Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον με ψησατε για τη Goa ε :lol:

Για να μην κανω καμια πατατα και το μετανιωσω (εχω συνηθισει στην κλασικη cwm διαδικασια με τις αλλες μου συσκευες), τον abyssnote τον περναω με cwm ή με odin;

Με βαση αυτο το thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1614443 παω απο cwm. Ειμαι με LPY, ρουταρισμενη με τον safe τροπο που εχει αναφερθει στην πρωτη σελιδα.

 

EDIT: Δεν ειδα το ποστ του TiAino που βασικα ρωταει το ιδιο πραγμα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον με ψησατε για τη Goa ε :lol:

Για να μην κανω καμια πατατα και το μετανιωσω (εχω συνηθισει στην κλασικη cwm διαδικασια με τις αλλες μου συσκευες), τον abyssnote τον περναω με cwm ή με odin;

Με βαση αυτο το thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1614443 παω απο cwm. Ειμαι με LPY, ρουταρισμενη με τον safe τροπο που εχει αναφερθει στην πρωτη σελιδα.

 

EDIT: Δεν ειδα το ποστ του TiAino που βασικα ρωταει το ιδιο πραγμα :)

 

Μπορεις να τον περασεις και με τους 2 τροπους...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι μου κανετε???? ΑΧΧΧΧ και εσυ βρε φιλε με τοσα καλα λογια με εψησες να την κουμποσω

 

EDIT: Οπως ειμαι τωρα μπαινω Mobile Odin φλασαρω Abyss / recovery / τα wipe / reboot recovery / flash rom / reboot system??

 

Ακριβώς έτσι! Εγώ έκανα 2 φορές wipe data με reboot to recovery ενδιαμεσως και μετά τα υπόλοιπα wipes και μετά πέρασα κι όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τον περασεις και με τους 2 τροπους...

 

Τελεια, ευχαριστω :) Τελικα μαλλον θα προτιμησω την mobile odin επιλογη ομως αφου βλεπω τους περισσοτερους να την προτιμουν. Ασε που εχω φοβηθει την cwm στο (κατα τ'αλλα υπεροχο) Νοte.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Τι μου κανετε???? ΑΧΧΧΧ και εσυ βρε φιλε με τοσα καλα λογια με εψησες να την κουμποσω

 

EDIT: Οπως ειμαι τωρα μπαινω Mobile Odin φλασαρω Abyss / recovery / τα wipe / reboot recovery / flash rom / reboot system??

 

αστο φιλε εγω ζαλίστηκα!:p

θα το ξαναπω οτι καλυτερω εχει μπει στο κινητο μου ever!(βαζει κατω και την CHRACK 18 ηταν η μοναδικη ρομ που καθησε στο κινητο μου για ενα μηνα:p)

χθες ειχα στοκ LP8 και ειχα θεματα με τα tapatalk apex κτλ..

με την συγκεκριμένη ρομ επαθα σοκ!

λειτουργουν αψογα τα παντα! ο δε apex ειναι απιστευτο το ποσο καλα δουλευει!

δεν ειχα ουτε ενα FC ετσι για πλακα!

εχει επισης παρα πολλες ρυθμισεις για το κλειδωμα της οθονης για να ρυθμίσεις πανω το status bar και ποσα αλλα ακομη! μεχρι και να βαζεις απευθείας απο την ρομ ποιες στοκ εφαρμογες θελεις!:blink:

αφου αλλαξα πανω απο 10 ρομς τις τελευταιες 5 μερες λεω λιγο να αραξω εδω...:p

και παλι ενα μεγαλο THANKS στον elthis...:)

Link to comment
Share on other sites

Ταξτε μου!!!!!:p

 

Βρήκα πως να απενεργοποιήσω τη κινούμενη εικόνα στο ξεκλείδωμα!!!!!!!!!!!

 

Ρυθμίσεις-επιλογές προγραμματιστή-απενεργοποιήστε τη κλίμακα κινουμένων παραθύρων!!!

 

Και επίσης έφτιαξα το μικρό lug που είχα!!!

