Jump to content

Polls @ myphone.gr: Nokia - to MeeGo or... not to MeeGo?


TN97
 Κοινοποίηση

Η Nokia πρέπει...  

385 members have voted

  1. 1. Η Nokia πρέπει...

    • ...να ασχοληθεί περισσότερο με το MeeGo OS
      316
    • ...να συνεχίσει να δίνει βαρύτητα στο Windows Phone OS
      69


Recommended Posts

Εάν παράτησαν το Μeego λόγω οικονομίας τότε υπάρχει μια βάση.

Εάν το παράτησαν για να δώσουν βαρύτητα αλλού, νομίζω έσφαλαν.

Οι άνθρωποι που ασχολούμαστε με τα τεχνολογικά νέα και καλούδια, διψάμε για τις καινοτομίες επί του πρακτέου. Όχι απλά θεωρίες. Επειδή λοιπόν η Νόκια ολοκλήρωσε αυτό το επίτευγμα και μας το έδωσε για χρήση, οφείλει να δώσει ακόμη λίγο χρόνο και προσπάθεια έτσι ώστε να δει και τα αποτελέσματα.

Έχω WP7 αλλά με ενδιαφέρει πολύ και το Meego. Άσε που το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό....Θέλω να το αποκτήσω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 132
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν κ θεωρω οτι περισσοτεροι απο τους μισους που ψηφιζουν το meego, δεν το εχουν δει καν,κ δεν εννοω να το χρησιμοποιησουν για 5 λεπτα,γιατι για 5 λεπτα εχω παρουσιασει σε 5 ατομα το Ν8 που ειχαν iphone κ αισθανθηκαν ηλιθιοι..το να μπορεις ομως να κρινεις ενα λειτουργικο στο συνολο του σημαινει οτι θα πρεπει να τοχεις χρησιμοποιησει κ να εχεις δει τα πλεονεκτηματα του κ τα μειονεκτηματα..

εγω λοιπον δεν ειμαι καθολου αρνητικος στα windows phones απο τη ΝΟΚΙΑ,κ αν γινοταν μια "ενοποιηση" με τα windows 7 οποτε ναχουμε μια πληρη επικοινωνια,συμβατοτητα κτλ δε θα με χαλουσε.απο εκει κ περα,το meego φαινεται αρκετα ολοκληρωμενο απο το λιγο που το εχω δει,αρκετα παραμετροποιησιμο που το μεσο χρηστη δεν τον ενδιαφερει αμεσα,αλλα οφελειται μελλοντικα απο εφαρμογες μεχρι αναβαθμισεις που μπορουν να προκυψουν,κ τελος γιατι ειναι μονο ΝΟΚΙΑ λειτουργικο και δεν θα εχει καμια δεσμευση για την αναπτυξη σου ή δυσκινησια,οπως ισως ναχει με τα win παρολο που η MS της αφησε περιθωριο κινησεων.

κατα ταλλα,η σταθεροτητα,η ποικιλια χρησιμων εφαρμογων κ η πρωτοτυπια ειναι χαρακτηριστικα που οι πιο πολλοι θα εκτιμουσαν!οποτε ψηφιζω και τα 2 γιατι αν μπορει να τα τρεξει κ τα 2 (προσωπικα μαρεσει πολυ το symbian αλλα τοχω ηδη ξεχασει για το μελλον) τοτε γτ να μην εχουμε την επιλογη 2 λειτουργικων?γιατι να πρεπει να παραμεριστει το ενα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

To MeeGo εννοείται!!

Όσες πιο πολλές επιλογές έχουμε τόσο το καλύτερο!

Και το MeeGo φαίνεται πολύ καλό

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

ο,τι και να ψηφιζουμε εμεις...τα πραγματα δυσκολο να αλλαξουν.

 

