Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα συμφωνήσω πως το προβλημα είναι ο samsung λογαριασμός. Εγώ ποτέ δεν είχα ενεργοποημένο εξ' αρχής από την εγκατάσταση και ομως την μπαταρία την έτρωγε πολύ γρήγορα

 

Την μπαταρία την τρώει ούτως ή άλλως γρήγορα. Απλά με τον Samsung λογαριασμό την τρώει ακόμα γρηγορότερα. Πιστεύω αυτό εννοεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χρονια πολλα και σε σενα!

που την βρηκες αν επιτρεπεται γιατι στο xda δεν βρισκω κατι...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2051904

 

γεια σου πατριδα

στην στην τελευταια σελιδα της asylum στο xda

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

γεια σου πατριδα

στην σελιδα της asylum στην τελευταια

 

γεια σου ρε πατριδα...!

ήπιαμε κανα κρασακι εδω σημερα..:p εγω τέντα ειμαι ακομη..:lol::lol:

 

thanks για το λινκ! δεν το ειχε στην αρχικη σελιδα και δεν το ειδα!

το κατεβαζω και το περναω..

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ρε πατριδα...!

ήπιαμε κανα κρασακι εδω σημερα..:p εγω τέντα ειμαι ακομη..:lol::lol:

 

thanks για το λινκ! δεν το ειχε στην αρχικη σελιδα και δεν το ειδα!

το κατεβαζω και το περναω..

 

Και γιατί δεν είναι στην πρώτη σελίδα; μπας και είναι τίποτα αλλο;

 

Άκυρο το βάλανε και στην πρώτη σελίδα οκ.

Ξέρουμε τι διορθώνει και αν αξίζει να την περάσουμε; η να περιμένουμε την αυριανή χαχα

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν είναι στην πρώτη σελίδα; μπας και είναι τίποτα αλλο;

 

Άκυρο το βάλανε και στην πρώτη σελίδα οκ.

Ξέρουμε τι διορθώνει και αν αξίζει να την περάσουμε; η να περιμένουμε την αυριανή χαχα

 

ρε τι σε χαλαει πεντε λεπτα υποθεση ειναι!

την κατεβαζεις recovery την παιρνας wipe και σε πεντε λεπτα εισαι ετοιμος...:lol::lol:

 

παιδια βιντεο κληση να κανουμε τελικα με cm αδυνατον ετσι??

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

ρε τι σε χαλαει πεντε λεπτα υποθεση ειναι!

την κατεβαζεις recovery την παιρνας wipe και σε πεντε λεπτα εισαι ετοιμος...:lol::lol:

 

παιδια βιντεο κληση να κανουμε τελικα με cm αδυνατον ετσι??

 

Δεν είναι πρόβλημα τα 5 λεπτά το θέμα είναι ότι δεν μένει το τηλέφωνο δύο μέρεςμε την ίδια ρομ και δεν έχει στρώσειη μπαταρία φλασαρουμε από 17 του μήνα κάθε μερα

Ας μας πει αν το έχει και κανένας αλλος. Όταν μπενω σε ρικοβερι για να φλασαρω αναβάθμιση έχω πτώση στην μπαταρίακαι ττώρα που το έκανα από 70 πήγε 9 τι διαόλου είναι αυτό το κακό.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία την τρώει ούτως ή άλλως γρήγορα. Απλά με τον Samsung λογαριασμό την τρώει ακόμα γρηγορότερα. Πιστεύω αυτό εννοεί.

