Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο dialer δεν σου φαινεται πιο γρηγορος?

μερικα μυστικά!:)

ροοτ και όξω η σαβουρα της sammy

autostarts(προσοχη εδω!) για να μην ανοιγουν εφαρμογες οπως το google maps χωρις να τις ανοιγετε εσεις και nova beta στο τελευταιο update!

πραγματικα το κινητο εχει απογειωθεί!

 

 

πατριδα για πες μερικες σαβουρες που πετας εξω??

επισης το autostarts δουλευει κανονικα? γιατι σε μια ρομ ειχα κλεισει μερικες εφαρμογς και μετα μου εκανε συνεχεια επανεκκινησεις.

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ο dialer δεν σου φαινεται πιο γρηγορος?

μερικα μυστικά!:)

ροοτ και όξω η σαβουρα της sammy

autostarts(προσοχη εδω!) για να μην ανοιγουν εφαρμογες οπως το google maps χωρις να τις ανοιγετε εσεις και nova beta στο τελευταιο update!

πραγματικα το κινητο εχει απογειωθεί!

 

αν έχεις όρεξη να γράψεις μπορείς να μας πεις τι να σβησω από τιτανιουμ και του νόβα μπετα από xda να κατεβασω εγώ που το εχω αγορασει θα είναι ξεκληδοτος;;

θα την περάσω σε καμία ώρα να ξέρω τι να πειραξω. ...

Link to comment
Share on other sites

πατριδα για πες μερικες σαβουρες που πετας εξω??

επισης το autostarts δουλευει κανονικα? γιατι σε μια ρομ ειχα κλεισει μερικες εφαρμογς και μετα μου εκανε συνεχεια επανεκκινησεις.

ευχαριστω

 

αν έχεις όρεξη να γράψεις μπορείς να μας πεις τι να σβησω από τιτανιουμ και του νόβα μπετα από xda να κατεβασω εγώ που το εχω αγορασει θα είναι ξεκληδοτος;;

θα την περάσω σε καμία ώρα να ξέρω τι να πειραξω. ...

 

παιδες καταρχήν η σαβουρα της σαμμυ κανει ΜΠΑΜ μολις βαλεις τις ρομ!

θα τις δειτε και εσεις!

κατι hotel και κατι χαζα όξω με την μια!

η ρομ εχει μεσα τον root exlpoler ενσωματωμένο !

μπαίνεις στο κινητο σου!

κανεις ενα φακελο πχ lost app(ετσι τον εχω ονομάσει εγω!)! οπου σε βολευει εσενα!

πας μετα system/app τικαρεις την σαβουρα και ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ(οχι σβήσιμο μεταφορα) στο φακελο που εφτιαξες σε περιπτωση που παει κατι στραβα!

το autostarts πατρίδα εχεις δικιο! θελει προσοχη αν πειραξεις κατι που δεν πρεπει θα γινει Ο ΧΑΜΟΣ στο κινητο!

εγω ανοιξα autostars πηγα στην επιλογη AFTER STARTUP και με μεγαλη ΠΡΟΣΟΧΗ εκανα disable εφαρμογες που ανοιγουν μονες τους!

πχ google maps η skype! προσοχη αν πειράξετε πχ το viber δεν θα δουλευει! το skype ομως δεν χρειαζεται! ανοιγει οταν το ανοιγεις εσυ! ενω το viber πρεπει να τρεχει απο πισω για να δουλευει σωστα!

παιξτε με την εφαρμογη λιγο και θα βγαλετε ακρη!

araditsas και εγω αγορασμενο τον εχω τον nova! βαζω και το κλειδι και μετα παω ρυθμίσεις στο nova update και επιλεγω μπετα!

δουλευει ρολοι!

οταν απο μπετα γινει παλι normal θα σου κανει το update απο το μαρκετ και θα εισαι μια χαρα!(τσεκαρισμενο αυτο)..

οι εφαρμογες που πεταξα εγω(προσοχη εγω γιατι εσεις μπορει να τις χρειάζεστε...) πχ αφου εχω maildroid δεν χρειαζεται η στοκ μαιλ εφαρμογή!

αυτο ειναι θεμα του καθενα!

δειτε τις photos

https://www.dropbox.com/s/ugaf2yexim3bhzc/2012-10-14%2018.08.22.png

https://www.dropbox.com/s/zamobeqnwxtqdj2/2012-10-14%2018.08.31.png

https://www.dropbox.com/s/hrve6cukvoan61n/2012-10-14%2018.08.41.png

Link to comment
Share on other sites

παιδες καταρχήν η σαβουρα της σαμμυ κανει ΜΠΑΜ μολις βαλεις τις ρομ!

θα τις δειτε και εσεις!

κατι hotel και κατι χαζα όξω με την μια!

