Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι.Έχω κατεβάσει ένα video από το kazaa, αλλά σχεδόν στο τέλος σταμάτησε(Remotely Queued).Υπάρχει τρόπος να δω όσο έχει κατεβεί?Μην πάνε άδικα το 70Mb.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεξί κλικ->view με ένα πρόγραμμα που έχει απο μόνο του το kazaa ή

view in/with theater.

Νομίζω ότι και άμα πατήσεις διπλό κλικ θα σου το βγάλει στο theater

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ή δοκίμασε αυτό... Πήγαινε στο Shared folder, κάνε ένα αντίγραφό του dat εκεί και άλλαξε το extension του σε .avi .mpg ή ότι άλλο ήταν το video...
Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena diskolo provlhma gia to soulseek.

thelw na exw dinatothta search sta mp3s pou vriskontai sthn download list.ayto tha einai dinato mono an vrw ayth th lista se morfh txt. epsaksa sto program folder tou slsk kai sigekrimena sto attributes.cfg alla ekei ap'oti katalava einai h lista me ta shared mp3s.mporei na mou pei kaneis pws tha vrw se txt morfh th download list sto soulseek?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akakios ( 1 Ιαν. 2005 , 23:19)

 

Παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι.Έχω κατεβάσει ένα video από το kazaa, αλλά σχεδόν στο τέλος σταμάτησε(Remotely Queued).Υπάρχει τρόπος να δω όσο έχει κατεβεί?Μην πάνε άδικα το 70Mb.

 

Τέτοια αρχεία video που έχουν προβλήματα, π.χ. δεν έχει ολοκληρωθεί το download, μπορείς να τα δεις με το Videolan (είναι freeware).
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα και έκανα upgrade την παλία έκδοση του dc++ που είχα με την 0,668 και στα settings-sharing που δηλώνω φακέλους τους οποίους θέλω να μοιράζομαι, διαλέγω έναν φάκελο με 50 γίγα μπάιτς και μου βγάζει ένα μύνημα που λέει : please wait until dc++ indexes your files.thet wont be shared until there've benn indexed.

Δεν καταλαβαίνω,απλά υποψιάζομαι τι συμβαίνει και για αυτό ρωτώ.Μάλλον είχα πολύ καιρό να κάνω upgrade :p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά εδώ...

 

What is TTH (Tiger Tree Hashing)?

 

Tiger Tree Hashing or TTH is used to verify the integrity of large chunks of data. The data is split into small pieces which are individually hashed, then hashed together until one, root hash is formed....

...Once DC++ hashes all of your share (yes this will take a while) it will only hash new files. The hashing thread in DC++ is set to low priority, so it shouldn't interfere too badly....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος csk4023 ( 2 Ιαν. 2005 , 16:51)

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ...

 

What is TTH (Tiger Tree Hashing)?

 

Tiger Tree Hashing or TTH is used to verify the integrity of large chunks of data. The data is split into small pieces which are individually hashed, then hashed together until one, root hash is formed....

...Once DC++ hashes all of your share (yes this will take a while) it will only hash new files. The hashing thread in DC++ is set to low priority, so it shouldn't interfere too badly....

 

Ευχαριστώ ;)

Έπρεπε να είχα μείνει στην παλία έκδοση..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis ( 2 Ιαν. 2005 , 17:44)

 

Ναι, αλλα θα ετρωγες κλότσο απο ορισμένα Hubs που θέλουν να έχεις την καινούρια βερσιόν:)

 

Αυτός ήταν και ο λόγος που έκανα το Upgrade..Ένα από τα βασικά μου χάμπς με "κλώτσησε" για τα καλά :p
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Για εμάς παιδιά που οι μετά την 0.401 έκδοση έχουμε πρόβλημα?

 

Καμία δεν είναι συμβατή με τα 98se :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα έχω άλλο πρόβλημα.Κατεβάζω μια ταινία και ενώ έχω ώς default download directory το ίδιο που είχα πρίν,τώρα δεν εμφανίζεται εκεί το αρχείο που κατεβάζω και δεν το βρίσκω πουθενά.Με την παλιά έκδοση μπορούσες να δείς το αρχείο που κατεβάζεις.Εδώ δηλαδή δεν γίνεται ; Πρέπει να έρθει όλο ;
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε επειδή έχω αρκετό καιρό να παρακολουθήσω το συγκεκριμένο thread μήπως μπορεί να μου πει κανείς τι έγινε τελικά με το suprnova.org και με τα υπόλοιπα torrent sites??Τελικά θα βγάλουν απλά τις ταινίες και θα συνεχίσουν να λειτουργούν κανονικά???

 

EDIT: Επιδή τελικά μπήκα στο suprnova και διάβασα τι έγινε...μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να μου πείτε άλλα torrent sites μιας και τα direct links απαγορεύονται μέσα στο forum!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάμε και μια σελίδα ποιο πίσω;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=695670#post695670

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένας φίλος μου που είναι modem user ένα πρόγραμμα π2π για να κατεβάζει mp3. Με το kazaa έκανε μια χαρα την δουλειά του, αλλα απο ότι μου είπε έκλεισε. Εγω είμαι 1 χρόνο dsl και τα προγραμματα που χρησιμοποιώ δεν είναι για modem users. Ποιό πρόγραμμα να του πώ να βάλει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 ( 3 Ιαν. 2005 , 21:49)

 

Θέλει ένας φίλος μου που είναι modem user ένα πρόγραμμα π2π για να κατεβάζει mp3. Με το kazaa έκανε μια χαρα την δουλειά του, αλλα απο ότι μου είπε έκλεισε. Εγω είμαι 1 χρόνο dsl και τα προγραμματα που χρησιμοποιώ δεν είναι για modem users. Ποιό πρόγραμμα να του πώ να βάλει? Ευχαριστώ

 

 

limewire. για ξένα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος onefluffycloud ( 3 Ιαν. 2005 , 23:09)

 

ti ennoeis ta programmata pou xrhsimopoieis den einai gia modem users?poia einai ayta?

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mcde ( 3 Ιαν. 2005 , 23:52)

 

Ίσως εννοεί το emule που όντως δεν είναι για pstn.

 

 

ακριβώς :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγατέστησα σήμερα το eMule σε γραμμή DSL. Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε με κάποιο τρόπο να κάνουμε preview στα αρχεία που κατεβαίνουν εκείνη τη στιγμή (όπως γινόταν στο Kazaa και όπως γίνεται στο DC++ με το Winamp, το avipreview, το VLC...).

Δοκίμασα να ανοίξω τα αρχεία με τα παραπάνω προγράμματα αλλά δεν δείχνει εικόνα ούτε παίζει ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά φτάνει να έχεις εγκατεστημένο το vlc και να έχεις δώσει το path του στις επιλογές του emule. Μετα μπορείς να κάνει preview σε κάποιο αρχείο video με δεξί κλικ --> preview από τη λίστα με τα downloads π.χ. Όμως δεν γίνεται πάντα αυτό, γιατί πρέπει να έχουν κατέβει κάποια αρχικά τμήματα. Μου έχει τύχει να έχει κατέβει ένα πολύ μεγάλο ποσοστό του αρχείου και πάλι να μην είναι ενεργοποιημένη η επιλογή preview.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 ( 4 Ιαν. 2005 , 05:56)

 

κατεβάζει γρήγορα?

 

 

na sou pw thn alhtheia den exw katevasei tipota giati eimai se queue alla eimai kanonika connected :alien:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...