Ακριβως.Δε ξέρω τι γινόταν με τις ginger roms αλλά όσες jb έχω δοκιμάσει,δύσκολα βγάζει πάνω από 4 ώρες χρήσης οθόνης.Θεωρώ ότι η μπαταρία για την χωρητικότητα που έχει,θα έπρεπε να βγάζει σαφώς παραπάνω.Ξέρω ότι παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες αλλά όταν το hd2 με την μισή μπαταρία (1230mah) και χειρότερα χαρακτηριστικά (cpu 65nm που καταναλώνει περισσότερο από την 45nm του note + lcd οθόνη vs amoled) βγάζει σχεδόν 3 ώρες οθόνης σε cm 4.1.2 και το note 2 με καλύτερα χαρακτηριστικά (εννοείται και εδώ ότι ο τετραπύρηνος στα 32nm δεν ειναι πιο ενεργοβόρος από τον διπύρηνο) και μπαταρία 600mah περισσότερα από του note 1 συν την μεγαλύτερη οθόνη βγάζει 8ωρο χρήση οθόνης,το note 1 θα έπρεπε να πιάνει με άνεση τις 5 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.Δε ξέρω τι γινόταν με τις ginger roms αλλά όσες jb έχω δοκιμάσει,δύσκολα βγάζει πάνω από 4 ώρες χρήσης οθόνης.Θεωρώ ότι η μπαταρία για την χωρητικότητα που έχει,θα έπρεπε να βγάζει σαφώς παραπάνω.Ξέρω ότι παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες αλλά όταν το hd2 με την μισή μπαταρία (1230mah) και χειρότερα χαρακτηριστικά (cpu 65nm που καταναλώνει περισσότερο από την 45nm του note + lcd οθόνη vs amoled) βγάζει σχεδόν 3 ώρες οθόνης σε cm 4.1.2 και το note 2 με καλύτερα χαρακτηριστικά (εννοείται και εδώ ότι ο τετραπύρηνος στα 32nm δεν ειναι πιο ενεργοβόρος από τον διπύρηνο) και μπαταρία 600mah περισσότερα από του note 1 συν την μεγαλύτερη οθόνη βγάζει 8ωρο χρήση οθόνης,το note 1 θα έπρεπε να πιάνει με άνεση τις 5 ώρες.

 

Συμφωνω, ειναι ενα θεμα που με εχει απασχολησει στο θεμα της χρησης της οθονης..Ισως βεβαια εχει πεσει η αποδοση της μπαταριας και σκεφτομαι να παρω καποια αλλη(αυθεντικη ή καποια gold με περισσοτερα mah) Βεβαια σε σχεση με το Note2 εχουμε 600mah λιγοτερα και 102400 πιξεχ περισσοτερα..Πανως 4 και 5 ωρες που αναφερουν καποιοι δεν εχω πιασει ποτε..

Ακομα και αν εχω ξηλωσει ολα τα συναφη της samsung που ισως προκαλουν καποια καταναλωση παλι το πολυ 3 ωρες..

Και για να ειμαστε και on topic, υπαρχει καποιος τροπος να μπει η λειτουργια Wi-Fi Direct σε CM ROM; (Asylum πχ)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.Δε ξέρω τι γινόταν με τις ginger roms αλλά όσες jb έχω δοκιμάσει,δύσκολα βγάζει πάνω από 4 ώρες χρήσης οθόνης.Θεωρώ ότι η μπαταρία για την χωρητικότητα που έχει,θα έπρεπε να βγάζει σαφώς παραπάνω.Ξέρω ότι παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες αλλά όταν το hd2 με την μισή μπαταρία (1230mah) και χειρότερα χαρακτηριστικά (cpu 65nm που καταναλώνει περισσότερο από την 45nm του note + lcd οθόνη vs amoled) βγάζει σχεδόν 3 ώρες οθόνης σε cm 4.1.2 και το note 2 με καλύτερα χαρακτηριστικά (εννοείται και εδώ ότι ο τετραπύρηνος στα 32nm δεν ειναι πιο ενεργοβόρος από τον διπύρηνο) και μπαταρία 600mah περισσότερα από του note 1 συν την μεγαλύτερη οθόνη βγάζει 8ωρο χρήση οθόνης,το note 1 θα έπρεπε να πιάνει με άνεση τις 5 ώρες.

 

χρονια πολλα κτλ....

 

beta hallo????

δεν υπαρχει jb...ΑΚΟΜΗ.....

 

δεν μπορουμε να μιλαμε για καμια μπαταρια απο την στιγμη που δεν υπαρχει σταθερη OFFiCIAL ρομ απο την σαμμυ....

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε φρενταρας ,τι το λες και το ξαναλές αυτό το ακυρο πράγμα ; επειδή δεν έχει βγάλει ακόμη η samsung official, δε μπορούμε να σχολιάζουμε δλδ; αν δε βγάλει ποτέ να το κλείσουμε το τοπικ;

Το θέμα εδω το λένε "τροποποιήσεις" ,που σημαίνει "όχι official" , άλλο που το leak που κυκλοφορεί,ποιος το κυκλοφόρησε λες εσύ;

 

Αυτή η λογική σου που λέει δεν υπάρχει jb και το λες και με ειρωνεία κιόλας...

