Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκίνα το .torrent σε stopped mode και μετά δεξί κλικ πάνω του και force recheck. Λογικά θα δεί οτι το έχεις 100% και θα αρχίσει το seeding. Βέβαια στην τελευταία έκδοση του μTorrent μόλις ανοίξεις ένα torrent έχει την επιλογή open for seeding.

Το δοκίμασα και αυτό αλλά δεν...

Όπως επίσης και δεν είχα αλλάξει το όνομα...

 

Αλλά το βρήκα τι ήταν.

Έπρεπε να πάω στο File->Add Torrent (no default save)

Έτσι είδε ότι το έχω και άρχισε το seeding.

 

Thx για την βοήθεια

 

 

ps:Το Zyxel 652h-33 έχει QoS?

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο εξής?

Χρησιμοποιώ το azureus και μου επιτρέπει να συνδέομαι μόνο σε 79 στο σύνολο seeders-leechers αυτό πώς μπορώ να το αλλάξω?Υπάρχουν αρχεία που κατεβάζω με εκατοντάδες ή χιλιάδες seeders και εγώ συνδέομαι σε 30 με 40 μιάς και οι υπόλοιπες συνδέσεις πάνε σε leechers.:(

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο εξής?

Χρησιμοποιώ το azureus και μου επιτρέπει να συνδέομαι μόνο σε 79 στο σύνολο seeders-leechers αυτό πώς μπορώ να το αλλάξω?Υπάρχουν αρχεία που κατεβάζω με εκατοντάδες ή χιλιάδες seeders και εγώ συνδέομαι σε 30 με 40 μιάς και οι υπόλοιπες συνδέσεις πάνε σε leechers.:(

 

Θα πας Tools - Options και στην νεο tab που θα ανοιξει επιλεγεις το transfer και στο πεδιο Maximum number of connections per torrent βαζεις οσα connection θες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Θα πας Tools - Options και στην νεο tab που θα ανοιξει επιλεγεις το transfer και στο πεδιο Maximum number of connections per torrent βαζεις οσα connection θες.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια φίλε.:)

Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπέρα μόλις χτές κατέβασα το emule και άρχισα να κατεβάζω mp3, η ερώτηση είναι η εξής: μπορεί με αυτήν μου την ενέργεια να έχω νομικό πρόβλημα ( κάτι διάβασα για κάτι bot της RIAA ή κάτι τέτοιο) ;;Όπως καταλαβαίνετε δεν είμαι καθόλου σχετικός!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση

The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπέρα μόλις χτές κατέβασα το emule και άρχισα να κατεβάζω mp3, η ερώτηση είναι η εξής: μπορεί με αυτήν μου την ενέργεια να έχω νομικό πρόβλημα ( κάτι διάβασα για κάτι bot της RIAA ή κάτι τέτοιο) ;;Όπως καταλαβαίνετε δεν είμαι καθόλου σχετικός!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση

 

Θα έχεις πρόβλημα με την επίθεση σομπρέρος!

 

Όχι φίλε μου , δεν παίζει τίποτα. Μη φοβάσαι. Share Free. Πρώτα θα πιάσουν όλους τους παιδικούς πορνογράφους, τους e-τρομοκράτες και τους πενταγωνοχάκερες και μετά σκοπεύουν να αρχήσουν να ενοχλούν τους απλούς χρήστες :)

Αν ήταν έτσι, τώρα το myphone θα ήταν η μεγαλύτερη ηλεκτρονική κοινότητα φυλακών!Ευτυχώς , παραμένει μόνο η μεγαλύτερη ηλεκτρονική κοινότητα:D

 

(Το παραπάνω σχόλιο αφορά τους χρήστες του myphone και όχι τους δημιουργούς/συντελεστές κλπ , προς αποφυγήν παρεξηγήσεως )

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις πρόβλημα με την επίθεση σομπρέρος!

:lol::lol::lol:

na se kala file mou,eliosa sto gelio!!!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις πρόβλημα με την επίθεση σομπρέρος!