Θα το δουλέψω και αύριο και αν αξίζει θα σας στείλω κάποια αρχεία να περάσετε στο system για να μη περνάτε ολόκληρη ROM!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινεται με το GPS?με οποιαδηποτε gb rom κλειδωνε μεσα στο σπιτι μου σε ενα λεπτο.τωρα εχουν περασει πεντε λεπτα και τιποτα,θα βγω στο μπαλκονι μου να δω τι γινεται
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ταξτε μου!!!!!:p

 

Βρήκα πως να απενεργοποιήσω τη κινούμενη εικόνα στο ξεκλείδωμα!!!!!!!!!!!

 

Ρυθμίσεις-επιλογές προγραμματιστή-απενεργοποιήστε τη κλίμακα κινουμένων παραθύρων!!!

 

Και επίσης έφτιαξα το μικρό lug που είχα!!!

Θα το δουλέψω και αύριο και αν αξίζει θα σας στείλω κάποια αρχεία να περάσετε στο system για να μη περνάτε ολόκληρη ROM!

 

Φίλε είναι μια από τις στιγμές που πραγματικά προσκυνώ!! Τώρα είναι πραγματικά τέλεια η rom, ξεκλειδώνει νεράκι μπράβο ρε το βρήκες! Είμαι σίγουρος θα έσκαγες αν δεν το έβρισκες ευτυχώς για μας!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καιρό έχω να δω τόσο καλή ROM...

Από εποχή Desire HD και RCTeam...

O τόπος τα έχει κάνει όλα... Μπράβο του και πάλι μπράβο του...

Πολύ παραμετροποίηση λέμε...

 

Όσοι ρωτάτε για το Mixed Theme, θα δοκιμάσω να βρω λύση με το ZipThemer... Αν όχι, θα την Themάρω κανονικά όπως παλιά και θα σας ανεβάσω το theme...

 

Επίσης έχει δοκιμάσει κάνεις τον kernel LPF σε αυτή την Goatrip??? Ρωτάω γιατί όσοι είχαν LPY ROMs γενικά και πέρασαν LPF kernel είδαν διάφορα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια εγω γιατι δεν βρησκω να κανω αυτη την ρυθμιση για το ξεκλειδωμα?? :/ αφιστε που ειμαι με TwLaucher και παταω να βαλω καιρο και δεν κανει τιποτα... μονο την μπαρα για wi-fi / bluetooth κτλ
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καιρό έχω να δω τόσο καλή ROM...

Από εποχή Desire HD και RCTeam...

O τόπος τα έχει κάνει όλα... Μπράβο του και πάλι μπράβο του...

Πολύ παραμετροποίηση λέμε...

 

Όσοι ρωτάτε για το Mixed Theme, θα δοκιμάσω να βρω λύση με το ZipThemer... Αν όχι, θα την Themάρω κανονικά όπως παλιά και θα σας ανεβάσω το theme...

 

Επίσης έχει δοκιμάσει κάνεις τον kernel LPF σε αυτή την Goatrip??? Ρωτάω γιατί όσοι είχαν LPY ROMs γενικά και πέρασαν LPF kernel είδαν διάφορα...

 

Προσωπικά έχω περάσει LP8 και είναι νομίζω λίγο καλύτερα τα πράγματα..

Θα δοκιμάσω και LPF...

 

Γιαννη, εσύ που γνωρίζεις, που μπορεί να είναι κρυμμένο το animation της lockscreen?

Μπορούμε από το system να το διαγράψουμε;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω περάσει LP8 και είναι νομίζω λίγο καλύτερα τα πράγματα..

Θα δοκιμάσω και LPF...

 

Γιαννη, εσύ που γνωρίζεις, που μπορεί να είναι κρυμμένο το animation της lockscreen?

Μπορούμε από το system να το διαγράψουμε;;;

 

system/media/bootanimation.zip και σβήσε το...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

system/media/bootanimation.zip και σβήσε το...

 

Αυτό δεν είναι το boot animation ή κάνω λάθος;;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τη goat . Έχει κολλήσει εδώ και δέκα λεπτά στο αρχικό setup στη σύνδεση με το Google account. Να βγάλω μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τη goat . Έχει κολλήσει εδώ και δέκα λεπτά στο αρχικό setup στη σύνδεση με το Google account. Να βγάλω μπαταρία?

 

Κράτησε πατημένο το power button και θα κάνει επανεκκίνηση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κράτησε πατημένο το power button και θα κάνει επανεκκίνηση.

 

Ηλία εχεις accaount στο γερμανικό σιτε???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ηλία εχεις accaount στο γερμανικό σιτε???

