Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αληθεια..ποσο να το εχουμε??εγω το νετλιμιτερ το εχω οριο στα 10-11 αλλα για ολα τα προγραμματα(γενικα) οχι μονο dc++..τι λετε επιρεαζει το downloading που το εχω ετσι?

Στο 9-10 είναι το καλύτερο για τις γραμμές μας (128 upload). Έτσι δεν επηρεάζει το down μας. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας!!! Έχω κατεβάσει το DC++, όμως στις αναζητήσεις που κάνω δε μου βγάζει αποτελέσματα. Μάλλον φταίει το hub, που δεν το έχω ρυθμίσει, όμως δεν ξέρω πώς το ρυθμίζεις και τι κάνει.???
Link to comment
Share on other sites

χμμμ..μαλλον πρεπει να ανοιξεις πορτες...δοκιμασε να πας passive να δεις αν βγαζει αποτελεσματα!

 

καλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!! Έχω κατεβάσει το DC++, όμως στις αναζητήσεις που κάνω δε μου βγάζει αποτελέσματα. Μάλλον φταίει το hub, που δεν το έχω ρυθμίσει, όμως δεν ξέρω πώς το ρυθμίζεις και τι κάνει.???

Koίτα στην σελίδα 178 post #3556.

Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω ειμαι νεος στο σπορ..δεν ξερω..τι μοντεμ εχεις?(αν μπορει ας δωσει καποιος ενα χερακι)
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει αναφερθεί άπειρες φορές: http://www.angelos0.com για ρυθμίσεις για να συνδεθείτε στο πιο δημοφιλές ελληνικό hub. Αν έχετε προβλήματα με τον router σας, δείτε κι αυτό: http://www.portforward.com

 

Και πριν ρωτήσετε κάτι, μάθετε να ψάχνετε για τις πληροφορίες που χρειάζεστε με την Αναζήτηση ή/και το Google.

Link to comment
Share on other sites

Το h**p://www.torrent-damage.net/index.php εχει προς το παρον ανοικτες εγγραφες μεχρι να φτασει τα 37500 μελη.Αυτη τη στιγμη εχει 34,185.

Φαινεται καλουτσικο.Δεν ειναι βεβαια torrentleech,filelist ή torrentbytes αλλα οποιος δεν μπορει να μπει εκει ας ριξει μια ματια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μορείτε να μου προτείνετε ένα καλό πρόγραμμα για διαχείρηση του μπαντγουιθ?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Sorry,αν γινομαι κουραστικος αλλα δεν εχω καταλαβει κατι.Με τον μTorrent που εχω,σε ποιον φακελο ειναι τα αρχεια που ''μοιραζομαι'' με τους υπολοιπους?Αν εχω καταλαβει καλα,την ιδια ωρα που κατεβαζω το χ αρχειο,το μοιραζομαι κιολας,αλλα οταν τελειωσω το download,σε ποιον φακελο πρεπει να το βαλω το αρχειο για να το μοιραζομαι και με αλλους?
Link to comment
Share on other sites

Sorry,αν γινομαι κουραστικος αλλα δεν εχω καταλαβει κατι.Με τον μTorrent που εχω,σε ποιον φακελο ειναι τα αρχεια που ''μοιραζομαι'' με τους υπολοιπους?Αν εχω καταλαβει καλα,την ιδια ωρα που κατεβαζω το χ αρχειο,το μοιραζομαι κιολας,αλλα οταν τελειωσω το download,σε ποιον φακελο πρεπει να το βαλω το αρχειο για να το μοιραζομαι και με αλλους?

 

Εκει που κατεβηκε. Δεν χρειαζεται να βαλεις καπου το αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

Το h**p://www.learnbits.org/ (παρομοιο με το bitme.org αλλα οχι τοσο μεγαλη ποικιλια) ανοιξε τις εγγραφες απο σημερα ως και τις 8/2.Για να παρετε μια γευση τι κατηγοριες εχει δειτε το screenshot.

