Jump to content

Αναβάθμιση σε 2.3.4;


cartoonistas
 Κοινοποίηση

ΣΑΣ ΗΡΘΕ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ 2.3.4?  

50 members have voted

  1. 1. ΣΑΣ ΗΡΘΕ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ 2.3.4?

    • ΕΓΙΝΕ Η ΑΝΑΒΑΜΙΣΗ
    • ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ


Recommended Posts

Χτές βράδυ την πέρασα με το tool της lg. Το σύνδεσα είδε την αναβάθμιση και την πέρασα. Δεν χάθηκε τίποτα από ρυθμίσεις κλπ. Το είχα πάρει από πλαίσιο. Τον τελευταίο καιρό με 10d και με 70 προγράμματα περασμένα είχε βαρύνει το κινητό. Μετά την αναβάθμιση (10l) έγινε αεράτο. Δεν ξέρω εάν φταίει η αναβάθμιση σε αυτή την έκδοση ή εάν "καθάρισαν" αρχεία του λειτουργικού.

 

+1

Το δικό μου παραεισαγωγή από Ρουμανία (birdphone.gr)

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι αλήθεια ότι μετά την αναβάθμιση σε 2,3 η κάμερα δεν είναι τόσο καλή και βγάζει χάλια φώτο?

http://www.phonesreview.co.uk/2011/07/27/lg-optimus-2x-g2x-t-mobile-android-2-3-gingerbread-update-your-review/

Έτσι λένε τα σχόλια παραπάνω.Ας μας πει κάποιος που δοκίμασε την κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι μετά την αναβάθμιση σε 2,3 η κάμερα δεν είναι τόσο καλή και βγάζει χάλια φώτο?

http://www.phonesreview.co.uk/2011/07/27/lg-optimus-2x-g2x-t-mobile-android-2-3-gingerbread-update-your-review/

Έτσι λένε τα σχόλια παραπάνω.Ας μας πει κάποιος που δοκίμασε την κάμερα

Αυτά τα άρθρα νομίζω ότι μιλάνε για το G2X, την αμερικάνικη έκδοση, που έχει τελείως διαφορετικό software από το δικό μας

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Όυτε έγω την έχω κάνει την αναβάθμιση.. Μου λέει ότι έχω το πιο καινούριο λογιμικό έχω optimus 2x είχα βάλει το v10d από το φόρουμ έδω πριν κάνω τα πειραματά μου με το κινητό(cyanogenmod7)πριν τα πειραματά μου όταν έκανα ενημέρωση και μέτα πηγένα να ξανακάνω μου έλεγε ότι μόνο μια φόρα μπορώ να κάνω μέσα σε 24ώρες τώρα κάνω όσες θέλω δεν μου το βγάζει πια το μήνυμα αυτό ξέρει κάνεις γιατί γίνεται αυτό ελπίζω να μην επηρεάσει την ενημέρωση σε 2.3.
Link to comment
Share on other sites

07/11/2011

 

 

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την LG Electronics

 

 

 

Αγαπητέ κύριε ******,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι υπάρχει κάποια καθυστέρηση σχετικά με την αναβάθμισης της συσκευής P990 σε έκδοση 2.3. Λυπούμαστε για την καθυστέρηση, μέσα στην εβδομάδα θα υπάρξει επίσημη ενημέρωση για την ακριβή ημερομηνία που θα είναι η αναβάθμιση διαθέσιμη.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LG στο 801 11 200 900 ή 210 4800564.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Received Date : 07/11/2011 10:37 35

The type of inquiry : Software/Hardware updates

Product/Model No. : WCDMA/LGP990

 

Επικοινωνώ μαζί σας με αφορμή την αναβάθμιση 2.3.4 της συσκευής μου (optimus 2x). Παρ’ όλο που η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη σε αρκετούς , δυστυχώς το update tool της LG μου αναφέρει ότι έχω την τελευταία διαθέσιμη έκδοση (v10D). Παρακαλώ ενημερώστε με γιατί γίνεται αυτό και αν θα λάβω τελικά την αναβάθμιση .

 

 

Πατήστε εδώ αν έχετε περισσότερες ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα περνα την 2.3 συμφωνα με τον οδηγο απο το xda.

 

κι εγω ασχετος ειμαι στο θεμα android και σε 20 λεπτα την εβαλα με λιγο αγχος και ελαχιστο κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένω ,

Το έβαλα να ψάξει εχθές αλλά βρήκε ότι η stock 2.2.2 με LGP990-V10d που έχω είναι up to date :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση..Έχει βγάλει η LG την καινούρια αναβάθμιση για το κινητό Optimus 2x την έχουν πάρει όλα τα κινητά?Με ρώτησε ένας φίλος που δεν μπορεί να κάνει την αναβάθμιση,του λέει ότι η V10D είναι η πιο καινούρια έκδοση..