:/

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το meego ειναι το καλυτερο λογισμικο που εχει βγει μεχρι στιγμης και πρεπει να το στηρηξει η καλυτερη εταιρεια κατασκευης κινιτων τηλεφωνων. Αλλα αν δεν το κανει καλο θα ειναι να βρεθει ενας κατασκευαστεις να το συνεχεισει και να εξελιξει ! Η ΗΠΑ ελεγχει και τα 4 σοβαρα λογισμικα ιος , αμπροιντ , παραθυρο και μπλακ μπερη. Σας λεει κατι αυτο το Linux ειναι το μονο ελευθερο και μη ελεγχομενω λογισμικο . Ευχαριστω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ψηφισα wp για συγκεκριμενο λογο... πλεον δε μετραει το ποσο καλη ειναι η πλατφορμα αλλα και το ποσο διαδεδομενη ειναι ετσι ωστε να υπαρχει υποστηριξη αλλα και apps. στην περιπτωση του meego πώς θα γινει κατι τετοιο?? για να γινει διαδεδομενο ευρεως πρεπει η nokia να παρατησει τελειως το symbian και να βγαζει μονο meego συσκευες. βλεποντας την πορεια της nokia τα τελευταια χρονια πιστευετε οτι μπορει απο μονη της να εκγκαθιδρυσει ενα νεο OS??? με την καμια.... αλλα ας πουμε οτι το κανει.. σε μια εποχη που η βαρυτητα δινεται στη δημιουργια οικοσυστηματος το meego θα ειναι το μοναδικο OS που δε θα μπορει να φτιαξει ενα οικοσυστημα δικο του!!! απο την αλλη κιολας ισως η nokia δεν ειναι πλεον σε οικονομικη θεση να προωθησει και να αναπτυσσει παραλληλα το meego. προσωπικα πιστευω οτι η nokia επραξε σωστα και αφησε το meego στην ακρη...μακροπροθεσμα θα φανει ως σωστη επιλογη...

 

1)γιατι να ειμαι υποχρεωμενος να αγορασω ενα οικοσυστημα αποτελουμενο απο συγκεκριμενες συσκευες,και να μη μπορω να δημιουργησω το δικο μου που αποτελειται απο οτι θελω εγω;

2)οσον αφορα την υποστηριξη απλα σκεψου οτι το nokia 5800 ελαβε αναβαθμιση το καλοκαιρι του 2011(ή αλλιως πανω απο 2 χρονια υποστηριξη)

3)πιστευω πως αμα θελει η nokia μπορει ευκολα να φτιαξει ενα ανταγωνιστικο καταστημα εφαρμογων

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

2)οσον αφορα την υποστηριξη απλα σκεψου οτι το nokia 5800 ελαβε αναβαθμιση το καλοκαιρι του 2011(ή αλλιως πανω απο 2 χρονια υποστηριξη)

3)πιστευω πως αμα θελει η nokia μπορει ευκολα να φτιαξει ενα ανταγωνιστικο καταστημα εφαρμογων

 

2) πριν 3 βδομαδες ελαβε το 5800.

ενω το Ν95 ελαβε το τελευταιο update τρια χρονια και 2 μηνες μετα την ανακοινωση του

το ιδιο και το Ν73

 

κλπ

 

3) και μετριο να ειναι το καταστημα της Νοκια, θα υπαρχουν και αλλου λυσεις.

τυπου Maemo application manager.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν και ψήφησα "Meego" εγώ θα ήθελα να ασχοληθεί και με τα δύο. Όσο πιο καλές και ποιοτικές λύσεις υπάρχουν τόσο το καλύτερο για εμάς.

 

Και Meego και Win και Android και Ios και...

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

λαθος ερωτημα ....μια ειναι η ερωτηση ..πρεπει ή δεν πρεπει να φυγει αυτος ο ΒΛΑΞ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

το αν ειχε δικαιο ή οχι ο elop θα φανει μετα απο 1-2 χρονια....ειναι πολυυυυυυυυυυ νωρις ακομα.... μην προτρεχουμε..........

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

το αν ειχε δικαιο ή οχι ο elop θα φανει μετα απο 1-2 χρονια....ειναι πολυυυυυυυυυυ νωρις ακομα.... μην προτρεχουμε..........

 

Εγώ λέω να περιμένουμε τη δευτέρα παρουσία...

Αλήθεια, γιατί έθαψε το Symbian πέρσυ για μία επιτυχία που θα έρθει μετα απο 1-2 χρονια;

Τί γίνεται με τις ζημιές που έχουν προκληθεί στις πωλήσεις της εταιρίας μέχρι τώρα;

Με τη δέσμευση ότι πάνε να σώσουν το μερίδιο αγοράς (ήταν το μόνο μέγεθος που έπεφτε) τί γίνεται;

 

:ninja:

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περιμένουμε τη δευτέρα παρουσία...