 

http://img156.imageshack.us/img156/6133/learnbits5bm.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Παιδία προσπαθώ να κατεβάσω πράγματα από το eMule αλλά ορισμένες φορές τυχαίνει και κατεβάζω με 3kb/s και ανεβάζω με 6kb/s :blink: ενώ πάνω από 20-21δεν έχω πιάσει...μπορώ να κάνω τπτ έτσι ώστε να περιoρίσω το upload στο ελάχιστο (φαντάζομαι ότι το upload επιρρεάζει το download)... από τις 8 το πρωί κατεβάζω το photoshop (700mb) και ακόμα μου μένουν 15mb :happy: αλλά με εκνευρίζει το γεγονός να κατεβάζω με 3kb/s ενώ να ανεβάζω με 6kb/s :blink: ...ακόμα άλλαξα τα ports σε eMule και τα έκανα port forward στο router και συνδέετε στις θύρες 50000 και 60000 αντίστοιχα.... κακή επιλογή ή να την κρατήσω. Αν είναι κακή επιλογή pls πείτε μου ποιές θύρες να προτιμήσω

thnx in advance :)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι το μουλάρι, δεν κάνεις κάτι λάθος. Έχει τα πάντα αλλα θέλει υπομονή.

α το παλιο μούλαρο...:lol: δηλαδή δεν παίζει κανένα hack ή trick όπως θέλετε το λέτε που να μην αφήνει τους άλλους να κατεβάζουν από σένα με μεγάλη ταχύτητα ή και καθόλου :D αλλά μάλλον απίθανο γιατί εκεί βασίζετε η επιτυχία του μουλαριού σωστά??

Link to comment
Share on other sites

α το παλιο μούλαρο...:lol: δηλαδή δεν παίζει κανένα hack ή trick όπως θέλετε το λέτε που να μην αφήνει τους άλλους να κατεβάζουν από σένα με μεγάλη ταχύτητα ή και καθόλου :D αλλά μάλλον απίθανο γιατί εκεί βασίζετε η επιτυχία του μουλαριού σωστά??

Όχι, γιατί όλη η φιλοσοφία του είναι όσο περισσότερο ανεβάζεις τόσο περισσότερο θα κατεβάζεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχω με το dc++ είναι ότι μου βγάζει πολλά αποτελέσματα filtered.

Συγκεκριμένα έβαλα να ψάξει "It's All About Love lazyboy" και το βρήκε 14 φορές ενώ μου έβγαλε 5127 αποτελέσματα filtered!!!!

Μπορώ κάπως να απενεργοποιήσω την δυνατότητα να φιλτράρει τα αποτελέσματα;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

[newbie mode on]

Και πως/που δηλαδή ψάχνουμε (και βρίσκουμε) torrents;

[/newbie mode off]

 

 

Αν και εχει αναφερθει πολλες φορες:

 

torrentleech.org

torrentbytes.net

blue-whitegt.com

mininova.org

 

και πολλα αλλα.:)

 

ΥΓ: Σε μερικα χρειαζεται εγγραφη.

Link to comment
Share on other sites

[newbie mode on]

Και πως/που δηλαδή ψάχνουμε (και βρίσκουμε) torrents;

[/newbie mode off]

 

Ριξε μια ματια και σε αυτο το site: h**p://www.orbdesign.net/bt/.:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Παιδία προσπαθώ να κατεβάσω πράγματα από το eMule αλλά ορισμένες φορές τυχαίνει και κατεβάζω με 3kb/s και ανεβάζω με 6kb/s :blink: ενώ πάνω από 20-21δεν έχω πιάσει...μπορώ να κάνω τπτ έτσι ώστε να περιoρίσω το upload στο ελάχιστο (φαντάζομαι ότι το upload επιρρεάζει το download)... από τις 8 το πρωί κατεβάζω το photoshop (700mb) και ακόμα μου μένουν 15mb :happy: αλλά με εκνευρίζει το γεγονός να κατεβάζω με 3kb/s ενώ να ανεβάζω με 6kb/s :blink: ...ακόμα άλλαξα τα ports σε eMule και τα έκανα port forward στο router και συνδέετε στις θύρες 50000 και 60000 αντίστοιχα.... κακή επιλογή ή να την κρατήσω. Αν είναι κακή επιλογή pls πείτε μου ποιές θύρες να προτιμήσω

thnx in advance :)

φίλε δεν στο λέω αλλά το πακέτο photoshop cs2 με illustrator cs2 είναι μόλις 350mb!!!! :p

στο λέω επίσεις ότι μπορείς να το κατεβάσεις με trial mode απο το επίσημο site :p

με τέλεια ταχύτητα...

και με 3kb να κατέβαζες θα σε πάρει μέρα να κατεβάσεις ένα cd...(όταν το κατέβασα απο shareaza με πήρε 3ώρες μόνο αλλά με 38kb...[21ιουνίου περίπου,όταν πρωτοβγήκε δηλαδή])

για torrents

δοκιμάστε

w*w.torrentz.com

w*w.bitenova.org

w*w.thepiratebay.org

 

όσο για torrent client δοκιμάστε bitspirit :)

that's my combination...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...