Jump to content

Ειδήσεις


Avior
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πέσουν με τα μούτρα να προσευχηθούν στον Αλλάχ να τιμωρήσει τους άπιστους. Ας είμαστε ρεαλιστές. Το Ιράν δεν πρόκειται να μπει σε περιπέτειες με το Ισραήλ. Είδαν και πάθαν για να ησυχάσουν (προς το παρόν) από την ιστορία με τα πυρηνικά που βρήκαν σαν αφορμή οι Αμερικάνοι. Δεν πρόκειται τώρα να τους δώσουν την τέλεια δικαιολογία για αντίποινα.

 

Δε νομιζω να φοβουνται.

Σκεψου λιγο,αν ησουν στη θεση τους και περισσοτερο φανατισμενος απ'οτι εισαι τωρα,θα τους αφηνες να κανουν οτι θελουν στη χωρα σου?

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε νομιζω να φοβουνται.

Σκεψου λιγο,αν ησουν στη θεση τους και περισσοτερο φανατισμενος απ'οτι εισαι τωρα,θα τους αφηνες να κανουν οτι θελουν στη χωρα σου?

Σου απάντησα πιο πάνω. Το ιερατείο δεν φοβάται επειδή έχει εμπιστοσύνη στον Αλλάχ.:) Η κυβέρνηση βάζει το ρεαλισμό πάνω από τον φανατισμό.

Εσύ σκέψου λίγο. Ακόμα δεν τους έχουν κάνει τίποτα οι Αμερικάνοι πέρα από πόλεμο νεύρων. Αν κάνουν το λάθος, που το αποκλείω, τότε είναι που θα τους κάνουν ότι θέλουν στην χώρα τους. Οι Αμερικάνοι και όλοι οι σύμμαχοί τους θα έχουν πλέον το άλλοθι και νομότυπα.

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα πιο πάνω. Το ιερατείο δεν φοβάται επειδή έχει εμπιστοσύνη στον Αλλάχ.:) Η κυβέρνηση βάζει το ρεαλισμό πάνω από τον φανατισμό.

Εσύ σκέψου λίγο. Ακόμα δεν τους έχουν κάνει τίποτα οι Αμερικάνοι πέρα από πόλεμο νεύρων. Αν κάνουν το λάθος, που το αποκλείω, τότε είναι που θα τους κάνουν ότι θέλουν στην χώρα τους. Οι Αμερικάνοι και όλοι οι σύμμαχοί τους θα έχουν πλέον το άλλοθι και νομότυπα.

 

Κυβερνηση στο Ιραν ειναι το ιερατειο.

Εγω δεν νομιζω να συμφερει τους αμερικανους αυτος ο πολεμος.

Θα υπαρξει γενικος ξεσηκωμος.

Οι Αμερικανοι πολιτες εχουν παρει χαμπαρι τι παιζει.

Δε θα το επιτρεψουν.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Κυβερνηση στο Ιραν ειναι το ιερατειο.

Εγω δεν νομιζω να συμφερει τους αμερικανους αυτος ο πολεμος.

Θα υπαρξει γενικος ξεσηκωμος.

Οι Αμερικανοι πολιτες εχουν παρει χαμπαρι τι παιζει.

Δε θα το επιτρεψουν.

Δεν έχεις άδικο για το ιερατείο. Αυτοί ανεβάζουν τις κυβερνήσεις. Αν και μπροστά είναι οι μετριοπαθείς.

Τα υπόλοιπα δεν τα θεωρώ επιχειρήματα. Τα έχω ακούσει από τον πρώτο πόλεμο του κόλπου το 91 πολλές φορές.

Πιστεύεις τώρα στα σοβαρά ότι το Ιράν θα κάνει πόλεμο στο Ισραήλ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο για το ιερατείο. Αυτοί ανεβάζουν τις κυβερνήσεις. Αν και μπροστά είναι οι μετριοπαθείς.