Αλήθεια, γιατί έθαψε το Symbian πέρσυ για μία επιτυχία που θα έρθει μετα απο 1-2 χρονια;

Τί γίνεται με τις ζημιές που έχουν προκληθεί στις πωλήσεις της εταιρίας μέχρι τώρα;

Με τη δέσμευση ότι πάνε να σώσουν το μερίδιο αγοράς (ήταν το μόνο μέγεθος που έπεφτε) τί γίνεται;

 

:ninja:

 

ναι τον elop περιμενε το symbian για να θαφτει...μια χαρα χαλια πηγαινε και μονο του.....τι πουλουσε αληθεια συγκριτικα με android/ios???? η βλακεια της nokia ηταν οτι επρεπε να μεταπηδησει στο meego εδω και χρονια... οχι να περιμενει να συρρικνωθει οικονομικα...οσο για την ειρωνια περι δευτερας παρουσιας. ο elop θα κριθει οταν θα δουμε σε βαθος χρονου τις πωλησεις των nokia wp συσκευων... για την ωρα παντως τα στοιχεια ειναι αισιοδοξα...δες αν θες τα preorders στη Γαλλια και τα πρωτα reviews που ξεπηδανε σιγα σιγα για το 800...ισως ακουγομαι σαν hater αλλα δεν το θελω... το λεω ξεκαθαρα... αν δεν πηγαινε σε wp η nokia θα πηγαινα λογικα σε meego....δεν το παω το android καθολου και το symbian με κουρασε!!!

Edited by bahamut_zero

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

ναι τον elop περιμενε το symbian για να θαφτει...μια χαρα χαλια πηγαινε και μονο του.....τι πουλουσε αληθεια συγκριτικα με android/ios???? η βλακεια της nokia ηταν οτι επρεπε να μεταπηδησει στο meego εδω και χρονια... οχι να περιμενει να συρρικνωθει οικονομικα...οσο για την ειρωνια περι δευτερας παρουσιας. ο elop θα κριθει οταν θα δουμε σε βαθος χρονου τις πωλησεις των nokia wp συσκευων... για την ωρα παντως τα στοιχεια ειναι αισιοδοξα...δες αν θες τα preorders στη Γαλλια και τα πρωτα reviews που ξεπηδανε σιγα σιγα για το 800...ισως ακουγομαι σαν hater αλλα δεν το θελω... το λεω ξεκαθαρα... αν δεν πηγαινε σε wp η nokia θα πηγαινα λογικα σε meego....δεν το παω το android καθολου και το symbian με κουρασε!!!

 

Τί πουλούσε συγκριτικά με τον ανταγωνισμό; Πές μας εσύ. Έμεινε μισό και μισό τρίμηνο στη αγορά πριν το εκτελέσουν. Άντε βρές μία στατιστική που να συνδέει τη πτώση της Nokia με το Symbian 3. Πριν το θάψιμο όμως, οκ;

 

Τα reviews είναι καλούτσικα. Οι πωλήσεις κι αυτές καλούτσικες θα είναι (πολύ καλή συσκευή, καλό λειτουργικό και ένα πανίσχυρο όνομα).

Στις ερωτήσεις, όμως, απέφυγες να απαντήσεις...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Σου ξανααπανταω,δηλαδη ο μεσος χρηστης ηξερε οτι η νοκια παραταει(που δεν το παραταει το symbian3)...εδω δεν ηξερε τι λειτουργικο τρεχει...η οι πωλειτες σε καταστηματα ξερουνε;;καθε χρονο επεφτε...βγηκανε και κινεζικα με android και παπαλα.απο 1η πηγε 4η σε δυο μισα τριμηνα...αν εμενε στο symbian σε δυο χρονακια θα ειχε το μεριδιο της alcatel το πολυ.ο μεσος χρηστης περνει νοκια επειδη ειναι ανθεκτικα και αυτα επερνε,αλλα ειτε του βαλεις meego ειτε symbian ειτε wp δεν ξερει..το πολυ πολυ αν ακουσει οτι το νεο του νοκια τρεχει windows να ψαρωσει...και εγω θα γουσταρα το αμαξι μου να εχει περισσοτερα αλογα και ας μουγκριζε αλλα ομεσος αγοραστης το ηθελε υσηχο και τα 200αλογα του φτανανε και το μονο που ξερει ειναι οτι ειναι διλιτρο Turbo..

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε μου ξαναπαντάς. Μου ξαναγράφεις. Μου ξαναγράφεις τα ίδια στα οποία σου έχω απαντήσει πολλές φορές. Πάμε πάλι...

 

Σου ξανααπανταω,δηλαδη ο μεσος χρηστης ηξερε οτι η νοκια παραταει

Ο μέσος χρήστης έμαθε πολύ σύντομα. Γιατί:

1. Βούιξε ο τόπος.

2. Ρωτάει κάποιον "ειδήμονα" πριν κάνει αγορές.

3. Μάη μήνα το έγραφε στα φυλλάδιά του ακόμα και το Πλαίσιο.

4. Το ότι δεν ήξερε ο μέσος χρήστης πόθεν προκύπτει; Έχεις κάνει κάποια παγκόσμια έρευνα να υποθέσω;

 

(που δεν το παραταει το symbian3)...

