Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως ειχα πριν ενα bootloop με τον philz fixed2 . Δςν εχει λυθει το θεμα. Ασε που οτεν κανεις hot reboot μενει στο samsung και δεν ανοιγει.

Τωρα για τα ελληνικα δεν ξερω τι να πω ίσως θελει τα αντιστοιχα αρχεια αγγλικα στους ιδιους φακελους

 

:(:(:(:(:(:(:(

εκανες κατι συγκεκριμένο και κόλλησες η απλα restart?

εμενα πχ μου κολλησε στην επαναφορα απο το τιτανιουμ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις τώρα άλλαξα sim και ξεκίνησε κανονικά.Τις προηγούμενες φορές που το έκανα αυτό,πάντα κολλούσε και ποτέ δε ξεκίνησε κανονικά.Ομως την ρομ τώρα δεν την τρέχω κανονικά απο εσωτερική μνήμη αλλά από internal sd και έτσι για να την μπουτάρω έχω τον dual boot philz kernel http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38432472&postcount=772

Ακόμη και να κολλήσει κάποια στιγμή,μπαίνω recovery,φλασάρω asylum kernel και έχω λειτουργικό κινητό με asylum rom

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα άλλαξα sim και ξεκίνησε κανονικά.Τις προηγούμενες φορές που το έκανα αυτό,πάντα κολλούσε και ποτέ δε ξεκίνησε κανονικά.Ομως την ρομ τώρα δεν την τρέχω κανονικά απο εσωτερική μνήμη αλλά από internal sd και έτσι για να την μπουτάρω έχω τον dual boot philz kernel http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38432472&postcount=772

Ακόμη και να κολλήσει κάποια στιγμή,μπαίνω recovery,φλασάρω asylum kernel και έχω λειτουργικό κινητό με asylum rom

 

την εβαλα σημερα! θα δω πως θα παει με το νεο κερνελ οπως ειπα και πιο πανω και θα ενημερωσω...!

:)

Link to comment
Share on other sites

:(:(:(:(:(:(:(

εκανες κατι συγκεκριμένο και κόλλησες η απλα restart?

εμενα πχ μου κολλησε στην επαναφορα απο το τιτανιουμ...

 

Αντικατεστησα τον popup browser και έκανε restart και κολλησε. Ετοιμαζομαι για team union.λεω να βαλω τους φακελους hdic και T9DB απο αλλες rom να δω αν δουλευει οκ το Samsung πληκτρολόγιο με αγγλικά και ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Jelly bear 4 beta! Την πέρασα χθες και είναι μια από τα ίδια με την cyan 10.1!!! Με μικρά εικονίδια για φοιτητές..και καλή μπαταρία... και γιατί να μην περάσει κανείς την κανονική cyan?? Τέλως πάντων.. περίμενα περισσότερο χρώμα από την κανονική, αλλά τίποτα.

Ίσως βάλω και την xperia note για δοκιμή! Μήπως τυχόν την δοκίμασε κανείς??? Πάντως μου είναι δύσκολο να επιστρέψω σε 4.1.2!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με την team unnion, το μόνο που με χαλούσε ήταν η απουσία του πλκ της samsung.

Ευχαριστώ πολύ το φίλο που έδωσε τη λύση για την ενεργοποίηση του ελληνικού πλκ.

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εγώ πάντως από asylum ξεκίνησα πέρασα burt και team αλλά ξαναγύρισα σε asylum.

Πολύ γρήγορη σταθερή και καλή μπαταρία

Μέχρι στιγμής asylum και ξερό ψωμί. :) :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εγώ πάντως από asylum ξεκίνησα πέρασα burt και team αλλά ξαναγύρισα σε asylum.

Πολύ γρήγορη σταθερή και καλή μπαταρία

Μέχρι στιγμής asylum και ξερό ψωμί. :) :)

 

+1000 Δοκίμασα την team ερχόμενος από asylum και θα γυρίσω πίσω τρέχοντας. Η team τα έχει τα μικρολαγκ. Βάλε και τα bootloop. Πίσω στην asylum μέχρι να βγάλει η samsung καμιά βάση της προκοπής.

 

Αν συνεχίσει με αυτές τις μα...ιες η samsung θα φάει γενικότερα X από μένα. Τα είπα και ησύχασα..

