Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν κανα δυο εβδομάδες έκανα format στον υπολογιστή...

Να υποθέσω ότι στο DC++ χάθηκε το download queue ε; Ας μη μιλήσω κιόλας για τα temporary files... :worry:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάτι πήρε το μάτι μου πριν από λίγο στο http://www.p1r@tεb@y.com ...για check...

Αυτό το σάιτ ρε παιδιά όλες τις ταινίες γράφει ότι τις έχει με ρωσικούς υποτίτλους... :down: Αφήστε που παρακαλάνε να κάνουν seed. Ζητάνε ένα αρχείο 1600 άτομα και το seedάρουν μόλις 6! :w00t: :cry: Άντε να το κατεβάσεις. Να δούμε πότε θα βρούμε κανά τόρεντ σάιτ της προκοπής για νέες ταινίες... :(

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα δυο εβδομάδες έκανα format στον υπολογιστή...

Να υποθέσω ότι στο DC++ χάθηκε το download queue ε; Ας μη μιλήσω κιόλας για τα temporary files... :worry:

Δυστυχώς ναι :(

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

κάτι πήρε το μάτι μου πριν από λίγο στο http://www.p1r@tεb@y.com ...για check...

Βρήκα κάτι. Τώρα κατεβαίνει. Όταν κατέβει σε καμια 4 ώρες, θα σας πω σίγουρα.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σάιτ ρε παιδιά όλες τις ταινίες γράφει ότι τις έχει με ρωσικούς υποτίτλους... :down: Αφήστε που παρακαλάνε να κάνουν seed. Ζητάνε ένα αρχείο 1600 άτομα και το seedάρουν μόλις 6! :w00t: :cry: Άντε να το κατεβάσεις. Να δούμε πότε θα βρούμε κανά τόρεντ σάιτ της προκοπής για νέες ταινίες... :(

 

Μπορει οι seeders να είναι λίγοι αλλά to health μετά από λίγες ώρες γίνεται>1000% . Από το site αυτό όταν το health>1000 πιάνω 40άρια....

 

δεν μπορώ τους prive trackers....πολύ σνομπ....

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως με ρωσικούς υποτίτλους ή με ρωσικό ήχο; :wacko: :blink: Το health το βγάζω από τα συμφραζόμενα τι να σημαίνει και από την ελληνική μετάφρασή του. Δε τον ήξερα τον όρο. :O
Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως με ρωσικούς υποτίτλους ή με ρωσικό ήχο; :wacko: :blink: Το health το βγάζω από τα συμφραζόμενα τι να σημαίνει και από την ελληνική μετάφρασή του. Δε τον ήξερα τον όρο. :O

Τί ειναι αυτό; :stupid:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

1. Είναι σχεδόν το ίδιο δίκτυο.

2. Ναι. Τα κάνεις import. Αν κοιτάξεις στο emule θα δεις την σχετική επιλογή.3

3. Ανάλογα τι θέλεις...

Pws ta kaneis import pou einai h epilogh?

STOP EATING JUNK FOOD :X
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σάιτ ρε παιδιά όλες τις ταινίες γράφει ότι τις έχει με ρωσικούς υποτίτλους... :down: Αφήστε που παρακαλάνε να κάνουν seed. Ζητάνε ένα αρχείο 1600 άτομα και το seedάρουν μόλις 6! :w00t: :cry: Άντε να το κατεβάσεις. Να δούμε πότε θα βρούμε κανά τόρεντ σάιτ της προκοπής για νέες ταινίες... :(

Eμ γι αυτό ειναι καλοί οι private trackers. Εχουν 1600seeders και 6 leechers. Αλλά εκεί θέλει να κάνεις seed 1:1. Kαι είναι πολύ δυσκολο αυτό όταν έχουν όλοι mbit up και εσύ παλεύεις με το 128 σου...

Oχι μόλις το κατεβάσεις Αλέκος...

Link to comment
Share on other sites

Pws ta kaneis import pou einai h epilogh?

Εγώ όταν χρησιμοποιούσα emule είχα την 0.45 έκδοση...

Κοίτα λίγο σε αυτό

Μέσα από το Tools θα το δεις. ;)

Έχει μια επιλογή όπου σου λεει Import files κάτι...

Το επιλέγεις και σου ζητάει το path κάνοντας browse όπου έχεις τα αρχεία του edonkey. Από εκεί και πέρα αφού του δείξεις αναλαμβάνει αυτό. :) ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Limewire έχει χρησιμοποιήσει κανένας?

 

Χρησιμοποιώ εγώ το LimeWire 4.8.1 Pro. Με βολεύει πάρα πολύ, κατεβάζω απίστευτα γρήγορα και έχει φιλικό interface.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εγώ το LimeWire 4.8.1 Pro. Με βολεύει πάρα πολύ, κατεβάζω απίστευτα γρήγορα και έχει φιλικό interface.
απο που θα κετεβασω το lime wire και το aggelos? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Άγγελε (και όσοι άλλοι γνωρίζουν) μια ερώτηση.

