Jump to content

Xperia Μini st15i / Xperia Mini Pro sk17i κ.α. : One Click Root


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΛΟΙΠΌΝ..Αρχικά θα ήθελα να σας πληροφορήσω για την παντελή ασχετοσύνη μου σχετικά με τα android...μέχρι πρόσφατα είχα ένα iPod touch το οποίο και είχα κάνει jailbreak εύκολα, αλλά η διαδικασία του android μου φαίνεται βουνό....μπορεί κάποιος να μου δώσει ακριβή βήματα ώστε να κάνω root τη συσκευή μου (xperia mini pro) χωρίς να την καταστρέψω?Και λέω καταστρέψω διότι έχω ταλέντο σ'αυτό καθότι όπως προείπα, είμαι παντελώς άσχετη!!!! :-D :-P :-D Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!! :-D

 

Τα ακριβή βήματα ειναι στη πρώτη σελίδα!!!διάβασε προσεκτικά τις οδηγίες!ακολούθησε τες όπως γράφει!δεν είναι δύσκολο

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν όσον αφορά την 0.62 μπορούμε να κάνουμε μόνο :

1ο. Unlock bootloader http://unlockbootloader.sonyericsson.com/

και custom kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1440161

 

2ο. Να κάνετε downgrade με το wotaserver http://www.wotanserver.com/en κάνετε μια απλή εγγραφή και κατεβάζεται το wotaclient, προχωράτε σύμφωνα με τις οδηγίες (απλά προσέξτε να επιλέξετε advanced optiions και το προηγούμενο firmware 0.58 greek).

Θα χαθούν ολα γι'αυτο κάντε ένα αντίγραφο σε επαφές, μηνύματα και οτι άλλο θέλετε.

Αφού τελειώσετε (παίρνει κάποια λεπτά) πηγαίνετε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582 και κάντε root την συσκευή σας.

Τελευταίο αλλά σημαντικό εδώ για το recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1345741

 

3o. Τρίτος τρόπος εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1455216

 

Προτιμώ τον δεύτερο δοκιμάστηκε και είναι ο καλύτερος (εως ότου βγει για την 0.62 κάτι).

 

Σκέφτομαι να δοκιμάσω τον 2ο τρόπο για το SE Live.

Επειδή είμαι καινούριος με android, έχω μερικές απορίες:

 

Είναι απαραίτητο το recovery; Τι ακριβώς κάνει το recovery; Αν δεν το κάνω τι γίνεται;;

 

Ευχαριστώ παιδιά... :)

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας μεινουμε στον τιτλο του θεματος που ειναι το root/unroot.

Υπαρχουν τα αναλογα section που εξηγουν τι ειναι recovery και πως γινεται.

Link to comment
Share on other sites

1. Αν και το αναφέρει στις υποστηριζόμενες συσκευές, έχει κάνει κανείς απο εσάς στο galaxy i9000 root με τον συγκεκριμένο τρόπο? και αν ναι πήγαν ολα καλά?

2. Βλέπω οτι βγήκε και η version 4. Εχει καμία ουσιαστική διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

οκ εκανα οτι λεει ο οδηγος, σε μια φαση οταν ετρεχε το bat ειδα superuser failed μετα μου ειπε all done το κινητο εκανε reboot και ανοιξε κανονικα.διαβασα πως πρεπει να εχω ενα superuser εικονιδιο.δεν το βρισκω.επισης σβηστηκαν συντομευσεις.δεν μπρικαρα ομως κατι δεν πηγε καλα.help?
Link to comment
Share on other sites

οκ εκανα οτι λεει ο οδηγος, σε μια φαση οταν ετρεχε το bat ειδα superuser failed μετα μου ειπε all done το κινητο εκανε reboot και ανοιξε κανονικα.διαβασα πως πρεπει να εχω ενα superuser εικονιδιο.δεν το βρισκω.επισης σβηστηκαν συντομευσεις.δεν μπρικαρα ομως κατι δεν πηγε καλα.help?

 

Από το avatar καταλαβαίνω ότι έχεις το live της sony.

Τι έκδοση firmware έχει;

0.42 ή 0.62?

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Από το avatar καταλαβαίνω ότι έχεις το live της sony.

Τι έκδοση firmware έχει;

0.42 ή 0.62?

 

0.58 ειχα καποια προβληματα με adb drivers αλλα πλεον ΕΙΜΑΙ ROOT :D:cool::lol::happy:

 

ευχαριστω για την βοηθεια ! RESPECT

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να δοκιμάσω τον 2ο τρόπο για το SE Live.

Επειδή είμαι καινούριος με android, έχω μερικές απορίες:

 

Είναι απαραίτητο το recovery; Τι ακριβώς κάνει το recovery; Αν δεν το κάνω τι γίνεται;;

 

Ευχαριστώ παιδιά... :)

Διαβασε εδω http://www.addictivetips.com/mobile/what-is-clockworkmod-recovery-and-how-to-use-it-on-android-complete-guide/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ Linux,υπάρχει δυνατότητα για εμένα?