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

+1000 Δοκίμασα την team ερχόμενος από asylum και θα γυρίσω πίσω τρέχοντας. Η team τα έχει τα μικρολαγκ. Βάλε και τα bootloop. Πίσω στην asylum μέχρι να βγάλει η samsung καμιά βάση της προκοπής.

 

Αν συνεχίσει με αυτές τις μα...ιες η samsung θα φάει γενικότερα X από μένα. Τα είπα και ησύχασα..

 

Εγώ παντός με τειμ είμαι πολύ καλύτερα από κάθε άλλη φορά τι να πω έκατσε καλά;;

Γιατί πρώτη φορά δεν έκανα επαναφορά δεδομένων στις εφαρμογές από τιτανιουμ μπας και επεξεργαστήρρόλο αυτό.

Το μόνο κακό είναι ότι οθόνη ότι και να κάνω ότι και να κλείσω δεν έχω την μπαταρία που θέλω....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εβαλε κανεις την σημερινη asylum??

για μια ακομη φορα (γινομαστε βαρετοι) ειναι τελεια....

 

αλλα περασα το νεο UFT_Asylum_030313_LockScreen_On_dualpane_Off_MoEpDa.zip και δεν κανει το dualpane OFF.

Ξερει κανεις κατι????

 

EDIT: Μονο αυτο δουλεψε τελικα " UFT_Asylum_030313_dualpane_only_Off_MoEpDa.zip"

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εβαλε κανεις την σημερινη asylum??

για μια ακομη φορα (γινομαστε βαρετοι) ειναι τελεια....

 

αλλα περασα το νεο UFT_Asylum_030313_LockScreen_On_dualpane_Off_MoEpDa.zip και δεν κανει το dualpane OFF.

Ξερει κανεις κατι????

 

EDIT: Μονο αυτο δουλεψε τελικα " UFT_Asylum_030313_dualpane_only_Off_MoEpDa.zip"

Όλο έτσι διαβάζω και όσες φορές έχω δοκιμάσει την βλέπω ίδια. Δλδ για πες μας τι διαφορές έχει από την χθεσινή ημέρα ή της μια βδομάδα πριν η ακόμα και ένα μήνα πριν... Κατά ταλα κάθε μέρα αναβάθμιση... Με ελάχιστες βελτιώσεις. Οκ δεν λέω καλή είναι αλλά ήμαρτον

Link to comment
Share on other sites

Όλο έτσι διαβάζω και όσες φορές έχω δοκιμάσει την βλέπω ίδια. Δλδ για πες μας τι διαφορές έχει από την χθεσινή ημέρα ή της μια βδομάδα πριν η ακόμα και ένα μήνα πριν... Κατά ταλα κάθε μέρα αναβάθμιση... Με ελάχιστες βελτιώσεις. Οκ δεν λέω καλή είναι αλλά ήμαρτον

 

+100 συμφωνω μαζι σου οτι καθε αναβαθμιση μου φαινεται ιδια.

απλως ΕΝΝΟΩ οτι συνεχιζει να ειναι τελεια...

Και επειδη ερχομουνα απο team και burt μου ελειψε... :):):)

 

εγω για το Μod files ηθελα να ρωτησω που δεν δουλευε και απλως ειπα ξανα την γνωμη μου για την rom

οκ μη βαρας :):):)

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

+100 συμφωνω μαζι σου οτι καθε αναβαθμιση μου φαινεται ιδια.

απλως ΕΝΝΟΩ οτι συνεχιζει να ειναι τελεια...

Και επειδη ερχομουνα απο team και burt μου ελειψε... :):):)

 

εγω για το Μod files ηθελα να ρωτησω που δεν δουλευε και απλως ειπα ξανα την γνωμη μου για την rom

οκ μη βαρας :):):)

 

Χάχα Χάχα όχι φίλε καλά έκανες και λες την γνώμη σου προς θεού δεν το είπα για εσένα απλά για της καθημερινές αναβαθμίσεις αυτουνού του..... :X

