Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostask (18 Σεπ. 2004 , 03:49)

 

ελπιζω να ξερει καποιος να με βοηθησει γιατι κοντευω να τρελαθω. ειμαι αγγλια για MSc μενω σε εστια με νετ και γραμμη κατι μεταξυ t1 kai t3(περιπου 3mb/sec μπορω να κατεβασω). εχω διαβασει καμια 30ρια σελιδες απο το thread κατεβασα το dc++ εκανα τις ρυθμισεις που αναφερονται σελιδες πιο πισω αλλα τιποτα. δεν συνδεεεται. καταλαβεται οτι ειναι τρελο να εχεις τετοια ταχυτητα και να μην μπορεις να κατεβασεις. εμαθα απο ενα παιδι οτι ενας φιλος του κατεβαζε απο την ιδια εστια με dc++ αλλα με καποιες ρυθμισεις που ο ιδιος δεν ξερει. μηπως ξερει καποιος απο εσας? ελπιζω καποιο παιδι απο κανενα πανεπιστημιο η οποιοσδηποτε αλλος. ειλικρινα 8α με σωσετε.

 

 

Παρομοιο προβλημα ειχε και ενας φιλος μου που εμενε σε εστια πανω στην αγγλια.Ειχε βαλει το DC++ και δεν μπορουσε να κατεβασει τιποτα με καταληξη *.exe,*.mp3 και *.avi.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ασε ειναι πικρα. ολες οι σελιδες να ανοιγουν αμεσα και να μην μπορεις να κατεβασεις τιποτα....
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρισε η επίσημη έκδοση του shareaza 2.1

 

 

Shareaza 2.1

 

This release is the first to be developed by multiple developers in an open source environment. Also, this release marks a new standard numbering system. The first ocet is used for the major version number, the second is for the minor version number. If populated, the third ocet marks the beta revision, and the fourth is the alpha revision (Major.Minor.Beta.Alpha). Therefore, 2.0.2.5 would be an alpha release 5 of beta 2.0.2. So, if you are wondering why this release is going much quicker (with less changes), and version numbers are much different, this is the reason.

 

Shareaza 2.1 Final

 

Fixed an issue with download sorting.

 

Fixed a bug occuring with recieving bad eD2k sources.

 

Fixed a bug where a paused download would begin downloading again.

 

Improved and cleaned download code.

 

Search/Search more code neatened up and improved.

 

ED2k 'search by file type' now works in all languages.

 

Fixed a search bug that occured when restarting a stopped search.

 

SHA1 hashes will no longer be overwritten if the download recieves a partially invalid URL.

 

Improved searching on systems with suboptimal settings.

 

Blank SHA1 and Tiger Root hashes are now rejected.

 

Queryhits cut blank SHA1 and Tiger Root hashes.

 

URL Scanning rejects blank SHA1 and Tiger Root hashes.

 

Blocked "AAAA" SHA1 hashes and "BVBV" Tiger Roots.

 

Fixed some settings in the QuickStart Wizard.

 

Small UI Fix in the Share Manager Dialog.

 

http://www.shareaza.com

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως της πηγές που έχεις.

Υπάρχουν περιπτώσεις που πιάνω σε isdn 64 και 1kb αλλά έχω πιάσει και 6-7 kb

 

 

Kαι φυσικά ΔΕΝ περιέχει ad-ware spyware-ads κτλ :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim87 (20 Σεπ. 2004 , 00:21)

 

Αναλόγως της πηγές που έχεις.

Υπάρχουν περιπτώσεις που πιάνω σε isdn 64 και 1kb αλλά έχω πιάσει και 6-7 kb

 

 

Kαι φυσικά ΔΕΝ περιέχει ad-ware spyware-ads κτλ :)

 

Diladi gia na katalavw ti ginetai me tis piges..einai kati san to kazaa?sindeesai kai mporeis na katevaseis apo pollous xristes kai oso poio polloi xristes,toso megaliteri taxitita exeis pithanotita na piaseis?

Vlepeis otan sou kanoune upload poios kai ti ?i den xreiazetai na exeis kati san share ?

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία Jim87, αλλά το "home" αντί για "αρχική σελίδα", να μεταφέρεται στα ελληνικά ως "σπίτι";

Για δες το plz...:)

 

edit:

Επίσης στη Βιβλιοθήκη, το πλαίσιο διαλόγου "Διαγραφή αρχείου" μου εμφανίζεται αλαμπουρνέζικα. Χρησιμοποιώ WinMe. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (20 Σεπ. 2004 , 03:01)

 

Diladi gia na katalavw ti ginetai me tis piges..einai kati san to kazaa?sindeesai kai mporeis na katevaseis apo pollous xristes kai oso poio polloi xristes,toso megaliteri taxitita exeis pithanotita na piaseis?

Vlepeis otan sou kanoune upload poios kai ti ?i den xreiazetai na exeis kati san share ?

 

 

Ακριβώς.Αναλογα με την ταχύτητα του/των χρήστη/χρηστών τόσο περισσότερη ταχύτητα θα έχεις.

 

Βλέπεις τι σου κάνουν upload και ποιος/και αν μοιράζετε αρχεία.

Επίσης δεν χρειάζετε να κάνεις share αλλά επιδή συνδέετε σε πολλά p2p μπορεί να χρειάζετε ένα απο αυτά να κάνεις share.

