίδια του.Ποιος ξέρει τώρα;;;

Ο Γιάννης είναι όλο εκπλήξεις..:)

 

Οκ θα τον περιμενω...

Το ανακοινωσε και στο xda οποτε κατι καλο ετοιμαζει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την καινουρια darky 3.3???

Ακουγονται απο xda μερια πολυ καλα σχολια...

Ειμαι με την v21+abyss3.5c και ελεγα να μην το κουνισω απο εδω αλλα με τρωει να δοκιμασω κατι καινουριο...

Εχετε να προτεινετε κατι???

Τις καλημερες μου...

 

Εχω αδυναμια στη Darky :lol:

Κατεβαζω και φλασαρω και θα επανελθω με εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Εχω αδυναμια στη Darky :lol:

Κατεβαζω και φλασαρω και θα επανελθω με εντυπωσεις...

 

Κι εμενα με ετρωγε να τη δοκιμασω, αλλα δε μπορω ευκολα να εμπιστευτω καποιον dev που δεν εχει το Note...:(

 

Παρεπιπτοντως περασα τη chrack και ειναι παρα πολυ καλη μεχρι στιγμης...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα με ετρωγε να τη δοκιμασω, αλλα δε μπορω ευκολα να εμπιστευτω καποιον dev που δεν εχει το Note...:(

 

Παρεπιπτοντως περασα τη chrack και ειναι παρα πολυ καλη μεχρι στιγμης...

 

Κάθε 2-3 μέρες αλλάζετε Roms???

Δεν βαριέστε να ξανά στήνετε το μηχανάκι από την αρχή???

franko.kernel τι λέει???

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα με ετρωγε να τη δοκιμασω, αλλα δε μπορω ευκολα να εμπιστευτω καποιον dev που δεν εχει το Note...:(

 

Παρεπιπτοντως περασα τη chrack και ειναι παρα πολυ καλη μεχρι στιγμης...

 

Εγω παλι βλεπω οτι μπαινοντας στο τρυπακι των φλασαρισματων δεν εχει τελειωμο το θεμα.

Και να πεις οτι δεν το εμαθα το κολπο 10 χρονια τωρα... :lol:

ΥΓ Αμαν, Ηλια, τι ταχυτητα ειναι αυτη. Μολις μπουταρε.

Δηλωνω εντυπωσιασμενος.

Μονο με τα animations εχω ενσταση, θα ριξω τα κλασικα του ICS...

@ kalagas

Με backup απλα στηνω το layout, ειναι οντως ταλαιπωρια αλλα αυτο ειναι το θεμα με το νοτελι, σε προκαλει... ;)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι βλεπω οτι μπαινοντας στο τρυπακι των φλασαρισματων δεν εχει τελειωμο το θεμα.

Και να πεις οτι δεν το εμαθα το κολπο 10 χρονια τωρα... :lol:

 

Ειναι μικροβιο το καταραμενο...:p

 

Και μιας και που το ανεφερες, εδω και λιγο καιρο μου παρουσιαζεται ενα προβλημα στο market.To ανεφερα και στο αντιστοιχο thread, αλλα καλο ειναι να το ξερετε σε περιπτωση που βρειτε μπροστα σας, ολοι εσεις οι flash junkie...:p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3988202#post3988202

 

edit: Οποιος θελει μπορει να δοκιμασει κατι...

Με εναν file explorer (es explorer the best), ανοιγετε το build.prop (system/build.prop) και βρισκετε τη γραμμη:

 

#windowsmgr.max_events_per_sec=140

 

Απλα διαγραψτε το "#'' και καντε ενα reboot.

 

Προσωπικα αισθανομαι οτι η αποκριση της οθονης ειναι λιγο καλυτερη....

