Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη homepage του tracker πάντως είχαν βάλει ανακοίνωση για την αλλαγή.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τωρα παντως λεει αυτο: :p

 

http://fzhh.fz.ohost.de/images/baustelle.png

Site is down due Server works, we will be back soon!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει κανονικά τώρα και έχει ανακοίνωση ότι θα γίνoνται εργασίες στον server όλο το Σαβ/κο
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα είναι και πάλι μαζί μας το Gamato ? Ελπίζω να μην θέλει Invite γιατί δεν θυμάμαι το Username καθώς και το e-Mail που έχω δηλώσει ώστε να ανακτήσω τον κωδικό. :O

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα είναι και πάλι μαζί μας το Gamato ? Ελπίζω να μην θέλει Invite γιατί δεν θυμάμαι το Username καθώς και το e-Mail που έχω δηλώσει ώστε να ανακτήσω τον κωδικό. :O

 

http://www.gamato.info/gamato.gif

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα είναι και πάλι μαζί μας το Gamato ? Ελπίζω να μην θέλει Invite γιατί δεν θυμάμαι το Username καθώς και το e-Mail που έχω δηλώσει ώστε να ανακτήσω τον κωδικό. :O
Είναι και πάλι μαζί μας. Σέρνεται λίγο σε εμένα, δεν ξέρω για εσάς...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα την εγγραφή μου στο Gamato (γιατί δεν θυμόμουνα το e-Mail που'χα δηλώσει) και όποτε πάω να συνδεθώ μου βγάζει το εξής:

http://www.gamato.info/images/500.gif

Επίσης, δεν μου έχει έρθει ακόμα το e-Mail ενεργοποίησης του λογαριασμού μου. :confused:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα και μονο που ξανα ανοιξε ευχαριστω να λεμε.. οκ θα μπει στους κανονικους ρυθμους και παλι ..... Well done Gamato!!!!!! :):D
Link to comment
Share on other sites

Φυσικο ειναι να υπαρχουν προβληματα πρωτη μερα επαναλειτουργιας και ολος ο κοσμος με το που το εμαθε μπηκε μεσα συν τις νεες εγγραφες, ποσους να αντεξεις?? ;)

 

Παντως ενταξει μην τρελαθουμε, δεν εγινε και τιποτα που ηταν πεσμενο το gamato...κατεβαζαμε και πριν δημιουργηθει!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω την εξής απορία : είμαι μέλος στο gamato και ότι κατεβάζω και ανεβάζω μέσω του μTorrent πηγαίνει στον φάκελο Τα Έγγραφά μου/Downloads αλλά επειδή ο δίσκος έχει αρχίζει να γεμίζει θέλω να πάρω έναν εξωτερικό δίσκο και να πηγαίνουν όλα αυτά που κατεβάζω εκεί και να ανεβαίνουν από εκεί μέσω του μTorrent. Ξέρει κανείς τί ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να το πετύχω ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω την εξής απορία : είμαι μέλος στο gamato και ότι κατεβάζω και ανεβάζω μέσω του μTorrent πηγαίνει στον φάκελο Τα Έγγραφά μου/Downloads αλλά επειδή ο δίσκος έχει αρχίζει να γεμίζει θέλω να πάρω έναν εξωτερικό δίσκο και να πηγαίνουν όλα αυτά που κατεβάζω εκεί και να ανεβαίνουν από εκεί μέσω του μTorrent. Ξέρει κανείς τί ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να το πετύχω ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

θα επιλεξεις απο τις ρυθμισεις του προγραμματος διαφορετικο μερος που θα αποθηκευονται.αλλα γιατι δεν τα βαζεις προσωρινα στον υπολογιστη και ετα μπακαπ στον εξωτερικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να γραφτώ στο gamato από χθες, αλλέ δεν μου στέλνει validation mail (ψάχνω και στα SPAMs). To mail μου είναι στο gmail. Δοκιμάζω να φτιάξω 2ο Account με mail από yahoo, αλλά πάλι δεν μου στέλνει validation mail. Έχει κανεις από σας αντίστοιχο πρόβλημα. Έστειλα εσωτερικό μήνυμα στον admin, αλλά ούτε που το έχει διαβάσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια να ρωτησω κατι να μου πειτε τι κανω λαθος.

 

εχω την τελευταια εκδοση μtorrent και ειχα επιλεξει να σωζω και τα αρχειακια .torrent στον ιδιο φακελο οπως και ολοκληρο το αρχειο. Επειδη ομως δεν μου αρεσε να ειναι εκει μεσα ολα μαζι , εβαλα τα αρχειακια .torrent σε δικο τους φακελο. Οταν ανοιξα το μtorrent δν μπορεσε να βρει τα torrents και επρεπε να παω σε ολους τους trackers να τα βρω και να τα ξαναφορτωσω. Σε εκεινο το φακελο δημιουργηθηκαν και σωθηκαν παλι αρχειακια .torrent αλλα ειχαν μεσα στο ονομα το 2 ενω τα πρωτα πηραν το 1. πχ daredavil1.torrent Και daredavil2.torrent

Σκεφτηκα οτι το 2 ειναι το πιο προσφατο αρα ατο θα θυμαται το προγραμμα και εσβησα τα αρχειακια με το 1. Οταν ξαναανοιξα το προγραμμα ομως και αφου εχω δωσει να φορτωνει τα τορεντς απο το νεο φακελο δν τα βρισκει!! :(

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καταρχήν ζητώ συγνώμη αν είμαι off-topic, αλλά δεν βρήκα κάποιο άλλο thread για να ρωτήσω.