Εαν δεν κάνω λάθος για να κατεβάζεις απο το shareaza αρχεία απο emule θα πρέπει να κάνεις share :)

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoz

 

Όλα ωραία Jim87, αλλά το "home" αντί για "αρχική σελίδα", να μεταφέρεται στα ελληνικά ως "σπίτι";

Για δες το plz... :)

 

edit:

Επίσης στη Βιβλιοθήκη, το πλαίσιο διαλόγου "Διαγραφή αρχείου" μου εμφανίζεται αλαμπουρνέζικα. Χρησιμοποιώ WinMe. :confused:

 

 

Nαι όντως θα το φτιάξω και θα ανεβάσω την καινούρια μετάφραση ελπίζω σήμερα.

 

Εμένα με xp μου το εμφανίζει κανονικά.

Δεν έχω me για να σου πω.

Θα στείλω mail στον mod του shareaza να δούμε αν μπορεί να κάνει/ξέρει κάτι :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπορώ να το ανεβάσω για τώρα.

Θα πρέπει ένας mod να μας κάνει μια navigation bar.

 

Tου έχω στείλει την μετάφραση αλλά δεν ξέρω πότε θα φτιαχτεί.

 

 

Σας στέλνω την διόρθωση για όσους δεν χρησιμοποιούν την power mode (που καλλύτερα να αρχίζουν να την χρησιμοποιούν γιατί έχει πολλοί ποιο πολλές εφαρμογές) επιδή δεν χρειάζετε (τις ποιο πολλές φορές) nav bar

 

 

Eπίσης.

 

manoz μπορείς να μου στείλεις μια φώτο με το σφάλμα για να δω τι bug είναι αυτό με τα win me/98?

 

Μήπως έχεις δει και κανά άλλο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ

default-gr.rar

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το dc++ είναι απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.Καμία σχέση με τα άλλα p2p προγράμματα.

έχω βρει πολλά τραγούδια που δεν μπορούσα να βρω με τίποτα στα άλλα προγράμματα.

 

Το έχω ξεσκίσει :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (22 Σεπ. 2004 , 19:50)

 

Παιδιά το dc++ είναι απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.Καμία σχέση με τα άλλα p2p προγράμματα.

έχω βρει πολλά τραγούδια που δεν μπορούσα να βρω με τίποτα στα άλλα προγράμματα.

 

Το έχω ξεσκίσει :)

 

Ennoeitai:) idiws an valeis pola gb ws share tote mpaineis se axtipita hubs me poli sinoliko share kai vriskeis sxedon ta panta.

Na fadasteis mpainw se ena hub me 1050 TB !!Ti na min exei diladi ekei mesa? :p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (22 Σεπ. 2004 , 20:19)

 

Ennoeitai:) idiws an valeis pola gb ws share tote mpaineis se axtipita hubs me poli sinoliko share kai vriskeis sxedon ta panta.

Na fadasteis mpainw se ena hub me 1050 TB !!Ti na min exei diladi ekei mesa? :p

 

Εγώ μπαίνω σε ένα με 4 TB αλλά για αρχή είναι μια χαρά ήδη έφτασα τα 2 gb share σε πολύ λίγο χρόνο :) ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον καταφερα και μπηκα στο dc++. (ειμαι εγω που ελεγα πιο πανω οτι ειμαι σε lan t3 και δεν μπορουσα να συνδεθω). τελικα ηθελε ρυθμισεις socks. τωρα ειμαι μεσα για πρωτη φορα και βλεπω οτι πραγματικα υπαρχουν απειρα αρχεια. εβαλα προχειρα 1 gb sharing για να συνδεθω. παρατηρω ομως οτι δεν εχω καλη ταχυτητα. κατεβαζω με 50kb/s το πολυ. φταιει το hub στο οποιο ειμαι συνδεμενος? φταιει ο χρηστης? πρεπει να αλλαξω τιποτα ρυθμισεις? τα αλλα hub που ζητανε μεγαλυτερο sharing εχουν καλυτερες ταχυτητες? ευχαριστω εκ των προτερων....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoz (23 Σεπ. 2004 , 09:33)

 

Δυστυχώς Jim87 το print screen δε φαίνεται να θέλει να λειτουργήσει στον υπολογιστή μου, οπότε....:(

 

 

Και δυστηχώς για να το δουν απο το shareaza θα πρέπει να σετάρουν ένα pc με winme οπότε ή θα πάρει αρκετό χρόνο ή δεν θα γίνει... :(

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγινε η αναβάθμιση του navigation bar για την αρχική σελίδα.

 

Το κατεβάζετε το κάνετε un-rar και το βάζετε στο \Shareaza\Skins\ShareazaOS.

shareazaos.zip

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Guys help κατεβασα και εγκατεστησα το DC++

Πως θα το ρυθμισω απο εδω και περα και τι πρεπει να κανω για να αρχισω το downloading?

 

Μπορει κανεις να μου πει περιληπτικα ή μεσω ΡΜ τι να κανω? Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Angelos0 (27 Σεπ. 2004 , 21:17)

 

να βοη8ησω με το howto section του http://angelos0.no-ip.info ;)

 

Α, άνοιξε; Γιατί την προηγούμενη βδομάδα έβγαζε τον εργάτη :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...