Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απορία και από εμένα παιδιά.

 

Χρησιμοποιώ το DC++ 1-2 μήνες και κατεβάζω διάφορα... Θελω να κατεβάσω αρχεία DVD (vob κτλ.). Πώς θα τα ψάξω? Δοκίμασα με μερικούς τρόπους που σκέφτηκα αλλά δεν έγινε τίποτα. Τι πρέπει να κάνω? (δεν έχω δοκιμάσει με torrent γιατί με δυσκόλεψε και δεν είχα χρόνο να το ψάξω και να διαβάσω...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Selespeed (12 Δεκ. 2004 , 14:57)

 

Μια απορία και από εμένα παιδιά.

 

Χρησιμοποιώ το DC++ 1-2 μήνες και κατεβάζω διάφορα... Θελω να κατεβάσω αρχεία DVD (vob κτλ.). Πώς θα τα ψάξω? Δοκίμασα με μερικούς τρόπους που σκέφτηκα αλλά δεν έγινε τίποτα. Τι πρέπει να κάνω? (δεν έχω δοκιμάσει με torrent γιατί με δυσκόλεψε και δεν είχα χρόνο να το ψάξω και να διαβάσω...)

 

Στο dc++ δε θα βρεις dvd.

Κι αυτό γιατί απαγορεύεται από σχεδόν όλα τα hubs.

Π.χ στο hub του angelos0 κάποιος με 1 ταινία dvd θα μπορούσε να φτάσει ακόμα και να περάσει το minimum sharesize που χρειάζεται να έχει ώστε να του "επιτραπεί" η είσοδος στο hub.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (12 Δεκ. 2004 , 23:48)

 

Στο dc++ δε θα βρεις dvd.

Κι αυτό γιατί απαγορεύεται από σχεδόν όλα τα hubs.

Π.χ στο hub του angelos0 κάποιος με 1 ταινία dvd θα μπορούσε να φτάσει ακόμα και να περάσει το minimum sharesize που χρειάζεται να έχει ώστε να του "επιτραπεί" η είσοδος στο hub.

 

Αυτο που ισχυει ειναι ομως και κακο. Γιατι αν καποιος ψαχνει να βρει μια ταινια με καλη ποιοτητα ισως και για να την γραψει σε αδειο DVD ειναι αδυνατο να βρει.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο γαϊδούρι που δοκίμασα, μπόρεσα να κατεβάσω ελάχιστα ΜΒ σε 2-3 μέρες (γενικά, όχι vobs) και δε μπορώ να το καταλάβω πώς δουλεύει.

Πάντως μάλλον κάτι προχώρησα στο Bittorrent :). Το έχω αφήσει να κατεβάζει. Το βράδυ θα πάω να δω τι κατάφερα...

 

Όσο για το DC++, δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό να έχεις vobs. Εμένα ποτέ δε με ενδιέφεραν τα divx. Έχω κατεβάσει μερικά πριν παιχτουν στον κινηματογράφο και δεν τα έχω δει καν. Κακώς δεν τα επιτρέπουν!

Link to comment
Share on other sites

Στο μουλάρι είναι σημαντικό να επιλέγεις αρχεία με πολλά Sources (availability) και μεγάλο ποσοστό Complete sources. Επίσης το μουλάρι θέλει υπομονή. Το download θα αργήσει να ξεκινήσει μέχρι να ανεβείτε στις ουρές των χρηστών.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Selespeed (13 Δεκ. 2004 , 10:32)

 

Στο γαϊδούρι που δοκίμασα, μπόρεσα να κατεβάσω ελάχιστα ΜΒ σε 2-3 μέρες (γενικά, όχι vobs) και δε μπορώ να το καταλάβω πώς δουλεύει.

Πάντως μάλλον κάτι προχώρησα στο Bittorrent :). Το έχω αφήσει να κατεβάζει. Το βράδυ θα πάω να δω τι κατάφερα...

 

Όσο για το DC++, δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό να έχεις vobs. Εμένα ποτέ δε με ενδιέφεραν τα divx. Έχω κατεβάσει μερικά πριν παιχτουν στον κινηματογράφο και δεν τα έχω δει καν. Κακώς δεν τα επιτρέπουν!

