Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mcde ( 1 Αύγ. 2004 , 13:58)

 

Αυτή είναι η έννοια του file sharing. Οι υπόλοιποι χρήστες κατεβάζουν από εσένα όπως εσύ κατεβάζεις από αυτούς.

 

 

το ξερω αυτο απλως επειδη για πρωτη φορα χρισημοποησα σημερα το προγραμμα και δεν ηξερα οτι τα ημιτελη αρχεια μπορω να τα δωσω σε αλλον :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???έχω συνδεθεί κανονικά στο hub του Αγγέλου σύμφωνα με τις οδηγίες...όλα κάλα...όμως δεν μπορώ να κάνω download όταν πατάω search δεν μου βγάζει κανένα αποτέλεσμα παρα μόνο τα δικά μου αρχεία....

help please...

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cddaraa ( 1 Αύγ. 2004 , 22:22)

 

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???έχω συνδεθεί κανονικά στο hub του Αγγέλου σύμφωνα με τις οδηγίες...όλα κάλα...όμως δεν μπορώ να κάνω download όταν πατάω search δεν μου βγάζει κανένα αποτέλεσμα παρα μόνο τα δικά μου αρχεία....

help please...

 

 

Πήγαινε από τα Options και Από active Μπες passive. Δεν μπορώ να σου πω ακριβώς γιατί δεν έχω μπροστά μου το Prog. :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 1 Αύγ. 2004 , 23:25)

 

Πήγαινε από τα Options και Από active Μπες passive. Δεν μπορώ να σου πω ακριβώς γιατί δεν έχω μπροστά μου το Prog. :o

 

 

δούλεψε...ευχαριστώ πολύ Bayern7

αλλά αισθάνομαι πολύ άσχημα που είμαι passive...περιμένω και άλλη βοήθεια..

να πω πως έχω isdn 64

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cddaraa ( 1 Αύγ. 2004 , 23:41)

 

δούλεψε...ευχαριστώ πολύ Bayern7

αλλά αισθάνομαι πολύ άσχημα που είμαι passive...περιμένω και άλλη βοήθεια..

να πω πως έχω isdn 64

 

 

xexe. Μη νιώθεις άσχημα. Δεν είναι τίποτα κακό. ;)

Αν έχεις firewall, δες αυτό που λέει πως να γίνεις active.

AΝ δεν λυθεί το πρόβλημα δες και αυτό το pdf...

Good luck

Link to comment
Share on other sites

στο BitTorrent πως οριζω τα connections ? και κατα την γνωμη σας ποσα connections να βαλω? εχω copperjet 811 που νομιζω εχει 250 connections
Link to comment
Share on other sites

to dc++ den sigrinetai me kanena allo programma gia file sharing.einai to apoluto programma.oi megaliteres sinallages ginontai ekei kai sto Irc.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone ( 2 Αύγ. 2004 , 21:13)

 

δεν ξερω απο εδω το κατεβασα http://bitconjurer.org/BitTorrent/

εχω adsl 384/128 forthnet

 

 

katevase ton ABC client . Poly leitourgikos kai xwris polla mplimplonakia.

action>preferences>advanced settings

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για μας τους νεους κανενας οδηγος για emule kai dc++ παιζει πουθενα?????? Γιατι ουτε βρισκω πως θα συνδεθω ουτε και εδω με μια προχειρη αναζητηση βρηκα κατι.......
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος AGNOSTOS ( 2 Αύγ. 2004 , 23:49)

 

Λοιπον για μας τους νεους κανενας οδηγος για emule kai dc++ παιζει πουθενα?????? Γιατι ουτε βρισκω πως θα συνδεθω ουτε και εδω με μια προχειρη αναζητηση βρηκα κατι.......

 

 

Για DC++ δες εδώ http://angelos0.no-ip.info sto how to section.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 3 Αύγ. 2004 , 00:36)

 

Για DC++ δες εδώ http://angelos0.no-ip.info sto how to section.

 

 

Με το dc++ τα πηρα στο κρανιο χθες γιατι σε οποιο hub και να συνδεομουν με πεταγανε γιατι δεν ειχα το αντιστοιχο share limit!!!!Ακομα και αυτο που προτεινεις εχει limit 5G!!!!! :mad:

 

Δοκιμασα και το emule αλλα τιποτα απ ολα αυτα δε μου φαινεται τοσο γρηγορο και κατανοητο οσο τα πρωιν p2p προγραμματα τυπου Klite...........Συνδεομαι σε servers και η ταχυτητα που μου κατεβαινουν αυτα που επιλεγω ειναι (μην πω τι ειναι!!!!!) κατω απο 1ΚΒps!!!!!!!! :eek:

 

Για να τα παρω εντελως διαπιστωσα οτι και στο καζαα πλεον μου κατεβαινουν καποια αρχεια με ταχυτητα 1ΚBps ενω τα περισσοτερα οχι!!!!!

 

Δοκιμασα και torrent clients και η ταχυτητα παλι ειναι κοντα στα 4-5 ΚΒps!!!!!!!Για τι μου εμεινε η adsl???? Για σερφαρισμα!!!!! :wacko: :wacko: :wacko:

Αντε και κανενα download απο καπου μιας και εκει πιανω 40+ με to demo της 4νετ!!!!!