 

Τώρα που έβαλα πάλι adsl ξανα άρχισα να χρεισιμοποιώ το dc++

 

2 ερωτήσεις.

 

1)Τι είναι ένα μήνυμα που μου βγάζει όταν ξεκινάρι και λέει ότι

 

failed to create port mappings.Please set up your NAT yourself.

 

Έχω ρυθμίσει τον router να δέχετε τις θύρες του dc++.

 

2)Ενώ είμαι passive μπορώ και να κατεβάσω, και να κάνω αναζήτηση και γενικά τα πάντα.+ αρκετά μεγάλες ταχύτητες.

 

Όταν μπαίνω active δεν μπορώ να κάνω τίποτα...

 

Έχει αλλάξει κάτι?:O

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία φορά που είχα ασχοληθεί με κάποιο πρόγραμμα Ρ2Ρ, ήταν πρίν κανένα χρόνο και ήταν με το kazaa, το οποίο μου είχε αφήσει πολύ κακές εντυπώσεις(ιοί, αδυναμία ανεύρεσης καινούριων προγραμμάτω κτλ...). Ποιό πρόγραμμα Ρ2Ρ θα μου προτύνατε να χρησιμοποιήσω για να κατεβάζω κυρίος καινούρια προγράμματα; Σκεφτόμουν το emule...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Άγγελε (και όσοι άλλοι γνωρίζουν) μια ερώτηση.

Τώρα που έβαλα πάλι adsl ξανα άρχισα να χρεισιμοποιώ το dc++

2 ερωτήσεις.

1)Τι είναι ένα μήνυμα που μου βγάζει όταν ξεκινάρι και λέει ότι

failed to create port mappings.Please set up your NAT yourself.

Έχω ρυθμίσει τον router να δέχετε τις θύρες του dc++.

2)Ενώ είμαι passive μπορώ και να κατεβάσω, και να κάνω αναζήτηση και γενικά τα πάντα.+ αρκετά μεγάλες ταχύτητες.

Όταν μπαίνω active δεν μπορώ να κάνω τίποτα...

Έχει αλλάξει κάτι?:O

Πέρα από το port forwarding που θα χρειαστεί να κάνεις είναι και το να προσθέτεις καθημερινά την dynamic IP στο κατάλληλο πεδίο που έχεις πάρει από τον ISP σου. ;) Αυτό το βλέπεις μπαίνοντας στο whatismyip. Αν δεν θέλεις να βάζεις καθημερινά την IP σου κάνε ένα account στο dyndns.com ;)

Με αυτό που θα κάνεις θα καταφέρεις να γίνεις active στο DC++.

 

Αν είσαι ικανοποιημένος με το passive mode τότε μην το αλλάξεις. Συνήθως με το active mode έχεις καλύτερα αποτελέσματα στην αναζήτηση και στο dw... :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Ευτηχώς πλέον το hub του Άγγελου λέει την ip.

 

Σε ευχαριστώ.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος ως passive...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς πλέον το hub του Άγγελου λέει την ip.

 

Σε ευχαριστώ.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος ως passive...

Μα όλα τα hubs όταν μπαίνεις σου λένε την ip μαζί με άλλες πληροφορίες... :)

 

Να 'σαι καλά! Καλά κατεβάσματα! :D

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Καλά το blue-white gt πάλι down είναι?Τί θα γίνει πια? :(

 

Καλά μετά την αλλαγή,ελάχιστη ζήτηση υπάρχει :O

Ακριβώς, πάλι down είναι. Με πρόλαβες, θα το έλεγα κι εγώ τώρα αυτό.

Σίγουρα οι υπηρεσίες που προσφέρει είναι καλές. Αλλά με τα συνεχή μπλακ άουτ που παθαίνει, πέφτει στην εκτίμηση. Προσωπικά το κόβω από στιγμή σε στιγμή να βαρέσει κανά λουκέτο. Μετά υπάρχουν και μερικοί που προσπαθούν να φτιάξουν το ράτιό τους και ξοδεύουν νύχτες ολόκληρες στο να δίνουν. Το έκανα κι εγώ παλαιότερα, αλλά πλέον όχι. Δεν αξίζει. Κάποια στιγμή θα πάνε χαμένα όλα αυτά. :down:

 

Και για να μην παρεξηγηθούμε πάλι από τους "υπερασπιστές" της γνώμης: "Δε φτάνει που σας εξυπηρετούμε, θέλετε και καλή ποιότητα παροχής υπηρεσιών", λέω απλά ότι σίγουρα αυτό ισχύει και απλά θέτουμε τα ερωτήματά μας στη συζήτηση. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Σίγουρα κάποιοι δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΩ ΤΟ D.C.++ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Πήγαινε στο http://www.angelos0.com για να μάθεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...