Τα υπόλοιπα δεν τα θεωρώ επιχειρήματα. Τα έχω ακούσει από τον πρώτο πόλεμο του κόλπου το 91 πολλές φορές.

Πιστεύεις τώρα στα σοβαρά ότι το Ιράν θα κάνει πόλεμο στο Ισραήλ;

 

Αν βρει αφορμη γιατι οχι.

Εχω γνωστους απο Ιραν και μου λενε ποσο σιχαινονται ολες οι χωρες της Μ.ανατολης το Ισραηλ.

Ολοι θα κανουν πολεμο στο Ισραηλ.

Αφορμη περιμενουν.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Αν βρει αφορμη γιατι οχι.

Εχω γνωστους απο Ιραν και μου λενε ποσο σιχαινονται ολες οι χωρες της Μ.ανατολης το Ισραηλ.

Ολοι θα κανουν πολεμο στο Ισραηλ.

Αφορμη περιμενουν.

Τώρα τι να πω;

Αφορμή περιμένουν;

Τους έχει δώσει το Ισραήλ μέχρι τώρα τόσες αφορμές όσες δεν φαντάζεσαι.

Προφανώς δεν θυμάσαι ή δεν διάβασες τι έγινε 40 περίπου χρόνια πριν. Όταν 3 αραβικές χώρες κύρηξαν συγχρόνως πόλεμο στο Ισραήλ και άρχισαν οι επιχειρήσεις για να τελειώσουν μια εβδομάδα μετά με συντριπτική νίκη των Εβραίων και στα 3 μέτωπα. Οι Άραβες πάντως δεν το ξέχασαν αυτό.

Πόσο μάλλον τώρα που ο μπαμπούλας της Αμερικής φαίνεται πιο ξεκάθαρα πίσω από το Ισραήλ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι να πω;

Αφορμή περιμένουν;

Τους έχει δώσει το Ισραήλ μέχρι τώρα τόσες αφορμές όσες δεν φαντάζεσαι.

Προφανώς δεν θυμάσαι ή δεν διάβασες τι έγινε 40 περίπου χρόνια πριν. Όταν 3 αραβικές χώρες κύρηξαν συγχρόνως πόλεμο στο Ισραήλ και άρχισαν οι επιχειρήσεις για να τελειώσουν μια εβδομάδα μετά με συντριπτική νίκη των Εβραίων και στα 3 μέτωπα. Οι Άραβες πάντως δεν το ξέχασαν αυτό.

Πόσο μάλλον τώρα που ο μπαμπούλας της Αμερικής φαίνεται πιο ξεκάθαρα πίσω από το Ισραήλ.

 

Το προβλημα δεν ειναι η αμερικη.

Αλωστε το ισραηλ την κατευθυνει.

Το προβλημα ειναι να πει το ναι η ρωσια.

Γιατι πιστευω εκει θα φτασει το θεμα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

επισημα δεν θα βρουν πατημα για πολεμο ανεπισημα υπαρχουν χιλιαδες λογοι για να κανει πολεμο..... και ειδικα οταν ξερεις οτι δινει οπλα σε χεξμποχαλ αλ καιντα και κατι αλλες τρομοκρατικες οργανωσεις... ασε το αλλο που παρασκηνιακα παντα η ρωσια εχει δωσει στην χεζμπολαχ κορνετ..(1000% σιγουρος)
Link to comment
Share on other sites

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=728938&lngDtrID=245

 

..ενω η τουρκια την εχει παραβιασει εδω και πολυ καιρο και δεν κανουν τιποτα....και αυτοι εχουν φυγει απο αυτην την συνθηκη εδω και 5 χρονια.......και πιστευουν πως με αυτα τα μετρα θα κανουν κατι απεναντι στην ρωσια και ιραν...

Link to comment
Share on other sites

Το σιωνιστικο-αμερικανικο σχεδιο,εχει στοχο να διαλυσει την αντισταση και να ξανασχεδιασει τον χαρτη,ετσι ωστε η ανωτατη ηγεμονια να ανηκει αποκλειστικα στο Ισραηλ.