1. Δεν το προώθησε ποτέ

2. Έδιωξε τους developers

3. Έστρεψε την εταιρία στη εξέλιξη άλλου προϊόντος

4. Δεν ανανέωσε το hardware επί ένα χρόνο

5. Δεν ενημέρωσε κανένα για το Belle

Ευτυχώς που δεν το παράτησε...

 

εδω δεν ηξερε τι λειτουργικο τρεχει...η οι πωλειτες σε καταστηματα ξερουνε;;

(δες παραπάνω)

 

καθε χρονο επεφτε...

Τώρα κάνεις πλάκα, έτσι; Δηλαδή αν έπεφτε το Symbian S60 3d πάει να πεί ότι θα πέσει και το Symbian 3; Ότι είναι άλλα λειτουργικά δεν παίζει κάποιο ρόλο, δηλαδή...

 

βγηκανε και κινεζικα με android και παπαλα.

 

απο 1η πηγε 4η σε δυο μισα τριμηνα...

Ποια τρίμηνα; Ποιο μέγεθος;

 

αν εμενε στο symbian σε δυο χρονακια θα ειχε το μεριδιο της alcatel το πολυ.

Η σχέση σου με τον Τειρεσία;

 

ο μεσος χρηστης περνει νοκια επειδη ειναι ανθεκτικα και αυτα επερνε,αλλα ειτε του βαλεις meego ειτε symbian ειτε wp δεν ξερει..το πολυ πολυ αν ακουσει οτι το νεο του νοκια τρεχει windows να ψαρωσει...και εγω θα γουσταρα το αμαξι μου να εχει περισσοτερα αλογα και ας μουγκριζε αλλα ομεσος αγοραστης το ηθελε υσηχο και τα 200αλογα του φτανανε και το μονο που ξερει ειναι οτι ειναι διλιτρο Turbo..

Αν έχεις κανένα επιχείρημα για να στηρίξεις αυτά που λές, ρίχτο. Το να παρουσιάζεις ένα "μέσο χρήστη", όπως τον έχεις πλάσει στο μυαλό σου, για να υποστηρίξει σαν από μηχανής Θεός την άποψή σου, δεν είναι σοβαρή κατάσταση.

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

σιγα μη ρωτανε και ειδημονα για να παρουν κινητο!!!! εδω το 50% των ανθρωπων σημερα χρησιμοποιουν internet explorer ενω υπαρχουν δωρεαν πολυ καλυτερες επιλογες!!! ας ειμαστε σοβαροι.... περα απο αυτους που ασχολουνται με τεχνολογια κτλ η συντριπτικη πλειοψηφια των καταναλωτων δε τα μαθαινει αυτα.... οσο και να μη σας αρεσει το symbian απετυχε επειδη δεν απευθυνεται στον απλο καταναλωτη.... επειδη ειναι δυσχρηστο (τουλαχιστον πριν απο την εκδοση belle). συνεχιστε αν θελετε καποιοι να αρνειστε την πραγματικοτητα.... τα reviews για το symbian 3 τα ξεχασατε....

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Σου ξανααπανταω,δηλαδη ο μεσος χρηστης ηξερε οτι η νοκια παραταει(που δεν το παραταει το symbian3)...εδω δεν ηξερε τι λειτουργικο τρεχει...η οι πωλειτες σε καταστηματα ξερουνε;;

 

θυμαμαι πως ειχα δει ενα φυλλαδιο(wind ή γερμανος δε θυμαμαι καλα) που ανεφερε την εγκαταλειψη του symbian και την αλλαγη σε windows phone.οι πωλητες ξερουν οτι χρειαζεται για να θαψουν ή να εκθειασουν αυτο που "πρεπει"(που συνηθως εναι το μονο που δεν πρεπει για τον ψιλο-ασχετο μεσο χρηστη)

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

σιγα μη ρωτανε και ειδημονα για να παρουν κινητο!!!! εδω το 50% των ανθρωπων σημερα χρησιμοποιουν internet explorer ενω υπαρχουν δωρεαν πολυ καλυτερες επιλογες!!! ας ειμαστε σοβαροι.... περα απο αυτους που ασχολουνται με τεχνολογια κτλ η συντριπτικη πλειοψηφια των καταναλωτων δε τα μαθαινει αυτα.... οσο και να μη σας αρεσει το symbian απετυχε επειδη δεν απευθυνεται στον απλο καταναλωτη.... επειδη ειναι δυσχρηστο (τουλαχιστον πριν απο την εκδοση belle). συνεχιστε αν θελετε καποιοι να αρνειστε την πραγματικοτητα.... τα reviews για το symbian 3 τα ξεχασατε....

