Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν άντεξα πέρασα την τελευταία του κρισκελο και ειμαι πολύ ευχαριστημένος έχασα από παραμετροποίηση άλλα κέρδισα σε ταχύτητα .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο χθες που εβαλα την goa 2.1 το τηλεφωνο φριζαρει αν 10 λεπτα και βγαζω μπαταρια για να επανελθει.αλλαξα kernel και παλι τα ιδια..την ξαναεβαλα απο την αρχη με ολα παλι wipe ,τα ιδια.:mad:..βαζω ckriskelo μπας και δουλεψει τιποτα..:(
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση σε οσους γνωριζουν :

υπαρχει περιπτωση να βρουμε το touchwiz 5 απο το galaxy S3 και να το περασουμε στο note ?

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση σε οσους γνωριζουν :

υπαρχει περιπτωση να βρουμε το touchwiz 5 απο το galaxy S3 και να το περασουμε στο note ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1666384

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εγώ με abyss kernel 4.2 και κατσίκα (την τελευταία) εκτός από τις παραμετροποιήσεις δεν παρατήρησα κάτι ιδιαίτερο με την stock ics και την ταχύτητά της.

η μπαταρία περίπου στα ίδια επίπεδα

η ταχύτητα πάνω κάτω η ίδια με ελαφρύ lag είτε στον stock luncher της κατσίκας είτε στον go launcher. (προσωπικά ο go launcher για μένα είναι ο καλύτερος)

η μνήμη το ίδιο 550 περίπου in use out of 808

θα ανεβάσω και ένα βιντεάκι

 

ίσως τεστάρω και speedmod kernel, πρέπει να φλασάρω πάλι το abyss που ήδη έχω ή κατευθείαν από το μενού να επιλέξω advance και reboot recovery? και από wipe κάνω πάλι τα πάντα αν θέλω να αλλάξω μόνο kernel και όχι rom?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εγώ με abyss kernel 4.2 και κατσίκα (την τελευταία) εκτός από τις παραμετροποιήσεις δεν παρατήρησα κάτι ιδιαίτερο με την stock ics και την ταχύτητά της.

η μπαταρία περίπου στα ίδια επίπεδα

η ταχύτητα πάνω κάτω η ίδια με ελαφρύ lag είτε στον stock luncher της κατσίκας είτε στον go launcher. (προσωπικά ο go launcher για μένα είναι ο καλύτερος)

η μνήμη το ίδιο 550 περίπου in use out of 808

θα ανεβάσω και ένα βιντεάκι

 

ίσως τεστάρω και speedmod kernel, πρέπει να φλασάρω πάλι το abyss που ήδη έχω ή κατευθείαν από το μενού να επιλέξω advance και reboot recovery? και από wipe κάνω πάλι τα πάντα αν θέλω να αλλάξω μόνο kernel και όχι rom?

 

Φιλαράκι 2 σελίδες πίσω το συζητούσαμε πως περνάς kernel...

O abyssnote χρειάζεται ΜΟΝΟ όταν περνάμε ROM και πρέπει να κάνουμε full wipe.

Στο πέρασμα kernel δε χρειάζονται wipes...

 

Προσωπικά με speedmod το smoothness είναι καλύτερο από πριν.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν άντεξα πέρασα την τελευταία του κρισκελο και ειμαι πολύ ευχαριστημένος έχασα από παραμετροποίηση άλλα κέρδισα σε ταχύτητα .

 

Τόσο καλή?? Εμένα μου έχει κάτσει υπέροχα η Goa αφού έχω να χαζέψω xda μέρες τώρα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καλή?? Εμένα μου έχει κάτσει υπέροχα η Goa αφού έχω να χαζέψω xda μέρες τώρα.. ;)

 

Kai εγώ το ίδιο .Μάλιστα έχω μείνει στην πρωτη Goa(T:lol::ninja::X:blink:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

να ενα μικρο βιντεακι με το note μου. θα δοκιμασω και speedmod αλλη μερα

https://www.youtube.com/watch?v=iO86VqZJNBE&feature=youtube_gdata_player

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Kai εγώ το ίδιο .Μάλιστα έχω μείνει στην πρωτη Goa(T:lol::ninja::X:blink:)

 

Βάλε την δεύτερη τώρα που είναι ΣΚ. Είναι πολυυυ καλύτερη! Πιο γρήγορη και πιο smooth γιατί έχει καλύτερη βάση.:)

Link to comment
Share on other sites

τα tweaks του Ηλια που μπορουμε να τα βρουμε?

 

http://www.mediafire.com/?9of47f0jmjf0nqm

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4138916

Link to comment
Share on other sites

Απλο install λεει οτι μας κανει δεν υπαρχει προβλημα ετσι?? Το εχει κανει κανεις?? Βαριεμαι να περναω παλι Αbyss :(

Για τα tweaks του Ηλια λεω

 

Edit: Παρεπιπτωντος εκανα καθαρη εγκατασταση του Sygic και παλι δεν ανοιγει τον χαρτη και δεν δεχεται τα ελληνικα ( τις οδους εννοω οτι δεν δεχετε οταν τις γραφεις στα ελλινηκα ) αντε πες οτι αυτο δεν ειναι τοσο μεγαλο προβλημα εννοω μηλαει κανονικα η γυναικα δεν μου διχνει τους χαρτες με τιποτα κολαει η οικονα οταν παταμε το τελευταιο Tελος και φορτωνει την διαδρομη και πισω απο αυτο μηλαει κανονικα το GPS... Τι αλλο να κανω??

