Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω ένα και μοναδικό θέμα που θέλω βοήθεια.. Δεν μου ανοίγει το google play! Στην αρχή νόμισα ότι ότι έφταιγε ο apex launcher αλλά δοκίμασα και με nova και τον TW αλλά δεν ανοίγει το ρημάδι!! Any ideas??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω ένα και μοναδικό θέμα που θέλω βοήθεια.. Δεν μου ανοίγει το google play! Στην αρχή νόμισα ότι ότι έφταιγε ο apex launcher αλλά δοκίμασα και με nova και τον TW αλλά δεν ανοίγει το ρημάδι!! Any ideas??

 

google play εννοείς το μαρκετ ετσι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια pls. ημουν σε ics criscelo. Φλασαρα με τον abyss apo cwm κανω reboot για να φλασαρω την ics alba και το cwm δεν ανταποκρίνεται, δειχνει το μενου (εκδοση: 5.8.1.5) αλλα συνεχεια κλεινει και ανοιγει, μολις παταω volume down για να επιλεξω, πηγαινει ενα σκαλι κατω αλλα μεχρι εκει, μετα κολλαει. Τι εκανα λαθος? δεν μπορω να κανω τπτ ετσι. Η μονη λυση μεσω odin τωρα? και ειχα 0 counter :(
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια pls. ημουν σε ics criscelo. Φλασαρα με τον abyss apo cwm κανω reboot για να φλασαρω την ics alba και το cwm δεν ανταποκρίνεται, δειχνει το μενου (εκδοση: 5.8.1.5) αλλα συνεχεια κλεινει και ανοιγει, μολις παταω volume down για να επιλεξω, πηγαινει ενα σκαλι κατω αλλα μεχρι εκει, μετα κολλαει. Τι εκανα λαθος? δεν μπορω να κανω τπτ ετσι. Η μονη λυση μεσω odin τωρα? και ειχα 0 counter :(

 

Κι εγώ το έχω πάθει παλαιότερα.το cwm φταίει.

Μια φορά μου ξεκόλλησε μόνο του και την άλλη πέρασα pterooted από Odin.

Και προσωπική μου άποψη είναι ότι πρέπει να αρχίσετε από εκεί πι τάρα να περάσετε abyss kernel.

Prerooted firmware μέσω Odin-cf root kernelμέσω mobile Odin-recovery-full wipe-full wipe again-install Alba.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

google play εννοείς το μαρκετ ετσι?

 

Ναι ακριβως

 

 

παιδια μια βοηθεια pls. ημουν σε ics criscelo. Φλασαρα με τον abyss apo cwm κανω reboot για να φλασαρω την ics alba και το cwm δεν ανταποκρίνεται, δειχνει το μενου (εκδοση: 5.8.1.5) αλλα συνεχεια κλεινει και ανοιγει, μολις παταω volume down για να επιλεξω, πηγαινει ενα σκαλι κατω αλλα μεχρι εκει, μετα κολλαει. Τι εκανα λαθος? δεν μπορω να κανω τπτ ετσι. Η μονη λυση μεσω odin τωρα? και ειχα 0 counter :(

 

Θα σου πω κάτι αστείο αλλά μου συνέβη πρόσφατα.. Μήπως είναι με λειτουργία αφής το μενού και εσύ δοκιμάζεις με τα πλήκτρα του ήχου??

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια pls. ημουν σε ics criscelo. Φλασαρα με τον abyss apo cwm κανω reboot για να φλασαρω την ics alba και το cwm δεν ανταποκρίνεται, δειχνει το μενου (εκδοση: 5.8.1.5) αλλα συνεχεια κλεινει και ανοιγει, μολις παταω volume down για να επιλεξω, πηγαινει ενα σκαλι κατω αλλα μεχρι εκει, μετα κολλαει. Τι εκανα λαθος? δεν μπορω να κανω τπτ ετσι. Η μονη λυση μεσω odin τωρα? και ειχα 0 counter :(

 

Άν κατάλαβα καλά, άφησες να μπουτάρει το τηλ.;;; Δεν έπρεπε...reboot recovery κάνουμε και ξαναφλασάρουμε...

Link to comment
Share on other sites

ρε efthimis31 δεν φλασαρεις λεω εγω το στοκ παγωτο με cf root να βρεις την υγεία σου???:)

εγω δεν νομιζω να το πειράξω ξανα παντως..

ετσι οπως το εχω στήσει τωρα δυσκολα θα με συγκινήσει καποια custom rom...

τελος παντων θελεις να το απεγκαταστήσεις τελειως και να δω αν εχω το apk του original market να στο στειλω να το βαλεις παλι με root explorer και ολα τα σχετικα??