η ρομ εχει μεσα τον root exlpoler ενσωματωμένο !

μπαίνεις στο κινητο σου!

κανεις ενα φακελο πχ lost app(ετσι τον εχω ονομάσει εγω!)! οπου σε βολευει εσενα!

πας μετα system/app τικαρεις την σαβουρα και ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ(οχι σβήσιμο μεταφορα) στο φακελο που εφτιαξες σε περιπτωση που παει κατι στραβα!

το autostarts πατρίδα εχεις δικιο! θελει προσοχη αν πειραξεις κατι που δεν πρεπει θα γινει Ο ΧΑΜΟΣ στο κινητο!

εγω ανοιξα autostars πηγα στην επιλογη AFTER STARTUP και με μεγαλη ΠΡΟΣΟΧΗ εκανα disable εφαρμογες που ανοιγουν μονες τους!

πχ google maps η skype! προσοχη αν πειράξετε πχ το viber δεν θα δουλευει! το skype ομως δεν χρειαζεται! ανοιγει οταν το ανοιγεις εσυ! ενω το viber πρεπει να τρεχει απο πισω για να δουλευει σωστα!

παιξτε με την εφαρμογη λιγο και θα βγαλετε ακρη!

araditsas και εγω αγορασμενο τον εχω τον nova! βαζω και το κλειδι και μετα παω ρυθμίσεις στο nova update και επιλεγω μπετα!

δουλευει ρολοι!

οταν απο μπετα γινει παλι normal θα σου κανει το update απο το μαρκετ και θα εισαι μια χαρα!(τσεκαρισμενο αυτο)..

οι εφαρμογες που πεταξα εγω(προσοχη εγω γιατι εσεις μπορει να τις χρειάζεστε...) πχ αφου εχω maildroid δεν χρειαζεται η στοκ μαιλ εφαρμογή!

αυτο ειναι θεμα του καθενα!

δειτε τις photos

https://www.dropbox.com/s/ugaf2yexim3bhzc/2012-10-14%2018.08.22.png

https://www.dropbox.com/s/zamobeqnwxtqdj2/2012-10-14%2018.08.31.png

https://www.dropbox.com/s/hrve6cukvoan61n/2012-10-14%2018.08.41.png

Φιλαράκο freed αν τις σβήσεις η τις παγωσεις με το titanium δεν ειναι το ιδιο???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο freed αν τις σβήσεις η τις παγωσεις με το titanium δεν ειναι το ιδιο???

 

εγω τις βγαζω απο την αρχη για να ξεμπερδεύω μια και καλη:)

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος από το ακουστικό δεν είναι κάλος.δεν ακούγεται καλά ο συνομιλητής.τι να κάνω;

 

ποια ρομ φορας?

Link to comment
Share on other sites

Jellybeer 3.0

 

λογικο φιλε μου να εχεις πρόβλημα!

και εγω με ολες αυτες τις ρομ(και μουι και δεν ξερω εγω τι αλλο) ειχα θεμα με το ακουστικό!

φορα την ρομ που εχω στην υπογραφή μου να βρεις την υγειά σου....:)

Link to comment
Share on other sites

sweetrom 4 γιατί δεν έχει τον τελευταίο hardcore ; υπάρχει λόγος;

θα έλεγα ότι είναι ένα κλικ ποιο αργή αλά μπορεί να είναι και λόγο κερνελ δεν ξέρω νομίζω. ...

το αφήνω να το δω και αύριο και μετά θα αρχίσω να δοκιμάσω κερνελ παντός το άτομο που την φτιάχνει ΘΕΌΣ.... ΠΟΛΎ ΚΑΛΉ

 

EDIT

απτό να μας τρώει την μπαταρία ο χιντρα βάζω νοτεκορε 14.2 oc να το ευχαριστήσω κιόλας

μπας και πεζει κανες καλύτερος ;;;;ς

ποιο καινούργιος;;;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

sweetrom 4 γιατί δεν έχει τον τελευταίο hardcore ; υπάρχει λόγος;

θα έλεγα ότι είναι ένα κλικ ποιο αργή αλά μπορεί να είναι και λόγο κερνελ δεν ξέρω νομίζω. ...

το αφήνω να το δω και αύριο και μετά θα αρχίσω να δοκιμάσω κερνελ παντός το άτομο που την φτιάχνει ΘΕΌΣ.... ΠΟΛΎ ΚΑΛΉ

 

δεν ειναι πιο αργη!

σου δινει αυτη την εντυπωση στην αρχη αλλα δεν ειναι!:)

αν κανεις ολα τα μπλα μπλα που ειπα πιο πανω το κινητο απογειώνεται!:)

και ενα νταλβικ μετα απο recovery!