 

Υπάρχουν διάφορα hubs στα οποία μοιράζονται αρχεία ταινιών dvd(vob) συμπιεσμένα σε μορφή .rar.Άλλα και σε άλλα hubs μπορείς να βρείς διασκορπισμένα ταινίες dvd αλλά πάντα μέσα σε αρχεία .rar ,εκτός από τα hubs τα οποία το απαγορεύουν ρητά στους κανόνες λειτουργίας τους.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια επειδη ειμαι ασχετος! Μπαινω στο angelos hub κανω search κανονικα κλπ, και οταν παω να κανω download ενα τραγουδι, συνηθως μου βγαζει 2 μηνυματα: connection timeout ή no slots available. Τις ρυθμισεις τις εκανα σωστα ακολουθωντας τις οδηγιες πιστα. Επισης οταν θελουμε να σταματησουμε κατι που κατεβαζουμε τι πρεπει να πατησουμε? δεξι κλικ close connection και μετα remove user? Εμενα δεν μου βγαζει σκετο remove κανοντας δεξι κλικ πανω στο αρχειο που κατεβαζω. Καθε βοηθεια θα ειναι πολυτιμη. Υπαρχει ενα κειμενο σ' αυτο το topic που εγραφε καποιος τις ρυθμισεις για το dcc αλλα δεν μπορω να το βρω, ειναι ατελειωτα τα θεματα.

Τωρα που μπαινω ξανα ουτε search μπορω να κανω. Ευχαριστω... :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος samoapark (13 Δεκ. 2004 , 17:04)

 

Ρε παιδια μια βοηθεια επειδη ειμαι ασχετος! Μπαινω στο angelos hub κανω search κανονικα κλπ, και οταν παω να κανω download ενα τραγουδι, συνηθως μου βγαζει 2 μηνυματα: connection timeout ή no slots available. Τις ρυθμισεις τις εκανα σωστα ακολουθωντας τις οδηγιες πιστα. Επισης οταν θελουμε να σταματησουμε κατι που κατεβαζουμε τι πρεπει να πατησουμε? δεξι κλικ close connection και μετα remove user? Εμενα δεν μου βγαζει σκετο remove κανοντας δεξι κλικ πανω στο αρχειο που κατεβαζω. Καθε βοηθεια θα ειναι πολυτιμη. Υπαρχει ενα κειμενο σ' αυτο το topic που εγραφε καποιος τις ρυθμισεις για το dcc αλλα δεν μπορω να το βρω, ειναι ατελειωτα τα θεματα.

Τωρα που μπαινω ξανα ουτε search μπορω να κανω. Ευχαριστω... :o

 

 

To oti den mporeis na kaneis search simenei oti den eisai active user.

Tsekare tin ip sou grafontas +myip sto hub tou angelos kai baltin stis epiloges.

 

Otan sou bgazei no slot simainei oti to atomo apo ton opoio thes na katebaseis den exei anoixthes thures.Tha prepei na perimeneis mexri na teleiosi kapoios allo pou katebazei apo to atomo pou theleis kai esu

 

SORRY gia ta greeklish alla exo ena problima me tin glossa ton xp kai den allazei :worry:

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος samoapark (14 Δεκ. 2004 , 16:50)

 

H plaka einai oti epeleksa passive kai leitourgei twra. Otan eixa active den ginotan tipota :blink: Ti perierga pragmata einai ayta? :wacko:

 

Και με passive γινεται απλα με αυτο θα εχεις πολυ λιγοτερα αποτελεσματα.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

An epilesw active prepei na sympliroso ta tcp kai udp poy exei??? kai ta dyo? h mono to tcp??? Voithiste re paidia, eyxaristw :) Ti ennoeis otan les "ligotera apotelesmata" ??? Εκανα τις ρυθμισεις απο την αρχη και δεν με "κανει" active με τιποτα :cry: Δεν μπορω να κανω search οταν ειμαι active - παρα μονο οταν ειμαι passive :mad: Ας βοηθησει κανας χριστιανος ρε παδια :( Υπαρχει καποια αλλη extra ρυθμιση που δεν κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος samoapark (14 Δεκ. 2004 , 18:17)

 

An epilesw active prepei na sympliroso ta tcp kai udp poy exei??? kai ta dyo? h mono to tcp??? Voithiste re paidia, eyxaristw :) Ti ennoeis otan les "ligotera apotelesmata" ??? Εκανα τις ρυθμισεις απο την αρχη και δεν με "κανει" active με τιποτα :cry: Δεν μπορω να κανω search οταν ειμαι active - παρα μονο οταν ειμαι passive :mad: Ας βοηθησει κανας χριστιανος ρε παδια :( Υπαρχει καποια αλλη extra ρυθμιση που δεν κανω?