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις ρομς για το ΝΟΤΕ αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενος με καμια και χθες ειπα δεν γ@@ται βαρεθηκα θα περασω την ρομ με την οποια ηρθε το κινητο οταν το αγορασα PDA: ΧΧΚΚΑ MODEM: XXKK5 CSC: OXXKK5 και θα περιμένω για καποια αλλη εκδοση ή την πρωτη ICS που ακουγεται θα ερθει το μαρτιο. Τελειωνω με το φλασαρισμα της ολα καλα ολα ωραια, μπουταρει κανονικα, σκρολαρω λιγο δεξια αριστερα στις κεντρικες οθονες του και λεω χμμ πολυ σμουθ, μεχρι εκει ωραια..Μετα παω στα settings εκει ενταξει κλασικα το γνωστο λαγκαρισμα του μενου της λιστας πηγαινοντας πανω κατω στην ΚΚΑ..λεω δεν πειραζει. Ανοιγω και τις αλλες διαφορες εφαρμογες που εχει και βλεπω οτι ανοιγουν αρκετα γρηγορα..Το καλο παιδια ηταν στον browser, συνηθως καθε φορα που περναω καινουργια ρομ παω στον browser και μπαινω σε κανα 2-3 συγκεκριμενες σελιδες (http://www.plaisio.gr , http://www.in.gr) για να τεσταρω διαφορες στη ταχυτητα και στην επιδοση (flash παντα off). Μπαινω πρωτα στη σελιδα του πλαισιο κ εκει εμεινα μ@@κας, η σελιδα ανοιξε στο φτερο...λεω δεν γινεται :) παταω refresh και η σελιδα φόρτωσε σε κλασματα αφ'ότου εμφανίστηκε η πρασινη μπαρα..Μπαινω και στις αλλες σελιδες και οντως η διαφορα στη ταχυτητα ηταν εμφανείς σε σχεση με τις τελευταιες καστομ ρομς που υποτιθεται ειναι πειραγμενες με σκριπτς και δεν ξερω γω τι..Λεω εδω είμαστε :) Πριν απο λιγο περασα και το κερνελ του Franco και το κινητο φυσαει παιδια εφυγε το lag που υπηρχε στο μενου των settings και οταν πατας το home button η οθονη επανερχεται παρα πολυ αμεσα πολυ πιο αμεσα απο ολες τις τελευταιες εκδοσεις που κυκλοφορουν.. Μ'ενοχλει ομως που εχασα τη δυνατοτητα χαμηλοτερου φωτισμου στον browser (λογο κερνελ) αλλα δεν πειραζει θα χρησιμοποιω το sreen filter app. Αυτα παιδια ηθελα ετσι να μοιραστω τη σκεψη μου και τη γνωμη μου γιατι αυτες τις μερες εχω φαει λιγο σκάλωμα με ολη την ιστορια του ΝΟΤΕ και περναω αρκετη ωρα καθε μερα στον υπολογιστη ψαχνωντας γι'αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνοντας λίγο εδώ στο my phone βρήκα κάτι πάρα πολύ πρακτικό για το Galaxy SII και αναρωτήθηκα ποιος θα μπορεί να το κάνει και στο δικό μας το Note μια και φαντάζομαι ότι θα είναι πολύ εύκολο για αυτόν που ξέρει να το κάνει στο Note...

 

Dialer με αναζήτηση Ελληνικών και Ελληνικός Dialer - Τηλέφωνο με ηχογράφηση κλήσης και Noise Reduction από τον talexop

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πια ρομ ερχετε παρα πολυ κοντα στο ics που ερχετε???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πια ρομ ερχετε παρα πολυ κοντα στο ics που ερχετε???

 

Stock root LA6 με ics domination theme...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά ψάχνοντας λίγο εδώ στο my phone βρήκα κάτι πάρα πολύ πρακτικό για το Galaxy SII και αναρωτήθηκα ποιος θα μπορεί να το κάνει και στο δικό μας το Note μια και φαντάζομαι ότι θα είναι πολύ εύκολο για αυτόν που ξέρει να το κάνει στο Note...

 

Dialer με αναζήτηση Ελληνικών και Ελληνικός Dialer - Τηλέφωνο με ηχογράφηση κλήσης και Noise Reduction από τον talexop

 

Μπορείτε να το ζητήσετε από τον δημιουργό talexop.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι βλεπω οτι μπαινοντας στο τρυπακι των φλασαρισματων δεν εχει τελειωμο το θεμα.

Και να πεις οτι δεν το εμαθα το κολπο 10 χρονια τωρα... :lol:

ΥΓ Αμαν, Ηλια, τι ταχυτητα ειναι αυτη. Μολις μπουταρε.

Δηλωνω εντυπωσιασμενος.

Μονο με τα animations εχω ενσταση, θα ριξω τα κλασικα του ICS...

@ kalagas

Με backup απλα στηνω το layout, ειναι οντως ταλαιπωρια αλλα αυτο ειναι το θεμα με το νοτελι, σε προκαλει... ;)

 

Εντυπωσιασμένος και εγώ με την darky, όμορφη, ταχύτατη, χωρίς προβλήματα και με πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...