Jump to content

Ειδήσεις


Avior
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εχω τη μαρτυρια μονο ενος ατομου , κανω edit στο ζητημα και θα παρακαλουσα και τους geofil και hydro να κανουν το ιδιο

Ευχαριστω και συγγνωμη για την οποια αναστατωση

Εαν εχω κατι νεοτερο και διασταυρωμενο θα επανερθω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

edit

Πέρα του ότι τέτοια εντολή από την νομαρχία παραείναι κουφή, δεν ακούστηκε τίποτα τέτοιο στις ειδήσεις. Θα ήταν πρώτη είδηση αν συνέβαινε. Μάλλον δεν φταίει η κουνιάδα σου αλλά το "ράδιο αρβύλα".

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω τη μαρτυρια μονο ενος ατομου , κανω edit στο ζητημα και θα παρακαλουσα και τους geofil και hydro να κανουν το ιδιο

Ευχαριστω και συγγνωμη για την οποια αναστατωση

Εαν εχω κατι νεοτερο και διασταυρωμενο θα επανερθω.

 

γινει δεν γινει τελικα το θεμα τωρα ειναι να μην μεταναστευσει ο σεισμος και παει προς τα κατω στα θηρια και εχουμε αλλα μετα...

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία λέμε...Μέρες που είναι δεν παίζουμε με αυτά τα πράγματα,πόσο μάλλον με φήμες η διαδόσεις.
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω τη μαρτυρια μονο ενος ατομου , κανω edit στο ζητημα και θα παρακαλουσα και τους geofil και hydro να κανουν το ιδιο

Ευχαριστω και συγγνωμη για την οποια αναστατωση

Εαν εχω κατι νεοτερο και διασταυρωμενο θα επανερθω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω τη μαρτυρια μονο ενος ατομου , κανω edit στο ζητημα και θα παρακαλουσα και τους geofil και hydro να κανουν το ιδιο

Ευχαριστω και συγγνωμη για την οποια αναστατωση

Εαν εχω κατι νεοτερο και διασταυρωμενο θα επανερθω.

To σεβάστηκα. Αλλά την επόμενη φορά κάτι σαν αυτό, διαστάυρωσέ το πριν το γράψεις. Καταλαβαίνεις τον κίνδυνο.

Αν και βασικά θα έπρεπε μόνος σου να σκεφτείς ότι καμία νομαρχία στην ελλάδα δεν πρόκειται να δώσει ποτέ τέτοια εντολή.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μηνύματα που αφορούσαν τις συνέπειες μιας πιθανής εμπλοκής της Ελλάδας σε πιθανή στρατιωτική επιχείρηση εναντίον του Ιράν μεταφέρθηκαν εδώ.

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πηγή:

http://news.pathfinder.gr/world/news/303248.html

ΕRΤ3.GR

2/4 | 09:51, ανανέωση: 2/4 | 16:30

 

"Η Μακεδονία (ΦΥΡΟΜ) τελεί υπό κατοχή" (!), διατυμπανίζει ανιστόρητος βουλευτής του κοινοβουλίου της Νέας Νότιας Ουαλίας

 

http://www.neoskosmos.com.au/060403/nk/images/omogeneia_03.jpg

Ο Αυστραλός "ανθρωπιστής" και πρόεδρος πολιτικού κόμματος κ.Πίτερ Μπριν

 

Ενας ανιστόρητος βουλευτής του κοινοβουλίου της Νέας Νότιας Ουαλίας θεωρείται βέβαιο ότι θα προκαλέσει την οργή της ομογένειας με τους ισχυρισμούς που διατύπωσε στο κοινοβούλιο όπου υποστήριξε ότι "η Ελλάδα μαζί με την Σερβία, την Βουλγαρία και την Αλβανία διαμέλισαν την Μακεδονία". Πρόκειται για τον Πίτερ Μπριν ο οποίος ίδρυσε το Κόμμα Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων και θεώρησε καθήκον του να θέσει θέμα ανθρωπίνων δικαιωμάτων στο πολιτειακό κοινοβούλιο.

 

Όπως αποκαλύπτει όμως η εφημερίδα Neos Kosmos English Edition ο κ. Μπριν προέβη σε ανιστόρητους ισχυρισμούς υποστηρίζοντας ουσιαστικά ότι "η Μακεδονία τελεί υπό κατοχή".

 

"Ιδιαίτερα η Ελλάδα" σημείωσε, " και σε λιγότερο βαθμό η Βουλγαρία και η Αλβανία εξακολουθούν να υποστηρίζουν πως δεν υπάρχει Μακεδονία και Μακεδόνες. Μάλιστα για να ικανοποιηθεί η Ελλάδα αρκετές χώρες, ανάμεσά τους και η Αυστραλία στερούν το δικαίωμα στους Μακεδόνες να αυτοπροσδιορίζονται. Κάθε φορά που κάποιος γράφει σε επίσημο έγγραφο ως χώρα καταγωγής του την Μακεδονία, οι αυστραλιανές αρχές το αλλάζουν σε FYROM".