Link to comment
Share on other sites

Aυτή ειναι η τακτική της cyanogenmod team.Απο την στιγμή λοιπόν που η asylum ακολουθεί τα nightlies της cm θα έχει καθημερινές αναβαθμίσεις.Και πράγματι από αναβάθμιση σε αναβάθμιση δε βλέπεις πάντα τρανταχτές διαφορές.π.χ. Απο την 25-2 και μετά έβαλαν νέους gpu drivers που πήραν από το τελευταίο ανεπίσημο leak της 4.2.1 του s3.Πάλι όμως ο χρήστης μπορεί να μην δει ουσιαστική διαφορά.Και προσωπικά πρέπει να ειμαι ο μόνος ;;; σε παγκόσμιο επίπεδο κατόχων note :lol: που έχω με jb tw custom rom καλύτερη αυτονομία σε χρήση οθόνης σε σχέση με τις cm10.1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα team union αλλα δε μπορώ να πω οτι ειδα κατι διαφορετικό. Το καλο ειναι οτι ενω πληρης εχει πολυ ελεύθερο χώρο στο system. Με τη σαβουρα που αφαιρεσα εφτασε τα 460MB free στο system. Σε ταχυτητα παντως στα ιδια επιπεδα με τις αλλες lsz.εβαλα και το settings της sweet γιατι με εκνευριζαν τα προσθετα που ειχε και τωρα ειναι μία απο τα ιδια. Το πληκτρολογιο samsung με τα αρχεια που ανεφερα πριν έχει κανονικα ελληνικα και αγγλικα. Να δω τώρα τι λεει η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

βγηκε καινουργια StuNNeR 2 [03/03][Per-App-Dpi][PIE][Linaro][sPen Gestures]

την δοκιμασε κανεις???

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

βγηκε καινουργια StuNNeR 2 [03/03][Per-App-Dpi][PIE][Linaro][sPen Gestures]

την δοκιμασε κανεις???

 

Ωχ Και Η στουνερ Ήταν ο Έρωτας Μου Να Δω Αν αντεξω

Link to comment
Share on other sites

Ωχ Και Η στουνερ Ήταν ο Έρωτας Μου Να Δω Αν αντεξω

 

για δες λιγο τι γινεται με τα gapps γιατι δεν μου τα περναει..

μου λεει οτι η εγκατασταση ακυρωθηκε (για τα gapps) η rom περναει μια χαρα

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

για δες λιγο τι γινεται με τα gapps γιατι δεν μου τα περναει..

μου λεει οτι η εγκατασταση ακυρωθηκε (για τα gapps) η rom περναει μια χαρα

 

Δεν Ξέρω Αλλά 1) Η Δεν Τα Κατέβασε Σωστά Ξαναδοκίμασε 2) Βάλε Τα Γκάπς Από Την ασυλουμ

 

Την Βάζω Τώρα Και Θα Σου Πω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τρομερά ευχαριστημένος σε κάθε επίπεδο με τις cm. Βέβαια επειδή έχω αδυναμία στα samsung build απότι στο στεγνό Android, με το πρώτο σοβαρό build έχω ξαναγυρίσει. Μέχρι τότε όμως cm και ξερό ψωμί για μένα. :). Όσο για την stunner περιμένω τον araditsas να μας πει δυο πράγματα και την περνάω κατευθείαν.

 

Edit : Ο τύπος βρίσκει απίστευτα wallpaper για την asylum... Όλα είναι ένα κι ένα..

 

Edit 2: @bbbb Επειδή απότι θυμάμαι χρησιμοποιείς tsf, μήπως γνωρίζεις πώς να μου εμφανίζει και τα widget κάθε φορά που κάνω restore to backup του tsf?

Γιατί ενώ μου εμφανίζει κανονικά τους φακέλους στις αρχικές, τα widget όχι. Κάτι σαν τον Nova που έχει μια μαύρη σκίαση και απλά πατάς και τα ενεργοποιείς. Καταλαβαίνεις ότι με τις καθημερινές αναβαθμίσεις καταντάει κουραστικό το στήσιμο του και έλεγα μήπως κάνω κάτι λάθος γιατί είμαι φρέσκος στην χρήση του. :)

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

για δες λιγο τι γινεται με τα gapps γιατι δεν μου τα περναει..

μου λεει οτι η εγκατασταση ακυρωθηκε (για τα gapps) η rom περναει μια χαρα

 

Αχ αχ στουνερ εντιπωσεις αύριο μέχρι τωρα όλα καλά

Ταgapps ούτε εμένα τα έβαλε έβαλα όπως είπα άλλα που είχα

Link to comment
Share on other sites

Αχ αχ στουνερ εντιπωσεις αύριο μέχρι τωρα όλα καλά

Ταgapps ούτε εμένα τα έβαλε έβαλα όπως είπα άλλα που είχα

 

βαλε τα gapps τις πρωτης σελιδας. μπηκαν μια χαρα

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

 

Edit 2: @bbbb Επειδή απότι θυμάμαι χρησιμοποιείς tsf, μήπως γνωρίζεις πώς να μου εμφανίζει και τα widget κάθε φορά που κάνω restore to backup του tsf?