Αν βγει μετά τη jb custom rom,μην ξαναβαλετε τπτ παιδιά...θα θέλετε να πείτε κάτι και θα σας λέει ο φίλος fraddaras : "δεν υπάρχει επίσημη ρομ ,χαλό"

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε φρενταρας ,τι το λες και το ξαναλές αυτό το ακυρο πράγμα ; επειδή δεν έχει βγάλει ακόμη η samsung official, δε μπορούμε να σχολιάζουμε δλδ; αν δε βγάλει ποτέ να το κλείσουμε το τοπικ;

Το θέμα εδω το λένε "τροποποιήσεις" ,που σημαίνει "όχι official" , άλλο που το leak που κυκλοφορεί,ποιος το κυκλοφόρησε λες εσύ;

 

Αυτή η λογική σου που λέει δεν υπάρχει jb και το λες και με ειρωνεία κιόλας...

Αν βγει μετά τη jb custom rom,μην ξαναβαλετε τπτ παιδιά...θα θέλετε να πείτε κάτι και θα σας λέει ο φίλος fraddaras : "δεν υπάρχει επίσημη ρομ ,χαλό"

 

Έλα χαλάρωσε..

Το λέω και το ξαναλέω γιατί έτσι είναι.

Άλλο μια custom που βασίζεται πάνω σε μια official rom και άλλο μια που βασίζεται σε μια demo..

Σαφώς και υπάρχει τεράστιο θέμα με την μπαταρία(για την ώρα) για αυτό και η σαμμυ δεν δίνει πράσινο φως στην jelly(αν βέβαια είναι αυτός ο λόγος γιατί εδώ θα μπορούσαμε να κάνουμε μεγάλη κουβέντα)

Τώρα ειρωνεία δεν ήταν πλάκα έκανα ηρέμησε.

Δεν συνηθίζω να ειρωνεύομαι και να τσακώνομαι εδώ μέσα...

Τεσπα η λύση για μένα για όσους θέλουν jelly για την ώρα είναι μόνο cm 10..

χάνεις τα καλούδια της σαμμυ κερδίζεις όμως όλη την ταχύτητα που σου δίνει η jelly

Διαφορετικά θα ψάχνεις για φορτιστή όλη την ώρα.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Με τις gingerbread rom τι αυτονομια εχει το κινητο;

 

βασικα εχει περασει πολυ καιρος απο τοτε αλλα νομιζω οτι ηταν ενα κλικ καλυτερο απο ice!

 

 

τωρα σχετικα με την cm10.1..

υπαρχουν εναλλακτικές πολλες και απο το μαρκετ και γενικως για αυτα που χανεις απο μια στοκ ρομ!

προσωπικά εγω..

για ραδιο εχω το spirit fm!

για βιντεο player τον απιστευτο και εξαιρετικό dice player!

εχει ολα αυτα που εχει ο στοκ player στις τελευταιες του εκδοσεις και ακομη περισσοτερα!(να μικραίνει δηλαδη το παραθυρο την ωρα που βλεπεις ενα βιντεο και να συνεχιζεις να κανεις κατι αλλο στην συσκευη σου κτλ κτλ κτλ).

το memo μια χαρα κανει αυτο που κανει το s-memo!

πληκτρολόγιο swype αλλα και απειρα αλλα ακομη!

για το θεμα της καμερας που δεν αποθηκευει στην εξωτερικη καρτα μνημης εχω την lg camera! την ειχα αγορασει αυτη την εφαρμογη οταν ειχα το SGII..μετα δεν μου δουλευε σωστα στο note και απο τοτε την παρατησα!

την ξαναπερασα πριν λιγες μερες στην asylum και επαθα πλακα! δουλευει σωστα χωρις κανενα θεμα! και στις Photos και στο video! τωρα γιατι δεν μου δουλευε σε ice και δουλευει σε cm θα σας γελάσω! οποτε λυνεται και το θεμα αυτο!

για συγχρονισμό στο ημερολογιο με facebook εχω το haxsync! κανει φοβερη δουλεια γρηγορα και ευκολα! οποτε παει και αυτο!

και γενικα λιγο αν το ψαξεις μπορεις να φτασεις την cm στο επιπεδο μιας στοκ!

το μονο που μου λειπει ειναι οι βιντεο κλησεις τιποτα αλλο!

αυτος ειναι για την ωρα ο μοναδικος λογος που θα με κανει να γυρισω πισω σε μια οφισιαλ ρομ ακομη και ice αν δεν βγει οφισιαλ jelly...