 

Πάλι δεν απαντάς...

 

Με τη λέξη ειδήμονας ξέρεις τί εννοώ. Κανείς δε πάει να σκάσει 300 έως 600 ευρώ σε κινητό χωρίς να ρωτήσει κάποιον που ξέρει.

 

Κι ο explorer δωρεάν είναι (όπως οι πολύ καλύτερες επιλογές που γράφεις) και γι'αυτό δε χρειάζεται να ρωτήσεις κάποιον. Δε δίνεις χρήματα. Ο κόσμος είναι απληροφόρητος εκεί που δεν έχει να χάσει κάτι. Άμα είναι να τα σκάσει φυσικά και θα ρωτήσει ή θα ενημερωθεί. Άτοπη η σύγκριση.

 

Κι άλλες μαντεψιές για τον μέσο χρήστη.

Που δεν έμαθε ότι η Nokia εγκατέλειπε το Symbian αλλά διάβασε τα reviews στα blogs... Που δυσκολεύτηκε πάρα πολύ σε ένα περιβάλλον το οποίο γνώριζε ήδη από όλα τα κινητά που είχε παλιά... Που αγοράζει με βάση το λογισμικό και μόνο - γιατί συσκευή, ανταγωνισμός, μάρκετινκ, τιμή, μάλλον είναι αμελητέοι παράγοντες... Που ενημερώνει τον Bahamut και τον Dimgeo για τα γούστα του, σε παγκόσμια αποκλειστικότητα...

Έχετε καμία στατιστική έρευνα πρόχειρη για τον μέσο χρήστη ή στον αέρα μιλάτε;

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πάλι καταλλήγουμε στα ίδια πράγματα. Ότι και να λέμε είναι υποθετικό και δεν υπάρχει καμία απόδειξη για το τι θα μπορούσε να γίνει. Σίγουρα ο Ελοπ έθαψε το Σύμπιαν και σίγουρα έθαψε και το Μείγκο. Από κει και πέρα κανείς δεν μπορεί να ξέρει αν το Σύμπιαν3 θα είχε επιτυχία, κανείς δεν μπορεί να ξέρει αν το Μείγκο θα είχε επιτυχία και κανείς δεν ξέρει αν τα 7 θα έχουν επιτυχία. Το πόσο καλό είναι ένα λειτουργικό και το πόσο potential έχει δεν σημαίνει τίποτα για την ενδεχόμενη επιτυχία του. Υπάρχουν 1500 άλλοι παράγοντες που συμβάλουν στην επιτυχία και όχι μόνο τι θα πουν τα blogs και τα review.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι να κρατήσει και τα δύο λειτουργικά (για τα windows κυρίως για την επόμενη έκδοση που όπως λέγεται θα είναι ίδια για όλες τις πλατφόρμες με ότι συνεπάγεται αυτό) για να καλύψει μεγαλύτερο μέρος της αγοράς, αρκεί να τα υποστηρίξει πλήρως. Όπως είχα γράψει και σε άλλο θέμα να συνεχίσει την συνεργασία με την MS και παράλληλα να βγάζει μια meego συσκευή ανα έτος η οποία θα κάνει πάταγο, όπως κάνει η apple πχ.

 

Edit: Επειδή δεν έχει επιλογή στην ψηφοφορία και για τα δύο, αν πρέπει να διαλέξω το ένα από τα δύο μόνο προτιμώ το meego.

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι σίγουρα, αλλά είναι εύκολο να γίνει; Το να καθίσει η ΝΟΚΙΑ να αναπτύξει στα γραφεία της το Symbian^100, το Meego 50 και τα Windows Phone είναι εφικτό. Αλλά όπως είπα και πριν, η επιτυχία μιας πλατφόρμας εξαρτάται και από άλλα πράγματα που συμβαίνουν εκτός των εργαστηρίων. Σε αυτά τα πράγματα λοιπόν δεν νομίζω ότι υπάρχει καμία εταιρεία στον κόσμο που να μπορεί να στηρίξει 3 διαφορετικές πλατφόρμες. Άλλωστε θεωρητικά και τώρα δεν έβγαλε το Belle; Δεν κυκλοφόρησε το Ν9; Όμως ο τρόπος που τα κυκλοφορεί σαν να προορίζονται για ένα κλειστό club χρηστών δεν βοηθάει καθόλου στην επιτυχία τους. Και αναπόφευκτα δεν μπορεί μία εταιρεία να εξελίσει ένα προϊόν το οποίο η ίδια το οδηγεί στην αφάνεια.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...