(πριν κανεις τιποτα περιμενε να το τσεκαρω...)

Link to comment
Share on other sites

ρε efthimis31 δεν φλασαρεις λεω εγω το στοκ παγωτο με cf root να βρεις την υγεία σου???:)

εγω δεν νομιζω να το πειράξω ξανα παντως..

ετσι οπως το εχω στήσει τωρα δυσκολα θα με συγκινήσει καποια custom rom...

τελος παντων θελεις να το απεγκαταστήσεις τελειως και να δω αν εχω το apk του original market να στο στειλω να το βαλεις παλι με root explorer και ολα τα σχετικα??

(πριν κανεις τιποτα περιμενε να το τσεκαρω...)

 

Αν μπορείς στείλτο!! Ναι έτσι σκεφτόμουν να κάνω απεγκατασταση και ίσως να περάσω απο πάνω την ρομ γιατί μπερδεύτηκε μάλλον το restore της εφαρμογής με την στοκ αντίστοιχα εφαρμογή.. Δεν φταίει η ρομ αλλά μάλλον εγώ!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς στείλτο!! Ναι έτσι σκεφτόμουν να κάνω απεγκατασταση και ίσως να περάσω απο πάνω την ρομ γιατί μπερδεύτηκε μάλλον το restore της εφαρμογής με την στοκ αντίστοιχα εφαρμογή.. Δεν φταίει η ρομ αλλά μάλλον εγώ!!

 

εισαι τυχερος...το εχω στην επιφάνεια εργασίας μου...:)

ειναι το apk του ΜΑΡΚΕΤ οχι του play αλλα θα στο κανει update...(τουλάχιστον σε GB δούλευε...)

ακου λιγο πριν το βγαλεις τελειως κρατα ενα μπακ απ απο το τιτανιουμ..μετα βγαλτο..

το αρχειο που θα σε στειλω με root explorer το βαζεις system κτλ(τα ξερεις αυτα μπλα μπλα μπλα :)...)..

αν τα κανουμε θαλασσα...περνα την στοκ μετα προλαβαίνεις...:lol::lol:

δωσε μου λιγα λεπτα και στο ανεβαζω οκ??:)

 

εδω ειναι...

https://rapidshare.com/files/3289861066/Vending.apk

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

εισαι τυχερος...το εχω στην επιφάνεια εργασίας μου...:)

ειναι το apk του ΜΑΡΚΕΤ οχι του play αλλα θα στο κανει update...(τουλάχιστον σε GB δούλευε...)

ακου λιγο πριν το βγαλεις τελειως κρατα ενα μπακ απ απο το τιτανιουμ..μετα βγαλτο..

το αρχειο που θα σε στειλω με root explorer το βαζεις system κτλ(τα ξερεις αυτα μπλα μπλα μπλα :)...)..

αν τα κανουμε θαλασσα...περνα την στοκ μετα προλαβαίνεις...:lol::lol:

δωσε μου λιγα λεπτα και στο ανεβαζω οκ??:)

 

εδω ειναι...

https://rapidshare.com/files/3289861066/Vending.apk

 

Α να είσαι καλά!! Περνάω system/apps και δίνω δικαιώματα read/write σωστά?? ΟΚ κάνω τα υπόλοιπα :)

 

Edit!! Βρηκα το apk και το πέρασα όλα μια χαρά είναι έτοιμος!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Α να είσαι καλά!! Περνάω system/apps και δίνω δικαιώματα read/write σωστά?? ΟΚ κάνω τα υπόλοιπα :)

 

Edit!! Βρηκα το apk και το πέρασα όλα μια χαρά είναι έτοιμος!!

 

το apk που σου εστειλα ειναι το μαρκετ! κρατησε το καλου καλου ποτε δεν ξερεις...;)

το βαζεις με τον τροπο που λες και μετα αναβαθμίζεται σε play...

αφου τα κατάφερες χαιρομαι...:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος . Έχω την alpha. Πως μπορω να βάλω την custom ics. Φοβάμαι ότι θα το κανω τούβλο. Ευχαριστώ.

 

περνα μια custom rom...GB ΜΕ PC ODIN ρουτaρε την και μετα περνα παγωτο....

Link to comment
Share on other sites

, αυτό που κάνω συνέχεια , περνάω abys kernel α

πό cwm , advance reboot recovery , wipe data cache dalvik , μετά φλασαρεις την ρομ κάνεις reboot , αν σου κολλήσει στο μπουτ βγάζεις μπαταρία ξανά ανοίγεις και είσαι κομπλέ.

Λουκούμι μου φαίνεται η άλμπα !