απλα ο launcher της σαμμυ ειναι για τα μπαζα και σου δινει την αισθηση οτι η ρομ σέρνεται!

 

ασε που μου φαινεται οτι η μπαταρια ειναι τρομερη!!!

θα το ξαναδω ομως αυτο αυριο!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πιο αργη!

σου δινει αυτη την εντυπωση στην αρχη αλλα δεν ειναι!:)

αν κανεις ολα τα μπλα μπλα που ειπα πιο πανω το κινητο απογειώνεται!:)

και ενα νταλβικ μετα απο recovery!

απλα ο launcher της σαμμυ ειναι για τα μπαζα και σου δινει την αισθηση οτι η ρομ σέρνεται!

 

ασε που μου φαινεται οτι η μπαταρια ειναι τρομερη!!!

θα το ξαναδω ομως αυτο αυριο!

 

θα μείνεις με τον κερνελ της ρομ;

έκανα ότι είπες και δεν είδα διαφορά μετα όμως που μου είπες να κάνω wipe balvik όντος καλά πάει τώρα απλά με κερνελ δεν ξέρω;;; αφού δεν εχω cf γιατί δεν έχει την τελευταία χιντρακορ ;;; καλά 5.34 δεν βλέπω στο xda βλέπω 5.3 και μετά 5.4.

παντός για οποίων διαβάζει τα μυνήματα μου να ξέρει ότι αξίζει η ρομ δεν λέω το αντίθετο είναι τρέλα μου αρέσει

ΕΊΝΑΙ ΠΟΛΎ ΚΑΛΌ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ...ΜΑΣ...ΠΙΑ...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

θα μείνεις με τον κερνελ της ρομ;

έκανα ότι είπες και δεν είδα διαφορά μετα όμως που μου είπες να κάνω wipe balvik όντος καλά πάει τώρα απλά με κερνελ δεν ξέρω;;; αφού δεν εχω cf γιατί δεν έχει την τελευταία χιντρακορ ;;; καλά 5.34 δεν βλέπω στο xda βλέπω 5.3 και μετά 5.4.

παντός για οποίων διαβάζει τα μυνήματα μου να ξέρει ότι αξίζει η ρομ δεν λέω το αντίθετο είναι τρέλα μου αρέσει

ΕΊΝΑΙ ΠΟΛΎ ΚΑΛΌ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ...ΜΑΣ...ΠΙΑ...

 

εγω αφηνω αυτον που εχει ! σφαιρα παει.....:)

συμφωνώ για τα υπόλοιπα το note τα σπαει.....:lol:

 

Ποιο kernel να βάλω;

 

αυτον που εχει η ρομ!

αν εχεις θεματα παλι παμε για cf......

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος στο Βιετνάμ λέει τις εντυπώσεις του από το 4.1.1 στο Note μας:

 

Γενική ιδέα: το Νοτε1 πλησιάζει το Νοτε2 με αυτό το update.

 

Smart stay (!!)

Νέες κινήσεις / shortcuts (turn over to mute, double tap to top of list, smart alert, direct call, shake to update κ.α.)

Δυνατότητα να ανεβάζει την ένταση του χτυπήματος του τηλεφώνου αν είναι σε τσέπη ή τσάντα (προφανώς με την χρήση του αισθητήρα φωτεινότητας)

Popup browser

Ripple effect στο Lockscreen

Camera Quick access

Pop up Note στην Lockscreen

Ρύθμιση φωτεινότητας στο συρτάρι notification

 

Για όποιον θέλει να δει screenshots από το Leak.

Φαίνεται και η αναλογία 16:10 (400*640) που είναι η σωστή για το Νοτε 1 και ΟΧΙ για το Νοτε2 (16:9). :lol: :ninja:

 

http://translate.google.com/translate?sl=vi&tl=el&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.tinhte.vn%2Fthreads%2F1584576%2F

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος στο Βιετνάμ λέει τις εντυπώσεις του από το 4.1.1 στο Note μας:

 

Γενική ιδέα: το Νοτε1 πλησιάζει το Νοτε2 με αυτό το update.

 

Smart stay (!!)

Νέες κινήσεις / shortcuts (turn over to mute, double tap to top of list, smart alert, direct call, shake to update κ.α.)

Δυνατότητα να ανεβάζει την ένταση του χτυπήματος του τηλεφώνου αν είναι σε τσέπη ή τσάντα (προφανώς με την χρήση του αισθητήρα φωτεινότητας)

Popup browser

Ripple effect στο Lockscreen

Camera Quick access

Pop up Note στην Lockscreen

Ρύθμιση φωτεινότητας στο συρτάρι notification

 

Για όποιον θέλει να δει screenshots από το Leak.