 

Οι "Σλαβομακεδόνες"

Ο ίδιος βουλευτής κατηγόρησε τις αυστραλιανές αρχές που από το 1994 επίσημα χαρακτηρίζουν τους καταγόμενους από την ΠΓΔ της Μακεδονίας ως "Σλαβομακεδόνες". "Αυτό", είπε, "αποτελεί βάναυση καταπίεση ανθρωπίνων δικαιωμάτων που πρέπει να καταδικαστεί από μια χώρα που υπερηφανεύεται για την πολιπολιτισμική πολιτική της, όπως η Αυστραλία".

 

Ο κ. Μπριν υπογράμμισε ότι οι Αυστραλοί που κατάγονται από την FYROM θα πρέπει να έχουν το δικαίωμα να αυτπροσδιορίζονται και θεωρούν προσβλητικό να αποκαλείται η χώρα τους FYROM και οι ίδιοι "Σλαβομακεδόνες".

Link to comment
Share on other sites

Γιατι συνεχιζουμε να ασχολουμεστε με τετοια νουφαρα ακομα δεν μπορω να το καταλαβω... Σε λιγο θα μας πει οτι ο Elvis ειναι ακομα ζωντανος και απηχθει απο εξωγηινους! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι συνεχιζουμε να ασχολουμεστε με τετοια νουφαρα ακομα δεν μπορω να το καταλαβω... Σε λιγο θα μας πει οτι ο Elvis ειναι ακομα ζωντανος και απηχθει απο εξωγηινους! :lol:

πλακα πλακα αυτο που λες το υποστιριζουν αρκετοι - εξυπνοι- αμερικανοι, Lol

Link to comment
Share on other sites

Ο αυστραλός ζει ακόμα;;;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετέφερα τα μηνύματα για τις αλλαγές στον ΚΟΚ σε νέο θέμα στο cars & bikes,οπότε μπορεί να συνεχιστεί η συζήτηση εδώ πλέον:

Νέος Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας

Link to comment
Share on other sites

Έληξε το δημοψηφισμα στο Μαυροβούνια σχετικά με την ανεξαρτησία του.

Με 55,6% υπέρ του ΝΑΙ το Μαυροβούνιο αποτέλει πλέον ανεξάρτητο κράτος.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έληξε το δημοψηφισμα στο Μαυροβούνια σχετικά με την ανεξαρτησία του.

Με 55,6% υπέρ του ΝΑΙ το Μαυροβούνιο αποτέλει πλέον ανεξάρτητο κράτος.

Aυξάνονται λοιπόν οι συμμαχίες των πρώην Γιουγκοσλαβιών... Τα 12άρια θα δίνουν και θα παίρνουν στη Γιουροβίζιον... :whistle: :p

 

BTW το 55% ήταν το όριο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 55.Οριακά περάσανε το πλαφόν της ευρωπαικης ένωσης

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα πάει μπροστά το Μαυροβούνιο όταν αυτοί που θέλουν να παραμείνουν στην ένωση με τη Σερβία είναι σχεδόν όσοι και αυτοί που θέλουν το διαχωρισμό τους;:worry: Δεν θα έπρεπε το όριο να είναι παραπάνω από 55%;:confused: Ίσως 60-70%;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 55.Οριακά περάσανε το πλαφόν της ευρωπαικης ένωσης

Εσύ που τους ζεις φίλε, τίθεται θέμα αναξιοπιστίας, βίας και νοθείας στα αποτελέσματα; Τι λένε εκεί; Συμφωνώ με τον Επίκουρο. Το ποσοστό θα έπρεπε να είναι πολύ υψηλότερο... Πρόκειται για ιστορική απόφαση. Το 55% είναι ελάχιστο...

Link to comment
Share on other sites

Δρομολογημένη από καιρό η απόσχιση του Μαυροβουνίου.

Και σειρά έχει φυσικά η πλήρης αυτονομία του Κοσσόβου.

Link to comment
Share on other sites

Δρομολογημένη από καιρό η απόσχιση του Μαυροβουνίου.

Και σειρά έχει φυσικά η πλήρης αυτονομία του Κοσσόβου.

Αυτό θα πει διάλυση έτσι; Θυμάμαι παλιά λέγαμε Γιουγκοσλαβία και ήταν φόβητρο. Αν έμενε όπως ήταν, θα ήταν υπερδύναμη, μετά από Γερμανία, Γαλλία στην Ευρώπη... Τώρα πόσοι γίναν; Σκόπια, Σερβία, Μαυροβούνιο, Κροατία, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σλοβενία. 6 χώρες! Και λες ότι έπεται και συνέχεια! Αυτά είναι... :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πει διάλυση έτσι; Θυμάμαι παλιά λέγαμε Γιουγκοσλαβία και ήταν φόβητρο. Αν έμενε όπως ήταν, θα ήταν υπερδύναμη, μετά από Γερμανία, Γαλλία στην Ευρώπη... Τώρα πόσοι γίναν; Σκόπια, Σερβία, Μαυροβούνιο, Κροατία, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σλοβενία. 6 χώρες! Και λες ότι έπεται και συνέχεια! Αυτά είναι... :w00t:

Kαι μάλιστα το '91 οι Σλοβένοι είχαν λυσσάξει να ενωθούνε με την Αυστρία, και να γίνουν το 17ο (νομίζω για το νούμερο) ομόσπονδο κρατίδιό της.