 

Κατι μου λεει οτι φταιει το ΝΑΤ, το ψαχνω τωρα να το ρυθμισω.......Για Το emule ομως το εχω ρυθμισμενο αλλα τζιφος!!!!!!!!!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος AGNOSTOS ( 3 Αύγ. 2004 , 11:13)

 

...Για Το emule ομως το εχω ρυθμισμενο αλλα τζιφος!!!!!!!!!!

 

Για να πιάσεις καλές ταχύτητες στο μουλάρι θα πρέπει να είσαι High id το οποίο σημαίνει να μην είσαι πίσω από κάποιο firewall αλλιώς γίνεσαι login με Low id το οποίο σημαίνει ότι το downloading δεν θα ξεπερνά τα 13kb/s.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

kai sto bittorrent thelei ypomonh kai na dialageis ta katallhla torrent files (ayta pou exoun pollous seeders). sthn arxh ksekinaei me xamhlh taxythta kai meta pairnei ta panw tou.

Sto dc++ gia na mpeis se kapoio hub prepei na exeis kanei share panw apo to orio tou kathe hub. Ayto to hub to ellhniko pou sou deiksa exei orio 5GB kai einai apo ta mikrotera oria. Ta megalytera hubs exoun poly megalitera oria, 20gb kai panw. Yparxoun kai arketa me 50gb share size limit.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper ( 3 Αύγ. 2004 , 15:17)

 

Για να πιάσεις καλές ταχύτητες στο μουλάρι θα πρέπει να είσαι High id το οποίο σημαίνει να μην είσαι πίσω από κάποιο firewall αλλιώς γίνεσαι login με Low id το οποίο σημαίνει ότι το downloading δεν θα ξεπερνά τα 13kb/s.

 

 

Βρε ας ειχα και 13 και θα ελεγα και ευχαριστω!!!!!(λεμε τωρα!!!!) Αλλα μιλαμε για 1-2 ΚΒ σε τετοιο σημειο!!!!!!

 

 

@bayern........καπου που να λεει ποσους seeders εχει καθε torrent???? Η καποια μηχανη αναζητησης με αποτελεσματα που να περιλαμβανουν κρητηρια οπως αριθμος seeders??????H που θα βρουμε τελοσπαντων καλα torrents!!!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος AGNOSTOS ( 3 Αύγ. 2004 , 17:00)

@bayern........καπου που να λεει ποσους seeders εχει καθε torrent???? Η καποια μηχανη αναζητησης με αποτελεσματα που να περιλαμβανουν κρητηρια οπως αριθμος seeders??????H που θα βρουμε τελοσπαντων καλα torrents!!!!

 

 

Εγω χρησιμοποιώ το http://www.suprnova.org και το http://www.torrentreactor.net και τα δύο στις λίστες με τα torrent files δεξία λένε seeders kai peers.

Αλλά και στον bittorrent client λογικά θα σου λέει για το κάθε αρχείο πόσους seeders έχει. Kάπου στο δεξί click λογικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος AGNOSTOS ( 3 Αύγ. 2004 , 09:13)

Με το dc++ τα πηρα στο κρανιο χθες γιατι σε οποιο hub και να συνδεομουν με πεταγανε γιατι δεν ειχα το αντιστοιχο share limit!!!!Ακομα και αυτο που προτεινεις εχει limit 5G!!!!!

 

Υπάρχουν και κανάλια που δεν έχουν ελάχιστο όριο. Ενδεικτικά:

 

trashcan1.mine.nu

mtolympus.mine.nu

 

Περισσότερα παρόμοια κανάλια βρίσκονται ως εξής:

Απο το πρόγραμμα του DC++: File > Settings > Downloads

 

Εκεί που γράφει Public Hubs list URL μπαίνει η διεύθυνση που έδωσε ο Frontpage:

http://www.hublist.org/PublicHubList.config.bz2 ή

http://dreamland.gotdns.org/PublicHubList.config.bz2

 

Tέλος, με Ctr + P κατεβάζει την λίστα, και βάζοντας ως Filter: rules [& Enter], τα περισσότερα κανάλια που μένουν περιέχουν στην περιγραφή : no rules :)

 

Αν μείνεις καμια εβδομάδα σε αυτά, θα μπορείς να μπεις μετά και στον Angelo0 :)

 

Και μερικά άλλα ελληνικά κανάλια με μικρότερο όριο:

ouzeri-greek.no-ip.info (2 Gb)

greekcyprus.no-ip.org (0/; )

 

καλά downloads :)

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία Sherman-Networks (δημιουργός του KaZaa) σταμάτησε να υποστηρίζει επίσημα το KaZaa Lite K++.

 

Υπάρχουν ελάχιστα Internet sites στα οποία μπορείς πλέον να το βρείς διαθέσιμο για Download, καθώς η προαναφερθείσα εταιρία καταφεύγει σε προσφυγές στα δικαστήρια για να σταματήσει την εξάπλωση του προγράμματος μέσω άλλων δικτυακών τόπων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...