Ξέρετε καμιά λύση τι να του πω να κάνει?

 

 

 

____________________

Κατασκευή Ιστοσελίδων

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γιατι δεν μπορουμε να την λαβουμε ολοι??τι κανει την lg να διαχωριζει τους πελατες της???

στο κατω κατω ας βγει να κανει μια ανακοινωση!ουτε οι υπαλληλοι της δεν ξερουν καλα καλα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω περιμενω ακομα, απο vodafone Germany v10e;);) που θα παει θα ερθει!!
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αυτούς που έχουν βάλει την αναβάθμιση.

Έκανα την αναβάθμιση μόνος μου απο το xda και μου λεει στην έκδοση 2.3.4 άλλα το περιβάλλον του κινητού δεν έχει αλλάξει καθόλου είναι φυσιολογικό αυτο???

Link to comment
Share on other sites

...Το τηλέφωνο ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ έγινε bricked από το ΕΠΙΣΗΜΟ LG UPDATE TOOL!

Μια χαρά software .... άντε τώρα να το ξεκολλήσω ... ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ .. την προηγούμενη δεν τα κατάφερα ( με restore ROM δεν γίνεται κολλάει και εκει στο S/W Updating screen στο booting...)

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αυτούς που έχουν βάλει την αναβάθμιση.

Έκανα την αναβάθμιση μόνος μου απο το xda και μου λεει στην έκδοση 2.3.4 άλλα το περιβάλλον του κινητού δεν έχει αλλάξει καθόλου είναι φυσιολογικό αυτο???

 

ναι ειναι το ιδιο λιγα χρωματα εχουν αλλαξει μονο

Link to comment
Share on other sites

...Το τηλέφωνο ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ έγινε bricked από το ΕΠΙΣΗΜΟ LG UPDATE TOOL!

Μια χαρά software .... άντε τώρα να το ξεκολλήσω ... ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ .. την προηγούμενη δεν τα κατάφερα ( με restore ROM δεν γίνεται κολλάει και εκει στο S/W Updating screen στο booting...)

 

Το έπαθα και εγώ όταν έκανα την αναβάθμιση ακολουθώντας την διαδικασία που περιγράφετε στους xda-developers έφτανε στην "αναβάθμιση" στο LG UPDATE TOOL και κάπου στο 14% κολλούσε και μου έγραφε βγάλτε την μπαταρία ξανά βάλτε και συνδέστε το usb για να συνεχίσει, όσες φορές και να δοκίμασα δεν κατάφερα να το κάνω να συνεχίσει την αναβάθμιση, και το τηλέφωνο ήταν κολλημένο στην οθόνη που έγραφε software upgrade.

Τελικά τα κατάφερα σε άλλο υπολογιστή αφού έκανα εγκατάσταση από την αρχή τους driver το LG UPDATE TOOL και ότι άλλο αρχείο χρειάζεται η παραπάνω μέθοδος.

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνία είναι ότι μάλλον το έφτιαξα φλασάροντας την baseband ... μέσω MAC!!!! ( virtual machine :P )
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ TECHBLOG.GR

http://techblog.gr/mobile/lg-optimus-2x-p990-open-market-android-2-3-gingerbread-update-4986/

Τρίτη

08/11/2011

Αναβάθμιση LG Optimus 2X P990 Open Market σε Android 2.3 Gingerbread

 

H LG Electronics Hellas μόλις τώρα εξέδωσε επίσημη ανακοίνωση σχετικά με την αναβάθμιση του LG Optimus 2X σε Android 2.3 Gingerbread. Μπορεί τα μοντέλα Optimus της LG να έχουν αργήσει χαρακτηριστικά να λάβουν την έκδοση 2.3 αξίζει όμως ένα μπράβο στην LG Hellas που γίνεται η πρώτη ελληνική αντιπροσωπεία που εκδίδει ανακοίνωση σχετικά με update σε κινητό.

 

Να σημειώσουμε ότι επίσημα από τη μαμά LG Electronics έχουν ανακοινωθεί οι παρακάτω ημερομηνίες για update σε Android 2.3 Gingerbread LG Optimus 3D: από 21η Νοεμβρίου, LG Optimus Black: από 28η Νοεμβίου ενώ ανακοίνωσε και την επόμενη αναβάθμιση του Optimus 2X σε Android Ice Cream Sandwich 4.0.

 

Ακολουθεί η σημερινή ανακοίνωση της LG Electronics Hellas:

«Η LG Electronics εκφράζει τις θερμές της ευχαριστίες προς όλους τους καταναλωτές που επέλεξαν να γίνουν κάτοχοι ενός κινητού τηλεφώνου της οικογένειας Optimus και περίμεναν υπομονετικά για την αναβάθμιση των συσκευών τους σε Android 2.3 Gingerbread. Είμαστε ενθουσιασμένοι από το υψηλό ενδιαφέρον που επέδειξαν οι κάτοχοι των κινητών τηλεφώνων της σειράς Optimus, και λαμβάνουμε όλα τα δυνατά μέτρα, προκειμένου να προσφέρουμε μία ομαλή αναβάθμιση στο νέο λειτουργικό σύστημα, όσο το δυνατόν πιο σύντομα.

