Jump to content

Xperia Μini st15i / Xperia Mini Pro sk17i κ.α. : One Click Root


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρώ ότι οι οδηγίες είναι ελειπεις .Τι πάει να πει "Κατεβάζουμε το αρχείο παρακάτω στον υπολογιστή μας".Πιο αρχείο; Γίνεται πιο συγκεκριμένοι.Ειμεις που δεν γνωριζουμε δε μπορουμε να καταλαβουμε.Βημα βημα καποιος δε μπορει να τα αναφερει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για ρίξε μια ματιά στο τέλος του οδηγού εκεί που λέει Downloads.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δε λεει πουθενα Downloads.Μπορεις superuser να μου το κανεις πιο λιανο;

 

Φυσικά αστειεύεται...

 

 

Πόσο πιο λιανά;;;;

1)Κατεβάζουμε το αρχείο unrooting από τα downloads και ακολουθούμε την ίδια διαδικασία που κάναμε για το root.

2)Είμαστε unroot.:)

 

Downloads: Root Version 4 new

Unrooting

 

Όλα τα εύσημα στον DooMLoRD απο XDA.:)

 

Αποποίηση ευθύνης: Δεν ευθύνομαι για πρόβλημα της συσκευής σας μετά από λάθος στη διαδικασία του οδηγού.

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι ροοτ.Τωρα θελω να γινω.Πιο αρχειο ειναι για ροοτ;(Ευχαριστω αλλα οχι δεν αστειεουμαι.)

 

αααα....Το εκανα οκ...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά αύριο μάλλον θα αγοράσω το Sony Ericsson Xperia Neo V. Φυσικά και θα κάνω root για να βγάλω ότι αηδία εφαρμογή έχει μέσα που δεν βγαίνει.

1)Με ενδιαφέρει επίσης να μάθω αν μπαίνει και κάποια εφαρμογή που μπορείς να κάνεις backup όλο το κινητό (σαν το clockworkmod) το οποίο έτρεχε με το που άνοιγες το κινητό πατώντας ένα απλό πλήκτρο πριν bootάρει στο λογισμικό android.

2) Αν αύριο πάρω το κινητό και του κάνω official update στην έκδοση Android 4.0 Ice Cream Sandwich θα μπορώ να κάνω root κανονικά και μετά αν θέλω πάλι unroot με αυτόν τον οδηγό που έχετε στην πρώτη σελίδα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αύριο μάλλον θα αγοράσω το Sony Ericsson Xperia Neo V. Φυσικά και θα κάνω root για να βγάλω ότι αηδία εφαρμογή έχει μέσα που δεν βγαίνει.

1)Με ενδιαφέρει επίσης να μάθω αν μπαίνει και κάποια εφαρμογή που μπορείς να κάνεις backup όλο το κινητό (σαν το clockworkmod) το οποίο έτρεχε με το που άνοιγες το κινητό πατώντας ένα απλό πλήκτρο πριν bootάρει στο λογισμικό android.

2) Αν αύριο πάρω το κινητό και του κάνω official update στην έκδοση Android 4.0 Ice Cream Sandwich θα μπορώ να κάνω root κανονικά και μετά αν θέλω πάλι unroot με αυτόν τον οδηγό που έχετε στην πρώτη σελίδα?

1) Ναι μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο.

2) Αν πας στην ICS θες αυτόν τον οδηγό για την έκδοση 4.0.3 και αυτόν για την 4.04

Τι ειναι αυτο το GB firmware που χρειαζεται για να κανω root?:help:

Ουσιαστικά είναι το λειτουργικό σου σύστημα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θεωρειτε καλυτερο να κανω φορματ στην συσκευη πριν το ρουτ 'η δεν υπαρχει προβλημα?

 

Δε χρειάζεται φορματ,όπως είσαι root!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τρεχω το runme.bat, τρεχει η εφαρμογη, παταω 2φορες καποιο πληκτρο και στο τελος μου κανει επανεκκινηση και οταν ξαναανοιγει το κνητο δεν βλεπω κα<ποια διαφορα 'η καποιο νεο εικονιδιο. Οι αγνωστες πηγες και το εντοπισμος σφαλματων ειναι με κλικ. Εχω την εκδοση 4.0.2.Α.0.69.

