Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά είναι customization στο έπακρο!!!! Και είχα βαρεθεί να μπαίνω και να σβήνω αρχεία ήχων σε κάθε rom!!! Δεν έχεις δει κάτι αλλο όσο την δουλεύεις? Εννοώ καλά τρέχει ε? Με την τελευταία πάντως alba v2 ("την πρωινή") δεν βλέπω κάποια από τα θεματάκια που είχα...:)

 

Το ΜΟΝΟ που βρήκα και θα ήθελα να ήταν αλλιώς, είναι ότι στο ξεκλείδωμα της lockscreen σου κάνει ένα animation δευτερολέπτου.Θα ήθελα να μην υπήρχε..

 

Βέβαια, μπορεί να υπάρχει κάποια ρύθμιση και για αυτό και να μην την έχω βρει...

 

Αν γνωρίζει κάποιος κατι ας πει...

 

Edit: διαβάτες λίγο τα 2 τελευταία posts παρακάτω για τον goat.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1677656

 

Εγώ θα κάνω εγγραφή στο φόρουμ του πάντως!:p

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ΜΟΝΟ που βρήκα και θα ήθελα να ήταν αλλιώς, είναι ότι στο ξεκλείδωμα της lockscreen σου κάνει ένα animation δευτερολέπτου.Θα ήθελα να μην υπήρχε..

 

Βέβαια, μπορεί να υπάρχει κάποια ρύθμιση και για αυτό και να μην την έχω βρει...

 

Αν γνωρίζει κάποιος κατι ας πει...

 

Edit: διαβάτες λίγο τα 2 τελευταία posts παρακάτω για τον goat.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1677656

 

Εγώ θα κάνω εγγραφή στο φόρουμ του πάντως!:p

 

Τώρα έβλεπα το video που ανέβασες, καλά έχει κάνει εξαιρετική δουλειά ο τύπος!!! Εντάξει δεν θέλει xda σεβαστό, θα έχει τους λόγους του..

 

Στο πόσο (%) είμαστε βρε Elthis??? Μακάρι να προλάβω αλλιώς αύριο πλέον :(

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ήδη γραμμένος αλλά είναι λίγο κομπλεξικός ο τύπος, είδε κίνηση και έκλεισε το download section! lol

Και δε μας ενημερωνες τοσο καιρο???:p

Ξερεις Γερμανικα????

Οτι νεο εχει να το λες!!!!!!!lol

 

ειστε ετοιμοι???????????

 

Ορμηξτε!!!!!!!!!!!!!!!!!lol

 

http://www.wuala.com/elthis/Documents/Goatrip_Note_ICS_2.0.1_XXLPY.zip/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και δε μας ενημερωνες τοσο καιρο???:p

Ξερεις Γερμανικα????

Οτι νεο εχει να το λες!!!!!!!lol

 

ειστε ετοιμοι???????????

 

Ορμηξτε!!!!!!!!!!!!!!!!!lol

 

http://www.wuala.com/elthis/Documents/Goatrip_Note_ICS_2.0.1_XXLPY.zip/

 

:yahoo::clap::dance::up::shoot::whip::thanks:

 

H εγκατάσταση με το γνωστό κερνελ και μετά wipes ;etsi;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

:yahoo::clap::dance::up::shoot::whip::thanks:

 

H εγκατάσταση με το γνωστό κερνελ και μετά wipes ;etsi;

 

Ακριβώς! Ηλία έχεις MD5??

Link to comment
Share on other sites

:yahoo::clap::dance::up::shoot::whip::thanks:

 

H εγκατάσταση με το γνωστό κερνελ και μετά wipes ;etsi;

 

Αχ τι μας κάνετε ρε παιδιά και δεν είμαι σπίτι να φλασαρω...

Πααααααα

Θα ταξιδέψω την άλλη βδομάδα και θέλω μια ρομ σταθερή κτλ κτλ κτλ...

Αν βρείτε όσοι την βάλετε ότι κάτι δεν πάει καλά κτλ ενημερώστε..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Ηλία έχεις MD5??

 

Όχι γιατί μόλις έφυγα.

Όμως το wuala δε μου έχει δημιουργήσει τέτοια προβλήματα!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί μόλις έφυγα.

Όμως το wuala δε μου έχει δημιουργήσει τέτοια προβλήματα!

 

Μόλις πέρασα rom και ετοιμάζομαι να φλασάρω... ενημερώνω!!!

 

Edit: Το link είναι μια χαρά τώρα βλέπω το animation της Rom και περιμένω την πρώτη φόρτωση... Είμαι κομπλέ αρχίζω και στήνω... Περιμένετε λίγο στην αρχή όσοι δεν ξέρετε γερμανικά να κάνει τα δικά του και μετά το γνώριμο περιβάλλον της πρώτης εγκατάστασης!!!