 

Σε αυτό το πλαίσιο, η αναβάθμιση του premium smartphone LG Optimus 2X (P990) Open Market για την ελληνική αγορά, είναι πλέον διαθέσιμη.

 

Οι χρήστες των εν λόγω συσκευών, μπορούν να επισκεφτούν την επίσημη ιστοσελίδα της LG Electronics Ελλάς στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp ή να επικοινωνήσουν απευθείας με κάποιον τεχνικό εκπρόσωπο στο κέντρο εξυπηρέτησης της εταιρείας στο 801 11 200 900 από σταθερό και 210 48 00 564 από κινητό τηλέφωνο, 24 ώρες το 24ωρο και 7 ημέρες την εβδομάδα, μέσω της υπηρεσίας LGhere4U.

 

Εκτιμούμε απεριόριστα την υποστήριξη και τα σχόλια που έχουν δώσει οι πελάτες μας όλο το διάστημα της καθυστέρησης της αναβάθμισης, και εγγυόμαστε ότι θα καταβάλλουμε τα μέγιστα, ώστε να παρέχουμε συνεχώς το καλύτερο επίπεδο υπηρεσιών σε όσους καταναλωτές μας εμπιστεύονται.»

adok13
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να τσεκαρει με το lgtool αν αληθευει αυτο? ....γιατι πλεον δεν πιστευω τιποτα

 

Για όποιον βιάζετε, η 100% επίσημη έκδοση είναι εδώ

Την φλασάρετε με το smartflash και είστε τελείως (μα τελείως) στοκ 2.3.4

Πιο επίσημο δεν γίνεται!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον βιάζετε, η 100% επίσημη έκδοση είναι εδώ

Την φλασάρετε με το smartflash και είστε τελείως (μα τελείως) στοκ 2.3.4

Πιο επίσημο δεν γίνεται!

 

Tsaglis το ξερουμε αυτο το εχουμε δει και εδω και στο xda. To θεμα ειναι οτι υπρχουν ατομα τα οποια δεν ειναι εξοικιωμενα με χακιές ή δεν εχουν τον χρονο να ασχοληθουν ή γερασανε για τετοια σπορ. Γι' αυτο ρωταμε να το τσεκαρει καποιος. Μην το θεωρησεις επιθεση αυτο. Απλα ειμαι πολυ αγανακτισμενος με την εν λογω συσκευη - εταιρια.:happy:

 

ps. Ειμαστε οι μονοι χρηστες παγκοσμιως που για να κανουμε update την συσκευη μας πρεπει να την κανουμε μεσω 3rd party tools !!!!!

Edited by cartoonistas
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια χθες εγινα κατοχος του συγκεκριμενου τηλεφωνου.Στον αερα που προσπαθησα να την κανω δεν την εκανε.Μετα το συνδεσα στο pc και ολα καλα.Περιπου στο 95% κολλησε για πανς απο 5 λεπτα και ανησυχισα λιγο αλλα ολα καλα
Link to comment
Share on other sites

Tsaglis το ξερουμε αυτο το εχουμε δει και εδω και στο xda. To θεμα ειναι οτι υπρχουν ατομα τα οποια δεν ειναι εξοικιωμενα με χακιές ή δεν εχουν τον χρονο να ασχοληθουν ή γερασανε για τετοια σπορ. Γι' αυτο ρωταμε να το τσεκαρει καποιος. Μην το θεωρησεις επιθεση αυτο. Απλα ειμαι πολυ αγανακτισμενος με την εν λογω συσκευη - εταιρια.:happy:

 

ps. Ειμαστε οι μονοι χρηστες παγκοσμιως που για να κανουμε update την συσκευη μας πρεπει να την κανουμε μεσω 3rd party tools !!!!!

Μολις το ξανασυνδεσα και δεν εχει ακομα τιποτα. Αναμενουμε ακομα επομενως.

Link to comment
Share on other sites

oυτε εγω!!καλα ειναι σοβαροι??βγαζουνε ανακοινωση χωρις να ειναι διαθεσιμο το update σε ολους???

ΕΛΕΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικη LG ολο παραμυθι. Τουλαχιστον να γινει καποια στιγμη. Μας εχουν να ψαχνομαστε ολημερα για την πολυποθητη αναβαθμιση. Δεν θελω να βαλω χερι ακομα αλλιως θα την περναγα οπως λεει ο φιλος Tsaglis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...