Ολα τα τα τμηματα του Ισλαμ πρεπει να ενωθουν για να αποτρεψουν τον εχθρο.

Ταδε εφη Μοχαμεντ Χαμπιμπ.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω φιλε hydro να συμφωνεις οτι οι ισραηλινοι στρατιωτες ειναι απο τους λιγους που ζητανε τον πολεμο.

Οπως και ο λαος.

επειδη ειχα παει μερικες μερες και θα ξαναπαω αυτες τις μερες παλι μπορω να σου πω οτι 1000000000% σιγουρος οτι κανεις δεν θελει πολεμο εκει παρα μονο ειρηνη αλλα αναγκαζονται μερικες φορες και ειδικα εκει που δεν περνουν απο λογια να κανουν πραξεις που πονανε(αμαχους ασχετα χτυπηματα "λαθη" )το μονο καλο που ειδα εκει (σε σχεση με τον στρατο) ειανι οτι εχουν πολυ ωραιες κοπελες στον στρατο... κυριολεκτικα ειναι κατι μπουμπουκια που κρατανε m4 παναγια μου )

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα παει μερικες μερες και θα ξαναπαω αυτες τις μερες παλι μπορω να σου πω οτι 1000000000% σιγουρος οτι κανεις δεν θελει πολεμο εκει παρα μονο ειρηνη αλλα αναγκαζονται μερικες φορες και ειδικα εκει που δεν περνουν απο λογια να κανουν πραξεις που πονανε(αμαχους ασχετα χτυπηματα "λαθη" )το μονο καλο που ειδα εκει (σε σχεση με τον στρατο) ειανι οτι εχουν πολυ ωραιες κοπελες στον στρατο... κυριολεκτικα ειναι κατι μπουμπουκια που κρατανε m4 παναγια μου )

 

Εγω παλι πιστευω οτι συμβαινει το αντιθετο.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι συμβαινει το αντιθετο.

Φυσικά. Οι πολίτες του Ισραήλ είναι οι μόνοι άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν τον πόλεμο από την ειρήνη.

Μα τι λες τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Τρομοκρατική θεωρούν την Hezbollah οι ΗΠΑ, ο Καναδάς, η Αυστραλία και το Ισραήλ, καθώς και η Μεγ. Βρετανία το στρατιωτικό σκέλος της. Θεωρώ ότι βάσει της ιστορίας της περιοχής από το τέλος του Β' Παγκοσμίου Πολέμου και έπειτα, τρομοκράτης στην περιοχή είναι το Ισραήλ. Ο Λίβανος είναι η μόνη χώρα που συνορεύει με το Ισραήλ που ευημερούσε και προ του εμφυλίου (1975) και τώρα, που μέσα σε λίγα χρόνια οι Λιβανέζοι ξανάκτισαν τη χώρα των.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Οι πολίτες του Ισραήλ είναι οι μόνοι άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν τον πόλεμο από την ειρήνη.

Μα τι λες τώρα;

 

Δε το λεω εγω.

Το λενε οι ακραιες αποψεις που εχουν για τους γειτονες τους.

Λεω αυτο που πραγματικα συμβαινει.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Δε το λεω εγω.

Το λενε οι ακραιες αποψεις που εχουν για τους γειτονες τους.

Λεω αυτο που πραγματικα συμβαινει.

