Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατέβασα το μtorrent και με αυτό κατεβάζω αρχείο με ταχύτητες όχι και τοσο καλές (~10ΚΒ,ποτέ πάνω από 25ΚΒps). Μου είπαν ότι μπορεί να φταίει το port. Mε έλεγχο μου γράφει "Checking port

60396 ...Error! Port 60396 does not appear to be open.

Please see http://www.portforward.com for more information αbout how to map a port." Ψάχνοντας λίγο , έχει ένα τρόπο αλλαγής του port για static IP. Έχω Altec και είναι dynamic. Τι να κάνω για να μην τα μπλέξω;

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

η θυρα που πρεπει να ανοιξεις δεν αφορα την ΙΡ που εχεις στο ιντερνετ, αλλα την ΙΡ που εχει το pc σου. ετσι, θα πας στο site που λες, θα βρεις το ρουτερ σου και στις ρυθμισεις του θα βαλεις την πορτα 60396 να την προωθει στη ΙΡ του pc σου. αυτη την ΙΡ θα τη δεις κανοντας κλικ στο εικονιδιο της συνδεσης σου στο tasktray και στην καρτελα support. συνηθως ειναι 192.168.1.64.

επισης θα πας στο firewall των windows και στα exceptions θα προσθεσεις το μtorrent.exe αν δεν εχει προστεθει ηδη. και εισαι ετοιμος :)

 

@Μερακλη, χρονια πολλα :)

Link to comment
Share on other sites

η θυρα που πρεπει να ανοιξεις δεν αφορα την ΙΡ που εχεις στο ιντερνετ, αλλα την ΙΡ που εχει το pc σου. ετσι, θα πας στο site που λες, θα βρεις το ρουτερ σου και στις ρυθμισεις του θα βαλεις την πορτα 60396 να την προωθει στη ΙΡ του pc σου. αυτη την ΙΡ θα τη δεις κανοντας κλικ στο εικονιδιο της συνδεσης σου στο tasktray και στην καρτελα support. συνηθως ειναι 192.168.1.64.

επισης θα πας στο firewall των windows και στα exceptions θα προσθεσεις το μtorrent.exe αν δεν εχει προστεθει ηδη. και εισαι ετοιμος :)

 

@Μερακλη, χρονια πολλα :)

ακολούθησα τις οδηγίες σου ,nikoskat, αλλά δεν είδα αποτέλεσμα.. είπα μήπως φταίει το zone alarm , αλλά και όταν το έκλεισα , δεν άλλαξε κάτι. Στο firewall των windows, ήταν ήδη το μTorrent. Άλλαξα , μάλιστα, και το port και έβαλα το default (32469), κάνοντας όλη τη διαδικασία από την αρχή..

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

ακολούθησα τις οδηγίες σου ,nikoskat, αλλά δεν είδα αποτέλεσμα.. είπα μήπως φταίει το zone alarm , αλλά και όταν το έκλεισα , δεν άλλαξε κάτι. Στο firewall των windows, ήταν ήδη το μTorrent. Άλλαξα , μάλιστα, και το port και έβαλα το default (32469), κάνοντας όλη τη διαδικασία από την αρχή..

δες και στην καρτελα advanced στο firewall των windows αν ειναι τικαρισμενη η συνδεση σου. επισης, το σημαντικοτερο, ειναι απο που κατεβαζεις. αν κατεβαζεις οπως εχουμε πει απο public trackers ειναι λογικο να μην εχεις καλη ταχυτητα. αν οχι και ειναι τσεκαρισμενα τα ports σε ρουτερ και firewall, τι να πω...

προσωπικα στο firewall εχω βαλει και χειροκινητα τα ports του μtorrent, για καλο και για κακο.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ χτες adsl το connex 512.Αρχικά κατέβασα από direct download και κατέβαζα με 51kb/s.Όμως τώρα που δοκιμάσα να κατεβάσω με το μtorrent κατέβαζε με 7kb/s.Μπορείτε να μου πείτε τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να κατεβάζω με μεγαλύτερη ταχύτητα;

Έχω το Tomson speedtouch 536

Link to comment
Share on other sites

@ nikoskat: αυτό που λες το είχα κοιτάξει... Τεσπα, ήθελε μία ακόμη ρύθμιση στο modem (speedtouch 536). Χθες το βράδυ, το μTorrent ήταν οκ (πράσινο το εικονίδιο και από επιλογές--> οδηγός ταχύτητας-->έλεγχος λειτουργίας θύρας οκ).

