Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως υπάρχουν περισσότερα του ενός προγράμματα,που πάνε να "βγουν" από τα ίδια ports?

Aλλαξε του dc(και στο router φυσικά)τα ports,βάλτα 30000 πχ.

Άλλαξα τα ports αλλά δεν δούλεψε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξαναρωτάω: Μήπως έχεις επιλεγμένο το UPnP;

Συγγνώμη δεν είδα την απάντηση σου προηγουμένως... :O Ναι, το έχω ενεργοποιημένο... Ας δοκιμάσω να το απενεργοποιήσω... Δουλεύει :D :D 1000 ευχαριστώ :cool: :happy: :up:

Link to comment
Share on other sites

πατησα κατα λαθος remove task στο bitcomet(το αρχειο ειναι κανονικα στον φακελο που ειχε κατεβει).Πως μπορω να επαναφερω το task για να συνεχισω το uploading?
Link to comment
Share on other sites

Ξαναβρές και κατέβασε τον ίδιο tracker (torrent file), τον ανοίγεις με το Bitcomet και συνεχίζει κανονικά.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει στο blue-white οτι ο αριθμος των εγγραφων αλλαζει συνεχεια και αρκετες φορες υπαρχουν "θεσεις". αν θελει καποιος, ας παρακολουθει γιατι μπορει να βρει :)
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει στο blue-white οτι ο αριθμος των εγγραφων αλλαζει συνεχεια και αρκετες φορες υπαρχουν "θεσεις". αν θελει καποιος, ας παρακολουθει γιατι μπορει να βρει :)

 

Δεν εχω παρατηρησει αν ανεβαινει ο αριθμος των χρηστων αλλα οποτε γινεται ban ενας χρηστης τοτε αυτοματα η θεση του γινεται διαθεσιμη για τον πρωτο που θα επιχειρησει να γραφτει.

Οποτε οποιος ενδιαφερεται απλα ας τσεκαρει που και που.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω.κατεβασα ενα torrent 15mb και το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει κανεις leecher και ολοι seeders...

πως εγω να αυξησω εγω το ratio??

αν δοκιμασω αν κατεβασω ενα αρχειο 400mb μεχρι να το κατεβασω θα φυγουν οι leecher με αποτελεσμα το ratio ναι ειναι αστα βραστα.γινεται τιποτα με donate?

Link to comment
Share on other sites

:wacko:

κράτα το εσύ το αρχείο και όλο και κάποιος θα το πάρει...

 

αν θες τόσο πολύ να ανεβάσεις το ratio κατέβασε κανα αρχείο με πολλούς leechers και άστο να κάνει upload...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η μόνη λύση είναι donate :wacko:

 

Ή να κατεβάσεις κάτι με μεγάλη ζήτηση π.χ παρά πέντε 340ΜB κατέβασα 980έχει ανεβάσει...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασαν το eztvefnet.org. To καλύτερο ίσως για όσους παρακολουθούν αμερικάνικες σειρές.

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασαν το eztvefnet.org. To καλύτερο ίσως για όσους παρακολουθούν αμερικάνικες σειρές.

 

Οσο υπαρχει ακομα το bitmetv.org ολα ok.;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπαίνω στο dc++ και μετά από λίγα λεπτά πέφτει η γραμμή.Πάντα.Τι σκ@τ@ γίνεται?

 

Mια απο τα ιδια.Με Forthnet εισαι?

 

Επειδη η Forthnet εχει οντως καποια κολληματα που και που τελευταια αλλα οταν μπαινεις στο DC++ ειναι σιγουρο οτι θα τα αντιμετωπισεις.

Link to comment
Share on other sites

Mια απο τα ιδια.Με Forthnet εισαι?

 

Επειδη η Forthnet εχει οντως καποια κολληματα που και που τελευταια αλλα οταν μπαινεις στο DC++ ειναι σιγουρο οτι θα τα αντιμετωπισεις.

Διαβάστε στο τόπικ της Φορθνετ και θα δείτε. Έχει όντως φοβερά κολλήματα η Φορθνετ που μπλοκάρουν και το DC++. Βέβαια η ίδια λέει ότι ευθύνεται ο ΟΤΕ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1291696#post1291696

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω.κατεβασα ενα torrent 15mb και το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει κανεις leecher και ολοι seeders...

πως εγω να αυξησω εγω το ratio??

αν δοκιμασω αν κατεβασω ενα αρχειο 400mb μεχρι να το κατεβασω θα φυγουν οι leecher με αποτελεσμα το ratio ναι ειναι αστα βραστα.γινεται τιποτα με donate?

Aσε τις δωρεές ακόμα δεν έγινες μέλος.Συνέχισε να seedαρεις το αρχείο που κατέβασες συνέχεια όση ώρα είναι ο υπολογιστής ανοιχτός και κάποιος θα βρεθεί να το πάρει.

 

Αυτό συμβαίνει στους private trackers.Επειδή όλοι seedάρουν λόγω ratio χρειάζεται υπομονή.Εδω έχουμε φτιάξει ratio στο torrentleech, σε ελληνικό tracker θα χεις πρόβλημα;

 

Εάν στο μέλλον μείνεις ικανοποιημένος απο τον tracker, τότε να κάνεις δωρεά.

.
Link to comment
Share on other sites

Aσε τις δωρεές ακόμα δεν έγινες μέλος.Συνέχισε να seedαρεις το αρχείο που κατέβασες συνέχεια όση ώρα είναι ο υπολογιστής ανοιχτός και κάποιος θα βρεθεί να το πάρει.

 

Αυτό συμβαίνει στους private trackers.Επειδή όλοι seedάρουν λόγω ratio χρειάζεται υπομονή.Εδω έχουμε φτιάξει ratio στο torrentleech, σε ελληνικό tracker θα χεις πρόβλημα;

 

Εάν στο μέλλον μείνεις ικανοποιημένος απο τον tracker, τότε να κάνεις δωρεά.

το θεμα ειναι οτι θελω να κατεβασω και τιποτα.θα μου τρωει packets...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι θελω να κατεβασω και τιποτα.θα μου τρωει packets...

Δικά σου τα λεφτά, δική σου και η απόφαση.Εγω πάντως δεν θα έκανα δωρεά με το που έγινα μέλος σε έναν tracker.Θα έκανα κάτι τέτοιο μόνο μετά απο αρκετό καιρό εάν ήμουν ευχαριστημένος απο τον tracker.

 

Δες βέβαια και ποιά είναι τα προνόμια για τους VIP, γιατί ο κάθε tracker ακολουθεί διαφορετική πολιτική.

 

Τι εννοείς θα σου τρώει πακέτα;:confused:

.
Link to comment
Share on other sites

τα λεφτα ουσιαστικα δεν εβαλα χερι στην τσεπη μου.(ξερω ακουγεται fake)

απλα για να αυξηθει λιγο το ratio

οταν λεω packets,ξερεις πως η dsl κατεβαζει με πακετα και αυτα περιεχουν μεγεθος,αν τρωει πακετα θα στερησει τα αλλα downloadings

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...