 

Είναι πολύ καλή και έχει από ρυθμίσεις ότι σου κατέβει!!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλάσαρα τον Αβυσσ και έκανα reboot recovery αλλά δεν μου βγάχει το recovery που θυμαμαι αλλά ένα με κόκκινα γράμματα.Σωστό είναι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλάσαρα τον Αβυσσ και έκανα reboot recovery αλλά δεν μου βγάχει το recovery που θυμαμαι αλλά ένα με κόκκινα γράμματα.Σωστό είναι;

 

Πως τον πέρασες? Δεν είδες καθόλου να λέει abyss kernel? μήπως είναι ο red pill? Αν τον έχεις σε zip ξανακάνε από recovery ένα install και θα είσαι σίγουρος :happy:

 

ΤΟ μόνο μείον οπτικά είναι που έχει μια λευκή γραμμή πάνω από το notification...δεν ξέρω αν μπορεί να φύγει κάπως ? Τώρα έγινε πράσινη η γραμμή μετά από restart..

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλάσαρα τον Αβυσσ και έκανα reboot recovery αλλά δεν μου βγάχει το recovery που θυμαμαι αλλά ένα με κόκκινα γράμματα.Σωστό είναι;

 

μαλλον πρεπει να κατεβασες την v3.9 redpill

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Πως τον πέρασες? Δεν είδες καθόλου να λέει abyss kernel? μήπως είναι ο red pill? Αν τον έχεις σε zip ξανακάνε από recovery ένα install και θα είσαι σίγουρος :happy:

 

ΤΟ μόνο μείον οπτικά είναι που έχει μια λευκή γραμμή πάνω από το notification...δεν ξέρω αν μπορεί να φύγει κάπως ? Τώρα έγινε πράσινη η γραμμή μετά από restart..

 

Αυτό φεύγει από τις ρυθμίσεις του dev της μπαταρίας...;)

 

Το animation μετά από ξεκλείδωμα φεύγει βρε παιδιά;;;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φεύγει από τις ρυθμίσεις του dev της μπαταρίας...;)

 

Το animation μετά από ξεκλείδωμα φεύγει βρε παιδιά;;;;;

 

Α στο καλό τώρα κατάλαβα τι είναι!!!! Jesus!!! Σε εμένα δεν έχει animation... ή εννοείς αυτό που δείχνει να κινείται προς τα δεξιά όλη η οθόνη κλειδώματος?

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Πως τον πέρασες? Δεν είδες καθόλου να λέει abyss kernel? μήπως είναι ο red pill? Αν τον έχεις σε zip ξανακάνε από recovery ένα install και θα είσαι σίγουρος :happy:

 

ΤΟ μόνο μείον οπτικά είναι που έχει μια λευκή γραμμή πάνω από το notification...δεν ξέρω αν μπορεί να φύγει κάπως ? Τώρα έγινε πράσινη η γραμμή μετά από restart..

 

μαλλον πρεπει να κατεβασες την v3.9 redpill

 

Αυτός είναι αλλά κάνει ,έτσι δεν έιναι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Α στο καλό τώρα κατάλαβα τι είναι!!!! Jesus!!! Σε εμένα δεν έχει animation... ή εννοείς αυτό που δείχνει να κινείται προς τα δεξιά όλη η οθόνη κλειδώματος?

 

Αυτό εννοεί, Ηλία με μια γρήγορη ματιά δεν βρήκα πως βγαίνει, έχω την εντύπωση πως δεν υπάρχει ρύθμιση γι'αυτό και στο Γερμανικό φορουμ δεν βρήκα κάτι σχετικό

Link to comment
Share on other sites

μολις κατεβηκε

Ηλια ενωσες την 2 με την 2.0.1 update??

εβαλες μεσα κ τον Goatrip_TW5_SGSIII_Port_Note_Final_mit Scrolling_Wallpaper ??

ωραια ξεκιναμε να την περασουμε

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι αλλά κάνει ,έτσι δεν έιναι;

Εγώ χρησιμοποιώ τον AbyssNotekernel42CWTouchOriginalLogo

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοεί, Ηλία με μια γρήγορη ματιά δεν βρήκα πως βγαίνει, έχω την εντύπωση πως δεν υπάρχει ρύθμιση γι'αυτό και στο Γερμανικό φορουμ δεν βρήκα κάτι σχετικό

 

Βγαίνει από τις ρυθμίσεις, goatrip settings, GoA Settings, batteriebar, Show battery bar και το απενεργοποιείς!

 

ΤΟ κόκκινο πλαίσιο που εμφανίζεται σε όλη την οθόνη περιμετρικά όταν πατάμε πχ νουμερα για κλήσεις πως φεύγει???

