Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγινε σε ευχαριστω!:)

οαουυυ στα γρηγορα και παλι οουαουυυυ:)

ρε efthimis31 για ποιο κόκκινο πλαίσιο λες δεν καταλαβα?

(κατσε επαναφερω τις εφαρμογες μου και επανέρχομαι....)

 

Όταν πατατε πχ όπως είπα στον dialer δεν σας εμφανίζει ένα πλαίσιο κόκκινο περιμετρικά της οθόνης? Ακριβώς όπως όταν παίρνεις screenshot αλλά αντί για λευκό είναι κόκκινο!! Καλά μόνο εγώ το έχω??!! Μήπως είναι κάποια επιλογή για devs ή κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν πατατε πχ όπως είπα στον dialer δεν σας εμφανίζει ένα πλαίσιο κόκκινο περιμετρικά της οθόνης? Ακριβώς όπως όταν παίρνεις screenshot αλλά αντί για λευκό είναι κόκκινο!! Καλά μόνο εγώ το έχω??!! Μήπως είναι κάποια επιλογή για devs ή κάτι παρόμοιο?

 

περιμενε λιγο κανω επαναφορά εφαρμογες sms(εδω τρωω ωρα:p) κτλ μολις τελειώσω θα σου απαντησω...

παντως στα γρηγορα που την ειδα η ρομ "πεταει"...

και απειρες επιλογες....επαθα πλακα και εδω...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Για βάλε βρε Pafimal να δούμε πως θα παει το πράμα.. Καλή δύναμη!!

 

Η rom δείχνει αρκετά καλή και γενικά μου αρέσει όπως μπορεί να παραμετροποιηθει απόλυτα κι ανάλογα με τα γούστα του καθενός.. Τα μόνα δύο θεματακια είναι αυτό το animation στο ξεκλείδωμα όπως και εκείνο το κόκκινο πλαίσιο! Αυτό το τελευταίο είναι ενοχλητικό, πχ πηγαίνετε στον dialer και σχηματηστε ένα νούμερο.. Ζαλίζεσαι!!

Λοιπον παιδια ακολουθησα τις οδηγιες του Ηλια :respect: και ολα πηγαν καλα.Φλασαρα μεσω odin pc την gb prerooted LP1 ROM μετα CWM5 μεσω windows bat για να εχω ρεκοβερι,κατοπιν μπαινω σε ρεκοβερι και απο εκει κανω ολα τα WIPE χωρις λεω χωρις να φλασαρω abysskernel,στο τελος φλασαρα την ρομ του Γερμανου που μας εδωσε ο Ηλιας :clap: και τωρα κανω τα απαραιτητα......Η ρομ εκ πρωτης οψης φαινεται πολυ καλη περισσοτερα σε λιγο...

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Στον καινούριο Touchwiz δεν μπαίνουν συντομέυσεις;;;;;;;;;

 

Η ρομ ειναι απιστευτη αλλα μηπως εχει κανεις ιδεα για το παραπανω;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ ειναι απιστευτη αλλα μηπως εχει κανεις ιδεα για το παραπανω;

 

Δεν σου βγάζει επιλογή αν κρατήσεις πατημένο το δάκτυλο στην οθόνη; Μιλάω για τον GoatTW.

Αν εννοείς τον Touchwiz του SGIII πατάς Apps και έχει επιλογή widgets στο απάνω μέρος της οθόνης δίπλα απο τα Apps.

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου βγάζει επιλογή αν κρατήσεις πατημένο το δάκτυλο στην οθόνη; Μιλάω για τον GoatTW.

Αν εννοείς τον Touchwiz του SGIII πατάς Apps και έχει επιλογή widgets στο απάνω μέρος της οθόνης δίπλα απο τα Apps.

 

Ναι αλλα συντομευσεις δεν εχει

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα συντομευσεις δεν εχει

 

Αν εννοεις στο dock γινεται βγαζεις την εφαρμογη στην επιφανεια εργασιας και απο εκει αντικαθιστας μια που ειναι στο dock

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν ξερω τι εχει κανει ο τυπος εγω εχω παθει πλακα:blink:

για πρωτη φορα λειτουργουν τα παντα αψογα σε μια ice rom!

ο δε apex ειναι βουτυρο!!!

και τι δεν εχει μεσα η ρομ! απιστευες επιλογες για τα παντα...(ο τυπος εχει κανει παπαδες εδω..._)

για αλλη μια φορα να ευχαριστήσουμε και τον elthis για την πολύτιμη βοηθεια του!