Τι να πεις;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πει διάλυση έτσι; Θυμάμαι παλιά λέγαμε Γιουγκοσλαβία και ήταν φόβητρο. Αν έμενε όπως ήταν, θα ήταν υπερδύναμη, μετά από Γερμανία, Γαλλία στην Ευρώπη... Τώρα πόσοι γίναν; Σκόπια, Σερβία, Μαυροβούνιο, Κροατία, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σλοβενία. 6 χώρες! Και λες ότι έπεται και συνέχεια! Αυτά είναι... :w00t:

Προφανώς είχαν καλό σκοπό οι Γαλλογερμανοί και λοιποί. Για να έχουν και αυτοί οι φουκαράδες 12άρια στην Γιουροβίζιον. Όπως είπες και εσύ παραπάνω:) .

Link to comment
Share on other sites

Kαι μάλιστα το '91 οι Σλοβένοι είχαν λυσσάξει να ενωθούνε με την Αυστρία, και να γίνουν το 17ο (νομίζω για το νούμερο) ομόσπονδο κρατίδιό της.

Τι να πεις;

Δεν νομίζω ότι επιθυμούσαν πραγματικά κάτι τέτοιο. Παρόλο που νιώθουν πιο κοντά στους Αυστριακούς/Γερμανούς παρά στους σλάβους της πρώην Γιουγκοσλαβίας.

Link to comment
Share on other sites

Δε τίθεται θεμα νοθείας στο δημοψήφισμα αν και η αντίπερα όχθη ζητάει επανακαταμέτρηση των ψήφων. Κρίμα παντως...

Όπως αναφέρθηκε παραπάνω τέλος πλέον η Γιουγκοσλαβία.

Σειρά ίσως έχει το Κόσσοβο αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά στην συγκεκριμενη περίπτωση καθώς Κόσσοβο και Μετόχια αποτελούσαν περιοχή του Σερβικού βασιλείου εδω και αιώνες.Θεωρούν οτι απο κει ξεκινά η ιστορία τους και δε θα το αφησουν να πάει έτσι.

 

Παρολαυτά αν έχουμε ανεξαρτησία και στην περίπτωση του Κοσσόβου ακολουθεί η Rebublika Sprspa στην Βοσνία είτε για ανεξαρτησία είτε για ένωση με την "μαμά" Σερβία.

χαμός στα Βαλκάνια και δε ξέρω αν είναι για καλό ή για κακό.Οι μόνοι πο βολευονται στην τελική είναι οι Αλβανοί.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δε τίθεται θεμα νοθείας στο δημοψήφισμα αν και η αντίπερα όχθη ζητάει επανακαταμέτρηση των ψήφων. Κρίμα παντως...

Όπως αναφέρθηκε παραπάνω τέλος πλέον η Γιουγκοσλαβία.

Σειρά ίσως έχει το Κόσσοβο αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά στην συγκεκριμενη περίπτωση καθώς Κόσσοβο και Μετόχια αποτελούσαν περιοχή του Σερβικού βασιλείου εδω και αιώνες.Θεωρούν οτι απο κει ξεκινά η ιστορία τους και δε θα το αφησουν να πάει έτσι.

 

Παρολαυτά αν έχουμε ανεξαρτησία και στην περίπτωση του Κοσσόβου ακολουθεί η Rebublika Sprspa στην Βοσνία είτε για ανεξαρτησία είτε για ένωση με την "μαμά" Σερβία.

χαμός στα Βαλκάνια και δε ξέρω αν είναι για καλό ή για κακό.Οι μόνοι πο βολευονται στην τελική είναι οι Αλβανοί.

Πραγματικά οι μόνοι που ωφελήθηκαν από τις πρόσφατες αλλαγές στα βαλκάνια ήταν οι Αλβανοί. Βέβαια μην ξεχνάμε ότι κάπως έτσι επωφεληθήκαμε και εμείς όταν οι μεγάλες δυνάμεις της εποχής αποφάσισαν την διάλυση της Οθωμανικής Αυτοκρατορίας.

Όσο για το Κόσσοβο δεν νομίζω ότι είναι στο χέρι των σέρβων να κάνουν οτιδήποτε πλέον. Ακόμα και για αυτό που θεωρούν κοιτίδα τους.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ήρθε καιρός να συνάψουμε διπλωμάτικές σχέσεις με τους γείτονές μας.

6 χώρες δεν είναι λίγες!!

ήρθε καιρός να δημιουργηθεί μια νέα υπερδύναμη στη Eurovision!!!!! :p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...