 

Μα χρησιμοποιείς Linux και ρωτάς τέτοιο πράγμα; φυσικά και ναι

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μα χρησιμοποιείς Linux και ρωτάς τέτοιο πράγμα; φυσικά και ναι

Απ'ότι διάβασα στις οδηγίες γράφει αυτό 1) Κατεβάζουμε το αρχείο παρακάτω στον υπολογιστή μας (windows only) γιαυτό και ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου πηγενει καλα το root και σε καποια φαση το τηλ μου κανει επανεκινηση χορις να ειναι root τι κανω τορα ???
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου πηγενει καλα το root και σε καποια φαση το τηλ μου κανει επανεκινηση χορις να ειναι root τι κανω τορα ???

Κάτσε να μυρίσω τα νύχια μου....:p:):)

Το βασικό που έχεις να κάνεις είναι να μας πεις τι συσκευή έχεις και τι λογισμικό..

Έτσι αόριστα που το περιγράφεις και χωρίς ένα avatar μια υπογραφή βρε αδερφέ να καταλάβουμε και μεις μην περιμένεις λύση στο πρόβλημα σου!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα xperia x8 αντροιντ 2.1

τώρα που σας τα έδωσα τα στοιχεία μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω ?

Edited by Acol
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα xperia x8 αντροιντ 2.1

τώρα που σας τα έδωσα τα στοιχεία μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω ?

 

Βεβαίως!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286524 αυτό είναι το τόπικ για το root στο x8...

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

1. Αν και το αναφέρει στις υποστηριζόμενες συσκευές, έχει κάνει κανείς απο εσάς στο galaxy i9000 root με τον συγκεκριμένο τρόπο? και αν ναι πήγαν ολα καλά?

2. Βλέπω οτι βγήκε και η version 4. Εχει καμία ουσιαστική διαφορά?

 

1. Ένας φίλος το δοκίμασε με επιτυχία σε galaxy i9000 .Βεβαιώσου ότι έχεις κάνει install τους adb drivers ΚΑΙ ότι δεν έχεις κάνει update σε έκδοση Android που δεν γίνεται ακόμα root καλού κακού.Ακολούθησε τις οδηγίες και θα είσαι μια χαρά. Αν ακόμη έχεις αμφιβολίες περίμενε και για άλλες απαντήσεις.

2. Όσον αφορά την έκδοση 4 ναι έχει ουσιαστική διαφορά,εγώ αυτήν χρησιμοποίησα χθες με επιτυχία για root σε 2.3.4 /0.42 έκδοση.Ορίστε και το official changelog.

UPDATE: added v4: with newest zergRush binary (21 Nov 2011) and few corrections/additions to script

 

Πιστεύω να σε βοήθησα :-)

Edited by TheMadHouse
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στο αρχικό πόστ η νέα version 4 για το root και επιπλέον υποστηριζόμενες συσκευές.:) Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στο αρχικό πόστ η νέα version 4 για το root και επιπλέον υποστηριζόμενες συσκευές.:)

 

Για εμάς που κάναμε root με την προηγούμενη version μπορούμε να την αναβαθμίσουμε με κάποιο τρόπο;

 

Άλλη μια ερώτηση βρε παιδιά που την κρατάω μέρες αλλά τώρα μου δίνεται η ευκαιρία, βλέπω μέσα στο market το πρόγραμμα Superuser και μάλιστα μου λέει να του κάνω Ενημέρωση, μήπως είναι αυτός ο τρόπος να μπει η version 4...;:O

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που κάναμε root με την προηγούμενη version μπορούμε να την αναβαθμίσουμε με κάποιο τρόπο;

 

Άλλη μια ερώτηση βρε παιδιά που την κρατάω μέρες αλλά τώρα μου δίνεται η ευκαιρία, βλέπω μέσα στο market το πρόγραμμα Superuser και μάλιστα μου λέει να του κάνω Ενημέρωση, μήπως είναι αυτός ο τρόπος να μπει η version 4...;:O

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Γιατι να κανεις αναβάθμιση? Δεν υπαρχει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στο αρχικό πόστ η νέα version 4 για το root και επιπλέον υποστηριζόμενες συσκευές.:)

Για μένα που έχω κάνει update se 0.62 στο mini κάνει ?αν οχι , γνωρίζεις πότε θα βγει ?

Link to comment
Share on other sites

Για μένα που έχω κάνει update se 0.62 στο mini κάνει ?αν οχι , γνωρίζεις πότε θα βγει ?

 

Δυστυχώς κανείς δεν γνωρίζει πότε θα βγει root για την 0.62 .Υπάρχουν μέθοδοι αλλά είναι μπελάς γιατί θέλει να μπλέξεις με flash και custom kernels.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το cwm manager που μου βρηκε μαζι με το super user?οταν κανω unroot δεν σβηνεται αυτο γιατι??? πως μπορω να το σβησω?

 

Το ClockWorkMod(cwm)ειναι στυλ recovery.μπορεις να παρεις backup όλη τη rom,να την επαναφερεις μπορείς να περάσεις διάφορες ψιλοβελτιωσεις,μπορείς να βάλεις custom rom.δε γνωρίζω πως να το βγάλεις:(

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...