Γιατί ενώ μου εμφανίζει κανονικά τους φακέλους στις αρχικές, τα widget όχι. Κάτι σαν τον Nova που έχει μια μαύρη σκίαση και απλά πατάς και τα ενεργοποιείς. Καταλαβαίνεις ότι με τις καθημερινές αναβαθμίσεις καταντάει κουραστικό το στήσιμο του και έλεγα μήπως κάνω κάτι λάθος γιατί είμαι φρέσκος στην χρήση του. :)

Δυστυχώς όχι.Μόνο ο nova το κάνει αυτό.Σε παλιότερες εκδόσεις android 2.3,υπήρχε "κόλπο" που δούλευε ανεξαρτήτως launcher (δεν είχα δοκιμάσει τότε με tsf) που πλέον δε κατάφερα να το κάνω να δουλέψει.Επανέφερες τα πάντα από titanium εκτός launcher.Επανέφερες τον launcher αλλά δεν τον έτρεχες ακόμη.Επανέφερες μετά από titanium από τα δεδομένα συστήματος το "widgets εφαρμογής" και έπειτα πάταγες το home για να φορτώσει ο launcher.Και φορτώναν κανονικά όλα τα widgets

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Όλο έτσι διαβάζω και όσες φορές έχω δοκιμάσει την βλέπω ίδια. Δλδ για πες μας τι διαφορές έχει από την χθεσινή ημέρα ή της μια βδομάδα πριν η ακόμα και ένα μήνα πριν... Κατά ταλα κάθε μέρα αναβάθμιση... Με ελάχιστες βελτιώσεις. Οκ δεν λέω καλή είναι αλλά ήμαρτον

 

φιλε ειμαι με team απο χθες και λογο δουλειάς δεν μπορεσα να την αλλαξω..:p

δεν υπαρχει η asylum...

sorry αλλα δεν υπαρχει καμια συγκριση!

δεν ειναι το καθημερινο update στο χερι σου ειναι αν σου καθεται σωστα να μην την βαζεις καθε μερα!

απλα με τα τελευταια update η cm 10 γενικα εφτασε το κινητο μου σε ενα επιπεδο να το βαζω διπλα σε ενα note2!

ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ τωρα!

πχ με asylum εφτανα μεχρι και 400 mb free και σε team με τις ιδιες ρυθμίσεις εχω λιγοτερη..

να μην μιλησω για τον broswer..

πραγματικα ο broswer σε cm κανει παπαδες!

δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερος σε κινητο τηλεφωνο!

η sammy μπορει να φτιαξει και αλλο το κινητο μας..!

αν δεις τα καλυτερα λες απλα "γιατι"?:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειμαι με team απο χθες και λογο δουλειάς δεν μπορεσα να την αλλαξω..:p

δεν υπαρχει η asylum...

sorry αλλα δεν υπαρχει καμια συγκριση!

δεν ειναι το καθημερινο update στο χερι σου ειναι αν σου καθεται σωστα να μην την βαζεις καθε μερα!

απλα με τα τελευταια update η cm 10 γενικα εφτασε το κινητο μου σε ενα επιπεδο να το βαζω διπλα σε ενα note2!

ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ τωρα!

πχ με asylum εφτανα μεχρι και 400 mb free και σε team με τις ιδιες ρυθμίσεις εχω λιγοτερη..

να μην μιλησω για τον broswer..

πραγματικα ο broswer σε cm κανει παπαδες!

δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερος σε κινητο τηλεφωνο!

η sammy μπορει να φτιαξει και αλλο το κινητο μας..!

αν δεις τα καλυτερα λες απλα "γιατι"?:)

 

Έβαλα stunner και όντος είναι πολύ καλά και αστραπιεα φαντάζομαι δεν θα έχει διάφορα η ασυλουμ

 

Ας φτιάξουν την μπαταρία και ας είναι λίγο πιο αργό το τηλ..τι να πω πραγματικα παπάδες κανουν οι cm:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...