Τι παει λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Τρεχω το runme.bat, τρεχει η εφαρμογη, παταω 2φορες καποιο πληκτρο και στο τελος μου κανει επανεκκινηση και οταν ξαναανοιγει το κνητο δεν βλεπω κα<ποια διαφορα 'η καποιο νεο εικονιδιο. Οι αγνωστες πηγες και το εντοπισμος σφαλματων ειναι με κλικ. Εχω την εκδοση 4.0.2.Α.0.69.

Τι παει λαθος?

 

Η ΜΕΘΟΔΟΣ ROOTING ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΡΟΝ ΟΔΗΓΟ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΓΙΑ ΤΗN ΕΚΔΟΣΗ 4.0.2.Α.0.62. ΠΡΟΤΟΥ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΤΕ ΒΕΒΑΙΩΘΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ

 

Νομίζω εννοεί 4.0.2.Α.0.62 και άνω ... Αλλά και 4.0.2.Α.0.42 που χα εγώ, πάλι δεν έβγαλα άκρη ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εννοεί 4.0.2.Α.0.62 και άνω ... Αλλά και 4.0.2.Α.0.42 που χα εγώ, πάλι δεν έβγαλα άκρη ...

Ο οδηγος οντως ειναι ελλιπεστατος! Στο περιπου δηλαδη ολα? Αντμιν γραψε για 4.0.2.Α.0.62 και άνω , τι το αφηνετε στον αερα? Και τα πιο σημαντικα γραφονται στα ποστ και οχι στο αρχικο ποστ! Γραψτε οτι οι αγνωστες πηγες και το εντοπισμος σφαλματων πρεπει να ειναι με κλικ, στο αρχικο ποστ.

Και εμεις με αλλη εκδοση τι κανουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος οντως ειναι ελλιπεστατος! Στο περιπου δηλαδη ολα? Αντμιν γραψε για 4.0.2.Α.0.62 και άνω , τι το αφηνετε στον αερα? Και τα πιο σημαντικα γραφονται στα ποστ και οχι στο αρχικο ποστ! Γραψτε οτι οι αγνωστες πηγες και το εντοπισμος σφαλματων πρεπει να ειναι με κλικ, στο αρχικο ποστ.

Και εμεις με αλλη εκδοση τι κανουμε τωρα?

 

 

 

Αρχικά πηγαίνουμε ρυθμίσεις/εφαρμογές/τικάρουμε το άγνωστες πηγές/ανάπτυξη/τικάρουμε το εντοπισμός σφαλμάτων.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγγνωμη φαινεται δεν το ειχα προσεξει με την μια γιατι διαβασα τα βηματα με την μια!

Για μας με παρα πανω εκδοση τι λυση υπαρχει? Να βαλουμε ics? Ομως ειναι λιγο μανικι απ οτι ειδα η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγγνωμη φαινεται δεν το ειχα προσεξει με την μια γιατι διαβασα τα βηματα με την μια!

Για μας με παρα πανω εκδοση τι λυση υπαρχει? Να βαλουμε ics? Ομως ειναι λιγο μανικι απ οτι ειδα η διαδικασια.

 

Εγώ είχα την 0.62 κ έκανα downgrade σε 0.42.

Έκανα το easy root κ χωρίς να πειραξω τίποτα έκανα με update center αναβάθμιση στη 0.62 κ έμεινα σε αυτη.εσύ ποιο τηλέφωνο έχεις;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το Arc S εχω. Δηλαδη θα κατεβω στην 0.42, θα κανω root και μετα θα παω στην 0.62? Τι διαφορες εχει με την 0.69 που εχω τωρα η 0.62?
Link to comment
Share on other sites

Το Arc S εχω. Δηλαδη θα κατεβω στην 0.42, θα κανω root και μετα θα παω στην 0.62? Τι διαφορες εχει με την 0.69 που εχω τωρα η 0.62?

 

Το neo v δε πηρε 0.69 οπότε δε ξέρω τις διάφορες.απο τη 0.42 σε 0.62 εγώ δεν ειδα διαφορά.

Από τη 0.42 με update center μου έβγαλε τη 0.62 εμένα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος οντως ειναι ελλιπεστατος! Στο περιπου δηλαδη ολα? Αντμιν γραψε για 4.0.2.Α.0.62 και άνω , τι το αφηνετε στον αερα? Και τα πιο σημαντικα γραφονται στα ποστ και οχι στο αρχικο ποστ! Γραψτε οτι οι αγνωστες πηγες και το εντοπισμος σφαλματων πρεπει να ειναι με κλικ, στο αρχικο ποστ.

Και εμεις με αλλη εκδοση τι κανουμε τωρα?