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Κατεβάζω τώρα τη Criskelo V6, την έχει δοκιμάσει κανείς άλλος να μας πει εντυπώσεις;

Είμαι σίγουρος πως προερχόμενος από Goa 2,1 θα είμαι πολύ απαιτητικός. :X

Θα επανέλθω με εντυπώσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Στην Goatrip 2.1 LQ2 δεν μου δουλεύει το callrec...

Όταν κατά την κλήση πατάω το rec μου βγάζει "fail to save recording"

Στην Goatrip LPY μου δούλευε κανονικά...

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα??? Επίσης υπάρχει κάποιος που να ξέρει γερμανικά να δει μήπως έχουν βγάλει κανένα fix στο forum της Goa ROm???

 

Edit: Φλάσαρα αυτό εδώ (mod) call recording-n7000 ics και δουλεύει μια χαρά τώρα...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πια speedmod περάσατε? την k2-12 ή την k3-3? μπορώ να την περάσω με mobile odin? (για περισσότερη ασφάλεια σε σχέση με CWM) Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πια speedmod περάσατε? την k2-12 ή την k3-3? μπορώ να την περάσω με mobile odin? (για περισσότερη ασφάλεια σε σχέση με CWM)

 

Φίλε η k2-12 είναι GB Kernel ενώ η k3-3 είναι για ICS.

Οπότε εξαρτάται από τη Rom που χρησιμοποιείς!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η k2-12 είναι GB Kernel ενώ η k3-3 είναι για ICS.

Οπότε εξαρτάται από τη Rom που χρησιμοποιείς!

 

ics έχω με goat 2.1.

και σε εμένα δεν δουλεύει το call rec, θα δοκιμάσω την λύση πιο πάνω

απλά επειδή αυτό το θέμα με τα note που brickaroun με ics, με φοβίζει λίγο, γιαυτό θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να φλασάρω με mobile odin αντί για CWM το κέρνελ του speedmod... με ενδιαφέρουν και τα mod που έχει για το oversaturate και για τα γράμματα.(και για τη μπαταρία φυσικά)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες αν δεν ειναι κοπος μπορει καποιος να μου στειλει ενα link απο την καινουρια goat γιατι ειμαι απο κινητο; ty
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να την πατήσω με την Goat. Ειδα στις ρυθμίσεις μια επιλογή για backup και υπέθεσα καθώς δεν ξέρω γερμανικά πως ειναι μπακαπ των ρυθμίσεων.

Και μπουταρει σε cwm και ξεκινά μπακαπ... Ευτυχως πρόλαβα και διέκοψα τη διαδικασία βάζοντας μπαταρία : lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι που δεν λειτουργει οπως θα επρεπε στις ρομ του goa,στο δικο μου τουλαχιστον note.

ενω διαλεγω να εμφανιζει τα γραμματα πολυ μικρα (τινυ)αυτο τα εμφανιζει μεγαλα.(ρυθμισεις-οθονη-μεγ. γραμ.)

αν διαλεξω την επιλογη μικρο τοτε τα εμφανιζει μικρα αλλα οχι τοσο μικρα οσο τα θελω και τα ειχα και πχ στν chracksv18 gb.

συμβαινει και σε εσας η μονο σε μενα?

υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι με τα tweeks του ηλια;

 

Χωρίς τα tweeks. Αυτά θα τα βρεις σε άλλο post. Κοίτα λίγο πιο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι που δεν λειτουργει οπως θα επρεπε στις ρομ του goa,στο δικο μου τουλαχιστον note.

ενω διαλεγω να εμφανιζει τα γραμματα πολυ μικρα (τινυ)αυτο τα εμφανιζει μεγαλα.(ρυθμισεις-οθονη-μεγ. γραμ.)

αν διαλεξω την επιλογη μικρο τοτε τα εμφανιζει μικρα αλλα οχι τοσο μικρα οσο τα θελω και τα ειχα και πχ στν chracksv18 gb.

συμβαινει και σε εσας η μονο σε μενα?

υπαρχει καποια λυση?

 

Με το που θα εφαρμοσεις τα tiny σου εμφανιζει μήνυμα ότι λόγω μικρού μεγέθους η αλλαγή θα γίνει μόνο στα mails και στα μηνύματα.. Πραγμα που ισχύει σε εμένα τουλάχιστον.. :cool:

 

Μιας και λέμε για γραμματοσειρες, στο tapatalk το γράμμα "φ" (phi) με ποια γραμματοσειρα το βλέπετε ή το εμφανιζει στο tapatalk? Με verdant, default και helvetica s δεν το εμφανιζει δυστυχώς

 

Είναι θέμα note οπότε δεν μπορώ να ρωτήσω στην ενότητα εφαρμογές αγαπητοί mods,συγνωμη ;)

Με tahoma το βλέπω πλέον.. Όλοι μπάλα ε??

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...