Θα έχεις ζήσει πολλά χρόνια στο Ισραήλ και θα ξέρεις τις απόψεις των πολιτών και τι ακριβώς συμβαίνει.:)

Όχι φυσικά ότι υποστηρίζω το Ισραήλ και την πολιτική του. Για να μην παρεξηγηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Τρομοκρατική θεωρούν την Hezbollah οι ΗΠΑ, ο Καναδάς, η Αυστραλία και το Ισραήλ, καθώς και η Μεγ. Βρετανία το στρατιωτικό σκέλος της. Θεωρώ ότι βάσει της ιστορίας της περιοχής από το τέλος του Β' Παγκοσμίου Πολέμου και έπειτα, τρομοκράτης στην περιοχή είναι το Ισραήλ. Ο Λίβανος είναι η μόνη χώρα που συνορεύει με το Ισραήλ που ευημερούσε και προ του εμφυλίου (1975) και τώρα, που μέσα σε λίγα χρόνια οι Λιβανέζοι ξανάκτισαν τη χώρα των.

 

ΟΚ, μαζι σου οτι το Ισραηλ ειναι ενοχο για "state terrorism".

 

Απαντησε ομως μου και στα παρακατω ερωτηματα (και οποιος αλλος θελει) :

 

- Καποιος που εχει την τακτικη να σκοτωνει αμαχους ηθελημενα, τι ειναι;

- Εχει κανεις την εντυπωση πως οι Αραβες κερδιζουν κατι με τακτικες τυπου Χεζμπολα και Χαμας;

- Ποιο θα θελατε να ειναι το μελλον του κρατους του Ισραηλ;

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να διαβάζω ποστς σαν αυτά που διάβασα στις 2 τελευταίες σελίδες?

 

Μήπως να σας θυμίσω :

 

"Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα."

 

You have been warned. :!:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, μαζι σου οτι το Ισραηλ ειναι ενοχο για "state terrorism".

 

Απαντησε ομως μου και στα παρακατω ερωτηματα (και οποιος αλλος θελει) :

 

- Καποιος που εχει την τακτικη να σκοτωνει αμαχους ηθελημενα, τι ειναι;

- Εχει κανεις την εντυπωση πως οι Αραβες κερδιζουν κατι με τακτικες τυπου Χεζμπολα και Χαμας;

- Ποιο θα θελατε να ειναι το μελλον του κρατους του Ισραηλ;

 

Δολοφόνος. Δεν επικροτώ τη δράση των οργανώσεων αυτών ειδικά όταν τα θύματά τους είναι άμαχοι. Το μόνο όμως που κάνει το Ισραήλ και οι σύμμαχοί του αυτή τη στιγμή είναι να σπρώχνουν και άλλους προς τέτοιες οργανώσεις, αφού, ειδικά στο Λίβανο που ξαναφτιάχτηκε απο το μηδέν, δεν άφησαν ΤΙΠΟΤΑ όρθιο.

Όχι. Και αυτοί συμβάλλουν στη διατήρηση του φαύλου κύκλου.

Δεν θεωρώ οτι πρέπει να καταλυθεί το Ισραήλ, αλλά ούτε και να καταλύσει τα κράτη γύρω του (Λίβανος, Συρία, Παλαιστινιακά εδάφη). Όλοι ξέρουν πως η ευημερία "σκοτώνει" την επιθυμία για εξεγέρσεις και εχθροπραξίες. Μια σχέση καλής γειτονίας του Ισραήλ με τις παραπάνω χώρες είναι η λύση.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δολοφόνος. Δεν επικροτώ τη δράση των οργανώσεων αυτών ειδικά όταν τα θύματά τους είναι άμαχοι. Το μόνο όμως που κάνει το Ισραήλ και οι σύμμαχοί του αυτή τη στιγμή είναι να σπρώχνουν και άλλους προς τέτοιες οργανώσεις, αφού, ειδικά στο Λίβανο που ξαναφτιάχτηκε απο το μηδέν, δεν άφησαν ΤΙΠΟΤΑ όρθιο.

Όχι. Και αυτοί συμβάλλουν στη διατήρηση του φαύλου κύκλου.

Δεν θεωρώ οτι πρέπει να καταλυθεί το Ισραήλ, αλλά ούτε και να καταλύσει τα κράτη γύρω του (Λίβανος, Συρία, Παλαιστινιακά εδάφη). Όλοι ξέρουν πως η ευημερία "σκοτώνει" την επιθυμία για εξεγέρσεις και εχθροπραξίες. Μια σχέση καλής γειτονίας του Ισραήλ με τις παραπάνω χώρες είναι η λύση.