Ο οδηγος δεν ειναι καθολου ελλιπεστατος και δεν ειναι τιποτα στη τυχη.

Ο οδηγος φτιαχτηκε τον Νοεμβριο του 2011 και τοτε η εκδοση 4.0.2.Α.0.62 ηταν η τελευταια και δεν ηταν εφικτο να γινει root.

Πιο απλο δεν γινεται,τι πανω εκδοση και κατω. Τοσοι εκαναν ροοτ χωρις κανενα προβλημα.

Επισης κρινεις το αρθρο εσυ και ενας αλλος φιλος χωρις να το εχετε διαβασει καν οσο χρειαζεται, με αποτελεσμα να σας διορθωνουν αλλοι...;)

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος δεν ειναι καθολου ελλιπεστατος και δεν ειναι τιποτα στη τυχη.

Ο οδηγος φτιαχτηκε τον Νοεμβριο του 2011 και τοτε η εκδοση 4.0.2.Α.0.62 ηταν η τελευταια και δεν ηταν εφικτο να γινει root.

Πιο απλο δεν γινεται,τι πανω εκδοση και κατω. Τοσοι εκαναν ροοτ χωρις κανενα προβλημα.

Επισης κρινεις το αρθρο εσυ και ενας αλλος φιλος χωρις να το εχετε διαβασει καν οσο χρειαζεται, με αποτελεσμα να σας διορθωνουν αλλοι...;)

 

Εγώ καταλαβαίνω γιατί το λέει ο χρήστης BMW116i.Απλά είναι κάποια άτομα που δεν το καταλαβαίνουν όπως γράφεται.Θέλουν ακόμα πιο απλά να τους το αναλύσεις.Μη κοιτάς που εμείς τα πιάνουμε με την μία.Είναι άτομα που δεν κατανοούν εύκολα την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλαβαίνω γιατί το λέει ο χρήστης BMW116i.Απλά είναι κάποια άτομα που δεν το καταλαβαίνουν όπως γράφεται.Θέλουν ακόμα πιο απλά να τους το αναλύσεις.Μη κοιτάς που εμείς τα πιάνουμε με την μία.Είναι άτομα που δεν κατανοούν εύκολα την τεχνολογία.

 

Πιο απλά;πιο απλό από αυτό δεν υπάρχει!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την 0.62 κ έκανα downgrade σε 0.42.

Έκανα το easy root κ χωρίς να πειραξω τίποτα έκανα με update center αναβάθμιση στη 0.62 κ έμεινα σε αυτη.εσύ ποιο τηλέφωνο έχεις;

 

Πως έκανες downgrade στην 0.42, με flashtool? Γιατί στο wotan πλήρωσα χτες για 1 flash αφού είχα δει οτι το έχει διαθέσιμο αλλά μέσα από την εφαρμογή όλες οι Ευρωπαϊκές έχουν πάει στην 0.62, μόνο μια Κινέζικη έμεινε στην 0.42 οπότε και δεν το τόλμησα.... Που μπορούμε να βρούμε Ελληνική 0.42 για το flashtool?

Link to comment
Share on other sites

Πως έκανες downgrade στην 0.42, με flashtool? Γιατί στο wotan πλήρωσα χτες για 1 flash αφού είχα δει οτι το έχει διαθέσιμο αλλά μέσα από την εφαρμογή όλες οι Ευρωπαϊκές έχουν πάει στην 0.62, μόνο μια Κινέζικη έμεινε στην 0.42 οπότε και δεν το τόλμησα.... Που μπορούμε να βρούμε Ελληνική 0.42 για το flashtool?

 

Ναι με flashtool!

Λογικά στο xda μπορεί να βρεις.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ναι με flashtool!

Λογικά στο xda μπορεί να βρεις.

 

βρήκα μόνο μια από xda upload χτες, που έχει CE (φαντάζομαι Central European) αλλά δεν "έκατσε" καλά, δεν βρίσκει με τίποτα ιντερνετ settings και νομίζω οτι λαγκάρει λίγο... μου τη σπάει που στο wotan αποσύρανε τις 0.42, μόλις τον Ιούλιο φλάσαρα το mini του αδελφού μου σε 0.42 για ρουτ...

 

update: τελικά υπάρχουν όλες οι 0.42 στο wotan, απλά πρέπει να διαλέξεις το advanced settings στην αρχική καρτέλα για να σε πάει στις πολλές επιλογές, αν δεν το επιλέξεις προφανώς σου δίνει τις πιό πρόσφατες ρομ.

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...