 

Ναι θα πρεπει να τα συμπληρωσεις με το 1412. Θα πρεπει ομως να κανεις και port forwarding στο router σου. Οταν λεω λιγοτερα εννοω οτι αν πατησεις να ψαξεις κατι και σου βρει πχ 200 αποτελεσματα, τωρα θα σου βρει λιγοτερα.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

samoapark yia na mh sou vgazei to 'no slots available' tsekare ekei pou leei only users with free slots yia na sou vgei h lista mono me ta atoma pou exoun anoikta slots etsi tha sou katevainoun ta arxeia xwris na perimeneis

to idio provlima eixa kai egw kai twra katevazw kanonika

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σ' ευχαριστω πολυ. Το μεγαλυτερο προβλημα αν διαβασες, ειναι οτι δεν μπορω να γινω active με τιποτα! Και εχω ακολουθησει ακριβως τις οδηγιες απο το angelos com.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το +myip για να το συμπηρώσεις στις ρυθμίσεις? Μετά δουλεψε καθόλου?

Εγώ όταν το έκανα δούλευε για κάποιο χρόνο αλλά μετά με πέταγε επειδή η σύνδεση δεν είναι static και μεταβάλλεται το ip. Επειδή τον υπολογιστή τον έχω συνέχεια ανοιχτό και δεν τον παρακολουθώ και πολύ, αναγκάστηκα και το βάλω σε passive...

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου τα εχω κανει ολα αυτα που λες και σ' ευχαριστω για το μηνυμα. Ελα ομως που εμενα ειναι stαtic το ip μου!!! Και παλι με γραφει κανονικοτατα :( :o :mad: :eek: :cry: :wacko: :blink: Θα τρελαθουμε εδω περα ολοι μας :!:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω σοβαρο προβλημα...!! Πριν απο περιπου ενα μηνα ξεκινησα να χρησιμοποιω το DC++ και εμπαινα μονο στο Hub του Angelos0!! Εδω και 2-3 μερες δεν μπορω να συνδεθω στο hub... Συνεχεια μου βγαζει το:

*** Connecting to angelos0dc.no-ip.info:1411...

*** Connection timeout

Τι φταιει?? Δεν αντεχω αλλο με το KazAa!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος amelidis (19 Δεκ. 2004 , 17:30)

 

Ρε παιδια εχω σοβαρο προβλημα...!! Πριν απο περιπου ενα μηνα ξεκινησα να χρησιμοποιω το DC++ και εμπαινα μονο στο Hub του Angelos0!! Εδω και 2-3 μερες δεν μπορω να συνδεθω στο hub... Συνεχεια μου βγαζει το:

*** Connecting to angelos0dc.no-ip.info:1411...

*** Connection timeout

Τι φταιει?? Δεν αντεχω αλλο με το KazAa!!!!

 

και εμενα αυτο βγαζει οταν παω να συνδεθω στο hub αυτο :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος amelidis (19 Δεκ. 2004 , 17:30)

 

Ρε παιδια εχω σοβαρο προβλημα...!! Πριν απο περιπου ενα μηνα ξεκινησα να χρησιμοποιω το DC++ και εμπαινα μονο στο Hub του Angelos0!! Εδω και 2-3 μερες δεν μπορω να συνδεθω στο hub... Συνεχεια μου βγαζει το:

*** Connecting to angelos0dc.no-ip.info:1411...

*** Connection timeout

Τι φταιει?? Δεν αντεχω αλλο με το KazAa!!!!

 

Με την κακοκαιρία τον έχει πιεί το ρεύμα στο ntua οπότε μέχρι αύριο Άγγελος γιοκ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE (19 Δεκ. 2004 , 17:39)

 

Με την κακοκαιρία τον έχει πιεί το ρεύμα στο ntua οπότε μέχρι αύριο Άγγελος γιοκ!

 

 

Τι σχέσεη έχει το Angelos0 με το NTUA;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως :cry: . γιατι ομως;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...