 

Πήγα στο Pirate Bay για να κατεβάσω ένα προγραμματάκι και άφησα το μTorrent να κατεβάζει με 380Kb/Sec και υπολειπόμενο χρόνο 30 λεπτά. Άφησα την αδερφή μου στον υπολογιστή - η οποία δεν ξέρει απ' αυτά - και περιμένα πότε θα κατέβει. Μετά από 45 λεπτά πάω στο μTorrent και βλέπω το αρχείο να είναι στο 100%, η ταχύτητα λήψης να είναι 0,2-0,3Kb/Sec, η ταχύτητα αποστολή 85-90Kb/Sec, αλλά - σύμφωνα πάντα με την αδερφή μου - δεν εμφανίστηκε κάπου η ένδειξη ότι το αρχείο κατέβηκε. Και ερωτώ: Είναι σίγουρο ότι ολοκληρώθηκε το download ? Μήπως να συνεχίσω το κατέβασμα ? Μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικά το αρχείο ? :help:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

To utorrent δεν έχει κάποιο notification ότι τελείωσε το download του αρχείου, απλά αλλάζει το εικονίδιο αριστερά, από downloading σε uploading.
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει νομίζω ένα balloon notification κάτω δεξιά αλλά αν δεν είσαι στον υπολογιστή εκείνη την ώρα ή/και χαζεύεις αλλού, δεν το βλέπεις.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ζητώ συγνώμη αν είμαι off-topic, αλλά δεν βρήκα κάποιο άλλο thread για να ρωτήσω.

 

Πήγα στο Pirate Bay για να κατεβάσω ένα προγραμματάκι και άφησα το μTorrent να κατεβάζει με 380Kb/Sec και υπολειπόμενο χρόνο 30 λεπτά. Άφησα την αδερφή μου στον υπολογιστή - η οποία δεν ξέρει απ' αυτά - και περιμένα πότε θα κατέβει. Μετά από 45 λεπτά πάω στο μTorrent και βλέπω το αρχείο να είναι στο 100%, η ταχύτητα λήψης να είναι 0,2-0,3Kb/Sec, η ταχύτητα αποστολή 85-90Kb/Sec, αλλά - σύμφωνα πάντα με την αδερφή μου - δεν εμφανίστηκε κάπου η ένδειξη ότι το αρχείο κατέβηκε. Και ερωτώ: Είναι σίγουρο ότι ολοκληρώθηκε το download ? Μήπως να συνεχίσω το κατέβασμα ? Μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικά το αρχείο ? :help:

Άμα είναι 100% και στο status λέει seeding, έχει κατέβει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές στην πολιτική του Computing Forum!

Από σήμερα δεν θα επιτρέπεται οποιαδήποτε αναφορά σε torrent indexing sites τα οποία περιέχουν πειρατικό υλικό.

Επαναλαμβάνω ότι δεν επιτρέπεται ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ αναφορά σε αυτά.

Το παρόν thread αφορά ΜΟΝΟ τις τεχνολογίες διαμοιρασμού αρχείων και ΟΧΙ το ΠΟΥ υπάρχουν παράνομα αρχεία.

 

Επομένως σας καλώ να συνεχίσουμε τη συζήτηση ΕΝΤΟΣ των νέων κανόνων.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω για πρωτη φορα μια ταινια και ειναι 6,60gb aλλα μολις παω να το κατεβασω το utorrent λεει οτι "ενα ή περισσοτερα αρχεια υπερβαινουν το οριο μεγεθους και δεν μπορουν να αποθηκευτουν σωστα"...πρωτη φορα βλεπω αυτη τη προειδοποιηση..τι πρεπει να κανω??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω για πρωτη φορα μια ταινια και ειναι 6,60gb aλλα μολις παω να το κατεβασω το utorrent λεει οτι "ενα ή περισσοτερα αρχεια υπερβαινουν το οριο μεγεθους και δεν μπορουν να αποθηκευτουν σωστα"...πρωτη φορα βλεπω αυτη τη προειδοποιηση..τι πρεπει να κανω??

 

Mαλλον ο δισκος που πας να αποθηκευσεις το αρχειο ειναι σε fat32 και δεν δεχεται αρχειο μεγαλυτερο απο 4GB.Θελει δισκο σε NTFS που δεν εχουν τετοιους περιορισμους.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν φταιει η εκδοση 2 του μtorrent η τα 7 η και τα δυο μαζι αλλα αν εχω ανοικτο μtorrent τοτε το σερφαρισμα ειναι σχεδον αδυνατο και το msn τρελενεται στα disconnect. Εχω τρεξει το setup μεσα απο το μtorrent για τις προτεινομενες ρυθμισεις κ μαλιστα τα χαμηλωσα κ αλλο αυτα που προτεινε κ ακομα τα ιδια... :(
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορώ να κατεβάσω ένα torrent χωρίς να κάνω seed κατα τη διάρκεια του κατεβάσματος; Από το πρωί κατεβάζω ένα torrent και το Down Speed είναι 15,8Kb/sec και το Up Speed είναι 100Kb/sec. :blink:

 

Edit: Τελικά δεν μπορώ να αφαιρέσω το Up Speed από κάθε torrent που θα κατεβάζω. Επίσης, απ' ότι διάβασα, το Up Speed δεν επηρεάζει καθόλου το Down Speed. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...