 

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αυτονομία είτε με ice είτε με jelly δεν επιανα πάνω από τρεις ώρες. Οι ώρες δεν είναι μέτρο σύγκρισης. Αν εγώ βάλω να δω ταινίες τότε χαλαρά βγάζω έξι ώρες οθόνη λόγω του μαύρου στις ταινίες και της amoled. Σε κανονική χρήση δεν περναω τις τρεις. Και όταν λέω κανονική εννοώ σερφαρισμα και τα σχετικά.

 

Γενικά σε μπαταρία οι τελευταίες ice, δηλαδή lrq,lri, πριν μπει το καινούργιο touch wiz ήταν πολύ καλές, πολύ καλύτερες από jelly είτε cm είτε Samsung. Για ginger δεν θυμάμαι πραγματικά καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

η asylum καθε μερα βγαζει κ αναβαθμιση...

δεν ειναι ο χρονος πεντε λεπτα κανεις να την βαλεις αλλα απο περιεργεια ρωταω , εχει κατι καινουργιο η απλως να λεμε... :)

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

η asylum καθε μερα βγαζει κ αναβαθμιση...

δεν ειναι ο χρονος πεντε λεπτα κανεις να την βαλεις αλλα απο περιεργεια ρωταω , εχει κατι καινουργιο η απλως να λεμε... :)

ευχαριστω

 

Changelog δεν έχει τύχει να δω όποτε απλά υποθέτω πως από έκδοση σε έκδοση έχει μικροδιορθωσεις. Δεν είναι ανάγκη να βάζεις κάθε μέρα. Εγώ μόνο αν έχω χρόνο και διάθεση θα το κάνω καθημερινά. Αλλιώς ανά τρεις εκδόσεις και αν. Έτσι ίσως δούμε και καμία διαφορά γιατί δεν έχω καταλάβει καμία μέχρι στιγμής.:)

 

Πάντως τρώει ώρες ώρες κάτι κολλήματα η asylum... Laggαρει το σύμπαν. Όχι συχνά αλλά τα τρώει..

Link to comment
Share on other sites

Changelog δεν έχει τύχει να δω όποτε απλά υποθέτω πως από έκδοση σε έκδοση έχει μικροδιορθωσεις. Δεν είναι ανάγκη να βάζεις κάθε μέρα. Εγώ μόνο αν έχω χρόνο και διάθεση θα το κάνω καθημερινά. Αλλιώς ανά τρεις εκδόσεις και αν. Έτσι ίσως δούμε και καμία διαφορά γιατί δεν έχω καταλάβει καμία μέχρι στιγμής.:)

 

Πάντως τρώει ώρες ώρες κάτι κολλήματα η asylum... Laggαρει το σύμπαν. Όχι συχνά αλλά τα τρώει..

 

ναι το εχω παρατηρησει και εγω οτι ωρες ωρες τρωει χονδρα κολληματα.. αλλα οπως λες και εσυ πολυ σπανια..

παντως μαρεσει πολυ μεχρι στιγμης και η μπαταρια ειναι πολυ δυνατη.

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το changelog στη σελιδα της cm,γραφει τι αλλαζει καθε φορα.απλα καποια πραγματα ειναι "εσωτερικα" στο συστημα με αποτελεσμα ο τελικος χρηστης να μην βλεπει διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω παρατηρησει και εγω οτι ωρες ωρες τρωει χονδρα κολληματα.. αλλα οπως λες και εσυ πολυ σπανια..

παντως μαρεσει πολυ μεχρι στιγμης και η μπαταρια ειναι πολυ δυνατη.

 

Η μπαταρία πράγματι είναι πολύ καλή. Γιαυτό και δεν το κουναω από εδώ:D.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το changelog στη σελιδα της cm,γραφει τι αλλαζει καθε φορα.απλα καποια πραγματα ειναι "εσωτερικα" στο συστημα με αποτελεσμα ο τελικος χρηστης να μην βλεπει διαφορα.

 

σωστα τα λες αλλα ειναι οι αλλαγες τοσο απαραιτητες που να αξιζει να μπεις στην διαδικασια της αλλαγης?? θα μπορουσε να περιμενει 2-3 μερες και να προσθεσει πιο πολλα μαζι.

ετσι να λεμε τωρα. δεν το πεζω ειδικος.. :)

ισα ισα εμενα μαρεσει ολο αυτο το να περιμενω να βγει κατι νεο.. :)

εχουμε την αρρωστεια του φλασαρισματος :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα τα 5 λεπτά το θέμα είναι ότι δεν μένει το τηλέφωνο δύο μέρεςμε την ίδια ρομ και δεν έχει στρώσειη μπαταρία φλασαρουμε από 17 του μήνα κάθε μερα

Ας μας πει αν το έχει και κανένας αλλος. Όταν μπενω σε ρικοβερι για να φλασαρω αναβάθμιση έχω πτώση στην μπαταρίακαι ττώρα που το έκανα από 70 πήγε 9 τι διαόλου είναι αυτό το κακό.