Φαίνεται και η αναλογία 16:10 (400*640) που είναι η σωστή για το Νοτε 1 και ΟΧΙ για το Νοτε2 (16:9). :lol: :ninja:

 

http://translate.google.com/translate?sl=vi&tl=el&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.tinhte.vn%2Fthreads%2F1584576%2F

 

Thanks για το Λίνκ... Εννοείται ότι ότι το θηρίο θα απογειωθεί με jb...

Δεν το συζητάμε αυτό..

Εδώ ένας κερνελ κάνει την διαφορα όχι μια τόσο μεγάλη αναβάθμιση.

Περιμένουμε με μεγάλη αγωνία..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Σε SweetROM 3, με Nova Launcher, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το SGS3 Accu Weather Widget? Εμένα δε μου το βγάζει στη λίστα με τα widgets...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Σε SweetROM 3, με Nova Launcher, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το SGS3 Accu Weather Widget? Εμένα δε μου το βγάζει στη λίστα με τα widgets...

 

Σε καμία ρομ δεν γίνεται αυτό.

Το Accu Weather Widget δεν δουλεύει όχι μόνο σε Nova αλλά σε κανένα άλλο launcher εκτός από τον original.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Thanks :) Θα το δοκιμάσω.

Σε Nova δε δουλεύει ούτε το Social Hub Widget της Samsung.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος στο Βιετνάμ λέει τις εντυπώσεις του από το 4.1.1 στο Note μας:

 

Γενική ιδέα: το Νοτε1 πλησιάζει το Νοτε2 με αυτό το update.

 

Smart stay (!!)

Νέες κινήσεις / shortcuts (turn over to mute, double tap to top of list, smart alert, direct call, shake to update κ.α.)

Δυνατότητα να ανεβάζει την ένταση του χτυπήματος του τηλεφώνου αν είναι σε τσέπη ή τσάντα (προφανώς με την χρήση του αισθητήρα φωτεινότητας)

Popup browser

Ripple effect στο Lockscreen

Camera Quick access

Pop up Note στην Lockscreen

Ρύθμιση φωτεινότητας στο συρτάρι notification

 

Για όποιον θέλει να δει screenshots από το Leak.

Φαίνεται και η αναλογία 16:10 (400*640) που είναι η σωστή για το Νοτε 1 και ΟΧΙ για το Νοτε2 (16:9). :lol: :ninja:

 

http://translate.google.co...s%2F1584576%2F

 

Το θεμα ειναι θα παρουμε και εμεις την μπαρα που βγαινει στα πλαγια οπως το Note 2??Δεν θυμαμαι πως λεγεται πατοντας το back button λιγο συνεχομενα στο 2 βγαζει μια μπαρα... Αν την παρουμε και εμεις εγω παω για 3 :p :cool:

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες η νέα sweetrom σε εμένα δουλεύει καλύτερα με cf kernel.

Μου φαίνεται πιο σταθερή γρήγορη και με καλύτερη μπαταρία.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες η νέα sweetrom σε εμένα δουλεύει καλύτερα με cf kernel.

Μου φαίνεται πιο σταθερή γρήγορη και με καλύτερη μπαταρία.

Sent from my note

 

καλησπερα

πατριδα δωσε ενα λινκ να κατεβασω τον cf kernel

περνιεται με recovery η mobile odin?

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

εγώ βρήκα λύση στην ταχύτητα της sweetrom4 βάζοντας hardcore 4.3b στάνταρ. πραγματικά πολύ γρήγορος κερνελ που να μην είναι oc.γιατί με oc το ξέρουμε το αποτέλεσμα...

το μόνο που απομένει είναι να δω την μπαταρία αν και θυμάμαι ότι με kingdroid που τον είχα ήταν από τους καλύτερους... για να δούμε 1 ώρα που τον εχω πάει όπως ακριβός θέλω το κινητό μου

Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταιος hydra παντως με απογοητευσε. Ετρωγε κατι lag διαρκειας το κινητο απο το πουθενα και μετα απο κανα λεπτο επανερχοταν σε νορμαλ επιπεδα ταχυτητας.

Απο μπαταρια πολυ μετρια πραγματα. Για μενα προσωπικα, ο notecore 14.2 oc ειναι οτι καλυτερο σε ταχυτητα και μπαταρια.

 

Οσο για την sweet, θεωρω οτι ο στοκ launcher ειναι πιο αργος αποτι στην 3. Για μενα που χρειαζομαι τα snote widgets ειναι ξενερωμα το να παω παλι σε nova.

Τρομερος launcher και αγορασμενος εννοειται αλλα χωρις τα widgets ειναι μιση δουλεια. Α ρε Samsung..

 

Οποτε μενω στην 3 εκτος αν τοβπαρω παλι αποφαση για nova :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...