 

Έχω..άνοιξε το download section...πριν λίγο που μπήκα δεν έχει κάτι νέο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μπορώ να πω οτι πετάει...Είναι η πρώτη ics που περναω στο note και επειδή εχω και το s2 με ics εδω και καιρό μπορω να πω οτι είναι απλά απίστευτη...

Να δουμε και απο μπαταρια πως θα τα πάει...

 

 

Ρε παιδιά ποια είναι αυτή η rom και απο που μπορω να την κατέβασω? μπήκα σε ένα site αλλα μου πετάχτηκε η Μερκελ και το έκλεισα :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καιρό έχω να δω τόσο καλή ROM...

Από εποχή Desire HD και RCTeam...

O τόπος τα έχει κάνει όλα... Μπράβο του και πάλι μπράβο του...

Πολύ παραμετροποίηση λέμε...

 

Όσοι ρωτάτε για το Mixed Theme, θα δοκιμάσω να βρω λύση με το ZipThemer... Αν όχι, θα την Themάρω κανονικά όπως παλιά και θα σας ανεβάσω το theme...

 

Επίσης έχει δοκιμάσει κάνεις τον kernel LPF σε αυτή την Goatrip??? Ρωτάω γιατί όσοι είχαν LPY ROMs γενικά και πέρασαν LPF kernel είδαν διάφορα...

 

μολις περασα τον kernel LPF θα σας πω αυριο εντυπωσεις , αν και η ρομ ειναι πολυ καλη και απο μονη της και δυσκολα θα δω διαφορα ....:p

 

Μία γρήγορη εξακρίβωση με τον lpy kernel 5405 σε antutu με τον lpf 6565 !

Edited by ratanplan
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες εχω προβλημα μου κολησε το τηλ και οταν παω να του περασω μια στοκ απο το οντιν κολαει στο σημειο που γραφει factoryfs.img δεν ξερω τι να κανω αν μπορει καποιος ας με βοηθησει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η ρομ είναι πραγματικά μέχρι τώρα εξαιρετική. Αναμένεται βέβαια να τεσταριστεί και στη καθημερινή χρήση. Ως launcer προτιμούμε τον touch wiz?
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η v2.0 χθες βράδυ .. απίστευτη..!! :w00t:

(Για να βάλεις και τα θέματα, wallpapers κ.α. του S3 πρέπει να κατεβάσεις και το Optional S3 mod.. )

ν

ολα καλα ολα ωραια ...τωρα που περασα την 1.6 πως περναμε την 2;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια είναι αυτή η rom και απο που μπορω να την κατέβασω? μπήκα σε ένα site αλλα μου πετάχτηκε η Μερκελ και το έκλεισα :D

 

Την ανεβασε χθες ο Ηλίας εδω

 

 

 

http://www.wuala.com/elthis/Documents/Goatrip_Note_ICS_2.0.1_XXLPY.zip/

 

 

Λοιπόν η ρομ είναι πραγματικά μέχρι τώρα εξαιρετική. Αναμένεται βέβαια να τεσταριστεί και στη καθημερινή χρήση. Ως launcer προτιμούμε τον touch wiz?

 

Εγώ χρησιμοποιώ τον apex γιατί είναι αυτός που με βολεύει περισσότερο από όλους αλλά μπορώ και να τον μεταφέρω από rom σε rom και έχοντας αποθηκεύσει backup επαναφέρω ταχυστα!!

 

Καλημέρα σε όλους!! Όλα πάνε ρολόι με την rom είμαι πολύ ικανοποιημενος :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.εχει πεσει η δουλεια της αρκουδας και περιστασιακα διαβαζω καποια posts.Τι εγινε και η ρομ του γιδια εξαφανιστηκε απο xda και εκλεισε το download στο site του?

 

γεια σας παιδες εχω προβλημα μου κολησε το τηλ και οταν παω να του περασω μια στοκ απο το οντιν κολαει στο σημειο που γραφει factoryfs.img δεν ξερω τι να κανω αν μπορει καποιος ας με βοηθησει.ευχαριστω

 

Δεν μου ακουγεται και τοσο καλο.Για δωσε περισσοτερες πληροφοριες.Τι ρομ ειχες και τι προβλημα σου παρουσιασε πριν πας να φλασαρεις με odin

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...