 

Μαζι σου 100%. Πολυ αμφιβαλλω αν οι αντι-σημιτιστες του θρεντ συμφωνουν με αυτη την αποψη.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Δε το λεω εγω.

Το λενε οι ακραιες αποψεις που εχουν για τους γειτονες τους.

Λεω αυτο που πραγματικα συμβαινει.

οταν εσυ διοικεις μια χωρα που εχει περασει και εγω δεν ξερω ποσους πολεμους και εχεις και πυρηνικα η θεση σου ειναι λεπτη και οχι απειλω των καθενα επειδη μου αρεσει ασε τι ακους απο το star και το mega αμα δεν πας εκει και συζητησεις με απλα ατομα και παιδια δεν μπορεις να καταλαβεις το μεγεθος της καταστροφης που εχει παθει το ισραηλ

Link to comment
Share on other sites

Δολοφόνος. Δεν επικροτώ τη δράση των οργανώσεων αυτών ειδικά όταν τα θύματά τους είναι άμαχοι. Το μόνο όμως που κάνει το Ισραήλ και οι σύμμαχοί του αυτή τη στιγμή είναι να σπρώχνουν και άλλους προς τέτοιες οργανώσεις, αφού, ειδικά στο Λίβανο που ξαναφτιάχτηκε απο το μηδέν, δεν άφησαν ΤΙΠΟΤΑ όρθιο.

Όχι. Και αυτοί συμβάλλουν στη διατήρηση του φαύλου κύκλου.

Δεν θεωρώ οτι πρέπει να καταλυθεί το Ισραήλ, αλλά ούτε και να καταλύσει τα κράτη γύρω του (Λίβανος, Συρία, Παλαιστινιακά εδάφη). Όλοι ξέρουν πως η ευημερία "σκοτώνει" την επιθυμία για εξεγέρσεις και εχθροπραξίες. Μια σχέση καλής γειτονίας του Ισραήλ με τις παραπάνω χώρες είναι η λύση.

σου φερνω ενα ακριβως ιδιο παραδειγμα

ελλας-τουρκια (διχως πολεμους ακομα...)

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να διαβάζω ποστς σαν αυτά που διάβασα στις 2 τελευταίες σελίδες?

 

Μήπως να σας θυμίσω :

 

"Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα."

 

You have been warned. :!:

Αυτό το post περίμενα αρκετό καιρό να το δω από κάποιον moderator του forum. :)

Υπάρχουν κατά την γνώμη μου πιο σοβαρά ολισθήματα από το παράπτωμα του off-topic.

Δεν θέλω να κάνω υποδείξεις φυσικά. Αλλά μ' αυτά τα απαράδεκτα που διαβάζουμε τελευταία...

Link to comment
Share on other sites

Πρίν στις ειδήσεις είδα το εξής τραγικό. Πλήθος Λιβανέζων για μια ομαδική κηδεία αμάχων και στα 300 μέτρα Ισραηλινά μαχητικά πέταξαν βόμβες, σκοτώνοντας αμμάχους. Το πλήθος που βρισκώταν στην κηδεία, έτρεχε παλικόβλητο να κρυφτεί.

 

Θυμάμαι κάτι. Οι βάρβαροι και γενικά όλοι οι λαοί στην αρχαιότητα, όταν έθαβαν τους νεκρούς τους υπήρχε σεβασμός και εκεχειρία.

Συγκρίνεται και συμπεράνετε.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σου φερνω ενα ακριβως ιδιο παραδειγμα

ελλας-τουρκια (διχως πολεμους ακομα...)

 

Αν εξαιρέσεις τον περίπατο των Τούρκων στην Κύπρο το καλοκαίρι του '74. Αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία....

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...