 

Μου συνέβη και στην σημερινή αναβάθμιση μόνο σε μένα;;; από60 ππήγε 4

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη και στην σημερινή αναβάθμιση μόνο σε μένα;;; από60 ππήγε 4

 

μπα σε μενα απο 100 πηγε στο 98

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω παρατηρησει και εγω οτι ωρες ωρες τρωει χονδρα κολληματα.. αλλα οπως λες και εσυ πολυ σπανια..

παντως μαρεσει πολυ μεχρι στιγμης και η μπαταρια ειναι πολυ δυνατη.

 

Παιδιά τα κολλήματα που τα τρώει;

Εμένα δεν κολλάει απλά μερικές φορές(σπάνια όμως πλέον) αργεί να ξυπνήσει το κινητό μου..

Πατάω δηλαδή το κεντρικό κουμπί και δεν ανοίγει με την μια...

 

σωστα τα λες αλλα ειναι οι αλλαγες τοσο απαραιτητες που να αξιζει να μπεις στην διαδικασια της αλλαγης?? θα μπορουσε να περιμενει 2-3 μερες και να προσθεσει πιο πολλα μαζι.

ετσι να λεμε τωρα. δεν το πεζω ειδικος.. :)

ισα ισα εμενα μαρεσει ολο αυτο το να περιμενω να βγει κατι νεο.. :)

εχουμε την αρρωστεια του φλασαρισματος :)

 

Ρε ποιος είναι ειδικός;

Καλά τα λες...

Κοίτα διορθώνονται πράγματα που δεν τα καταλαβαίνεις με την μια...

Πχ έγραψα πάνω ότι εμένα η συσκευή κάποιες φορές αργεί να ξυπνήσει.

Τώρα βλέπω ότι με το σημερινό update δεν το έκανε ούτε μια φορά

Τεσπα αν θεωρείς ότι το κινητό σου δουλεύει σωστά μην βάζεις κάθε μέρα το update..βάλτο ανά 4 μέρες πχ.

Πάντως ο dev καλά κάνει για μένα.Από την στιγμή που η cm έχει κάθε μέρα updates καλά κάνει και προσαρμόζει την ρομ του πάνω σε αυτά..

Μου συνέβη και στην σημερινή αναβάθμιση μόνο σε μένα;;; από60 ππήγε 4

 

Σε μένα δεν το κάνει..

Φορτισε μια φορά το κινητό σου μέχρι το 100% και μετά κάνε ένα calibration..

Λογικά θα στρώσει.

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι ακομη

δεν ξερω αν το εχετε παρατηρησει

οταν παω ρυθμισεις-προβολη-φωτεινοτητα και κατεβασω την φωτεινοτητα και μετα τσεκαρω το αυτοματο κ πατησω οκ, οταν ξαναπαω, ειναι εκει που ηταν στην αρχη

επισης σε ενα προγραμμα που χρησιμοποιω το " airPlane scheduler" κλεινει κ ανοιγει το cell radio τις ωρες που θελεις, οταν το ρυθμισω στις ωρες που θελω κ το κλικαρω , μετα οταν ξαναπαω να δω βλεπω οτι το τικ δεν υπαρχει..

 

με λιγα λογια οτι χρειαζεται τικ σε καποιες ρυθμισεις δεν μου τις κραταει..

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι ακομη

δεν ξερω αν το εχετε παρατηρησει

οταν παω ρυθμισεις-προβολη-φωτεινοτητα και κατεβασω την φωτεινοτητα και μετα τσεκαρω το αυτοματο κ πατησω οκ, οταν ξαναπαω, ειναι εκει που ηταν στην αρχη

επισης σε ενα προγραμμα που χρησιμοποιω το " airPlane scheduler" κλεινει κ ανοιγει το cell radio τις ωρες που θελεις, οταν το ρυθμισω στις ωρες που θελω κ το κλικαρω , μετα οταν ξαναπαω να δω βλεπω οτι το τικ δεν υπαρχει..

 

με λιγα λογια οτι χρειαζεται τικ σε καποιες ρυθμισεις δεν μου τις κραταει..

 

αυτο συμβαινει καθε φορα που φλασαρεις νεο update η στο κανει συνεχεια??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...