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να μια εμπειρια ακομα,ειμαι σε cm9 nightly εχω στην ιντερναλ μνημη την alba του Ηλια v2 την νεα ρομ απο τον γερμανο την midnote 1.4.2 απο τον maxicet την paranoandroid v1 και την τελευταια cm9 μπαινω σε ρεκοβερι φλασαρω abysskernel v4.2 απο ρεκοβερι οχι με mobile odin(το εχω κανει αρκετες φορες) και κανω απο advance reboot σε recovery mode ολα καλα μεχρι εδω μπουταρει το τλφ και αφου κανω ολα τα wipe twice προσπαθω να φλασαρω την ρομ του γερμανου που εδωσε ο Ηλιας αποτελεσμα installation aborded το ιδιο με ολες τις αλλες ρομ,εχω παθει πλακα σε καμμια ρομ δεν μπορει να γινει εγκατασταση,ξεχασα να αναφερω οτι εχω κανει checksum σε ολες τις αλλες εκτος του γερμανου,η μονη τελικα που εγκατασταθηκε ΕΥΤΥΧΩΣ ηταν η CM9 Nightly δεν ξερω τι εχει γινει καμμια συμβουλη ρε παιδια δεν ξερω τι αλλο να πω...:worry:
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει από τις ρυθμίσεις, goatrip settings, GoA Settings, batteriebar, Show battery bar και το απενεργοποιείς!

 

ΤΟ κόκκινο πλαίσιο που εμφανίζεται σε όλη την οθόνη περιμετρικά όταν πατάμε πχ νουμερα για κλήσεις πως φεύγει???

 

Όχι αυτό βρε μπλέξαμε τα μπούτια μας :lol: Αφού αυτό εσύ ρωτούσες πως βγαίνει και σου λέει ο Ηλίας μέσα από τα Goa settings.

 

Αυτό που όταν ξεκλειδώνεις δείχνει να φεύγει όλη η οθόνη δεξιά και μετά αριστερά λέει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό βρε μπλέξαμε τα μπούτια μας :lol: Αφού αυτό εσύ ρωτούσες πως βγαίνει και σου λέει ο Ηλίας μέσα από τα Goa settings.

 

Αυτό που όταν ξεκλειδώνεις δείχνει να φεύγει όλη η οθόνη δεξιά και μετά αριστερά λέει.

 

Νόμιζα ότι δεν το έβρισκες (αν και μου έκανε εντύπωση να μην το βρίσκεις..)... ναι τα μπλέξαμε! Κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό με το κλείδωμα όπως και το άλλο που έγραψα με το κόκκινο πλαίσιο... κατά τα άλλα είμαστε πολύ καλά!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

μια φωτοβολιδα τελικα στο χda μας οδήγησε σε κάτι πραγματικά κάλο !!! την περασα φαινεται διαφορετική απο της υπόλοιπες , χωρις να υστερεί σε τιποτα , το αντίθετο θα έλεγα .

 

με βλέπω να μένω με αυτή :lol: !!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τον AbyssNotekernel42CWTouchOriginalLogo

 

Κάνει ,γιατί δεν το brikara:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να μια εμπειρια ακομα,ειμαι σε cm9 nightly εχω στην ιντερναλ μνημη την alba του Ηλια v2 την νεα ρομ απο τον γερμανο την midnote 1.4.2 απο τον maxicet την paranoandroid v1 και την τελευταια cm9 μπαινω σε ρεκοβερι φλασαρω abysskernel v4.2 απο ρεκοβερι οχι με mobile odin(το εχω κανει αρκετες φορες) και κανω απο advance reboot σε recovery mode ολα καλα μεχρι εδω μπουταρει το τλφ και αφου κανω ολα τα wipe twice προσπαθω να φλασαρω την ρομ του γερμανου που εδωσε ο Ηλιας αποτελεσμα installation aborded το ιδιο με ολες τις αλλες ρομ,εχω παθει πλακα σε καμμια ρομ δεν μπορει να γινει εγκατασταση,ξεχασα να αναφερω οτι εχω κανει checksum σε ολες τις αλλες εκτος του γερμανου,η μονη τελικα που εγκατασταθηκε ΕΥΤΥΧΩΣ ηταν η CM9 Nightly δεν ξερω τι εχει γινει καμμια συμβουλη ρε παιδια δεν ξερω τι αλλο να πω...:worry:

 

edit μπαινω σε ρεκοβερι απο CM9NIGHTLY για να δω τι παιζει κανω εγκατασταση την pararoandroid v1 και τωρα μου την φλασαρε κανονικα,μηπως επρεπε να μπω σε κανονικο ρεκοβερι απο cm να κανω ολα τα wipe και μετα εγκατασταση την ρομ του γερμανου λεω μηπως υπαρχει προβλημα μεταξυ cm και abysskernel?

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...