 

@captain_cook : την ίδια απορία είχα και εγώ. Τσέκαρε τα προηγούμενα posts και αν δε βγάλεις άκρη στείλε pm.

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ χτες adsl το connex 512.Αρχικά κατέβασα από direct download και κατέβαζα με 51kb/s.Όμως τώρα που δοκιμάσα να κατεβάσω με το μtorrent κατέβαζε με 7kb/s.Μπορείτε να μου πείτε τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να κατεβάζω με μεγαλύτερη ταχύτητα;

Έχω το Tomson speedtouch 536

δες την απαντηση μου στον tsioy στην προηγουμενη σελιδα;)

 

@tsioy, ok :)

 

@Μερακλη, να'σαι καλα :p

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιουσα παντα τον abc και ειμαι πληρως ικανοποιημενος. Τελευταια είχε καποια μικροπροβληματα και ειπα να δοκιμασω τον μtorrent... Φεξε μου και γλιστρυσα. Ταχυτητα μαξιμουμ 25kbps με adsl 512, με τρελα ανεβοκατεβασματα και οχτω χιλιαδες ρυθμισεις για να κανεις το προγραμμα να δουλεψει σωστα (δεν το καταφερα ποτε). Αυτη τη στιγμη κατεβαζω με 54kpbs με τον abc. Δοκιμαστε τον...

http://pingpong-abc.sourceforge.net/download.php

Link to comment
Share on other sites

μπα toubiotis.Shareaza 4 ever.3 networks ταυτοχρόνως ;) και τα μυαλά στα κάγκελα

 

τι ταχυτητα εχεις?εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο limewire.

Link to comment
Share on other sites

σχετικά μεγάλη αλλα πάντα ο shareaza έχει περισσότερα αποτελέσματα 100% και αυτο τον κάνει πολύ καλό.Επίσης maximum πηγες που βρήκε είναι νομίζω καμιά 18...Στο shareaza υπάρχουν 500,και εγώ πιάνω 80...Τώρα που θα βρεις περισσότερη ταχύτητα...
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia.

 

exo apli sindesi pstn k xrisimopoio to dc++ pou k pou gia na katevazo kana tragoudaki.

 

meta apo format evala to dc++ 0.688

 

to provlima pou exo einai to eksis:den mou vgazei me tipota ti lista me ta public hubs otan patao to entistoixo koumpaki.mou vgazei sinexeia download failed k stis 2 default dieuthinsis pou exei to programa

 

opoios mporei as voithisei

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εμένα παίζουν οι default που έχει (και τώρα δοκίμασα). Δοκίμασε κι αυτή: http://dreamland.gotdns.org/PublicHubList.config.bz2
Link to comment
Share on other sites

distixos den ginete tpt oute me tis deufalt dieuthinseis oute me auti pou mou edoses gkr41.ti sto kalo mporei na ftaiei??

Πολλές φορές πέφτει το hublist.org που έχει τη λίστα με τα hubs. Το καλύτερο είναι να αποθηκεύεις στα favorites τα hubs στα οποία συνδέεσαι συχνά για να μην εξαρτάσαι από τη hublist κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμποιείτε DC++ να βάλετα την έκδοση 0.674m .

 

Αυτή η έκδοση επιτρέπει να κατεβάζετε το ίδιο αρχείο από πολλούς users ταυτόχρονα.

 

Κατι σαν torrent δηλαδή.;)

 

Το DC είναι ότι πρέπει για μικρά αρχεία και ολίγον εξεζητημένα.

 

Για ταινίες , παιγνίδια , μουσική , προγράμματα βλέπε Azureus ...

ΣΠΕΡΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμποιείτε DC++ να βάλετα την έκδοση 0.674m .

 

Αυτή η έκδοση επιτρέπει να κατεβάζετε το ίδιο αρχείο από πολλούς users ταυτόχρονα.

 

Κατι σαν torrent δηλαδή.;)

 

Το DC είναι ότι πρέπει για μικρά αρχεία και ολίγον εξεζητημένα.

 

Για ταινίες , παιγνίδια , μουσική , προγράμματα βλέπε Azureus ...

ΣΠΕΡΝΕΙ

Αυτό που λες είναι το revconnect. Βασιζεται στο dc++ και κάνει αυτό που είπες κι εσύ.http://www.revconnect.com. Κι εγώ αυτό προτείνω;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορμάτ τον υπολογιστή αλλα έχω κρατήσει σε σκληρό τα Downloads του utorrent. Πώς μπορώ να τα ξανακάνω ενεργα για download/upload?
...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...