φιλε να εισαι καλα!

εγω με βλεπω να αραζω εδω για αρκετο καιρο....:)

efthimi το κοκκινο που λες δεν μπορεσα να καταλαβω "που" το βλεπεις....ισως να μην καταλαβα καλα τι εννοεις!

ανοιγω τον dialer και ολα δουλευουν ρολοι...

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις στο dock γινεται βγαζεις την εφαρμογη στην επιφανεια εργασιας και απο εκει αντικαθιστας μια που ειναι στο dock

 

Οχι δεν εννοω στο.Εννοω συντομευσεις των ρυθμισεων π.χ του wi fi αυτο που λεγεται shortcuts.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν ξερω τι εχει κανει ο τυπος εγω εχω παθει πλακα:blink:

για πρωτη φορα λειτουργουν τα παντα αψογα σε μια ice rom!

ο δε apex ειναι βουτυρο!!!

και τι δεν εχει μεσα η ρομ! απιστευες επιλογες για τα παντα...(ο τυπος εχει κανει παπαδες εδω..._)

για αλλη μια φορα να ευχαριστήσουμε και τον elthis για την πολύτιμη βοηθεια του!

φιλε να εισαι καλα!

εγω με βλεπω να αραζω εδω για αρκετο καιρο....:)

efthimi το κοκκινο που λες δεν μπορεσα να καταλαβω "που" το βλεπεις....ισως να μην καταλαβα καλα τι εννοεις!

ανοιγω τον dialer και ολα δουλευουν ρολοι...

 

ναι και εγω δεν καταλαβα ποιο ειναι αυτο το κοκκινο που βλεπει ο Ευθυμης

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω εάν δοκίμασε κανένας να περάσει Kalagas Mixed Theme και στην Goatrip_Note_ICS_2.0.1 αλλά σε εμένα δεν περνάει εάν κατάφερε κανένας κάτι ας μας πει.

Πάντως η ROM είναι όντως άπαιχτη και πολλή γρήγορη και δουλεύουν όλα όσα δοκίμασα .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω εάν δοκίμασε κανένας να περάσει Kalagas Mixed Theme και στην Goatrip_Note_ICS_2.0.1 αλλά σε εμένα δεν περνάει εάν κατάφερε κανένας κάτι ας μας πει.

Πάντως η ROM είναι όντως άπαιχτη και πολλή γρήγορη και δουλεύουν όλα όσα δοκίμασα .

 

Aπ οτι γνωριζω θα τη περασει κι ο kalagas, οποτε θα βρει λυση...;)

 

ναι και εγω δεν καταλαβα ποιο ειναι αυτο το κοκκινο που βλεπει ο Ευθυμης

 

Καποιο mod θα εχει επιλεξει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω δεν καταλαβα ποιο ειναι αυτο το κοκκινο που βλεπει ο Ευθυμης

 

Ναι πως να το καταλάβετε αφού και σε μένα μετά από το 4ο ή 5ο restart εξαφανίστηκε ως δια μαγείας!! Δεν με χάλασε λοιπόν αλλά κρίμα που δεν τράβηξα video την οθόνη της συσκευής μου να το δείτε.. Μακάρι να μην το ξαναδώ!! Όντως πολύ καλή, γρήγορη και αέρινη και η μπαταρία δείχνει να είναι στα επίπεδα όλων των ics δηλαδή πολύ καλά.. Εγώ θα την κρατήσω κάποιες μέρες μετά από τοσες μερες απανωτων flashings!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο μπαταρια πρωτες εντυπωσεις απο goatrip?Γιατι μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τη v2 του Ηλια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο μπαταρια πρωτες εντυπωσεις απο goatrip?Γιατι μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τη v2 του Ηλια...

 

Φαινεται εξισου καλη σε θεμα μπαταριας...

Νομιζω ομως οτι η AlBa by me ειναι ελαχιστα πιο smooth????

Ιδιως αν ανοιγεις settings κτλ....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται εξισου καλη σε θεμα μπαταριας...

Νομιζω ομως οτι η AlBa by me ειναι ελαχιστα πιο smooth????

Ιδιως αν ανοιγεις settings κτλ....

 

Κατά τη γνώμη μου η goa είναι ότι καλύτερο έχω δει σε ρομ σε οποιαδήποτε κινητό είχα έως σήμερα.Πραγματικά απίστευτη.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται εξισου καλη σε θεμα μπαταριας...

Νομιζω ομως οτι η AlBa by me ειναι ελαχιστα πιο smooth????