 

Και γενικά φίλε μου να αποφεύγεις να συνδέεσαι σε εξυπηρετητές που έχουν πάρα πολύ χιόνι.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω :p

Στο DC++ σε πια hubs να συνδέομαι συνήθως , για να βρίσκω καλά πράγματα και να μου τα δίνουν με γρήγορη ταχύτητα όσο γίνεται? :what:

Και επίσης, βοηθάει να είμαι συνδεδεμένος σε πολλά hubs ταυτόχρονα, ή μου τρώει ταχύτητα χωρίς λόγο? Thanks :happy:

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω :p

Στο DC++ σε πια hubs να συνδέομαι συνήθως , για να βρίσκω καλά πράγματα και να μου τα δίνουν με γρήγορη ταχύτητα όσο γίνεται? :what:

Και επίσης, βοηθάει να είμαι συνδεδεμένος σε πολλά hubs ταυτόχρονα, ή μου τρώει ταχύτητα χωρίς λόγο? Thanks :happy:

Κοίτα εγώ είμαι σε 4 hubs ταυτόχρονα εκ των οποίων το ένα ελληνικό (Aggelos). Μετά ψάξε από Public Hubs και μπες σε αυτά που σε ενδιαφέρουν. Εγώ πχ μπήκα σε αμερικάνικα με πάρα πολλούς users (10000+). Το μικρότερο hub είναι εκτός του Άγγελου με 7000 users. Και όσο πιο μεγάλο share έχεις, διάλεξε καλύτερα hub με μίνιμουμ share μεγάλο έτσι ώστε να υπάρχουν περισσότερα αρχεία.

 

Να γίνεις active είναι το βασικό και να αλλάζεις την ΙΡ σου κάθε φορά που αυτή αλλάζει.

 

Επίσης να βάλεις το revconnect.com το οποίο όπως είπαμε κατεβάζει από πολλές πηγές ταυτόχρονα το ίδιο αρχείο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

 

Forthnet 384 , SpeedTouch 530 + BitComet.

 

Το μάξιμουμ που εχω κατεβασει απο τορρεντ (οποιο ναναι) ειναι 9 -11 kb...

 

Ειναι λογικό αυτο? Μηπως πρεπει να κανω κατι ? Να ανοιξω κάτι ? να κλεισω κατι ? μου κανει εντυπωση που ενω τρωει ΟΛΟ το bandwith δε κατεβαζει με ... νορμαλ ταχυτητες....

 

Αν καποιος εχει την ευγενη καλοσυνη ας με διαφωτισει επι του θεματος...

:X
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

 

Forthnet 384 , SpeedTouch 530 + BitComet.

 

Το μάξιμουμ που εχω κατεβασει απο τορρεντ (οποιο ναναι) ειναι 9 -11 kb...

 

Ειναι λογικό αυτο? Μηπως πρεπει να κανω κατι ? Να ανοιξω κάτι ? να κλεισω κατι ? μου κανει εντυπωση που ενω τρωει ΟΛΟ το bandwith δε κατεβαζει με ... νορμαλ ταχυτητες....

 

Αν καποιος εχει την ευγενη καλοσυνη ας με διαφωτισει επι του θεματος...

Βάλε μαξ απλοαντ 10Κ/sec. ;)

Και να ανοίξεις την πόρτα στον ρούτερ σου.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

 

Forthnet 384 , SpeedTouch 530 + BitComet.

 

Το μάξιμουμ που εχω κατεβασει απο τορρεντ (οποιο ναναι) ειναι 9 -11 kb...

 

Ειναι λογικό αυτο? Μηπως πρεπει να κανω κατι ? Να ανοιξω κάτι ? να κλεισω κατι ? μου κανει εντυπωση που ενω τρωει ΟΛΟ το bandwith δε κατεβαζει με ... νορμαλ ταχυτητες....

 

Αν καποιος εχει την ευγενη καλοσυνη ας με διαφωτισει επι του θεματος...

 

Δεν σου τρώει το bandwidth. Σου τρώει τα packets per second. Γιαυτό και δεν μπορείς να ανοίξεις σελίδες και να κάνεις browsing ενώ κατεβάζεις με 10kB/s!