Link to comment
Share on other sites

περνα μια custom rom...GB ΜΕ PC ODIN ρουτaρε την και μετα περνα παγωτο....

 

Εγω που δεν εχω μπροστα μου pc αν περασω oficial rooted gb με mobe odin και μετα παγωτο alba? Θα τρεχω βραδιατικα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν εχω μπροστα μου pc αν περασω oficial rooted gb με mobe odin και μετα παγωτο alba? Θα τρεχω βραδιατικα;

 

Εγώ πέρασα με mobile odin τη stock ics μαζί με cf kernel και είμαι μια χαρά και ρουταρισμένος! (Ήμουν σε CM9)

 

Ανακοίνωση:

 

Αν κάποιος έχει την Official ICS XXLPY rooted τότε δοκιμάστε το Mixed Theme για το ICS...

 

Κάντε ένα Nandroid Backup πρώτα...

 

Είναι για την εφαρμογή ZipThemer και όχι για φλασάρισμα κατευθείαν...(οδηγίες για το ZipThemer υπάρχουν στο Thread του Mixed Theme ΕΔΩ)...

 

Πείτε μου αν όλα δουλέυουν καλά...

 

Kατέβασμα:

Kalagas_Mixed_Theme_ICS_ZipThemer_v1.0.zip

MD5: 47903B358138AAADE0EDC564BB8E2C99

 

Φίλε kalagas δεν το κάνει εγκατάσταση το θέμα σου (instalation aborted). Και εμένα μου έκανε αυτά που σου έγραψε το παλικάρι στο thread σου στους Xda...

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος περασε την alba τι διαφορές έχει από την στοκ?? Έκαναν τίποτα ή απλά είναι μια prerooted? Πάντως είναι βούτυρο.. Όλα αυτά που βλέπαμε στις διάφορες ics που κυκλοφόρησαν εδώ είναι άψογα και όντως πάει σφαίρα ο opera!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα πραγμα εχω να πω για την πολυαναμενομενη ics απο τη samsung.Tragic

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kalagas δεν το κάνει εγκατάσταση το θέμα σου (instalation aborted). Και εμένα μου έκανε αυτά που σου έγραψε το παλικάρι στο thread σου στους Xda...

 

Για ξαναδοκίμασε, το ξανα ανέβασα...

 

Download:

Kalagas_Mixed_Theme_ICS_ZipThemer_v1.0.zip

MD5: 3457135CFB91F1B0611FE72A6AA323E7

 

Εγω ενα πραγμα εχω να πω για την πολυαναμενομενη ics απο τη samsung.Tragic

Γιατί έτσι??? Από ότι διαβάζω στο xda είναι πολύ ευχαριστημένοι όσοι την χρησιμοποιούν...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα πραγμα εχω να πω για την πολυαναμενομενη ics απο τη samsung.Tragic

 

Το σε χάλασε? Το UI? Καλημερα και Χρόνια Πολλά ;)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα πραγμα εχω να πω για την πολυαναμενομενη ics απο τη samsung.Tragic

 

Από ποια άποψη? (Ελπίζω να μην μας πεις και εσύ ότι δεν άλλαξε το UI :lol:) Από χθες που την παίζω μόνο θετικά έχω να πω..

Link to comment
Share on other sites

Για ξαναδοκίμασε, το ξανα ανέβασα...

 

Download:

Kalagas_Mixed_Theme_ICS_ZipThemer_v1.0.zip

MD5: 3457135CFB91F1B0611FE72A6AA323E7

 

 

Γιατί έτσι??? Από ότι διαβάζω στο xda είναι πολύ ευχαριστημένοι όσοι την χρησιμοποιούν...

 

Την σελίδα δεν μου την ανοίγει καθόλου από το τηλέφωνο. Θα το κατεβάσω απο το pc το μεσημέρι και θα ενημερώσω...

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

περνα μια custom rom...GB ΜΕ PC ODIN ρουτaρε την και μετα περνα παγωτο....

Ευχαριστώ για την βοήθεια σου. Αλλα με την διαδικασία αυτή δεν έχω root, υπάρχει κάποιος τρόπος να κανω root τώρα που είμαι στην stock με stock kernel ?

Αν το ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει.

 

Παιδιά στο s note σας λειτουργεί ο μαθηματικός τύπος? κανω κάτι λάθος?

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Οντως υπαρχει προβλημα με το root access στο system.

Περασα τη prerooted deox αλλα δεν εχω full root.

Περασα cf kernel με mobile odin, παλι τα ιδια...

 

Εχω δει παρομοια προβληματα και στην AlBa.

 

Γνωριζει κανεις που ειναι το προβλημα???

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...