Ιδιως αν ανοιγεις settings κτλ....

 

Ναι. .η δικη σου ειναι το κατι αλλο..ιδιως και στη διαχειρηση μπαταριας...με πηρες απο την rocket v2...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου η goat είναι ότι καλύτερο έχω δει σε τομ σε οποιαδήποτε κινητό είχα έως σήμερα.Πραγματικά απίστευτη.

 

Αυτο εννοειται και ημουν ο πρωτος που το ειπα!!!

 

Απλα θα κοιταξω λιγο για αυτα τα κολληματακια, δεκατα του δευτερολεπτου που μου κανει...

 

Ναι. .η δικη σου ειναι το κατι αλλο..ιδιως και στη διαχειρηση μπαταριας...με πηρες απο την rocket v2...χαχαχα

 

Thanks...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου η goat είναι ότι καλύτερο έχω δει σε τομ σε οποιαδήποτε κινητό είχα έως σήμερα.Πραγματικά απίστευτη.

 

5405.στο antutu παρόλο το.σχετικά χαμηλό σκορ.και για μένα είναι η πιο πλήρης γρήγορη και αέρινη ρομ στο note ,

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοειται και ημουν ο πρωτος που το ειπα!!!

 

Απλα θα κοιταξω λιγο για αυτα τα κολληματακια, δεκατα του δευτερολεπτου που μου κανει...

 

 

 

Thanks...:)

 

Δεν μένει παρά να την παραμετροποιήσεις και αυτή!!!

Απλά δεν παίζεσαι φίλε ηλία και η συμβολή σου στο note να ξερεις οτι είναι καταλυτική...

Το s3 το παράγγειλες???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν μένει παρά να την παραμετροποιήσεις και αυτή!!!

Απλά δεν παίζεσαι φίλε ηλία και η συμβολή σου στο note να ξερεις οτι είναι καταλυτική...

Το s3 το παράγγειλες???

 

Ολα τα παιδια εδω ειμαστε αψογα και συνεργαζομαστε τελεια...:)

 

Οτι καλο βρισκουμε ειναι ομορφο να το μοιραζομαστε!

 

Δε ξερω καθολου για το sgiii...εχω τις επιφυλαξεις μου μιας και θελω να δω το Note με τις πραγματικες του δυνατοτητες που πιστευω ακομα δεν εχουν βγει στην επιφανεια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν μένει παρά να την παραμετροποιήσεις και αυτή!!!

Απλά δεν παίζεσαι φίλε ηλία και η συμβολή σου στο note να ξερεις οτι είναι καταλυτική...

Το s3 το παράγγειλες???

 

Τελικα την περασες την ρομ?

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

5405.στο antutu παρόλο το.σχετικά χαμηλό σκορ.και για μένα είναι η πιο πλήρης γρήγορη και αέρινη ρομ στο note ,

 

Άστα τα σκορ.Η ρομ πετάει και έχει απίστευτη παραμετροποίηση.elthis ευχαριστούμε ακόμα μια φορά που μας άνοιξες τα μάτια.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την περασες την ρομ?

Ναι και μπορώ να πω οτι πετάει...Είναι η πρώτη ics που περναω στο note και επειδή εχω και το s2 με ics εδω και καιρό μπορω να πω οτι είναι απλά απίστευτη...

Να δουμε και απο μπαταρια πως θα τα πάει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν ξερω τι εχει κανει ο τυπος εγω εχω παθει πλακα :blink:

για πρωτη φορα λειτουργουν τα παντα αψογα σε μια ice rom!

ο δε apex ειναι βουτυρο!!!

και τι δεν εχει μεσα η ρομ! απιστευες επιλογες για τα παντα...(ο τυπος εχει κανει παπαδες εδω..._)

για αλλη μια φορα να ευχαριστήσουμε και τον elthis για την πολύτιμη βοηθεια του!

φιλε να εισαι καλα!

εγω με βλεπω να αραζω εδω για αρκετο καιρο....:)

efthimi το κοκκινο που λες δεν μπορεσα να καταλαβω "που" το βλεπεις....ισως να μην καταλαβα καλα τι εννοεις!

ανοιγω τον dialer και ολα δουλευουν ρολοι...

Τι μου κανετε???? ΑΧΧΧΧ και εσυ βρε φιλε με τοσα καλα λογια με εψησες να την κουμποσω

 

EDIT: Οπως ειμαι τωρα μπαινω Mobile Odin φλασαρω Abyss / recovery / τα wipe / reboot recovery / flash rom / reboot system??

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...