 

Περισσότερα στο thread του ADSLgr.com

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση των RSS feeds μαζί με τα τόρρεντς νομίζω πρέπει να είναι πολύ καλό και βολικό σε περίπτωση που λείψω μερικές μέρες. Πως ακριβώς μπορώ να το κάνω; Στo blue-whitegt πχ δεν βλέπω πουθενά link για RSS
Link to comment
Share on other sites

To blue-whitegt άρχισε πάλι τα περίεργά του. Για όσους δεν το γνωρίζουν και τους εμφανίζει unregistered torrent απλά να τους ενημερώσω ότι πρέπει να ξανακατεβάσουν το τόρεντ γιατί άλλαξε το passkey... Και καλά κάτι πήγαν να διορθώσουν, αλλά πρέπει όλοι οι χρήστες να ξανακατεβάσουν τα τόρεντς και να τα βάλουν ξανά στην σειρά τους... Εγώ που είχα 20 τόρεντς για seed έφαγα αρκετή ώρα για να τα ξανακατεβάσω...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Revconnect.Στις αρχές που δεν είχα καταλάβει τι κάνει το Grant extra slot το είχα πατήσει σε αρκετούς χρήστες νομίζοντας ότι θα μου έδιναν αυτοί slot ενώ στην ουσία τους έδινα εγώ.Και ενώ έχω ορίσει απο τις ρυθμίσεις 2 upload slots,υπάρχουν φορές που έχω 3 και 4 που μου κάνουν upload (εκτός απο την λίστα μου).Υπάρχει τρόπος να "μηδενίσω" όσα Grant extra slot έχω κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Revconnect.Στις αρχές που δεν είχα καταλάβει τι κάνει το Grant extra slot το είχα πατήσει σε αρκετούς χρήστες νομίζοντας ότι θα μου έδιναν αυτοί slot ενώ στην ουσία τους έδινα εγώ.Και ενώ έχω ορίσει απο τις ρυθμίσεις 2 upload slots,υπάρχουν φορές που έχω 3 και 4 που μου κάνουν upload (εκτός απο την λίστα μου).Υπάρχει τρόπος να "μηδενίσω" όσα Grant extra slot έχω κάνει;

 

Νομίζω ότι άν έχεις dynamic ip ,κάθε φορά που αλλάζεις τα extra slot που δίνεις μηδενίζονται. Άλλαξε ένα nick, κάνε και ένα restart το modem και θα σαι οκ :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Revconnect.Στις αρχές που δεν είχα καταλάβει τι κάνει το Grant extra slot το είχα πατήσει σε αρκετούς χρήστες νομίζοντας ότι θα μου έδιναν αυτοί slot ενώ στην ουσία τους έδινα εγώ.Και ενώ έχω ορίσει απο τις ρυθμίσεις 2 upload slots,υπάρχουν φορές που έχω 3 και 4 που μου κάνουν upload (εκτός απο την λίστα μου).Υπάρχει τρόπος να "μηδενίσω" όσα Grant extra slot έχω κάνει;

Μηδενίζονται από μόνα τους. Είναι μόνο για μια φορά τα extra slots. Εκτός και αν περνούσες τους χρήστες στους favourites και έδινες αυτόματα extra slot.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Revconnect.Στις αρχές που δεν είχα καταλάβει τι κάνει το Grant extra slot το είχα πατήσει σε αρκετούς χρήστες νομίζοντας ότι θα μου έδιναν αυτοί slot ενώ στην ουσία τους έδινα εγώ.Και ενώ έχω ορίσει απο τις ρυθμίσεις 2 upload slots,υπάρχουν φορές που έχω 3 και 4 που μου κάνουν upload (εκτός απο την λίστα μου).Υπάρχει τρόπος να "μηδενίσω" όσα Grant extra slot έχω κάνει;

έγω δεν έχω το rev.connect και το θέλω.ένα λινκ σας παρακαλώ...

απο ότι ξέρω τα grant extra slot είναι για μισή ώρα και μετά σβήνουν...

τι nick έχετε μεσα στο angelos και στα άλλα hubs?

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο βρε μερακλή.. http://www.revconnect.com πιο εύκολο δεν γίνεται :!:
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

παιδια το dc++ ειναι φοβερο..το μονο κακο ειναι οτι..δεν μπορεις να παιξεις πχ το κομματι που εχεις κατεβασει,και ας μην εχει τελειωσει..
Link to comment
Share on other sites

παιδια το dc++ ειναι φοβερο..το μονο κακο ειναι οτι..δεν μπορεις να παιξεις πχ το κομματι που εχεις κατεβασει,και ας μην εχει τελειωσει..

μπορείς;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...